Youtube Politikası: Gençlerin Güvenliği İçin Araçlar

Genç kullanıcılar Youtube topluluğunun en önemli kesimini oluşturmaktadır. Gençlerin güvenliği Youtube politikaları içinde oldukça büyük önem taşımaktadır. Gençlerin güvenliğini sağlamak için bazı araçlardan ve ipuçlarından yardım alabilirsiniz. Bu araçlar arasında şunlar yer almaktadır.

Ne Tür İçeriklerin Çekilmesi Gerektiğinin Bilinmesi: Gençler video çekerken veya kameraya alırken bazı konulara dikkat etmelidir. Arkadaşlar, sınıf arkadaşları, işarkadaşlarıya da küçük olan kişileri videoya çekerken bu videoların cinsel içerikli, müstehcen ve şiddet içeren hareketler içermemesine dikkat etmek gerekir.

“ Büyükanne Kuralını” Hatırlayın: Büyükannenizin, gelecekte patronunuz olma ihtimali olan kişinin, ailenizin ve gelecekte eşiniz olma olasılığı olan kişinin ailesinin görmesini istemeyeceğiniz türden video içerikleri yüklemek doğru olmayacaktır. Bu tür videolar yayınlandığı zaman kimlerin izleyeceği bilinmez. Ayrıca bu tür videoların kopyaları çıkarıldığı zaman onların ortadan kaldırılması çok zor hatta imkânsız bir hale gelecektir.

Tehlikeli ve Rahatsız Edici Durumların Önüne Geçmek: Bir içeriğin bir başkası tarafından istendiği için paylaşılması doğru bir davranış değildir. Bunu yapmadan önce güvenilir bir kimseye danışmak ileride doğabilecek kötü durumların önüne geçme açısından bir önlem olacaktır.

Youtube’un Gizlilik Özelliklerini Kullanın: İllaki de bir video yayınlamak istiyorsanız Youtube’nun gizlilik özelliklerini taşıyan kuralından yararlanabilirsiniz. Bu özellik sayesinde videolarınızı izleyecek kişilere sınır getirebilirsiniz. Videolarınızı Yotube’nun “ Gizli “ ya da “ Liste Dışı “ özelliklerini kullanarak güvenli bir şekilde yayınlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu