2022 Erkek saç kesim modelleri: 2022 yılında erkek saç kesiminde trend olacak saç tasarımları!

2022 Erkek saç kesim modelleri: 2022 yılında erkek saç kesiminde trend olacak saç tasarımları!
2022 Erkek saç kesim modelleri: 2022 yılında erkek saç kesiminde trend olacak saç tasarımları!
10 Ocak 2022

Ne kadar kadınlar erkeklere göre saçlarına daha düşkün gibi dursa da erkeklerde saçlarının boylarına, modeline ve kesimini çok dikkat ediyor. Erkek saç kesimlerinde birbirinden çeşitli modeller bulunuyor. En sık tercih edilen erkek saç kesimi subay traşı oluyor. 2021 Trend erkek saç kesimlerinde olduğu gibi 2022 Trend erkek saç kesim modellerinde de salaş ve doğal görünümler tercih ediliyor. Erkek saç kesim modellerinden bu sene daha çok orta boydaki saç kesimleri dikkat çekiyor. 2021’de erkek saç kesim modelleri kısa tercih edilmişti. Stilistler bu sene erkek saç kesim modelleri uzun şekilde kullanılacağını ön görüyor. İşte 2022’de tercih edebileceğiniz birbirinden şık erkek saç kesim çeşitleri!

erkek kıvırcık saç modelleri

Erkek kısa saç kesim modelleri

Ofiste çalışan ya da askeri personellerin daha çok tercih ettiği erkek kısa saç modelleri özellikle 2021 yılında popüler oldu. En sevilen erkek kısa saç stilleri ise 0 numara saç kesimi ve 3 numara saç kesimi olmaya devam ediyor. Daha çok orta uzunluk tercih eden erkekler ise 5 numara saç kesimini kullanıyor. Erkek kısa saç modellerini daha detaylı inceleyelim.

erkek düz saç modelleri

1. Subay traşı modeli

Oldukça popüler erkek saç kesim modelleri arasında yer alan subay traşı kullanımı da kolay olan bir modeldir. Kademeli saç kesimi olarak da bilenen subay traşı saç kesimi yuvarlak ve oval yüz şekline sahip olanlara daha çok yakışıyor. Kepçe kulak problemi yaşamayan kişilerde daha hoş duran subay traşı hakkında yanlış bilinen bir bilgiyi düzeltelim. Subay traşı ve amerikan traşı aynı kesim değildir. Subay traşı saçların yan kısımlarının 3 numara kesildikten sonra üst kısmın isteğe göre kısaltılabildiği bir saç modeldir. Saçların yandan üst kısımlara doğru geçişi belirsizdir. Çok gür olmadığı sürece sakal ile kullanaımı da oldukça şık görünüyor.

erkek amerikan traş kesim

2. Amerikan traşı modeli

En sık kullanılan erkek saç stillerinden biri de Amerikan traşıdır. Subay traşı ile sık sık karıştırılan Amerikan traşı yedek subay traşı olarak da biliniyor. Subay traşına göre daha belirgin geçişlere sahip olan Amerikan traşı yandaki saçlar daha kısa kesilirken üstteki saçlar ise daha uzun bırakılır. Subay traşı ve Ameriakn traşı arasındaki fark budur.  Daha marjinal bir tarza sahip kişilerin kullandığı saç modelidir.

sezar kesim saç

3.Sezar saç modeli

En eski ve en geleneksel saç kesimlerinden biri olan sezar saç kesimi günümüzde hemen her yaşın kullanmaktan zevk aldığı bir modeldir. Son dönemde erkek sanatçıların tercih ettiği sezar saç stili kısa saç kullanmayı seven erkekler için harika bir seçenek sunuyor. Keskin çizgi kesimleri ile de kullanılabilen bu model kıvırcak saça da düz saçlara da çok yakışıyor.

0 numara saç kesimi

4. Sıfır (0) numara saç modeli 

 Kullanımı en kolay saç modeli olan 0 numara saç kesimi özellikle pandemi döneminde çok popüler olmuştu. 0 numara saçlar ustura ile daha derin kesilerek kel görüntüsü vererek daha karizmatik durabiliyor. Kelliğin kendine yakıştığını 0 numara saç kesimi ile fark eden erkeklerin sayısı ise oldukça fazla. 0 numara saç kimlere yakışır? Özellikle kafa yapısı düzgün ve biçimli olan kişilere daha çok yakışan 0 numara saç stili kirli sakal ile birlikte kullanaıldığında oldukça karizmatik bir görüntü oluşturuyor. 

erkek uzun saç stilleri

Erkek uzun saç kesim modelleri

Kıvırcık saç modelleri için daha sık kullanılan uzun saç kesimleri erkek düz saç modelleri içinde tercih ediliyor. Erkek rasta saç modeli için kolay kullanım sağlayan uzun saçlarınızı topuzlar yaparak da kullanabilirsiniz. 2022 erkek saç modelleri için uzun saçlarındaha sık kullanılacağını ön gören stilistlerin önerdiği bazı saç modellerini sizlerle paylaşıyoruz.

erkek uzun saç modelleri

1. Kıvırcık erkek saç modeli

Oval yüz şekline sahip erkeklere bir lütuf olarak sunulan kıvırcık saçlar bu sene de çok moda. Omuz hizasında kullanılan kıvırcık saçlar daha sık tercih edilse de kulak hizasındaki bukleli saçlarda dikkat çekmeye devam ediyor. Elektriklenen ve dağılan bukleli saçlarınız varsa saç şekillendirici köpükler kullanarak kontrol altına alabilirsiniz. Uzun uğraşlar gerektirmeyen kıvırcık saçlar doğal ve salaş saçlar kategorisinde ilk sırada yer alıyor. Eğer saçlarınız kıvırcık değilde dalgalı ise saçlarınızı sakın kestirmeyin. Havalı ve asi bir görünüm için dalgalı erkek saçları çok uygun bir seçenek.Genç ve dinamik bir görüntüye kavuşmak için dalgalı saç ve sinek kaydı traş birlikte kullanılabiliyor.

erkek afrika örgüsü modelleri

2.Düz ve uzun saç modeli

Oval yüz hatlarına sahip kişilerde daha şık duran erkek düz saç modelleri birçok ünlü tarafından da tercih ediliyor. Princeton veya Harvard stili olarak da bilinen Ivy League saç kesimi uzun saç için kullanılması önerilen bir modeldir. Geriye doğru taradığınız saçlarınızı dilerseniz topuz yaparak dilerseniz açık şekilde jöle ile sabitleyerek ıslak görünümle kullanabilirsiniz. Yüksek elmacık kemikleri ve güçlü bir çene çizgisi gibi yüz özelliklerine sahip erkeklerin tercih etmesi gereken bu saç modeli daha çok omuz hizasına ulaşmayan saçlarda kullanılır. Erkek topuz saç modeli içinde kolaylık sağlayan düz ve uzun saçlar rasta içinde kullanılabiliyor.

man bun

3.Erkek topuz saç modeli

Yanları kısa, üst kısmı uzun saçlar içinde kullanılabilen erkek topuzları daha çok uzun düz ve dalgalı saçlar kullanan erkeklerin tercih oluyor. Daha doğal ve salaş görüntüye sahip olmanızı sağlayan topuzlar ‘man bun‘ ismiyle trendler arasında yer alıyor. Geniş alınlı kişiler için estetik durmayan topuzlar kirli sakal, uzun sakal ile kullanıldığında oldukça karizmatik görünüyor. Tam gözlerin arka hizasında toparlanan topuzlar kişiye göre şekillendirilebilir. Özellikle Can Yaman’dan aşina olduğumuz erkek topuz saç stilleri bu senenin trenleri arasında!

erkek rasta modelleri

4.Erkek rasta saç modeli

Türkiye’nin popüler repçisi Ezhel rasta saçları ile dikkat çeekmişti. İlk gördüğümüzde garipsenen rasta saç stili erkek kadın fark etmeksizin sevilerek kullanılıyor. Kuaförlerde profosyonel işlem ile yaptırabileceğiniz rastaları evde saç şekillendiricilerinizle de yapabiilirsiniz. Rasta saçlarınıza farklı renkler ekletebilir, dilediğiniz uzunlukta kullabilirsiniz. Erkek rasta modelleri ile farklı kullanımlar sağlayabilirsiniz. Örneğin toplayabilir ya da topuz yapabilirsiniz. Son dönemde erkek afrika örgüsü modelleri de rasta modeli ile yarışıyor. Özellikle aşırı kıvırcık ve kabarık saçlara sahip olan erkeklerin tercih ettiği afrika örgüleri farklı modeller ile uygulanabiliyor.

erkek perma saç

5.Erkek perma saç modeli

Düz saçlara sahipseniz ancak kıvırcık saç hayranıysanız kalıcı bir çözümü var. Evde ince maşa ile kıvırcık saçlar elde edebilirsiniz ancak en fazla 3 gün idare ettiği için tekrar tekrra yapmak zorunda kalırsınız. Bu döngü saçlarınıza zarar verir ve yakar. Uzun süre kullanabileceğiniz perma ile kıvırcık saçlar artık hayal değil. Erkeklerin kısa ya da uzun saçlarına tercih ettiği perma yıllarca kullanılabiliyor. Kısa saçlarda yanların 3 numara, üst kısımların uzun olduğu modelde perma işlemi sıkça tercih ediliyor. Buklelerinizin ne kadar sıkı ya da gevşek olacağına işlem öncesinde karar verebilirsiniz.

erkek saç kesim fiyatları

Erkek saç kesiminde dikkat edilmesi gerekenler 

Bazen görsellerde gördüğümüz saç kesimi veya modelinin bize yakışıp yakışmayacağını düşünmeden kestirmek isteriz. Ancak erkek saç kesiminde dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. 

  • Erkek saç modelleri yüz şekline göre uygun olan model seçilmelidir. Her model herkese yakışmayabilir bunu göz önüne alarak baş ölçüsü, yüz hatları, saçın ince veya kalın, uzun, kısa ya da düz, kıvırcık saçlara sahip olup olmamasına dikkat edilmelidir.
  • Kepçe kulak sorunu yaşayan kişilerin kulak üstündeki saçların oyulduğu modeller yerine daha uzun modeller tercih edilmelidir. Çünkü bu kesim kişiye estetik bir görüntü vermez.
  • Gergin yüz hatlarına sahip kişiler, ense kısmı kısa ve kulakları açıkta bırakan bir kesim tercih etmemeli. Bu kesimler yüz ifadesini yumuşatmaz ve hataları kapatmaz. Onun yerine arka kısımların yer yer uzun bırakıldığı, dağınık görünümlü ve yumuşak geçişli kesimler tercih edilmeli, yüze modern bir hava kazandırılmalıdır.
  • Başınızın arka kısmı yuvarlak değil yassı bir görünüme sahip ise çok kısa kesimlerden kaçınılmalısınız bunun yerine başın arka kısmına yuvarlak bir görünüm kazandırmak için bu kısımda saçların uzun bırakıldığı bombeli kesimler tercih edilmelidir.
  • Bazı kişilerde normal saç çıkış yönünden ters yöne doğru uzayan saçlar görülebilir. Bu saçların çıkış yönüne doğru taranıp kesilmesi gerekir. Bu yüzden bu saçların karmaşık durmasını gizleyecek uzunlukta ve modelde saçlar tercih edilmelidir.

Erkek saç modeli berbere nasıl anlatılır?

Birçok erkek berberine istediği saç modelini anlatmakta zorlanıyor. Anlatsa bile ortaya bambaşka modeller çıkabiliyor. Hemen her erkeğin ortak problemi berbere saç modeli nasıl anlatılır? En doğru yolun başarılı bir berberden geçtiğini söylemek gerekiyor. Güvendiğiniz ya da işinde uzman bir berber olması önemli bir koşuldur. Hatta birçok erkeğin saçlarını kestirmek için kadın kuaförlerine gittiği de biliniyor. Model konusunda daha çok tecrübeye sahip olan kadın kuaförleri istenilen kesimi çıkarmada hiç pişman etmiyor. Eğer erkek berbere gitmekte kararlıysanız istediğiniz modelin fotoğrafını göstermek doğru bir yöntem olabilir. Ancak işinin ehli bir berberse.

Erkek saç kesimi ne kadar?

Erkek saç kesimleri hakkında en çok merak edilen konulardan biri ise fiyatlar oluyor. Her geçen gün fiyatları değişen kesimler 2021 yılında berberde saç kesimi 40 TL idi. 2022 erkek saç kesim fiyatı 50 TL civarında. Tabi bu fiyatlar lüks berberlerde değişiklik gösteriyor.

Erkek bebeklerde saç kesimi ne zaman olmalı?

Genç erkek adayları erkek bebekler ve erkek çocuklar tabi ki. Peki erkek bebeklerin saçı ne zaman kesilir? İlk altı ay bebeğin doğduğunda ki saçları dökülür, bu yüzden ilk altı ay içinde bebeğin saçının kesilmesi önerilmez. İlk saç kesimi için uygun görülen yaş ise 1 yaş civarıdır. Ancak 1 yaş çocukları oldukça hareketli olduğundan bebeğin saç kesimini bebek ya da çocuk saçı kesimi yapan kuaförlere / berberlere yaptırmanız daha uygun olur. Çünkü ilk kez kesim yapılacağı için çocuk korkabilir, korkma ile çırpınabilir. Kesici aletlerle çalışacak olan berberler için durum oldukça zor ve tehlikeli olabilir. 

Erkek saç kesimi evde nasıl yapılır?

Uzun saçlar için evde saç kesim işlemleri daha kolay ve düzgün yapılabilir ancak modelli ve geçişli saçlar için berberlerin tercih edilmesi öneriliyor. Eğer 3 numara saç veya 0 numara saç tercih edecekseniz evde traş makinanızla kesim yapabilirsiniz. Eğer başkasının saçları için evde kesim yapmayı düşünüyorsanız sizler için bıraktığımız bu videoyu izleyebilirsiniz.

Evde kendi saçınızı kendiniz kesebilirsiniz!

Evde kendi saçlarınızı nasıl kesersiniz? sorusunun cevabını bulmak için bu videoyu izleyebilirsiniz. Saç kesim teknikleri, kolay ve pratik bilgiler içeren bu video ile saçlarınızı kendiniz kesmeye hazır mısınız?

Bu gönderi için yorumlar kapalı.

deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler mizah.org moversvip.com deneme bonusu veren siteler 2023 deneme bonusu veren siteler sweet bonanza deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler casino siteleri deneme bonusu deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler