7 zeytin 1 incir diyeti

7 zeytin 1 incir diyeti genel olarak son zamanlarda milyonlarca insanın dikkatini çeken bir sağlıklı yaşam programıdır. Pek çok insanın kilo verdiği ve fit hale geldiği bu diyetin içeriği ve faydaları hakkında bilgileri burada bulabilirsiniz. Bu yazımızda 7 zeytin 1 i̇ncir diyeti nedir ve 7 zeytin 1 i̇ncir diyeti nasıl uygulanır gibi soruların cevaplarını bulacaksınız. Keyifli okumalar.

7 Zeytin 1 İncir diyeti nedir?

Bir grup Japon araştırmacı, insan beyninde az miktarda üretilen, kandaki kolesterolü düşüren, kalbi güçlendiren ve kişinin cesaret seviyesinin ve üretiminin arkasındaki başlıca faktör olan gıda maddeleri arasında belirli bir protein kaynağı aramaya başladı ve 60 yaşındaki insanlar üzerinde bir araştırma yapıldı.

Japon araştırmacılar sonunda maddenin sadece incir ve zeytinde bulunduğunu ve vücuda vermek için kişinin iki meyveyi, incir ve zeytini bir incire yedi zeytine oranla tüketmesi gerektiğini keşfettiler. Bu bulgunun yayımlanmasının ardından, Mısırlı bir Kur’an alimi, Japon araştırma ekibine bir mektup yazdı. Mısırlı alim, Japon araştırma ekibine Kuran-ı Kerim’de, incir ve zeytinin faydalarından bahsedildiğini yazdı. Kur’an-ı Kerim’de incirin bir kez ve zeytinin yedi kez zikredilmesi söz konusudur.

Mısır El Ezher Üniversitesi tıbbi bitkiler bölümünde profesör olan Dr. Taha İbrahim Khalifah, Metalonionds hakkında şunları söylüyor: “Bu madde, insan ve diğer hayvanların beyinleri tarafından çok az miktarda salgılanıyor. Bu protein maddesi, çinko, demir ve fosfor ile kolayca birleştirilebilen ve insan yaşamı için hayati önem taşıyan bir fosfor içerir (kolesterolün düşürülmesi, kalplerin solunum sağlığının güçlendirilmesi, çok hayati bir besin olmasının yanı sıra).

Bu maddenin insan beyninden salgılanması 15 ila 35 yaşından itibaren artmakta, daha sonra 60 yaşına kadar azalmaktadır. Dolayısıyla insanın hayatta kalması için çok değerli bir maddedir. Diğer hayvanlarda da bu madde çok az miktarda bulunur. Bu yüzden bir grup Japon bilim adamı bitkilerde bu harika maddeyi (yaşlanma rahatsızlıklarını azaltıcı olarak kabul edilen) aramaya çalıştı ve sonunda maddenin iki bitkide var olduğunu keşfetti: incir ve zeytin. Bu bulgu, gerçekten de Allah’ın Kur’an-ı Kerim’deki sözlerinin doğruluğuna tanıklık etmektedir.”

Dr. Taha İbrahim’e göre Kur’an-ı Kerim’in bu ayetlerinde Yüce Allah’ın önce incir ve zeytine yemin etmesi, sonra da insanı yaratması hakkında konuşması gerçekten çok düşündürücüdür.

Ayrıca, daha fazla araştırmacının ardından Japon ekibi, insan sağlığının teşviki ile bağlantılı olarak ideal sonuca ulaşmak için iki meyvenin yani incir ve zeytinin birlikte tüketilmesi gerektiği ve bu konuda en iyi etkilerin incir ve zeytinler bir (incir) yedi (zeytin) oranında yenir.

Zeytinyağının felçleri ve bazı damar problemlerini önleyebilen linoloik asit içerdiğini biliyor muydunuz? İncirle ilgili olarak, bir üniversite profesörü ve İran tıp bilimleri üniversitesi bilim adamları kurulu üyesi olan Dr. Azam Mu’tamidnia, “İncir önemli miktarda şeker içerir ve böylece kan şekerinde istenmeyen düşüşü önler. Bu meyve aynı zamanda kabızlığa da bir çare. İncir bol miktarda demir içerir ve bu nedenle inciri zeytinle birlikte tüketmek daha iyidir. Ayrıca, zeytinin içerdiği yağ, felç önleyici görevi görebilir.

7 zeytin 1 incir diyeti

İncir ve zeytinin faydaları

İncir tatlı ve yumuşaktır ve bunların ezmesi, şeker yerine kullanılır. İşlenmiş incirler, börek, puding, kek, diğer unlu mamuller, reçel, jöle ve konservelerin yapımında kullanılır.

İncir meyvesinin kalorisi düşüktür. 100 gram taze meyve sadece 74 kalori sağlar. Bununla birlikte, optimum sağlık ve zindelik için son derece katkıda bulunan, sağlığa yararlı çözünebilir diyet lifi, mineraller, vitaminler ve pigment antioksidanları içerirler.

Kuru incir, mükemmel bir mineral, vitamin ve antioksidan kaynağıdır. Aslında, kurutulmuş meyveler konsantre enerji kaynaklarıdır. 100 gram kuru incir 249 kalori sağlar. Taze incir, karotenler, lutein, tanenler, klorojenik asit gibi poli-fenolik flavonoid antioksidanlarda iyidir.

Ek olarak, taze meyveler, A vitamini, E vitamini ve K vitamini gibi bazı antioksidan vitaminlerin yeterli seviyelerini içerir.İncir meyvesindeki bu fito-kimyasal bileşikler, vücuttan zararlı oksijen türevi serbest radikalleri temizlemeye yardımcı olur ve böylece bizi kanserler, diyabet, dejeneratif hastalıklar ve enfeksiyonlardan korur. Ayrıca, araştırma çalışmaları, bu meyvelerdeki klorojenik asidin, tip-II diabetes mellitus (yetişkin başlangıçlı) durumunda kan şekeri seviyelerini düşürmeye ve kan-glikoz seviyelerini kontrol etmeye yardımcı olduğunu göstermektedir.

Taze ve kuru incir, niasin, piridoksin, folatlar ve pantotenik asit gibi iyi seviyelerde B-kompleks grubu vitaminler içerir. Bu vitaminler karbonhidratların, proteinlerin ve yağların metabolizması için yardımcı faktörler olarak işlev görür.

Kuru incir, kalsiyum, bakır, potasyum, manganez, demir, selenyum ve çinko gibi mükemmel kaynak minerallerdir. 100 gram kuru incir 640 mg potasyum, 162 mg kalsiyum, 2.03 mg demir ve 232 mg potasyum içerir. Potasyum, kalp atış hızı ve kan basıncını kontrol etmeye yardımcı olan hücre ve vücut sıvılarının önemli bir bileşenidir. Kırmızı kan hücrelerinin üretiminde bakır gereklidir. Kırmızı kan hücresi oluşumu için olduğu kadar hücresel oksidasyon için de demir gereklidir. Ayrıca araştırmalar incir yapraklarının şeker hastalarının ihtiyaç duyduğu insülin miktarını düşürdüğünü bulmuştur. Araştırmalara göre incir, daha düşük trigliserit seviyeleri bırakıyor. Vücut çok fazla trigliserit ürettiğinde, kişi kalp hastalığı ve obezite riski altındadır. Ülserler için popüler bir doğal çare incir yapraklarını çiğnemek ve yutmaktır. İncir, A vitamini, B1 vitamini, B2 vitamini, kalsiyum, demir, fosfor, manganez, sodyum, potasyum ve klor içerir.

Zeytin, aşırı faydalar sağlamak için sinerji içinde çalışan sağlığınız için üçlü bir sorun içerir. Tekli doymamış yağların yanı sıra zeytin, antienflamatuvar özelliklere sahip polifenoller ve flavonoidlerle birlikte zararlı serbest radikalleri nötralize eden yağda çözünen bir antioksidan olan E vitamini bakımından zengindir.

Zeytin yapan bu üç sağlığı artıran bileşiğin birleşimidir. Hasar ve iltihaplanma riskini azaltabilecek hücreler üzerinde koruyucu bir etkiye sahiptir. Astım, osteoartrit ve romatoid artritin şiddetini azaltmaya yardımcı olur.  Kalp hastalığını önlemeye yardımcı olur. Kolon kanserini önlemeye yardımcı olur. Menopoza giren kadınlarda sıcak basmaların sıklığını ve yoğunluğunu önlemeye yardımcı olur.

7 zeytin 1 incir diyeti

7 Zeytin 1 İncir Diyeti nasıl uygulanır?

Meyvelerin, sebzelerin ve birçok yiyeceğin faydalarını bilmemize rağmen, her zaman faydasını bilmemiz gereken yeni bir şey vardır. En büyük örnek incir ve zeytini birlikte yemektir. Bu tarif yeni değil, ancak bilimsel olarak doğrulandı ve bu tarifin insan vücudunun bir mucizesi olduğu keşfedildi. Her birinde metaloid bulunmasından dolayı çok büyük faydaları vardır ve bu, incir ve zeytini birlikte yemedikçe işe yaramaz, en faydalı doz sabah bir incir ve yedi zeytin yemektir.

Peki, methallonez nedir? 15 ila 35 yaş arası bir kişinin vücudunun tazeliğinden ve bu maddenin beyninde salgılanmasından ve daha sonra bu maddenin salgılanma oranının azalmasından sorumludur. 40 yaşından sonra kademeli olarak, kolesterolü düşürmede, metabolizmada, kalbi güçlendirmede ve yaşlanma belirtilerini vücuttan uzaklaştırmada ve kısıtlamada tüm bu faydalar metallonidlerden kaynaklanmaktadır.

Bir Japon araştırma ekibi incir ve zeytinden “metaloidler” maddesini çıkarmayı başardı. Japon ekibi, incirlerde bulunan etken madde metiyoninlerin zeytinlerde bulunan malzeme ile karıştırılması dışında etkili bir etkisinin olmadığını doğruladı. Japon ekibi en iyi sonucun yedi zeytine bir incir olduğunu söyledi.

Metadon maddesinde bulunan incir ve zeytinin faydaları ve aşağıdaki gibi vücuda büyük faydaları vardır. Vücuda onu kalıcı olarak gençleştiren enerji ve canlılık sağlayın. özellikle kötü kolesterolü düşüren bu madde, kolesterol düşürücüdür. Vücudun metabolizmasını iyileştirir ve kalbi güçlendirir. Yaşlanma ve erken yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırır. 

  • İncir, yüksek rakımda kan basıncını düşürmek için çalışan ve artışın kalp hastalığına yol açması nedeniyle vücudun belirli bir yüzdesini muhafaza etmesi gereken sodyum oranını içeren potasyum içerir.
  • İncirin kilo vermesine ve sağlıklı kilonun dengesini korumasına yardımcı olur çünkü lif bakımından zengindir, yediğinizde tok hisseder ve yemek yeme isteğini azaltır. Sindirimi iyileştirir.
  • İncir, bağırsakların çalışmasını düzenleyen ve sindirim bozukluklarını sınırlayan ve böylece kabızlık görülme sıklığını azaltan lifler içerir.
  • Kadınların meme kanserinden korunmalarını sağlar. Tercihen menopoz sonrası kadınlar tarafından bu amaçla alınmaktadır.
  • İncir, kemikleri oluşturmak ve güçlendirmek ve böylece onları osteoporozdan korumak için gerekli olan kalsiyum ve mineralleri içerir.
  • A vitamini içerdiğinden, zeytinin faydaları bir demir bileşeni içerdiğinden kırmızı kan hücreleri oluşturur. Bu yüzden görme kabiliyetini geliştirir. Görmeyi iyileştirir ve gözü mavi su, katarakt ve atrofi gibi çeşitli hastalıkların görülme sıklığından korur.
  • İçerdiği E vitamini, yağ asitleri ve antioksidanlar sayesinde cildi ultraviyole ışınlarından korur, kanser ve erken yaşlanmaya karşı korur, cildin sağlığını ve tazeliğini korur.
  • Olekthanal maddesini içerdiği için vücuttaki ağrıları giderir.
  • Vücudu kanserden koruyun çünkü bir antioksidan görevi görür ve vücudu, vücudun hastalığına yol açan kronik oksidasyondan korur. Vücuttaki karın yağlarından kurtulmak ve yağ hücrelerindeki yağları yakarak kilo vermeye yardımcı olmak için incir idealdir. Yüksek tansiyonu düşürmek ve kalp hastalıklarından korunmak için incir oldukça faydalıdır. 

7 zeytin 1 incir diyetini uygularken düzenli bir şekilde yapmak önemlidir. Birkaç gün içinde değişimleri fark etmeye başlarsınız. Her sabah ve yatmadan önce yedi adet zeytin ve bir adet incir tüketmeniz gerekir. Yirmi bir gün boyunca bu kürü uygularsanız kilo verdiğinizi göreceksiniz. Sabah uyandığınızda önce yedi zeytin ve daha sonra bir incir tüketmelisiniz. Ayrıca bu kürü uygularken bol bol su tüketmeniz gerekir. 

7 Zeytin 1 İncir Diyeti İbrahim Saraçoğlu

İbrahim Saraçoğlu tarafından da önerilen bu kürde sabah ve gece yatmadan önce yedi adet zeytin ve bir adet incir yemeniz gerekir. Aynı zamanda yirmi bir gün boyunca düzenli olarak her gün yapmanız önemlidir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler