Abiye makyaj modelleri

Abiye makyajı yüksek derecede dramatik bir görüntü gerektirir: biraz parıltı, dikkat çekici gözler ve baştan çıkarıcı dudaklar… Bu, otomatik olarak doğal olma zamanı değil (tercihiniz bu değilse) bunun yerine, en iyi ten renginizi, gözünüzü ve dudaklarınızı belirginleştirecek, bakışları üzerinize çekecek ve sizi bir sihirli tanrıça gibi hissettirecek bir gece görünümü yaratmanın zamanı geldi. Abiye makyaj görünümümüzü nasıl düzelteceğiniz konusunda size rehberlik etmesi için bu yazıyı hazırladık. Dışarıda güzel bir gece geçirmek için kendi abiye makyajınızı nasıl yapacağınıza dair adım adım bir kılavuza göz atın.

Abiye makyajı nedir?

Temiz cilt, herhangi bir makyaj rutininin ilk adımı olmalıdır. Ünlü makyaj sanatçıları, cildi kir, bakteri, fazla yağ ve ölü hücrelerin uzaklaştırılmasını hedeflerken cildinizin pH ve nem ihtiyacını desteklemek için tasarlanmış bir yüz yıkama veya temizleyici ile temizlemeyi öneriyor. Bir temizleyici seçerken cildinizi dinleyin. Sıkı ve kuru bir cildiniz varsa, nemi cilt yüzeyinden uzaklaştırmayacak bir temizleyici seçin. Ayrıca dudaklardaki herhangi bir dokuyu ve soyulmayı gidermek için hafif bir şekerli scrub yapmayı ve ardından bir dudak maskesi ile devam etmeyi önerir. Bu, dudak ürünlerinin sorunsuz bir şekilde kaymasını sağlar. Son olarak, cildi hazırlamanın son adımı, yüzünüze uyguladığınız tüm iyiliği kilitlemeye çalışan harika bir nemlendirici gerektirir. Nemlendirici serumu harikadır çünkü hafiftir ve cilde inanılmaz bir ışıltı bırakır. Bu, pürüzsüz ve kusursuz uygulama için en üste temel atmak için harika bir temel oluşturuyor.

Abiye makyaj modelleri

Cilt tipinize göre primer seçin

Kullanacağınız primer formül türü ihtiyaca bağlı olacaktır. Örneğin, yağlı bir cildiniz varsa, “matlaştırıcı” veya “silikonsuz” kelimelerini arayın, çünkü bu formüller yağ veya gres üreten alanlarda parlaklığı azaltmaya yardımcı olur ve ayrıca, aksi takdirde fondöten genişlemiş gözenekleri yumuşatır ve cildin kaba görünmesine neden olur. Kuru cildiniz varsa, cildin ışıltısını güçlendirmek için C vitamini içeren bir primer satın alırken “nemli”, “nemlendirici”, “ışıltılı”, “parlatıcı” ve “parlatan” gibi kelimeleri arayın.

Abiye makyaj modelleri

Fondöteninizi akıllıca seçin

Özel bir olaysa, fondöteninizin uzun süre dayanmasına ihtiyacınız var (sonuçta, hiç kimse yağlı bir T bölgesinin gece yarısı görünmesini istemez). Cildinizden ödün vermeden veya kırışmadan on iki ila on altı saatin üzerinde kalma gücüne sahip olan ve aynı zamanda kusursuz, pürüzlü bir yüzey oluşturan bir fondöten seçmenizi söylüyor. Su, transfer ve tere dayanıklı formülü ile yirmi dört saate kadar kusursuz bir cilt vaat eden tam kapsamlı fondötenleri öneriyoruz.

Fotoğraf çekecekseniz, flashı patlatmayan bir fondöten seçin. Bu tür bir fondötende çoğunlukla içerik listesinde silika, çinko oksit ve titanyum dioksit içeren makyajdan kaynaklandığını ve bu ürünlerin harika yağ emici özelliklere sahip olsalar da, doğrudan flaşa maruz kaldıklarında yüzde beyaz bir döküntü olarak görünebileceklerini belirtiyor. 

Abiye makyaj modelleri

Gerekirse renk düzeltme yapın

Renk düzeltme, koyu göz halkaları veya lekeyi gizlemek için kullanmış olabileceğiniz kapatıcı veya fondöten katmanlarını en aza indirmeye yardımcı olur. Esasen yüzünüzdeki ve göz altındaki koyu lekeleri yok edecek veya etkisiz hale getirecek bir renk kullanıyor. Orta ila derin tonlu ciltlerdeki koyu halkalar için renk düzelticinin rengi parlaktan tuğla tonlu turuncu düzelticiye kadar değişir. Açık ten rengi için renk düzelticiniz muhtemelen şeftali aralığında olacaktır. İşin püf noktası, renk düzelticiyi önce düzeltilmesi gereken alanın üstüne uygulamak ve ardından parmak veya fırça ile ürüne hafifçe vurmaktır. Alan daha az karanlık ve doğal cilt tonunuza daha yakın göründüğünde, gerçek cilt kapatıcıyı kullanarak güvenle gizleyebilirsiniz.

Abiye makyaj modelleri

Sorunlu alanları gizleyin

Yüzünüzde çıkmaya karar veren o arkadaş canlısı küçük ziyaretçi mi? Endişelenmeyin! Bir kapatıcının düzeltemeyeceği bir şey yoktur. Akne ve göz altı çevreleri gizlenmesi gerekebilecek en sorunlu bölgelerdir. Eğer fondöteninizin ve kapatıcınızın hemen kayıyor gibi göründüğü bir sivilceniz varsa, bir profesyonel ipucu, fondöteninizi ve kapatıcınızı uygulamadan önce bölgeye biraz yarı saydam pudra sürmektir. Alan pudralandıktan sonra, kapatıcıyı alana hafifçe bastırın ve küçük bir fırça kullanarak kenarlarını karıştırın.

Göz altı bölgesine gelince, en iyi sonuçlar için kapatıcıyı idareli kullanmak daha iyidir. Bu alan ince çizgilere eğilimlidir, bu nedenle nokta gizleme idealdir. Göz altı alanının her yerine ağır bir kapatıcı tabakası uygulamanın gereksiz olabileceğini ekleyerek işe başlayıp iç tarafa ve dış göz çevresi ve gerektiği gibi inşa edin. Bu, alanı da kırışmaya daha az eğilimli hale getirir. Kalem şeklinde kapatıcı, fazla uygulama yapmamanızı sağlamak için mükemmeldir.

Abiye makyaj modelleri

Pudrayı stratejik şekilde kullanın

Yüz pudrasını sürmek cazip gelse de, ölçülü kullanmak gerekir. Yüzün her yerine pudra sürmek yerine, alnın ortası, burnun yanları ve çene gibi kamerada çok parlak olacak alanlara pudra uygulamanızı tavsiye ederiz. Pudrayı uygularken, küçük tüylü bir fırça kullanın ve ürünü ihtiyaç duyulan alanlara hafifçe vurun. Renksiz bir pudra tercih edin böylece yeni uyguladığınız fondöteninizi bozma olasılığı daha düşüktür.

Amaç nemli bir cilt ise, üzerinde biraz ışıltı olan bir transparan sabitleme pudrası tercih edin. Bu, istenmeyen parlaklığı azaltmaya yardımcı olur, ancak yine de cilde benzer, ışıltılı bir görünüm sağlar.

Abiye makyaj modelleri

İnce bir kontur seçin

Şekillendirme, makyaj rutininizin görünüşünüzü değiştirebilecek veya bozabilecek bir adımıdır. Çok fazla yapılması aşırı yapılmış gibi görünmesine neden olur ancak doğru miktar tüm doğru yerlere tanım katacaktır. Bu nedenle, doğal cilt tonunuzdan en az iki ila üç ton daha koyu olan ince bir kontura sahip mutlu bir ortam seçmenizi öneririz. İnce bir kontur elde etmek için, ürünü yanakların alt tarafına, çene hattı boyunca, saç çizginize yakın, başınızın üst kısmına ve burnunuzun yanlarına uygulamanız gerekir. Kontur ile hafif vuruşlar oluşturun ve yüzün geniş alanları için açılı bir fırça kullanın, yukarı doğru parlattığınızdan emin olun. Alın ve burun bölgeleri için, daha ince bir tanım ve daha yontulmuş bir görünüm oluşturmak için üründe daha küçük bir fırça ve karışım kullanın.

Abiye makyaj modelleri

Allık ile yüzünüze renk ekleyin

Makyajınızın bu noktada düz göründüğünü fark ederseniz, şimdi allık ile biraz hayat eklemenin tam zamanı… Allık, kaybolan ilk şeylerden biri olduğu için, etkinlik devam ederken geride doğal bir sifon bırakan krem ​​formüllerinin hayranlarıyız. 

Abiye makyaj modelleri

Highlighter uygulayın

Bu alanları vurgulamak veya öne çıkarmak için highlighterı yüzün yüksek noktalarına uygulamalısınız. Elmacık kemiklerinin en yüksek noktalarına, kaş kemiğinin altına ve burun köprüsü boyunca ürün uygulamayı gerçekten çok seviyorum. Özel bir etkinliğe biraz fazladan cazibe katmak için, eros yayı boyunca dudakların üst kısmına highlighter sürmeyi deneyin.

Abiye makyaj modelleri

Bir göz makyajı stili seçin

Klasik olanı tercih edin: dumanlı bir göz makyajı… Göz farı uygulamanızı yapmak için tüm göz kapağına koyu renkli bir göz farı sürün ve ardından göz farını kabarık bir göz farı fırçasıyla kırışık boyunca karıştırın. Göz farını çok fazla yukarı doğru karıştırmamaya dikkat edin. Amaç basitçe göz farının kenarlarını yumuşatmaktır. Gözü yukarı kaldırmak için üst kirpik çizgisine mat bir likit eyeliner sürün ve işte! 

Abiye makyaj modelleri

Kirpikleri vurgulayın

Dumanlı göz makyajı, kirpiklerinizi gölgede bırakabilir bu nedenle kirpiklerinizi vurgulayacak yüksek yoğunluklu hacimli bir maskarayı tercih edin. 

Abiye makyaj modelleri

Kaşlarınızı tarayın

Şimdiye kadar kaşların yüzü çerçevelediğini biliyoruz, bu yüzden onları tımar etmek bir zorunluluktur. Kaş pomadı veya kaş jeli kullanıyorsanız, kaş tüylerini yukarı ve dışa doğru fırçalayın. Bunu yaparak göz çevresini açacak ve kaşlarınıza daha dolgun bir görünüm verecektir. Bunu yaptıktan sonra, seyrek alanlar varsa, gerektiğinde ince çizgileri yukarı doğru kaydırarak kaş kıllarını yeniden oluşturmaya çalışmak için keskinleştirilmiş bir kaş kalemi veya daha küçük açılı bir fırça ve biraz kaş pigmenti kullanmayı öneriyoruz.

Abiye makyaj modelleri

Rujlarla oynayın

Akşam makyajı görünümünüzü tamamlamak için, harika bir formülle dudak görünümleriyle oynayın. Fotoğraflar, yemek ve içkiler boyunca kalıcı olan sıvıdan mata bir formüle sahip olan rujları seçin.

Abiye makyaj modelleri ve trendleri

Göz kapaklarınızda bir çeşit bronz göz farı tercih etme eğiliminde olun ya da her zaman en sevdiğiniz pembe ruju sürün, makyaj renklerimizi tercih etmede rahatlatıcı bir şey var. Bunu söyledikten sonra, akşam makyajınız söz konusu olduğunda işleri biraz karıştırmak da eğlenceli.

Göz kapaklarınızda kobalt mavisi göz farlarından bahsetmiyoruz ama daha çok renklerini değiştirerek, allık ve ruj renkleriyle oynamak eğlencelidir.

Öyleyse şık bir gece makyajı ilhamı arıyorsanız, yardım elinizin altında! Parlak gözlerden cesur dudaklara, sonbahar / kış trendlerinden biraz ilham aldık.

Abiye makyaj modelleri

Bronz göz kapakları

Neden makyajınızı yepyeni bir seviyeye taşıyan bir göz farı görünümünü tercih etmiyorsunuz? Bronzlar, bakırlar ve açık kahverengiler hoş bir abiye makyajı görünümü sağlar ve her göz renginde çalışır.

Abiye makyaj modelleri

Ombre dudaklar

Ruj renginizi dudaklarınızın ortasındaki ışıktan kenarların etrafındaki karanlığa doğru derecelendirmek kadar basit. Sadece dudaklarınızın daha dolgun görünmesini sağlamakla kalmaz aynı zamanda akşam için makyaj görünümünüzü hızlandırmanın kolay bir yoludur.

Abiye makyaj modelleri

Draping

Şekillendirmeye daha yumuşak bir yaklaşım getirildikten sonra, draping güzellik dünyasını kasıp kavurdu. Sonuç, ten renginizi şekillendirilmiş bir renkle bırakır ve allıklarınızı akşam aktiviteleri için değiştirmenin mükemmel bir yoludur.

Abiye makyaj modelleri

Parlak göz farı

Göz kapaklarınıza biraz parlatmanın bu kadar güzel görünebileceğini kim bilebilirdi? Göz farı paletinizden uzaklaşmak konusunda biraz isteksizseniz, neden bunun yerine üstüne biraz parlaklık ekleyerek onu değiştirmiyorsunuz?

Abiye makyaj modelleri

Metalik dudaklar

Metalik bir dudağın sağladığı parlaklık, dudaklarınızın daha dolgun ve daha yastıklı olduğuna dair optik bir yanılsama örer. Bu folyo görünümlü görünümü oluşturmak için yeni bir ruj almanıza bile gerek yok. Aslında, muhtemelen ihtiyacınız olan her şey zaten makyaj çantanızda (ruj, parlatıcı ve biraz göz parlatıcısı) var. 

Abiye makyaj modelleri

Jet siyah eyeliner

Eyeliner, gözlerinizi patlatmanın harika bir yoludur. Koyu jet siyah eyeliner ayrıca kirpiklerinizi daha dolgun gösterir, bu yüzden kazanın! Dahası, yaşınız veya cilt tonunuz ne olursa olsun herkese uyan bir görünüme sahiptir.

Abiye makyaj modelleri

Kalın dudaklar

Çoğumuz cesur renklerden uzak durma eğilimindeyken, dudaklarınızdaki parlak kırmızı bir rıj, stili anında yükseltmenin ve günden geceye görünümünüzü şıklaştırmanın kolay bir yoludur. Bir profesyonel gibi ruju nasıl uygulayacağınızı öğrenmek istiyorsanız, adım adım eğitimlere katılabilirsiniz.

Abiye makyaj modelleri

Çok renkli göz makyajı trendi

Gözünüze birkaç farklı renk tonu takmak, renkle denemeler yapmanın harika bir yoludur. Bu abiye makyaj trendini denemeden önce, göz farı astarı sürmeyi unutmayın. Göz makyajınızın düzgün bir şekilde devam etmesini ve görünümünüzün aslında sabit kalmasını sağlar.

Abiye makyaj modelleri

Dağınık maskara makyaj trend

Son birkaç sezonda dağınık maskara görünümünü zar zor unutun ve bu ekstra çırpınan 2021 makyaj trendini tercih edin. Göz farı üzerinde kaydırma konusunda endişelenmenize bile gerek yok çünkü tüm işi maskara hallediyor. Tam etki için, kirpiklerinizi nazikçe havalandırırken maskara çubuğunuzu kökten uca hareket ettirin.

Abiye makyaj modelleri

Renkli eyeliner makyaj trendi

En iyisi alt kirpik çizginizin tüm eğlenceye sahip olmasına izin vermek… Tek yapmanız gereken, alt kirpiklerinizi, üstteki kirpikle aynı renk veya daha açık bir ton ile hizalamaktır. Görünümünüze eğlenceli bir unsur eklemenin süper kolay bir yolu.

Abiye makyaj modelleri

Hayvan baskılı göz farı trendi

Bu makyaj trendi ile ortalığı sallamanın zamanı geldi. Hayvan baskıları hayranı olsanız da olmasanız da bu görünümün süper yaratıcı ve havalı olduğunu inkar edemezsiniz. Bu biraz yoğun, bu yüzden makyaj konusunda yeni iseniz, görünümü mükemmelleştirmek için kendinize biraz daha zaman vermeniz gerekebilir.

Abiye makyaj modelleri

Parlak göz farı trendi

Bu 2021 makyaj trendi – diğer adıyla parlak göz kapakları – ateşli dumanlı gözler kadar ateşli görünüyor. Kirpik çizginizin hemen üstüne birkaç nokta göz parlatıcısı ekleyin, ardından parmağınızı kullanarak göz kırışıklığına doğru karıştırın.

Abiye makyaj modelleri

Parlak maskara makyaj trendi

Siyah maskaranıza bir ara vermenin ve bu 2021 makyaj trendini denemenin zamanı geldi: kirpiklerinizdeki renkli tonlar eklemek. Böyle parlak pembe bir rimeli çıkarabileceğinizi düşünmüyorsanız, bunun yerine koyu mavi veya yeşil bir maskara sürün. İlk bakışta tarafsız görünecekler, ancak insanların iki kez dönüp bakmasını sağlayacaklar.

Abiye makyaj modelleri

Neon makyaj trendi

Makyajıyla en çok yapmayı seven biri olarak bile, feed’inizde gördüğünüz genel neon trendi biraz yorucu oluyor. Neyse ki, bu 2021 makyaj trendi ile işler taze, minimalist bir makyaj yapıyor. Tüm göz kapağınızın üzerine bir neon renk sürmek yerine, hızlı bir renk ipucu için gözünüzün köşelerine bir neon göz farını vurmayı deneyin.

Abiye makyaj modelleri

Pembe dudak makyajı trendi

Cesur kırmızı dudakları unutun. Bu 2021 makyaj trendi, parlak pembe rujla dünyaya bir açıklama yapmakla ilgili. Hangi pembenin tonunu deneyeceğinizden emin değil misiniz? Mavi alt tonlu sıcak pembeyi tercih edin. Bu, herkes için iyi görünüyor ve pembe rujun ciddi bir kalıcılık gücüne sahip olmasını istiyorsanız, kremsi bir ruj yerine mat bir ruj tercih edin.

Abiye makyaj modelleri

Grafik eyeliner makyaj trendi

2021 için bu grafik eyeliner makyaj trendinin kanıtladığı gibi, göz kalemi artık kirpik çizginize yapışmak zorunda değil. Büyük havalı kadın görüntüsünü neredeyse hiç çaba harcamadan vereceksiniz, bu her zaman hedeftir, değil mi?

Abiye makyaj modelleri

Suluboya makyaj trendi

Bu suluboya göz makyajı trendi, muhtemelen göreceğiniz en güzel 2021 makyaj trendi… Yumuşak, eğlenceli ve çok rüya gibi ve tek bir renge bağlı kalmanıza da gerek yok. İç köşeniz için bir renk, göz kapağınızın ortası için bir başka renk ve göz kapağınızın dış üçte biri için son bir renk seçin. Bunun gibi harika, çok renkli bir görünüme sahip olacaksınız.

Abiye makyaj modelleri

Yapılandırılmış kaş makyajı trendi

Geçmiş yılların gür, dağınık kaşlarını hatırlıyor musunuz? Doğal görünen ama yine de yapılandırılmış, güçlü ve cilalı kaşlar moda. Görünümü alın ve berrak bir kaş jeli kullanarak tüm saçlarınızı yerinde tutun.

Abiye makyaj modelleri

Pastel eyeliner makyaj trendi

Neon eyeliner 2019’da çok popülerdi, ancak 2021’de Instagram sayfanızı devralmaya başlayan pastel göz kalemi – bu açık pembe renk gibi – göreceksiniz. 2021 makyaj trendi, denize girmeden gözlerinize ince bir renk dokunuşu eklemenin hızlı ve kolay bir yoludur.

Abiye makyaj modelleri

Göz kamaştırıcı göz makyajı trendi

Euphoria makyaj efekti 2021’de hiçbir yere gitmeyecek. Bu yüzden, henüz başlamadıysanız, çoğunluğa katılıp bazı makyaj trendlerini denemenin zamanı geldi. Başlamak için kolay bir yer mi? Göz kapağınızda altın boncuklar… Gözünüze altın boncuklar takmak konusunda biraz tereddüt ediyorsanız, küçükten başlayın ve gözlerinizin köşelerine sadece bir veya iki tane ekleyin.

Abiye makyaj modelleri

İnce mat rujlar 

Dudak renginizde her zaman çok cesur olmak zorunda değilsiniz. 2020’de başlayan ve bu yıl da devam eden lekeli dudaklar trendi, maskelerden dolayı dağılan rujlar için ideal. Dudak lekeleri size yumuşak, rüya gibi bir görünüm sağlar ve çok az bakım gerektirir (leke yok, rötuş yok).

Abiye makyaj modelleri

Uyumsuz göz farı makyaj trendi

Makyajınızla risk almayı düşünüyorsanız bu 2021 makyaj trendi tam size göre. Tek bir göz farı rengine bağlı kalmak yerine, her bir göze farklı bir renk vermeyi deneyin. Cesur davranabilir ve renk çarkında birbirine zıt olan iki tonu kullanabilirsiniz ( mavi ve turuncu görünüm gibi) veya iki benzer ton seçerek biraz daha incelikli olabilirsiniz (bebek mavisi ve leylak).

Abiye makyaj modelleri

Kırmızı smokey eye makyajı trendi

Liseden beri aynı siyah dumanlı gözü yapıyorsanız, kesinlikle işleri değiştirmenin zamanı gelmiştir. Orman yeşili veya lacivert gibi koyu bir renkle gitmek yerine, bu 2021 makyaj trendini deneyin: yakut kırmızısı dumanlı gözler. Gerçek dışı görünmüyor mu?

Abiye makyaj modelleri

Pembe allık makyaj trendi

Şeftali allığınızı bir kenara koyun. Bu 2021 makyaj trendi, parlamak için parlak pembe uygulamak ile ilgili ve pembe allığınızı sadece yanaklarınıza sürmeyin. Cildinize güzel bir kızarıklık vermek için yanaklarınıza, şakaklarınıza ve kaş kemiklerinizin altına sürün.

Abiye makyaj nasıl yapılır?

Baş döndürmeye değer bir görüntüye sahip olmak istediğinizi biliyoruz. Partiye hazırlanmanızı sağlayacak önemli abiye makyajı ipuçları…

Abiye makyaj modelleri

Acele etmeyin

Kıyafet seçiminize ve genel görünüme karar vermek için yeterince zaman ayırın. Buna göre makyajınızı yapın. Abartılı bir elbise giymeyi planlıyorsanız, makyajınızı basit tutun ya da tam tersi sade bir kıyafet tercih ediyorsanız abartılı bir makyaj yapabilirsiniz. Sonunda bir disko topu gibi görünmek istemediğinizden eminiz.

Abiye makyaj modelleri

Makyajınızı sabitleyin

Parti, eğlence dolu toplantılar, düğünler, dans ve gece boyu eğlence anlamına gelir. Makyajınızın erimesi ve yüzünüzü lekeleme gibi durumlar oluşabilir. Pürüzsüz bir doku oluşturmaya yardımcı olan ve aynı zamanda makyajınızın kalma süresini uzatan iyi bir yüz makyajı bazına ve makyaj sabitleyici spreye yatırım yapın. Uzun süreli ürünler satın almayı da değerlendirebilirsiniz.

Abiye makyaj modelleri

Kusursuz yüz tuvali

Yüz, makyaj için bir tuval gibidir. Kusursuz bir yüz yaratmak, doğru kıyafeti seçmek kadar önemlidir. Orta kapatıcı bir fondöten uygulayın ve iyice karıştırmayı unutmayın. Bu, herhangi bir lekeyi ve kusurlu cilt tonunu gizleyerek size kusursuz bir tuval sağlar.

Abiye makyaj modelleri

Bazılarını gösterin, bazılarını gizleyin

Sadece bir yüz özelliğine odaklanın, eğer gözünüze dramatik veya cesur davranıyorsanız, makyajın geri kalanını basit tutarak tonda tutun. Benzer şekilde, kalın dudaklar istiyorsanız, yanaklara ve gözlere oynayın.

Abartılı göz makyajı ve dudaklarla giderseniz, muhtemelen bir palyaço gibi görüneceksiniz ve ikisini de ayarlarsanız daha hoş bir görüntünüz olacak.

Abiye makyaj modelleri

Parıltıyı kullanın

Sadece doğru bölgelere bir pudra highlighter uygulayarak parıltı yaratın. Pudra highlighter, ışığın yüze doğal bir şekilde çarptığı yerlere uygulamalısınız. Unutmayın ki, az her zaman daha fazladır. Kaş kemiği, elmacık kemiği ve dudaklardaki eros yayı bölgesine pudra highlighterdan biraz uygulayın. Bu, ışığın yansımasına yardımcı olarak bir parıltıyla sonuçlanır. Yüzünüzün daha uzun veya daha kısa görünmesini istiyorsanız, şekillendirme için kullanılan bir highlighter bir cazibe gibi çalışır. Yüzü uzatmak istiyorsanız, highlighterı çene çizgisi boyunca ve elmacık kemiklerinin hemen altında kullanarak daha keskin bir görünüm elde edin. Daha kısa görünmesini istiyorsanız, yanak kemiğini yuvarlak bir şekilde vurgulayın. Bu, uzunluğu azaltacaktır.

Gündüzden geceye uzanan makyaj nasıl yapılır?

Gündüz makyajı ile gece makyajı arasındaki temel fark, tamamen farklı bir ışık altında olmanızdır. Akşam genel olarak ışıklar daha az iken, makyajınızın öne çıkması için biraz daha doygun olması gerekecek. Bu, şimdi onu üst üste koymanın tam zamanı olduğu anlamına gelmez, ancak daha fazla renk ve kontrast eklemek, düşük ışıkta daha görünür olmasını sağlar. Abiye makyaj için neler yapmanız gerektiğini burada bulabilirsiniz. Dışarı çıkarken günlük makyajınızı adım adım nasıl güncelleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Abiye makyaj modelleri

Yüz makyajınıza rötuş yapın

Yağlı ciltler için pudra fondöten veya kuru ciltler için kremsi bir kapatıcı deneyin. Makyajı rötuşlamadan önce yüz lekelerinin ve göz altındaki koyu halkaların pürüzsüz ve nemli olduğundan emin olun.

Abiye makyaj modelleri

Cesur bir ruj ekleyin

Rujunuzu yerinde tutmak için (özellikle kırmızı ruj için!) ve dudaklarınızın doğal kıvrımını vurgulamak için dudak kalemi kullanın. Kırmızı dudak bir klasiktir, ancak dramatik bir göz görünümü veya ten renginizle gerçekten iyi çalışan başka bir cesur renk yapıyorsanız daha hafif bir şeye gitmek isteyebilirsiniz.

Abiye makyaj modelleri

Gözleri vurgulayın

Gözler için bazı klasik seçenekler kanatlı veya kedi gözü görünümü (sıvı eyeliner kullanın) veya biraz daha fazla çaba gerektiren dumanlı göz makyajıdır. Her iki seçenek de gündüz göz makyajının üstüne eklenebilir ve göz makyajı daha dikkat çekici hale getirilebilir. Ya da en basit rotayı kullanın ve üst göz kapaklarına biraz ışıltı ekleyin. Maskaraya rötuş yapın ve gerekirse kirpik kıvırıcı kullanın.

Abiye makyaj modelleri

Aydınlatıcı kullanın

İnce bir ışıltı için elmacık kemiklerinizin üstüne biraz highlighter veya ışıltılı bronzlaştırıcı sürün. Bu şekilde bir makyaj genel olarak cildinizde ışığı yansıtır.

Abiye makyaj modelleri

Makyaj setini yanınızda bulundurun

Mekan değiştirmeden önce evde bir mola veremiyorsanız, hareket halindeyken makyaj setinizi hazırlarken çok yönlülüğü aklınızda bulundurun. Krem göz farı ve ışıltı, krem ​​allık ve çubuk fondöten veya kapatıcı gibi parmaklarınızla uygulayabileceğiniz ve harmanlayabileceğiniz tüm makyaj ürünleri faydalı olacaktır. Makyajınızı yaptığınız her yerde iyi bir aydınlatmaya sahip olduğunuzdan emin olun. Hataları tersine çevirmek, makyajı temizlemek veya harmanlamak için pamuklu çubukları elinizde hazır olarak bekletin.

Abiye makyaj modelleri

Cilt bakımına önem verin

Cildinizin nerede tazelenmesi gerektiğini düşündüğünüzü görmek için her zaman önce yüzünüzü kontrol edin. Bir yüz misti püskürtülmesi ve tekrar nemlendirici uygulanması, cildinize nemi geri vererek ve yumuşatarak cildinizi uyandırmanıza yardımcı olur.

Fondöteni ve kapatıcıyı, solan ve kızarıklık veya donukluğun ortaya çıktığı alanlarda yeniden uygulamak, özellikle dramatik bir göz makyajı için büyük bir fark yaratır. Maskarayı tekrar uygularken, kirpiklerinizdeki kümelerden kurtulmak için temiz bir fırçanın olmasına yardımcı olur.

Abiye makyaj modelleri

Doku ve renkler ile oynayın

Şimdi doku ve renkle oynamanın zamanı geldi, bu yüzden bir ışıltı pudrası ve cesur bir dudak rengi ile gündüz görünümünün tepesine çıkmayı teşvik ediyor.

Büyük bir etki için kolayca yapabileceğiniz bir şey, göz farı veya göz kaleminizi halihazırda sahip olduğunuzdan biraz daha koyu bir ton ile derinleştirmek veya krem ​​veya mat bir yüzeyde daha cesur bir dudak rengi kullanın (şeffaf bir ton veya dudak parlatıcısının aksine daha cesur ve dikkat çekici bir ruj rengi kullanın).

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler mizah.org moversvip.com