Ağda öncesi uyuşturucu krem nasıl kullanılır? En etkili uyuşturucu kremler hangileri?

Ağda öncesi uyuşturucu krem nasıl kullanılır? En etkili uyuşturucu kremler hangileri?
Ağda öncesi uyuşturucu krem nasıl kullanılır? En etkili uyuşturucu kremler hangileri?
28 Mart 2022

Ağda öncesi uyuşturucu krem ne işe yarar? Genellikle kadınlar tarafından kol, bacak, koltuk altı, bikini bölgesi ve kaş-bıyık çevresi için tercih edilen tıptaki adı ile lokal anestezi etkisine sahip bu kremler deri alt tabakasındaki sinirleri geçici bir süre uyuşturarak yapılan işlemlerdeki acının hissedilememesini sağlıyor. Ağda öncesi uyuşturucu krem isimleri, içerikleri, fiyatları, nasıl kullanıldığı hakkında bilgiler derledik. Eczanelerde ve kozmetik mağazalarında birçok uyuşturucu krem çeşidi bulunuyor ancak en sık tercih edilen ve önerilen ağda öncesi uyuşturucu krem EMLA kremdir. En etkili ağda öncesi uyuşturucu kremler hangileri? Ağda öncesi uyuşturucu kremler gerçekten işe yarıyor mu?

İlginizi çekebilir: Tüy alırken acımaması için ne yapmalı? Ağda acısını azaltan ipuçları!

Ağda öncesi uyuşturucu kremler nasıl kullanılır?
Ağda öncesi uyuşturucu kremler nasıl kullanılır?

Ağda öncesi uyuşturucu krem nedir?

Günümüzde ve özellikle yaz aylarında kadın erkek fark etmeksizin ortak sorun haline gelen istenmeyen tüylerden kurtulmak için birçok yöntem kullanılıyor. Tüylerden uzun süreli kurtulmak isteyenler genelde ağda veya lazer epilasyon tercih ediyor. Ancak bu yöntemler elbette ki acı veriyor. Acısız olsun, kısa süreli olsun diyenler ise jilet veya tüy dökücü kremler ile bu sorundan kurtuluyor. Bu yazımızda ise tüylerinden ağda ile kurtulmak isteyenlere bir müjde veriyoruz. Ağda çeşitleri vücudun her yerine uygulanabiliyor. İstinasız tüyleri köklerinden aldığı için bu işlem acılı oluyor. Ancak ağda öncesi sürülen uyuşturucu kremler ile bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Ağda öncesi uyuşturucu krem ne işe yarar? Bu uyuşturucu kremler sürülen bölgeyi geçici bir süreliğine hissizleştirmek için kullanılıyor. Ağda veya lazer epilasyon işleminden önce tercih edilen bu kremler istenmeyen tüylerinizden kurtulmanız için size acısız bir seçenek sunuyor. Tıptaki adı ile lokal anestezi etkisine sahip bu kremler deri alt tabakasındaki sinirleri geçici bir süre uyuşturarak yapılan işlemlerdeki acının hissedilememesini sağlıyor. Bu kremler sadece ağda veya lazer epilasyon için değil kulak deldirme işleminden birkaç dakika öncesinde de uygulanarak kullanılıyor. Ağda öncesi kullanılan uyuşturucu kremler genellikle kadınlar tarafından kol, bacak, koltuk altı, bikini bölgesi ve kaş-bıyık çevresi için tercih ediliyor. Erkeklerde ise özellikle göğüs bölgesi ve üst vücut için tercih ediliyor. işlem öncesinde ağda yapılacak bölgeye sürülerek uyuşturulması sağlanan bu kremler hafif ve orta derecedeki ağrılı işlemlerde kullanılıyor. Ağda için uyuşturucu kremlerin etkileri kişiye ve duruma göre değişiklik gösterebilir. Ayrıca kremlerin içindeki maddelerin birine olan hassasiyet alerjik reaksiyonlara sebep olabilir. Kullanmadan önce mutlaka kolun içinde küçük bir bölgeye uygulanarak denenmelidir. Alerjik reaksiyon testi yaparken gözlem yolu ile ne kadar sürede etki ettiğini de öğrenebilirsiniz.

Ağda öncesi uyuşturucu kremler nasıl kullanılır?

Tüysüz ve pürüzsüz bir cilt elbette harika görünür. Ancak bazen acılı olabilir. Özellikle de istenmeyen tüylerden kurtulmak için ağda yöntemini tercih ediyorsanız. Ağrısız ve acısız ağda işlemi hayal gibi görünse de aslında mümkün. Ağda öncesi kullanılan uyuşturucu kremler acıyı en aza indirir hatta acıyı ortadan kaldırır. Peki ağda öncesi uyuşturucu krem nerede satılır? Uyuşturucu kremler için doktora danışarak cilt tipinize uygun olanı size önermesini istemek en doğrusu olacaktır. Ancak ağda öncesi uyuşturucu kremler eczaneden temin edilebilir. Ağrıyı ve acıyı azaltan uyuşturucu kremler, reçeteli olarak eczanelerde satılır. Reçetesiz olarak temin etmek isterseniz kozmetik ürün satan mağazaları tercih edilebilirsiniz. Ağda öncesi uyuşturucu kremlerin kullanımı elbette doktor tavsiyesinde ve verilen dozajda kullanılmalıdır. Ancak bu kremlerin tümü benzer şekilde kullanılır. İşlem yapılacak bölgeye nohut büyüklüğünde uyuşturucu krem sürülür. Krem ciltte 15-20 dakika bekletildikten sonra ağda işlemi yapılır. Bölgenin uyuşması sağlandıktan sonra 20-25 dakika içerisinde etkisi geçebilir. Bu yüzden işlemin krem prospektüsünde belirtilen süre de bitirilmesi önerilir. Ayrıca uyuşturucu kremlerin göz ve dil gibi duyu organlarından uzak tutulması kullanım sırasında dikkat edilmesi gereken noktalar arasında yer alıyor. Yukarıda da belirttiğimiz gibi temin ettiğiniz uyuşturucu kremler ciltte herhangi bir reaksiyona neden olduysa derhal doktorunuza başvurmalısınız. Özellikle erkekler bu kremleri göğüs bölgesi ağda işlemi için tercih edeceklerse mutlaka doktor tavsiyesi ile temin etmelidir. Çünkü göğüs bölgesine uygulanan uyuşturucu kremler nefes alışverişini etkileyecek düzeyde etkili olabilir. Aynı şekilde ağda öncesi uyuşturucu krem hamilelikte de doktor tavsiyesi ile kullanılmalıdır. Ayrıca bu kremler yerine evde kendiniz kolayca acıyı hafifletecek yöntemler uygulayabilirsiniz.

  • Ağda işleminden önce bölgeye bebek pudrası dökülerek acının azalmasını sağlanabilir.
  • Ağda yapılacak bölgeye buz uygulanarak geçici bir süreliğine uyuşturulabilir.
  • Ağda işleminden önce aspirin gibi ağrı kesiciler kullanılarak oluşabilecek acı ve ağrılar hafifletilebilir.
  • Elbette ağda öncesi uyuşturucu kremler gibi ağda öncesi uyuşturucu spreyler veya ağda öncesi soğutucu spreyler de tercih edilebilir.

Bu uyuşturucu kremlerkolayca temin edilebildiği gibi ağda öncesi uyuşturucu krem fiyatı da oldukça uygun. Tercih edeceğiniz kreme göre fiyatlar değişkenlik gösterebilir. Yazımızın ilerleyen kısmında daha detaylı bilgi vereceğiz ancak ortalama bir fiyat söylemek gerekirse ağda öncesi uyuşturucu krem fiyatları genellikle 50 – 100 TL arasında değişiklik gösteriyor.

Ağda öncesi uyuşturucu krem zararları nelerdir?

Ağda öncesi uyuşturucu kremlerinde her ilaçta olduğu gibi elbette yan etkileri bulunuyor. Ancak hafif içerikli olan kremlerde yan etki belirtileri çok nadir görülür. Hassas ciltlerde sürüldüğü an belirti gösteren uyuşturucu kremler ciltte kızarıklık, yanma gibi durumlar meydana getirebilir. Bu yüzden tüm bölgeye uygulama yapmadan önce mutlaka kolun iç kısmında belirli bir kısma deneme yapmanız önerilir. Ağda öncesi uyuşturucu krem yan etkileri arasında kızarıklık ve yanmanın yanı sıra ciltte tahriş, mide bulantısı, baş dönmesi, deride kaşıntı da görülebilir. Bu belirtiler kullandığınız kreme göre değişkenlik gösterdiği gibi doz aşımı durumunda belirtilerin şiddetinde de seyri değiştirebilir.

Ağda öncesi uyuşturucu kremler ne işe yarar?
Ağda öncesi uyuşturucu kremler ne işe yarar?

Ağda öncesi kullanılan uyuşturucu kremler hangileridir?

Bu bölümde en etkili ağda öncesi uyuşturucu kremlerden bahsedeceğiz. Ağda öncesi uyuşturucu krem isimleri, içerikleri, fiyatları, nasıl kullanıldığı hakkında bilgiler derledik. Eczanelerde ve kozmetik mağazalarında birçok uyuşturucu krem çeşidi bulunuyor ancak en sık tercih edilen ve önerilen ağda öncesi uyuşturucu krem EMLA kremdir. EMLA kremi takiben ağda öncesi uyuşturucu krem JETEX ve ağda öncesi uyuşturucu krem ANESTOL krem de en sık tercih edilenler arasında yer alıyor. İşte en etkili ağda öncesi uyuşturucu kremler!

1. EMLA krem ağdadan önce nasıl kullanılır?

Etken maddesi lidokaine ve prilokaine olan EMLA krem deri üzerine uygulanan ve uygulanan bölgeye lokal anestezi etkisi yaratan bir merhemdir. Cilt üzerindeki uyarıların ağrı reseptörlerine ulaşmasını engelleyerek ağrının hissedilmemesini sağlayan EMLA krem birçok güzellik merkezlerinde, kuaförde ağda ve epilasyon işlemi öncesinde tercih edilen bir kremdir. Uygulanan bölgeyi hissizleştirerek acısız ağda ve epilasyon işlemi sağlar. Ayrıca ağda ve epilasyon işlemi sonrasında oluşabilecek ağrıları da hafifletir. Koltukaltı, genital bölge ve yüz için rahatlıkla uygulanabilen EMLA kremin temiz ve kuru olan bölgeye işlemden 15 dakika önce uygulanması yeterli olacaktır. EMLA krem ağda işlemi yapılacak bölgeye uygulandıktan sonra cildin kremi emmesi beklenir, sonrasında yıkanmaz veya silinmez. 15 dakika içinde etkisini gösteren EMLA krem uygulanan bölgede hissizlik yarattıktan sonra ağda veya epilasyon işlemi yapılır. EMLA krem etkisi yaklaşık 30 dakika kadar sürer. Ancak bu etki kişiden kişiye göre değişebilir. Göz, ağız ve vajinanın içine gitmeyecek şekilde uygulanması önemlidir. Tüm eczanelerde satılan EMLA Krem fiyatı ise 131,60 TL’dir. Daha detaylı bilgi için EMLA krem yazımıza buradan göz atabilirsiniz.

2. ANESTOL POMAD ağda öncesi nasıl kullanılır?

Etken maddesi lidokain hidroklorür olan ANESTOL krem dermatolojik ilaçlar grubunda yer alır. Dermatoloji uzmanlarınca yazılan anestezik – antipiretik ilaçlardan biridir. İçeriği sayesinde uyuşturucu ve kaşıntı giderici etkiler gösterir. Atopik cilde sahip olan kişilerin oldukça sık tercih ettiği bu krem deri üzerindeki kaşıntı, kızarıklık ve ağrıyı ortadan kaldırır. Cilt ataklarınızı bastıran, yüzünüzdeki kaşıntıya son verebilecek bir ilaç olan ANESTOL POMAD beyaz renkte homojen kıvamda ve 30 gramlık tüpler halinde eczanelerde satışa sunulur. İşlem öncesi ve sonrası ağrıyı gidermenizi sağlayarak olan bu ilacın bu etken maddeye sahip birçok muadili mevcut. İlgili bölgeyi temizleyin ve kuru olmasına dikkat ederek kullanılmalıdır. ANESTOL POMAD ağda için temiz deriye bir miktar uygulandıktan derinin emmesi beklenir. Cilt kremi emdikten sonra ANESTOL POMAD etkisi 15 dakika içinde görülür. Ağda veya lazer epilasyon gibi acı veren işlemler uygulanabilir. Eczanelerde ANESTOL POMAD fiyatı ise 2022’de 30,62 TL’dir. Daha detaylı bilgi için ANETOL POMAD krem yazımıza buradan göz atabilirsiniz. https://www.cemre.com/anestol-pomad-nasil-kullanilir-ne-ise-yarar

3. GELİCA krem ağda öncesinde nasıl kullanılır?

GELİCA krem bölgesel uyuşturucu özelliğine sahip olan bir anestezi türünde imal edilen kremlerden bir tanesidir. EMLA krem kadar etkili olmasa da ondan daha ucuz olan, daha az etkili olan bir kremdir. Diğer uyuşturucu kremler ile aynı etkiye sahip olan GELİCA krem ciltte geçici olarak hissizlik yapar. Özellikle dövme yaptıranlar ve piercing yaptıranlar tarafından tercih edilirken ağda öncesinde de kullanabilir. GELİCA krem işlem öncesinde kullanıldığında duyulacak ağrı, sızı, rahatsızlık gibi hisleri duymaz. Uygulandığı bölgeyi tamamen uyuşturarak o bölgede hissizlik etkisi gösterdiği için bütün cerrahi operasyonlarda da tercih edilebilen bir üründür. GELİCA uyuşturucu kremi kadınlar evlendiği gece ilişki sırasında ağrı hissetmemek için kullanabiliyor. Ağda için GELİCA krem bacaklara az miktarda sürülüp 20 dakika kadar bekletilir ve uygulamaya geçilir. Genital bölgeye dikkatli bir şekilde uygulanmalıdır. Uygulamaya kasıktan başlayacak şekilde kremi sürüp beş dakika beklenilir ve uygulamaya geçilir. Koltukaltı bölgesi için ise 15 dakika beklenmesi yeterlidir. GELİCA krem fiyatı ise 80.35 TL’dir.

4. JETEX krem ağda öncesinde nasıl kullanılır?

Etken maddeleri lidokain ve prilokaindir. Genel olarak uyuşturucu bir etkiye sahip olan JETEX krem ağda için sıkça tercih edilen bir kremdir. Hücre zarındaki sinirsel uyarıların oluşumunu ve iletimini engelleyerek bölgesel uyuşma sağlayan yani lokal anestezik kremlerden biridir. JETEX krem eczaneler dışında kozmetik mağazalarında bulanan bir krem değildir. JETEX krem ağda öncesinde kullanılan uyuşturucu kremlerden biridir. Ancak doktora danışmadan kullanılması önerilmez. Özellikle hamile ve emziren kadınların, anemi hastalığı olan kişilerin kullanımı için uygun değildir. JETEX krem, daima doktorun önerdiği şekilde kullanılmalıdır. JETEX krem fiyatı 95,33 TL’dir. Krem ince bir tabaka halinde ağda işlemi yapılacak bölgeye uygulanmalıdır. 10 cm² olan cilt bölgesi için yaklaşık 2 g krem yani nohut büyüklüğünde uygulanmalıdır. Doktorun sizin için uygun gördüğü süre kadar bekletilmelidir. Krem ağız, göz, burun içi, anüs, vajina içi gibi hassas bölgelerden uzak tutulmalıdır.

4. BİOSARDA TOPİKAL krem ağda öncesinde nasıl kullanılır?

Diğer kremlere kıyasla içeriği daha doğal olan bu BİOSARDA TOPİKAL uyuşturucu krem doğanın dinamik besinlerinden biri olan aloe vera ile zenginleştirilen bir kremdir. Tazeliğin ve yenilenmenin temsilcisi olan aloe vera acıyı azaltmak için de kullanılır. Barındırdığı B1, B2, B3 ve B6 vitaminleri sayesinde cildi onaran aloe vera, cilt bakımının altın anahtarı olarak kabul edilir. Bu kremin içindeki yardımcı maddeler ile etkileşime giren aloe vera ağda öncesi uyuşturucu etkiye sahiptir. Tüm cilt tiplerinde güvenle kullanıma uygun olan bu krem bitkisel yapıya sahiptir. Cilde derinlemesine nüfuz ederek ağda sonrasında tahrip olmuş noktaları da iyileştirir. Epilasyon, kalıcı makyaj, dövme işlemleri için sıkça tercih edilen bir kremdir. Acıyı azaltan ve iyileşme sürecine sürat kazandıran krem, ağrılı işlemlerin etkisini önemli ölçüde ortadan kaldırır. Kremi, işlemden 20-25 dakika önce ağda işlemi uygulanacak bölgeye sürmek yeterlidir. Uygulama dairesel hareketlerle masaj yapılarak gerçekleştirilmelidir. Etkisini 2 saate kadar gösteren BİOSARDA TOPİKAL krem fiyatı değişkenlik göstermekle birlikte yaklaşık 150 TL civarında satışa sunuluyor.

5. BİOYLN krem ağda öncesinde nasıl kullanılır?

Bir diğer doğal içerikli kremlerden biri de BİOYLN uyuşturucu kremdir. 1 gram krem içinde 25 mg karanfil yağı ve 25 mg tatlı badem yağı ile destelenir. Yaşlanma belirtileri içinde sık sık tercih edilen bu krem ağda ve epilasyon sonucunda meydana gelen kararmaları da tedavi edici etkilere sahiptir. Ağda öncesinde uygulanan bu krem bölgede uyuşturucu etkiler gösterir ve acısız bir ağda işlemi gerçekleştirmenizi sağlar. Nohut büyüklüğündeki kremi ağda işlemi yapılacak bölgeye iyice uygulayın ve 20 dakika kadar bekleyin. Diğer kremlere oranla daha beyaz ve yoğun kıvamlı olduğu için tamamının emilmesi mümkün olmayacaktır. Fazla kalan kremi sildikten sonra ağda işleminizi yapabilirsiniz. BİOLYN krem etkisi yaklaşık 60-90 dakika kadar sürebilir. BİOLYN krem fiyatı ise satılan mağazaya göre değişiklik gösterebilir. Ancak ortalama olarak 50-60 TL civarındadır.

6. LMX 4 krem ağda öncesinde nasıl kullanılır?

Etken maddesi Lidokain hidroklorür olan bu krem hücre zarındaki sinirsel uyarıların oluşumunu ve iletimini engelleyerek bölgesel uyuşma sağlayan yani lokal anestezik bir krem olmasının yanı sıra kaşıntıyı önlemek için de kullanılan kremler arasında yer alır. Soluk borusu içine tüp yerleştirilmesi işlemi yapılırken anestezik lubrikan (kaydırıcı) olarak da kullanılan LMX krem ağda öncesinde kullanıldığında uyuşturucu etkiye sahiptir. Acıyı hafifletmek veya cildi uyuşturmak için gerekli olan en az miktarı kullanılması yeterlidir. Kesik, şişmiş veya hasar görmüş, su toplamış ve açık yere bulunan bölgelere uygulanması sakıncalıdır. LMX krem kullanımı için bölgenin temiz olmasına özen gösterilmelidir. Kremi uyguladıktan 30 dakika sonra fazlasını su değdirmeden temizleyin. LMX krem etkisi yaklaşık 1 saat kadar sürebilir. LMX krem eczanelerden temin edilebilir. LMX krem fiyatı ise ortalama olarak 150 TL civarındadır.

7. LUSHCOLOR TOPİKAL anestezi kremi ağda öncesinde nasıl kullanılır?

Kalıcı makyaj ve dövmecilerin en sık kullandığı uyuşturucu kremlerden biri olan bu krem bitkisel içerikli bir yapıya sahiptir. Kuaförlerde ağda öncesinde uygulanarak acısız bir ağda işlemi sağlar. Uygulanan bölgeyi 20 dakika içerisinde hissizleştiren LUSHCOLOR uyuşturucu krem İngiltere’de üretilen bir üründür. 10 gramlık tüplerde internet satışları ile temin edebileceğiniz LUSHCOLOR krem fiyatı 75 TL civarındadır. Topikal bir ürün olmasına rağmen oldukça fazla tercih edilen bir üründür, LUSHCOLOR krem kullananlar ise oldukça memnun kalıyor.

Piyasada bu amaçla kullanılan birçok krem yer alıyor. Gerek eczaneler gerekse kozmetik mağazalarında satışa sunulan ağda öncesi uyuşturucu kremler her geçen gün daha çok araştırılıp denenmeye değer görülüyor. Tüm bu kremler ağda işleminin yanı sıra lazer epilasyon işlemi için de kullanıma uygun kremlerdir. Tüm bu kremlerde dikkat edilmesi gereken şey hepsinin birer kimyasal oluşudur. Her kimyasalın insan vücuduna çeşitli etkileri olabilir. Bu yüzden kullanmadan önce prospektüsten kullanma talimatlarını kontrol etmeli veya doktor, eczacı gibi bilir kişilerin tavsiyelerine uyulmalıdır.

Bu gönderi için yorumlar kapalı.

deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler mizah.org moversvip.com deneme bonusu veren siteler 2023 deneme bonusu veren siteler sweet bonanza deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler casino siteleri