Ahmet Apa seviye 1 diyeti nedir? Ahmet Apa can simidi seviye 1 yasak listesinde neler var? Yitik şifa niyeti nasıldır?

Ahmet Apa seviye 1 diyeti nedir? Ahmet Apa can simidi seviye 1 yasak listesinde neler var? Yitik şifa niyeti nasıldır?
Ahmet Apa seviye 1 diyeti nedir? Ahmet Apa can simidi seviye 1 yasak listesinde neler var? Yitik şifa niyeti nasıldır?
28 Aralık 2021

Ahmet Apa seviye 1 diyeti nedir? Ahmet Apa can simidi seviye 1 yasak listesinde neler var? Yitik şifa niyeti nasıldır? son zamanlarda binlerce insanın kilo vermesini sağlıyor. Ahmet Apa diyeti 9 seviyeden oluşan bir sisteme sahiptir.  Pek çok yasak bulunan ve katı kuralları olan bu diyetin sonucu olumlu oluyor. Bu yazımızda Ahmet Apa Diyeti seviye 1 yasak listesi, Ahmet Apa seviye 1 diyeti örnek menü, Ahmet Apa diyeti nasıl yapılır, seviye 1 Ahmet Apa diyetine nasıl niyet edilir ve diyet listesi Ahmet Apa Seviye 1 ile kilo verenler hakkında bilgiler vereceğiz. Ahmet Apa . Ahmet Apa seviye 1 diyet bölümünü geçtikten sonra Ahmet Apa seviye 2 diyet listesi konusuna buradan ulaşabilirsiniz. Ahmet Apa seviye 1 diyeti nedir?

 

Ahmet Apa seviye 1 can simidi yasaklar listesi

Sağlıksız tüm gıda ve içeceklerin metobolizmayı yeni sisteme alıştırmak amacı ile kırk gün boyunca yasaklandığı Ahmet Apa seviye 1 yasaklar listesi şöyledir:

 • Şeker ve meyveler de dahil olmak üzere şeker içeren tüm besinler
 • Un ve un kullanarak yapılan gıdaların tümü ( karabuğday unu, mercimek unu, mısır unu ve diğer hububat unları)
 • Kızartılmış besinler
 • Kavrulmuş kuruyemiş türleri de Ahmet Apa seviye 1 can simidi diyetinin yasaklı besinleri arasındadır. Fakat çiğ kuruyemişler (çiğ badem, çiğ fındık, çiğ fıstık, ceviz) tüketilebilmektedir.
 • Kestane
 • Mısır
 • Patates ve içine patates ilave edilen her türlü yiyecek
 • Balkabağı
 • Yulaf ezmesi, irmik
 • Şehriye ve tarhana çorbası (içerisinde un olmasından dolayı)
 • Pirinç ve pirinç unu ile hazırlanan her türlü gıda
 • Nar ekşisi
 • Asitli ve şekerli içecekler ile neskafe, meyve suyu, kola, ayran, süt ve kefir
 • Metabolizmanın açlığa ve yeni sisteme alışması için avokado dışında kalan tüm meyveler
 • Doğal şeker ihtiva eden bal ve pekmez türleri
 • Karatay usulü diyetlerde tüketilen mercimekli krep

Ahmet Apa seviye 1 yasak olmayan besinler listesi

Ahmet Apa seviye 1 yitik şifa diyeti, diğer seviyelere hazırlık amacı ile vücudu açlığa alıştırmayı hedeflemektedir. Bu nedenle birçok yiyecek ve içecek bu diyette yasaklı besinler olarak belirlenmekte. Ahmet Apa can simidi olarak adlandırılan ve kırk gün sürecek olan Ahmet Apa seviye 1 yitik şifa diyeti yasak olmayan ve belirli miktarlarda tüketilebilen besinler ise şunlardır:

 • Sade soda (meyve aromalı soda yasak)
 • Şeker ilave edilmemiş çay, bitki çayı ve şekersiz Türk kahvesi
 • Su
 • Pişmemiş ve çiğ olarak günde bir adet havuç
 • Avokado
 • Limon

Ahmet Apa seviye 1 diyet listesi sıvı tüketme kuralları

Ahmet Apa can simidi seviye 1 diyet listesinde sıvı alımı da belirli kurallara bağlı olarak belirlenmektedir. Yitik şifa diyetinde yer alan sıvı alım kuralları şöyledir:

 • Sabah uyandıktan hemen sonra su içilmesi gerekmektedir.
 • Her öğünden en az yarım saat önce 1 bardak su içilmelidir.
 • Yemek sırasında ayran, su, çay ve soda gibi içecekler alınmamalıdır.
 • Su, çay, Türk kahvesi, bitki çayı ve soda gibi içecekler yemek bitiminden en az 1,5 saat sonra tüketilmelidir.

Ahmet Apa seviye 1 altın kurallar nelerdir? Can simidi seviye 1 diyetinin püf noktaları!

Ahmet Apa seviye 2 ve seviye 3 diyet aşamalarına geçmeden önce karaciğeri temizlemek ve vücudu açlığa alıştırmanın ilk seviyesi olan Ahmet Apa seviye 1’de diyeti kolaylaştırıcı bazı altın kurallar bulunmaktadır. Ahmet Apa seviye 1 niyeti yapılmasının ardından bu kurallara sadık kalınarak diyet devam ettirilmektedir.

 1. Ahmet Apa seviye 1 can simidi diyetinin ilk altın kuralı, akşam yemeği başta olmak üzere asla yemek bitiminde şişlik hissedilmemelidir. Öğün sırasında karın tamamen doyurulmalı fakat aşırıya kaçmadan ve karın şişliği olmadan sofradan kalkmaktır.
 2. Seviye 1 Ahmet Apa diyetini uygularken besinlerin tamamen çiğnenmesi ve öğütülmesi önemli bir kuraldır. Öyle ki, besin ağız içerisinde tamamen sıvı hale gelmeli ve bu şekli ile tüketilmelidir. Besinlerin bu şekilde tüketilmesi, daha fazla tokluk hissi duyulmasını da sağlamaktadır.
 3. Tuzdan olabildiğince uzak durmak, seviye 1 diyetinde şifaya başlangıç ögelerinden biri olmaktadır. Bu nedenle serbest olan yemekler tüketilirken tuz yerine lezzet vermesi için bol miktarda baharat kullanılmaktadır.
 4. Son öğün olan akşam yemeği uyumadan en az 4 saat önce yenmiş olmalıdır. İdeal son öğün saati ise, uyumadan 5 saat önce tüm yiyeceklerin tüketimine son vermektir.
 5. Vücudu hareket ettirmek açlık hissini ortadan kaldıran bir özelliğe sahiptir. Bu sebeple açlık hissedildiği zaman en azından 10-15 dakika yürüyüş veya farklı egzersizler yapılmalıdır.
 6. Ahmet Apa seviye 1 diyeti yapanların uymak zorunda olduğu bir başka kural ise, mutlaka günde yarım saat tempolu yürüyüş yapmaktır. Ev işleriyle ilgilenirken atılan adımlar bu yürüyüşe dahil değildir ve yürüyüş dışarıda yapılmalıdır, süre daha fazlada uzatılabilmektedir.

Ahmet Apa seviye 1 diyetine nasıl niyet edilir?

Şifa başlangıcı Ahmet Apa seviye 1 diyetine başlamadan önce mutlaka niyet edilmektedir. Bir nevi oruç gibi kabul edilen seviye 1 Ahmet Apa diyetinin niyeti, diyete başlanılan günün akşamında yemek öncesi yapılmaktadır.

“Niyet ettim Allah’ım senin rızan için, sağlığımı kazanmak için beslenmemi düzeltmeme. Sen zorlaştırma, kolaylaştır ey Yarabbi”. Tıpkı oruç tutar gibi niyet ederek başlanılan diyetin ardından seviye 1 diyet listesine uygun olan besinler tüketilmektedir.

Seviye 2’de yapılacak olan açlık oruçlarına hazırlık olarak görülen bu başlangıç aşaması, bedeni açlık oruçlarına hazırlamaktadır. Kırk gün sürecek olan bu diyet programının en büyük kuralı, önce niyet edip ardından da yasak listesine tam olarak uymanızdır. 

Ahmet Apa seviye 1 diyeti nasıl yapılır?

Bu diyeti yaparken her yemekten en az yarım saat önce mutlaka bir bardak su içmeniz gerekir. Yemekle birlikte su, çay, bitki çayı, maden suyu ya da ayran gibi hiçbir içeceği tüketemezsiniz. Yemekten en az iki saat sonra çay, türk kahvesi, su ve bitki çayı gibi içecekleri tüketebilirsiniz.

Bu diyeti yaparken yemekleri sıvı olana kadar çiğnemelisiniz. Akşam yemeğinden en az dört saat sonra uyumalısınız. Her gün mutlaka en az otuz dakika yürüyüş yapmalısınız. 

Ahmet Apa seviye 1 örnek menü! Ahmet Apa seviye 1 tablosu nasıl olmalıdır?

Ahmet Apa seviye 1 örnek menüsü, seviye 1 Ahmet apa diyet listesinde yasak olmayan besinlerden oluşmaktadır. Listede yer alan besinlerden herhangi birine alerjisi olmayan kişiler, rahatlıkla paylaşacağımız Ahmet Apa seviye 1 örnek menüyü diyet programında birebir uygulayabilmektedir.

Sabah uyanınca:

 • 00 ila 10.30 saatleri arasında şeker ve süt ilavesiz Türk kahvesi içilmektedir.

Kahvaltı ( 12.00 – 12.30 saatleri arasındadır)

 • Ahmet Apa seviye 1 diyeti yapan kişinin yaş ve kilosuna uygun olacak şekilde 2 veya 3 adet haşlanmış yumurta
 • Az yağlı beyaz peynir
 • Yağ ilave edilmemiş zeytin
 • Her çeşit mevsim yeşilliği ( maydanoz, roka, dereotu, turp, kıvırcık)
 • Salatalık, domates
 • 4-5 adeti geçmeyecek çiğ kuruyemiş (çiğ badem, çiğ fındık, ceviz)

Akşam yemeği (18.30 – 19.00 saatleri arasındadır)

 • İçerisinde un ve şehriye bulunmayan 1 kase çorba (sebze çorbası, tavuk suyu çorbası, pirinç ilavesiz yayla çorbası)
 • Bulgur pilavı 1 porsiyon
 • Yağsız et ya da herhangi bir sebze yemeği 1 porsiyon
 • Limonlu bol mevsim salatası (çiğ havuç ilave edilebilir)

Ara öğün:

Şekersiz bitki çayı ya da Türk kahvesi içilmektedir.

Seviye 1 can simidi diyeti örnek menüsü ile ilgili önemli bir not: ilerleyen Ahmet Apa diyet seviyelerinde beslenme, kan grubuna göre düzenlenmektedir. Bu nedenle 0 kan grubuna sahip olan kişiler seviye 1 akşam yemeği öğününde bulgur pilavı yerine az yağlı pirzola ve biftek gibi kırmızı et ürünlerini tüketebilmektedir. Bunun yanı sıra çalışma saatleri Ahmet Apa seviye 1 diyetinde önerilen saatlere uymayan kişiler, akşam 19.00 yerine 19.30’da son öğünü tamamlayabilmektedir.

 

Ahmet Apa seviye 1 diyetini emziren anneler uygulayabilir mi?

Ahmet Apa seviye 1 diyet listesini emziren annelerinde rahatlıkla uyguladığı görülmüştür. Hamilelikte alınan doğum kilolarını vermek, metabolizmasını hızlandırmak ve yağ yakımını hızlandırmak isteyen emziren annelerin seviye 1 şifa başlangıcı beslenme programını hayatına kattıkları görülmektedir.

Ahmet Apa seviye 1 diyetini çocuklar yapabilir mi?

Ahmet Apa seviye 1 diyet listesi çocuklar tarafından da uygulandığı görülmektedir.

Ahmet Apa seviye 1 diyet listesi hamileler için uygun mudur?

Hamilelerin Ahmet Apa seviye 1 diyet listesini uygulamalarının sağlıklı olup olmadığı ile ilgili Beslenme uzmanları ve diyetisyenler tarafından açıklanmış olan net bir bilgi ve bilimsel çalışma bulunmamaktadır.

Seviye 1 Ahmet Apa can simidi diyetinde yoğurt tüketilebilir mi?

Ahmet Apa seviye 1 diyet programına ev yapımı yoğurt eklenebilmekte ancak yoğurt, ara öğün olarak değil ana öğünlerde yemeği yanında tüketilmektedir.

Ahmet Apa seviye 1 diyetinde oruç tutulabilir mi?

Ahmet Apa seviye 1 diyeti yapanların çok merak ettiği bir sorulardan biri, Ahmet Apa diyeti yaparken oruç tutulup tutulmayacağıdır. Can simidi seviye 1 diyeti uygularken oruç tutulabilmektedir. Ahmet Apa seviye 1 akşam yemeği menüsü aynı şekilde tüketilerek sahurda Ahmet Apa seviye 1 kahvaltı listesi yenilmektedir.

Ahmet Apa seviye 1 akşam yemeği listesinde sürekli bulgur pilavı yemek zorunda mıyız?

Ahmet Apa seviye 1 akşam yemeği menüsünde sürekli bulgur pilavı yeme zorunluluğu bulunmamakta. Bulgur pilavı yerine, yine bulgurla yapılan kısır ve çiğ köfte de listeye eklenebilir.

Seviye 1 diyeti yaparken ara öğünlerde menengiç kahvesi, Osmanlı kahvesi tüketilebilir mi?

Menengiç kahvesinin özü kavrulmuş yabani fıstık olmasından dolayı Ahmet Apa seviye 1 diyet listesine alınmamaktadır. Keza, Osmanlı kahvesi de süt tozu, şeker vb. farklı maddelerin birleşimi olduğu için diyet sırasında tüketilmemektedir.

Ahmet apa seviye 1 diyeti ile ayda kaç kilo verilir?

Sağlıksız tüm gıdaların beslenme programından çıkarılması ve onların yerine sağlıklı besinlerin eklenmesi şeklinde 40 gün boyunca yapılan diyetle kilo vermek mümkündür. Diyet yapanların metabolizma hızına da bağlı olarak 5 ila 15 arası kilo verilmektedir.

Ahmet Apa seviye 1 diyeti ile kilo veren kadınlar kulübü üyeleri neler söylüyor?

Ahmet Apa seviye 1 ile zayıflayan kişilerin yapmış olduğu yorumlara yer verelim;

“Selam kızlar 2021 yitik şifaya tekrar başladım. 20 günlük 1. Seviyenin 6 günündeyim iyiyim şimdilik. Bu sefer kararlıyım 2 gün spor yapıp 1 gün ara veriyorum. Aslında en büyük hatam kilo vermeye başladığımda bölgesel egzersiz yapmamam yeni başlayanlar lütfen egzersizleri ihmal etmeyin hem daha incelme oluyor hem de vücut şekilleniyor”.

Bir diğer kadınlar kulübü kullanıcısı ise Ahmet Apa seviye 1 diyeti hakkında “sağlık sorunlarımdan dolayı bıraktım keşke devam etseydim, arkadaşım 6 kilo verdi” şeklinde yorumlarda bulunmakta.

Okurun dikkatine: Burada belirtilen sağlık bilgileri, maske tarifleri, kür tarifleri ve diğer detaylar internet ortamından derlenmiştir ve doktor tavsiyesi değildir. Genel bilgiler olup doğruluğu teyit edilmemiştir. Bu tür tariflerin her vücutta düzenli ilaç kullanımı, çeşitli hastalıklar, vücut hassasiyetleri veya aşırı kullanımlar sebebiyle kişiden kişiye farklı sonuçlar verebileceği unutulmamalıdır. Sitemizde yer alan bilgiler reçete değildir ve tavsiye niteliği taşımamaktadır. Buna rağmen yazılmış olan bilgilerden kaynaklı kullanımlardan doğabilecek zararlardan kişinin kendisi sorumlu olup sitemiz ve yazarları sorumluluk kabul etmemektedir.

 

Bu gönderi için yorumlar kapalı.

deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler mizah.org moversvip.com deneme bonusu veren siteler 2023 deneme bonusu veren siteler sweet bonanza deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler casino siteleri deneme bonusu deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler