Android Resim Üzerine Yazı Yazma

Android Resim üzerine yazı yazma özelliği sayesinde isterseniz resminize bir tarih isterseniz bir not atın. Bu rehberi öğrenerek hepsini kolayca yapın.

Bu özellik neredeyse her telefonun resim düzenleyicisinde bulunur. Android veya MIUI cihazlarınızda resim üzerine yazı yazmak için tek yapmanız gereken galeriden resmi seçmek. Sonrasında ise,

  • Seçtiğiniz resmi açtıktan sonra ise alt sekmede yer alan kalem simgesine tıklayarak resim düzenleme moduna geçiş yapın,
  • Açılan ekranda Tt (Text) harfine tıklayarak hazır fontlar arasında seçim yapabilir ve yazınızı girebilir ya da spagettiye benzeyen dönerli doodle işaretine tıklayarak kendi elinizle yazı yazabilir, şekil çizebilirsiniz.

Android resim üzerine yazı yazma işlemi bu kadar. Fontlar size yetersiz geldiyse veya daha farklı tasarımlar elde etmek istiyorsanız Canva uygulamasını deneyebilirsiniz.

Resim Düzenleme Modunda Neler Var?

Galerinizdeki resimleri;

  • Kırpabilir,
  • Farklı efektleri uygulayabilir,
  • Çıkartmalar koyabilir,
  • Arka plan iyileştirmeleri yapabilir,
  • Parlaklık ve keskinlik gibi ışık ayarlarını yapabilir,
  • Ve yeniden boyutlandırabilirsiniz.

Ayrıca videolara filigran uygulayabilir ve düzenleyebilirsiniz.

Canva ile Android Resim Üzerine Yazı Yazma

Android Resim Üzerine Yazı Yazma
Canva Ana Ekranı

İçerisinde binlerce hazır şablon ve yazı fontu bulunan uygulamadır. Canva’yı sadece yazı yazmak için değil; aynı zamanda tasarım yapmak için de kullanabilirsiniz. Photoshop uygulamasından tek farkı size hazır şablonların verilerek gönlünüzce düzenlemenize izin vermesi. Ayrıca bunları hem telefondan hem de bilgisayardan yapabilirsiniz.

Bu uygulamayı kullanabilmek normalde ücretli. Ancak ilk ay ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Canva ile arkadaşlarınızla olan fotoğraflarınızı kolajlar yaparak ilerisi için saklayabilirsiniz.

Programsız Android Resim Üzerine Yazı Yazmak Mümkün Mü?

Evet. Sistem uygulaması olarak gelen Galeri ile bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Fotoğraf Üzerine Şeffaf Yazı Yazma Uygulaması Var Mı?

Canva gibi ek programları tercih edebilirsiniz ancak galeride yazı yazarken yazı ayarlarından da şeffaflığı arttırmanız mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu