Bebekleri güneşten korumak ve Güneş Kremi Kullanımı 2021!

Bebekleri güneşten korumak ve Güneş Kremi Kullanımı 2021!
Bebekleri güneşten korumak ve Güneş Kremi Kullanımı 2021!
10 Haziran 2021

Bebekleri güneşten korumak ve güneş kremi kullanımı ! Bebekleri güneşten korumak çok önemlidir, çünkü bebeğinizle dışarı çıkıyorsanız, bebeğinizi güneşin parlak ışınlarından korumak çok önemlidir çünkü hassas bebek cildi ciddi yanıklara karşı daha hassastır. Bebek güneş kremi kullanılması gerekmektedir.

Güneşten korunmanın en iyi yolu korunmadır, bu nedenle güneşin en güçlü olduğu saatlerde, 10:00 ile 16:00 saatleri arasında içeride veya gölgede kalmaya çalışın. güneş kremi uygulamak da dahil olmak üzere ekstra önlemler.

İşte bebeklerin ne zaman güneş kremi kullanmaya başlayabilecekleri ve güvenli olanı nasıl seçecekleri konusunda bazı tavsiyeler.

Bebekleri güneşten korumak ve Güneş Kremi Kullanımı!

Bebekler ne zaman güneş kremi kullanabilir?

Bebekleri güneşten korumak için güneş kremi önerileri daha küçük ve daha büyük bebekler için farklıdır, bu nedenle köpürtmeye başlamadan önce bebeğinizin yaşını göz önünde bulundurun.

Yeni doğanlar ve 6 aydan küçük bebekler için:  Amerikan Pediatri Akademisi (AAP), 6 aydan küçük bebeklerin doğrudan güneş ışığından uzak tutulmasını önerir. Bununla birlikte, gölge mevcut olmadığında , bebeğinizin vücudunun yüz, sırt gibi küçük bölgelerine 30 ila 50 SPF’li (ve SPF 15’ten düşük olmayan) minimum miktarda bebek için güvenli güneş koruyucu uygulamak sorun değildir.  ellerin ve ayakların üst kısımları, çocuk yeni doğmuşken başlar.

6 aylık ve daha büyük bebekler için: Vücudun maruz kalan tüm bölgelerine çocuklar için yapılmış SPF 30 ila 50 güneş koruyucu uygulayın.

Tüm bebekler için: Olası tahrişi test etmek için dışarı çıkmadan 48 saat önce bebeğinizin cildinin bir bölgesine kullanmayı planladığınız az miktarda güneş koruyucu uygulayın. Çocuğunuzda kızarıklık olursa, özel hassas cilt formülleri hakkında çocuk doktorunuzla konuşun.

Çocuğunuzun yüzünün çevresinde daha dikkatli olun. Küçük çocuğunuz kıvranıyorsa, uygulamadan önce sakinleşene kadar bekleyin veya bir oyuncakla dikkatini dağıtın. Gözlerine güneş kremi bulaşırsa, temiz, nemli bir bezle küçük elleriyle nazikçe silin.

Unutulmaması gereken bir şey daha: Güneş kremi yıl boyunca kullanılmalıdır. Kışın bile karın parlaması ve güneş ışınları birleşerek ciddi yanıklara neden olabilir. Ve unutmayın, bulutlar UV ışınlarını engellemez, sadece filtreler. Alt çizgi? Bebeğiniz dışarıdayken her zaman güneş kremi şarttır.

Bebek ne kadar güneş kremi sürmeli?

Varyasyon: 6 aylık ve daha büyük bebekler için , dışarı çıkmadan 15 ila 30 dakika önce açıkta kalan cildin her yerine yarım shot bardağı değerinde bol miktarda güneş kremi sürün. Eksik etmeyin – bu durumda, daha fazlası kesinlikle daha iyidir.

Bebekleri güneşten korumak için 6 aylıktan küçük bebeklerde , maruz kalan bölgelerde az miktarda öneridir. Burun ve kulaklara özellikle dikkat edin ve dudaklarınızı SPF 15 veya daha yüksek SPF içeren dudak balsamı ile koruyun.

Güneş kremi su geçirmez ise yaklaşık iki saatte bir ve uzun süre dışarıdaysanız, bebeğiniz ıslanırsa veya güneş kremi suya dayanıklı değilse daha sık tekrar uygulayın.

Güneş kreminin, su geçirmez olsa bile, yüzdükten veya terledikten sonra etkisini kaybettiğini ve uygulandıktan sonra 30 dakika kadar sürebileceğini unutmayın.

Bebek için ne tür bir güneş kremi güvenlidir?

Bazı güneş kremleri bebeğiniz için diğerlerinden daha iyidir. Hem güvenli hem de etkili bir ürün satın almak için birkaç ipucu:

 • Bebekler veya çocuklar için özel olan ve bebeğiniz ıslanmasa bile su geçirmez bir formül seçmeye çalışın  .
 • Döküntüleri önlemek için titanyum dioksit ve çinko oksit içeriğini kontrol edin. Bu hipoalerjenik bileşenler, kimyasal güneşten koruyucular gibi cilt tarafından emilmek yerine cildin üzerine oturur.
 • Etikette “geniş spektrum” yazmalıdır, yani hem UVA hem de UVB ışınlarına karşı korur.
 • 30 ila 50 (ve 15’ten düşük olmayan) bir SPF’yi seçin. Uzmanlar, 50’nin üzerinde SPF içeren ürünlere karşı tavsiyede bulunuyorlar çünkü bunlar daha düşük SPF’lerden daha etkili olmayabilir ve ebeveynleri sık sık tekrar başvurmaları gerekmediğine inandırabilir.
 • Daha az etkili oldukları için böcek kovucu içeren güneş kremlerinden kaçının . Kovucuya ihtiyacınız varsa (ve bebeğiniz 2 aydan büyükse ve çocuk doktorunuz izin veriyorsa), ayrıca satın alın ve yalnızca güneş koruyucu uyguladıktan sonra püskürtün.

Bebekleri güneşten korumak için püf noktalar

Bebeğinizle dışarıda kaliteli zaman geçirmeyi mi planlıyorsunuz? Aşağıdaki adımları uygulayarak onu sıcaktan ve güneşten koruyun :

 • Güneşin en yoğun olduğu saatlerde 10:00-16:00 saatleri arasında mümkün olduğunca içeride kalın.
 • Mümkün olduğunda gölgeli bir alanda kalın.
 • Sıkı dokumaya sahip bol giysilerle mümkün olduğunca fazla cilt örtün (başka bir deyişle, hiçbir şey görünmez).
 • Geniş kenarlı bir şapkayı (eğer bebeğinizin üzerini örtecekse!) ve bebeğiniz giymenize izin verecekse UVA ve UVB ışınlarına karşı koruma sağlayan güneş gözlüklerini unutmayın.
 • Boğulma ve aşırı ısınma riski taşıdığından, bebek arabasının üstüne asla battaniye örtmeyin. Bunun yerine, bebeğinizi korumak için bebek arabasının gölgesini kullanın veya yan tarafa sabitlenmiş özel bir şemsiye ile korumayı artırın.
 • Bebeğinizi 6 aylıktan küçükse anne sütü veya formül mama ile, 6 aylık veya daha büyükse süt ve biraz su ile nemlendirdiğinizden emin olun.

Son olarak, sıcak yaz güneşinde vakit geçirme konusunda akıllı olun. İçin İzle dehidratasyon bulguları (titizlik, kızarıklık, ağlama aşırı) ve güneş yanığı belirtileri. Çocuğunuzun cildi kızarırsa veya yanarsa, onu hemen gölgeye alın ve mümkün olan en kısa sürede pembe lekelere soğuk kompres uygulayın.

Bebek bir süre sonra güneş yanığı almış gibi görünüyorsa veya bebeğin güneşe maruz kalmasıyla ilgili başka sorularınız varsa, çocuk doktorunuzla konuşun.

Güneş Güvenliği ve Koruma İpuçları

İlkbahar tatillerinde veya yaz tatillerinde dışarıda vakit geçirmek yaygın bir aktivitedir, ancak güneş ışınlarından korunmayı unutmayın. Herkes güneş yanığı riski altındadır. Güneşin verdiği zararların çoğu çocuklukta meydana geldiğinden özellikle çocukların güneşin yakıcı ışınlarından korunmaları gerekir. Diğer yanıklar gibi güneş yanığı da cildi kırmızı, sıcak ve ağrılı bırakır. Şiddetli vakalarda su toplama, ateş , titreme, baş ağrısı ve genel bir hastalık hissine neden olabilir  . Amerikan Pediatri Akademisi, çocukları güneşte güvende tutmak için ipuçları sunuyor.

6 Ayın Altında Güneş Güvenliği ve Koruması

 • 6 aylıktan küçük bebekler  doğrudan güneş ışığından korunmalıdır. Bebeğinizi bir ağacın, şemsiyenin veya bebek arabası gölgeliğinin altına gölgeye alın. Bebeklere kolları ve bacakları kapatan hafif giysiler giydirin ve güneş yanığını önlemek için boynu gölgeleyen kenarlı şapkalar kullanın.
 • Yeterli giysi ve gölge olmadığında, ebeveynler en az 15 SPF’li minimum miktarda güneş kremi uygulayabilir Güneşten korunmanın bir yolu yoksa 6 aylıktan küçük bebeklere az miktarda güneş kremi sürmek SPF’den (güneşten korunma) faktörü) bebeğin yüzü ve ellerinin arkası gibi küçük alanlara. Etkili olması için 30 dakika sürdüğünü unutmayın.
 • Bir bebek güneş yanığı alırsa, etkilenen bölgeye soğuk kompres uygulayın.

Çocuklar için Güneş Güvenliği

 • Zararlı ultraviyole radyasyona (UVR) maruz kalmaya karşı ilk ve en iyi savunma hattı örtbas etmektir. Mümkün olduğunda gölgede kalın ve güneşe maruz kalmayı en yoğun saatlerde – 10:00 ile 16:00 arasında sınırlayın.
 • Sıkı dokunmuş kumaşlardan yapılmış kıyafetleri seçin. Pamuklu giysiler hem serinletici hem de koruyucudur. Yanakları, çeneyi, kulakları ve enseyi gölgeleyebilecek geniş kenarlı bir şapka bulmaya çalışın. Ultraviyole (UV) korumalı güneş gözlükleri de çocuğunuzun gözlerini korumak için iyi bir fikirdir.
 • Çocuğunuzun cildinin giysilerle kaplı olmayan bölgelerine SPF 15 veya daha fazla güneş koruyucu  uygulayın  . Uygulamadan önce, alerjik reaksiyon için çocuğunuzun sırtındaki güneş kremini test edin. Göz kapaklarından kaçınarak göz çevresine dikkatlice uygulayın. Döküntü gelişirse, çocuk doktorunuzla konuşun.
 • Yeterince güneş kremi uyguladığınızdan emin olun – genç bir yetişkin için oturma başına yaklaşık bir ons.
 • Her iki saatte bir veya yüzdükten veya terledikten sonra güneş kremini tekrar uygulayın.
 • Çocuğunuz su toplamasına, ağrıya veya ateşe neden olan güneş yanığı alırsa, çocuk doktorunuzla görüşün.

Aile için Güneş Güvenliği

 • Güneş ışınlarının en yoğun olduğu saatler 10:00 ile 16:00 arasındadır. Bu saatlerde güneşten uzak durmaya çalışın.
 • Güneşin zararlı UV ışınları kumdan, sudan, kardan veya betondan geri sekebilir; bu nedenle bu alanlara özellikle dikkat edin.
 • Yüzme gömlekleri gibi piyasada bulunan güneşten koruyucu giysiler giyin.
 • Bulutlu bir günde güneş ışınlarının çoğu bulutların arasından gelebilir; bu nedenle bulutlu günlerde bile güneş koruması kullanın.
 • Bir güneş kremi seçerken, etikette “geniş spektrumlu” kelimesini arayın – bu, güneş kreminin hem ultraviyole B (UVB) hem de ultraviyole A (UVA) ışınlarına karşı koruma sağlayacağı anlamına gelir. Suya dayanıklı bir güneş kremi seçin ve her iki saatte bir veya yüzdükten, terledikten veya havluyla kuruladıktan sonra tekrar uygulayın. Hormonal özelliklere sahip olabilecek bir güneş koruyucu kimyasal olan oksibenzon maddesini içermeyen bir güneş kremi seçmek isteyebilirsiniz.
 • Çok etkili bir güneş koruyucu olan çinko oksit, burun, yanaklar, kulak üstü ve omuzlarda ekstra koruma olarak kullanılabilir.
 • En az 15 güneş koruma faktörü (SPF) kullanın. SPF 50+ ile güneş koruyucu kullanmanın ek faydaları sınırlıdır.
 • Güneş kremini iyice ovalayın, özellikle yüz, burun, kulaklar, ayaklar ve eller ve hatta dizlerin arkası olmak üzere maruz kalan tüm alanları kapattığınızdan emin olun.
 • Dışarı çıkmadan 30 dakika önce güneş kremi sürün – cilt üzerinde çalışması için zamana ihtiyacı vardır.
 • Güneş kremleri güneşten korunmak için kullanılmalı, güneşte daha uzun süre kalma nedeni olarak kullanılmamalıdır.

bebekleri güneşten korumak , güneş kremi kullanımı , bebek için ne tür bir güneş kremi güvenlidir , aile için güneş güvenliği , bebeğe ne kadar güneş kremi sürmeli ,

Bu gönderi için yorumlar kapalı.

deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler mizah.org moversvip.com deneme bonusu veren siteler 2023 deneme bonusu veren siteler sweet bonanza deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler casino siteleri