Binance Coin (BNB) Nedir? Nasıl Alınır?

Binance Coin (BNB) Nedir? Nasıl Alınır?
Binance Coin (BNB) Nedir? Nasıl Alınır?
31 Ocak 2021

Binance Coin Kripto para piyasasının borsa sistemine ait çıkagelen para birimi olarak tanınır. Borsa hacmi ile orantılı olarak ciddi bir yükseliş sergileyecek olan bu para birimi ile daha önceden tanışmış mıydınız? Eğer yanıtınız hayır ise bu yazımız tam size göre. Keyifli okumalar dilerim. YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Binance Coin (BNB) Nedir?

Kripto para sistemi borsasına ait olarak çıkarmış olduğu birim Binance Coin (BNB) olarak adlandırılmaktadır. Binance Coin (BNB) ERC-20 tabanlı bir çeşit kripto para değeri olarak tanımlanmıştır, ama daha sonralarda Binance şahsi zincirini kurduktan sonra, BEP2 tabanlı bir temele geçiş yapmıştır. Halihazırda ERC20 tokenlar yıkarak BEP2 tokenlari biçimine getirilmektedir.

Kapasitesi ile atmosferimizde ki en kocaman borsalarından birisi olan Binance, borsa kapasitesi ile oran olarak Binance Coin (BNB) kripto para biriminin de kapasitesi ve gerçek para karşılaşmasında kıymeti ciddi bir yükselme göstermiştir.

BNB’nin Açılımı Nedir?

Binance Coin’in kısaca BNB olarak adlandırılır. BNB dünyanın en büyük 10. Kripto para birimi olarak coinmarketcap tarafından sırasında yer almaktadır.

Binance Coin (BNB) Fiyatı Nedir?

Binance Coin (BNB) 26 Haziran – 3 Temmuz 2017 seneleri arasında ilk olarak yerini almış ve yapılan bir ICO (İlk Para Sunumu) sayesinde piyasaya düşürülmüştür. İlk çıkışta ortalama olarak 100.000.000 BNB piyasa içerisinde yer almıştır. İlk teklif sunulduğu zamanlarda 1 BNB ortalama 0,11 ABD doları tutarında şu an gerçek para karşısında tutarı ise oldukça çoktur. An itibari ile maliyeti takip etmeyi düşünürseniz buraya tıklayarak link üzerinden bakabilirsiniz.

Çıktığı zamandan şimdiye en zirve tutarını 2019 senesinde 38,87 ABD dolar ile yapmıştır. Bugünlerde ise market kapasitesi 2,154,530,527 ABD dolar değerindedir. Piyasa tutarı en yüksek olan 9. kripto para birimidir.

Binance Coin (BNB) Nasıl Çalışmaktadır?

Piyasada yaklaşık olarak 155,536,713 BNB bulunmaktadır. Binance borsası yıllık kar oranı % 20’si vasıtası ile Binance Coin (BNB) satın almaktadır ve almış olduğu BNB coinleri yakmaktadır. Bu sırada piyasa tutarı 100.000.000 BNB olana dek sürmeye devam edecektir. Bu işlem ile gaye Binance Coin (BNB) ortalık enflasyonu engel olmayı amaç edinmektedir. Binance son whitepaper yenilik göstermesi ile karının %20’si kadarı ile BNB alacakları maddesini, karının diğer kısmı ile alacakları biçiminde değiştirmiştir.

Binance Coin (BNB) ile Binance borsasında kripto para birimleri içerisinde alış/satış oluşmaktadır.

Binance Coin (BNB) ile Binance borsasında alış/satış işlemlerinde alınmış olan komisyon ödenebilmektedir. Binance Coin (BNB) ile yapılan ödeme seçeneklerinden Binance birinci yıl %50, ikinci yıl %25, üçüncü yıl %12,5 ve dördüncü yıl %6,75 oranınca komisyon orantıları doğrultusunda indirim imkanı yakalanmıştır. Seviyeler üyelerin elinde bulundurmuş olduğu BNB tutarını ve yapmış olduğu ortalama kapasitesine göre verilmektedir.

Binance Coin (BNB) Madenciliği Nasıl Yapılır?

Binance Coin (BNB) madenciliği yapılması mümkün olmayan bir kripto para türüdür. Bütün Binance Coin (BNB) tutarı Binance borsası aracılığı ile ilk gün üretilmiş, yarısı ise halka satılmıştır.

Neden Binance Coin (BNB)?

Binance Coin, Binanca borsasında büyük fayda sağlamasından kaynaklı tercih edilmektedir. BNB ile Binance’da yaptığımız işlemlerde yüzde elli olarak daha az komisyon ödemektesiniz. Basit bir örnekle, borsada bir işlem yaptığınızı hayal edelim. Şayet ki borsa hesabınız içerisinde BNB yok ise bu işlem için 1 dolar ödemek durumunda kalacaksınız. Hesabınızda BNB bulunması halinde ise yüzde elli avantaj elde ederek bu işlem için 0,5 dolarlık Binance Coin’iniz kullanım için olacaktır.

Tabi ki bu avantajdan yararlanmak için Binance hesabınız belirli tutarda BNB olması gerekiyor. Hepsine ek olarak, Binance Coin almış olduktan sonra Binance’ın ayarlar sayfasında Using BNB to pay for fees(50% discount) seçeneğini seçerek aktif hale getirmeyi unutmamalısınız.

BNB, Binance’daki komisyon yararları arasında diğer alternatif kripto para birimleri (altcoin ‘ler) tarzında bir yatırım türü olarak da kullanılabilmektedir. BNB’ye yatırım yaptığınızda bir çeşit Binance’a yatırım yapmış olmuş oluyorsunuz. Borsadaki her pozitif gelişme BNB’ye yansımakta ve normal olarak yatırımınızı yükseltme şansına sahipsiniz.

Özellikle Binance’ın BNB’ye yüklediği komisyon fırsatı her geçen zamanda daha çok insanın kripto para birimini merak etmesini sağlamaktadır. Böylece BNB maliyeti de istikrarlı bir biçimde artmakta ve artacaktır. Elbette ki bunu bir yatırım tavsiyesi olarak düşünmemek gerekir.

binance-coin-(bnb)-nedir-nasıl-alınır-44444

Binance Coin Almak İçin Sebepler Neden Alınmalı?

Uygun maliyetlidir.

BNB, epey ucuz maliyetli olduğu için Bitcoin yerine diğer coinleri satın almak için iyi bir fırsattır. Binance platformunda BNB para birimini serbestçe takas imkanı vermektedir.

Arz ve talep dengelidir.

Arz ile talep dengesi, tüm mallar için maliyeti belirlenebilmesi için kilit noktadır. Bitcoin, hem ilk kripto para olması sebebiyle hemde 21 milyonluk elde etme üst sınırı sebebiyle değer kazanmıştır. Aynı biçimde BNB’de 100 milyon üst elde etme sınırı ile kendisine epey değerli bir konum yer edinmiştir.

Topluluk güveni oluşturmaktadır.

Binance, kullanım kolaylığı ve 30.000 $ ‘lık yüksek para çekme limiti nedeniyle açık bir şekilde piyasadaki en güvenilir kripto para borsalarından biridir. Bununla beraber BNB Coin’de hem arkasında bulunan Binance ekibi hem de sağlam ERC-20 ilkelerine göre inşa edilen yapısı sayesinde oldukça yatırımcısına oldukça güven vermektedir.

Büyüme durumu

Binance uygulamasının değeri artış gösterdikçe, BNB para birimi de aynı orantısında büyümektedir. BNB Coin’in üyelerinin sağladığı uygun fee maliyetleri aracılığıyla her gelen yeni üye için BNB Coin için yeni istek anlamına gelmektedir.

Binance Coin Nasıl Alınır?

Binance Coin sahibi olmanın iki seçeneği vardır: uygulama içerisinden reel para birimleri karşılığı satın alma işlemleri için veya kriptografik şifreleri çözerek blok üretimi (madencilik) sonucunda ödül olarak almaktır.

Binance Coin alım ve satımı buraya tıklayarak, bu sitede olduğu gibi uygumalar içerisinde gerçekleştirilir. Fiyat maliyeti arz ve talep ilişkisine bağlı olarak oluşmaktadır. 0.00000001 olarak küçük parçalara ayrılabilir ve  yüz milyonda bire denk gelecek kadar küçük parçalar alınıp satılabilme duruma girmektedir. Binance Coin alım ve satımı için online bir cüzdana, yani Binance Coin adresine sahip olmak gerekmektedir. Buraya tıklayın ve link üzerinden Binance Coin almak için yazdığımız adımları takip etmeniz gerekmektedir.

 1. Buraya tıklayarak adresine giriniz.
 2. Eğer daha önce işlem yapmadıysanız Hesap bölümünden doğum tarihi ve T.C. kimlik numaranız gibi bilgileri giriniz, eğer daha önce bu bölümü doldurduysanız bu adımı geçebilirsiniz.
 3. Hesabınızda çeşitli bir kripto para veya TRY yok ise Para Yatırma/çekme bölümüne tıklayınız. Var ise bu adımı geçebilirsiniz.
  • TRY Yatırma bölümünden yatırmak istediğiniz tutarı giriniz ve Bildirim Gönder tuşuna tıklayarak onay kutucuklarını işaretleyiniz. Devam tuşuna tıklayınız.
   Karşınıza çıkmış olan para yatırma kodu tarafında yer alan işlem açıklaması kodunu not alınız.
  • İsminze kayıtlı, bireysel ve vadesiz TRY hesapları aracılığı ile transferinizi gerçekleştirmeniz gerekir.
  • Alıcı/ünvan tarafını Bitlo Teknoloji A.Ş. yazınız. Farklı, hatalı veya eksik alıcı adı yazılarak gönderilmiş olan transferler banka aracılığı ile reddedilir ve geri gönderim işlem maliyeti tahsil edilir ve banka tarafından gönderici hesabına iade işlemi gerçekleştirilir.
  • Yapmış olduğunuz havale işlemlerinde açıklama tarafından her bir transfer işlemi için ayrı ayrı üretilebilen, bildirim ekranının işlem açıklaması tarafından görülmüş olan kodun doğru biçimde yazılması gerekmektedir. EFT/Havale açıklama tarafından kod bulunmamış, kullanılmış ya da geçersiz kılınmış açıklama kodu bulunan transferler gönderici hesaplarına geri iade edilmektedir.
  • Her yeni Türk Lirası yatırma durumlarında para yatırmanız için size gönderilmiş olan alıcı banka bilgilerine tekrar göz atın ve sadece TRY yatırma bildirim formunda söylenen banka ve IBAN numarasına gönderim işlemi gerçekleştiriniz.
 4. Kolay Alış/ Satış sekmesine basınız.
 5. Kaç TRY tutarında Binance Coin almak istediğinizi yazılı olarak gerçekleştirin Binance Coin Al tuşuna tıklayınız.
 6. İşlem isteğiniz dikkate alınmıştır.

Binanca Coin Almanın 2. Yolu Nedir?

Banka Transferi ile BNB Al

Binance’te listelenmiş sabit coinlerden alabilmek için hesabınızdaki maliyeti bu coinlerin sağlayanlara aktarınız. Daha sonra bu sabit coinleri kullanınız ve Binance borsasından BNB Coin satın alma işlemi gerçekleştirmiş olacaksınız.

Binance Coin Al-Sat

Diğer kripto maliyet birimlerini tutuyor musunuz? Binance 155’den fazla kripto para birimini için yatırma işlemine destek olmaktadır. Bunlardan bir kısmı günümüzde ki en iyi oranda ki Binance Coin’e çevirebilirsiniz.

Kredi Kartı ile BNB Coin Al

Binance’te kredi kartınızla direk Binance Coin satın alma işlemi sağlayabilirsiniz. Banka kartı veya kredi kartı (Visa ya da MasterCard) aracılığı ile Binance Coin satın almanın en güzel seçeneğini sunuyoruz.

Binance Coin Aldıktan Sonra Ne Yapmalıyım?

Binance Coin Saklamak/Tutmak

Birçok üye değerinin artacağı fikrine sahip olursa Binance Coin’lerini tutması olasıdır. BNB’lerinizi güven içinde Binance hesabınızda ya da en kullanıcı yanlısı ve güvenli mobil cüzdan olarak bilinen kripto cüzdanı uygulaması olan Trust Wallet’ta tutabilirsiniz.

Binance Coin Alıp-Satmak

Binance’in sektörün lideri, pratik ve güvenli alış satış uygulamasında Binance Coin’i 155’den fazla kripto parayla takas işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Binance ihtiyaçlarınıza cevap verebilmek uğruna Binance Coin için çeşitli alış satış seçenekleri sunmaktadır.

Binance Coin Göndermek

Çevrimiçi biçimde Binance Coin satın alma işlemi gerçekleştirebilir, coinlerinizi herhangi bir kişiye ve yere gönderim sağlayabilirsiniz. Bu işlem, Binance Chain’in kısa sürelik blok onaylama süreci sayesinde oldukça hızlı gerçekleşmektedir.

Binance Coin Harcamak

Binance Coin’i Binance’te komisyonlar için kullanışının yanında, BNB’nin yemekten eve kadar yaklaşık her şeyi satın alabileceğiniz 100’den çok kullanım alanından da yarar sağlayacak fırsatları yakalabilirsiniz.

BNB Coin Bağışlamak

Binance Charity, en kötü durumlarda yaşamakta olan bir milyar kişinin yaşamlarını daha iyi duruma getirmeyi amaç edinen küresel projeler desteğiyle BNB bağışlarını kabul etmektedir. Hiç kimsenin blockchainin mümkün kıldığı büyüme oranından mahrum edilmemesi için dilerseniz sizler de Binance Coin bağışında bulunabilirsiniz.

Binance Coin Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinin

Binance  Research’ün Binance Coin aracılığı ile derinlemesine raporlarından çok daha fazla bilgiye ulaşması ve Binance Coin tarzında kripto paraların nasıl çalıştığını Binance  Academy’den öğrenme fırsatı yakalabilirsiniz.

Binance Coin Nasıl Kullanılır?

Binance Coin satın alma işlemi gerçekleştirmek veya kullanma şansı yakalabilmek için online olarak cüzdan oluşturulması gerekmektedir. Bu cüzdanların adresleri aracılığı ile kripto para takası yapabilme ve alışveriş gerçekleştirme imkanına erişebilirsiniz. Binance Coin transferleri asimetrik şifreleme ile imzalanarak gönderim sağlamaktadır. İşlemlerin tamamı ağda duyurulur ve blockchain’e, yeni zincire dahil edilir. Bu vasıtayla aynı Binance Coin’in çok fazla kullanılmasının önüne engel olur.

Binance Coin Nasıl Nakite Çevrilir?

Kripto paraları nakit olarak kullanmak amacı içerisinde iseniz, borsalar aracılığı ile satış işlemi yapılabilirsiniz. Aynı biçimde Binance Coin’ler de borsa aracılığıyla satılarak karşılık gerçek para tutarı EFT veya havale ile şahıslara gönderilmektedir.

Binance Coin (BNB) Nasıl Satın Alınır?

Türkiye’de, Türk Lirası ile Binance coin (BNB) satın almak düşünülenin tersine oldukça kolay ve pratik bir işlemdir. Herhangi teknik bir bilgiye ihtiyaç olacağını sanıyorsanız, yanılıyorsunuz. BNB teknik işlem olmadan da satın alabilme imkanı yaratmaktadır.  Binance Coin satın alabilmek amacındaysanız direk buraya tıklayarak kullanabilirsiniz. Türk Lirası ile BNB satın almak bugünlerde mümkün olmamaktadır. BNB satın alabilmek için ilk olarak Bitcoin ya da alternatif kripto para birimlerinden birini buraya tıklayarak satın alabilirsiniz ya da bu fonunuzu Binance’a aktarım işlemi gerçekleştirerek yatırımınızı BNB’ye taşıma işleminden yararlanabilirsiniz.

Binance Coin Gönderme

Hesabınızda bulunmakta olan Binance Coin bakiyenizi diğer bir Binance Coin cüzdanına gönderme işlemlerini buraya tıklayarak, aynı gün içerisinde gerçekleştirebilirsiniz. Binance Coin bakiyenizi başka bir Binance Coin cüzdanına gönderme işlemini buraya tıklayarak Para Yatırma/Çekme menüsünde bulunan Binance Coin Çek sayfasından yapabilirsiniz. Bu BNB Çekme (Binance Coin Gönderme) sayfasına gelince yapmanız gerekenler aşamalar halinde aşağıdaki gibidir.

1. Yeni Bir BNB Adresi Ekleme İşlemi

İlk olarak Binance Coin göndereceğiniz adresi hesabınıza ekleme işlemi gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Yeni Bir BNB Adresi Ekle tuşuna tıklayalım. Açılmış olan ekranda Hesap Adı tarafına istediğinizi yazabilirsiniz, BNB Adresi alanına para gönderim işlemi gerçekleştirmek istediğiniz adresi giriyorsunuz. Daha sonra “Hesap Ekle” tuşuna basarak hesabı kayıt ediyoruz.

2. Gönderilecek BNB Tutarını Belirleme Ve Gönderme İşlemi

Ne kadar Binance Coin çekmek istiyorsunuz? yazısında miktar olarak Binance Coin göndermek istediğimizi belirtiyoruz, tabi + seçeneğine tıklayarak hesabımızdaki gönderebileceğimiz bütün Binance Coin tutarını form alanına yansıyacaktır. Göndermek istediğimiz BNB adresini seçeriz ve Binance Coin Çek tuşuna tıklıyoruz. Binance Coin Çek tuşuna bastığımızda bize 2FA şifremizi soracaktır. Buraya girip işlemi onaylıyoruz.

3. Gönderim İşlemini Onaylama

Binance Coin göndermek için gereken bütün işlemleri gerçekleştirdik fakat son bir kontrol ve güvenlik için kayıtlı email adresinize bir email onayı gelecektir. Email’de hangi BNB adresine hangi tutarda BNB göndereceğinizi göreceksiniz Onay tuşuna bastığınızda işleminiz hemen aktif olacaktır.

Binance Coin Çekme İşlemi Öncesinde Yapmanız Gerekenler Nelerdir?

Binance Coin çekme işlemine başlamadan İleri Seviye Üyelik ve Google Authenticator iki faktörlü doğrulamasını etkin hale getirmeniz gerekmektedir.

İleri Seviye Üyelik Başvurusu Nasıl Yapılır?

İleri Seviye Üyelik başvurusunu buraya tıklayarak isminizin yazılmış olduğu taraftan Hesabım kısmından yapabilirsiniz.

Google Authenticator İki Faktörlü Doğrulama Nasıl Aktif Edilir?

Binance Coin gönderme işleminin güvenliğinin sağlanması amacıyla iki aşamalı doğrulama için Google Authenticator uygulamasını aktif etmeniz gerekmektedir. Google Authenticator aktifleştirme işleminin buraya tıklayarak sitesinde adınızın yazılı menüde Güvenlik Ayarları panelinden yapabilirsiniz. Google Authenticator aktifleştirme işlemi hakkında detaylı bilgiler için destek sayfamızda bulunan linklere göz atabilirsiniz.

İleri Seviye Üyelik işlemi için ve Google Authenticator iki faktörlü güvenlik uygulayışını etkin hale getirme işlemini bitirdikten sonra Para Yatırm/Çekme seçeneğinde bulunan “Binance Coin Çek” panelinden gerçekleştirebilirsiniz. Panelde yer almakta olan Cüzdan Adresi tarafına, Binance Coin göndermek istediğiniz cüzdan adresinin bulunduğu kısma ekleyiniz. Çekmeyi İstediğiniz Tutar (BNB) tarafına, çekeceğiniz Binance Coin tutarını girdikten sonra Binance Coin Çek tuşuna basınız. Eğer servetinizin hepsini çekmek istiyorsanız + tuşuna tıklayabilirsiniz.

Binance Coin Çek tuşuna tıklamadan önce Google Authenticator doğrulaması yapmanız gerekmektedir. Sonra ise e-mail adresinize bir çeşit onay e-postası gelecektir. İletilen maildeki bağlantıyı kullanarak işleme onay vermeniz gerekmektedir. E-posta onayı yapılmadan çekim istekleri işleme alınmamaktadır.

E-posta size ulaşamadıysa aynı linkte yer alan bağlantıyı kullanarak yeniden onay e-postası gönderilmesini talep edebilirsiniz.

binance-coin-(bnb)-nedir-nasıl-alınır-44444

Peki BNB Token’ı Neden Kullanmalıyım?

Binance tarafından yaptığınız her alış satış işlemi için bir komisyon bedeli ödemeniz gerekecektir. Bu bedeli hazır olarak alış satış yapmış olduğunuz kripto para ile ödeyebildiğiniz gibi BNB coin ile indirimli bir biçimde de ödeyebilirsiniz.

Bu indirim miktarı Binance’ın beşinci senesine kadar her sene azalarak sürecektir. 

Birinci Sene: yarı yarıya indirim

İkinci Sene: çeyrek oranda indirim

Üçüncü Sene: %12.5 indirim

Dördüncü Sene: %6.75 indirim

Beşinci Sene: İndirim bulunmamaktadır. 

Fakat BNB coin ilerde kullanım alanlarını daha geniş olarak sürdürecektir.

Binance Coin Cüzdan

Binance Coin cüzdanı ile sahip olduğunuz Binance Coin tutarını depolayan bir cüzdan olarak düşünmeyin. Sahip olduğunuz Binance Coin tutarlarını kullanabilmeniz için şartlar özel ve genel anahtarı bulunduran yazılımlardır. Binance Coin cüzdanları, Binance Coin maliyetinizi görebileceğiniz ve Binance Coinlerinizi Blockchain (blok zincir) sistemi ile diğer bir Binance Coin cüzdanlarına alış veriş edebilmenizi gerçekleştirmektir. Bütün Binance Coin cüzdanının bir adresi olmaktadır, bu adreste ki kod 26-35 karakterlik rakam ve harfler bulunmaktadır. Binance Coin cüzdanınızın başkaları tarafından görülebilen ve cüzdanınıza Binance Coin göndermelerini aracı olan Genel Anahtar (public key) olarak bilinir ve Binance Coin cüzdanının adresidir. Bu adres tarafından başka cüzdanlardan, şahsi cüzdanınıza Binance Coin yatırabilirsiniz. Sahip olduğunuz Binance Coin cüzdanından diğer bir Binance Coin cüzdanına Binance Coin gönderme işlemleri için, cüzdanınızın Özel Anahtar (private key) kodunu kullanmanız gerekecektir. Binance Coin cüzdanı aracılığı ile Binance Coin teknolojisinin alt yapsını oluşturan Blockchain sistemine dahil edilebilirsiniz. Binance Coin cüzdanı ile, maliyetinizde Binance Coin tutarı gerçek para (Türk Lirası, Dolar, Euro vs.) birimlerine dönüştürmek imkansızdır. Binance Coin maliyetiniz gerçek para (Türk Lirası, Dolar, Euro vs.) birimlerine çevirmek için Bitlo gibi değişim borsalarını kullanmanız gerekecektir. Binance Coin cüzdanları 3 biçimde bulunmaktadır.

Masaüstü

Paper (Kağıt Cüzdan)

Web (Online)

Masaüstü Binance Coin Cüzdanları

Bilgisayaranıza indirerek kullanıma hazır hale getirebileceğiniz cüzdan programlarıdır. Binance Coin cüzdan, şahsınıza ait genel ve özel anahtarlarınız bilgisayarınızın beyninde kayıtlıdır. İnternete bağlı bir Binance Coin cüzdanı olması ile internet üzerinden gelebilecek birçok tehlikeye açıktır. Etkin Binance Coin transferi yapacak ve ufak tutarda bulunduracak üyeler için uygun bir cüzdandır.

Paper (Kağıt Cüzdan)

Paper (kağıt cüzdan) cüzdanlar Binance Coin cüzdanlarınızın Genel Anahtar (public key) ve Özel Anahtar (private key) kodunuzun yazılı olarak bulunduğu kağıtlar olarak tanımlanır. Paper Binance Coin cüzdanlarında genel olarak Binance Coin adresi bilgileriniz QR kod biçiminde gösterilmektedir. İnternet bağlantısı olmadan bir Binance Coin cüzdanı var ise internet aracılığı ile gelebilecek saldırılara karşı en güvenilir cüzdandır. Özel tasarım Paper Binance Coin cüzdanı oluşturma imkanı bulabileceğiniz gibi Binance Coin cüzdan bilgilerinizi çıktı biçiminde kendiniz de oluşturabilirsiniz. Fiziksel bir Binance Coin cüzdanı olarak ve cüzdan bilgilerinizin içerisinde yazılı olmasından kaynaklı, cüzdanınızı kaybetmeniz halinde tüm Binance Coin bakiyenizi kaybetme durumu gerçekleşebilir.

Web (Online) Binance Coin Cüzdanı

Web Binance Coin Cüzdanları, cüzdan hizmeti veren şirketler aracılığı ile sahip olduğunuz Binance Coin ücretlerinin korunduğu cüzdan biçimi olarak adlandırılmaktadır. Web Binance Coin cüzdanı servisi veren şirketlerin güvenli olmasına odaklanmak gerekmektedir. Bitlo tarzında değişim borsalarında sahip olabilme imkânı veren Binance Coin cüzdanlarıdır. Web Binance Coin cüzdanlarının en iyi faydası internet bağlantınızın olduğu her bölgeden erişme imkânı sağlar ve işlem yapabilirsiniz.

Bitlo’ya üye olduğunuz andan itibaren şahsınıza özel bir Binance Coin cüzdanı oluşturulmaktadır. Bu Binance Coin cüzdanınız vasıtasıyla diğer Binance Coin cüzdanlarından şahsınıza ait Binance Coin cüzdanınıza Binance Coin yatırabilir ve başka Binance Coin cüzdanlarına Binance Coin çekebilme işlemi  gerçekleştirebilirsiniz. Bitlo hesabınıza internet bağlantınızın olduğu her bölgeden giriş yapabilir ve Binance Coin cüzdan işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bitlo hesabınızda bulunmakta olan Binance Coin cüzdanınızda barınan Binance Coin bakiyeniz çok önemli bir tarafı soğuk cüzdanlarda saklanarak muhafaza edilmektedir. Soğuk cüzdan internet bağlantısı olmayan özel güvenliğe sahip cüzdanlardır. Binance Coin tutarınızı gizlemek için kullanabilir ve istediğiniz her zaman Bitlo içerisinde alım ve satım işlemi yapabilirsiniz. Bitlo sitesinden almış olduğunuz cüzdan sunumu için herhangi bir bakiye ödemek durumunda kalmazsınız.

Binance Coin Kaç TL

Yazının güncellendiği zaman itibariyle bakıldığında 1 BNB coin tutarı TL olarak 112 TRY’den işlem görmektedir. Bütün bu zamanların BNB Coin TL zirvesi ise 230 TL’nin üzerinde 2019 Haziran’da olmuştur.

Günümüzde bulunmakta olan birçok token’in gerekliliği tartışma konusuyken BNB’nin sağladığı yararlar göz dolduruyor. Öncelikle sıklıkla alım satım yapan yatırımcılar için BNB token’i tarafından vazgeçilmez bir kripto paradır. BNB token’lerinin yaklaşık olarak tamamı Binance borsasında işlem görmektedir. Kullanılmış olduğu yer Binance uygulaması olduğu için bu epey normal karşılanabilir. Binance uygulamasında 50’nin üzerinde kripto para BNB ile alabilme imkanı vermektedir.

Binance Coin Fiyat Hesaplama

Binance Coin ile ödeme yapma seçeneğiyle ilgilenen üyeler yaşadığı en büyük sorunlardan birisi, sürekli değişmekte olan Binance Coin ücreti ile Türk Lirası değerinin hesaplanması olmaktadır. Buraya tıklayarak sayfasında bulunmakta olan Binance Coin / Türk Lirası hesaplama makinası ile Binance Coin’in, Türk Lirası karşısındaki güncel tutarının Türk Lirası bakiyenizin güncel olarak Binance Coin karşılığını hesaplayabilirsiniz.

Binance Coin / Türk Lirası hesaplama aracı ile, hesabınızda bulunan Türk Lirası tutarının kaç Binance Coin’e karşılık geldiğini öğrenmeniz için pratik kullanım sağlayan bir stratejidir. Binance Coin / Türk Lirası hesaplama makinası ile güncel olan Binance Coin ücretinin Türk Lirası karşılığındaki güncel bedelini hesaplayabilirsiniz. Binance Coin ile ürün karşılığı ödeme almakta olan sitelerde, almış olduğunuz ürünler için Türk Lirası bedelini ele alarak hesaplama yapabilirsiniz.

Binance Coin / Türk Lirası hesaplama aracı aşağıdaki biçimde çalışmaktadır.:

Binance Coin Fiyatı Hesaplama Kullanım Tarifi

Binance Coin / Türk Lirası hesaplama aracı buraya tıklayarak sitesinde bulunan güncel Binance Coin ücreti ile hesaplanmaktadır. Güncel Binance Coin tutarı buraya tıklayarak sitesi aracılığı ile yapılan son işlemin değerini baz almaktadır. Yapacağınız hesaplamalar içerisinde satış tahtasına bağlı kalmaktadır. Binance Coin / Türk Lirası hesaplama makinasının vereceği tutarlar ortalama olmakla birlikte değişiklik gösterebilir.

Fiyatı Nasıl Hesaplanır?

Binance Coin ücreti, arz ve talep dengesi içerisinde değişiklik göstermektedir. Binance Coin, üyelerinin oluşturmuş olduğu bir ekosistemdir ve güncel tutarı üyelerinin arz ve talep dengesine göre değişim göstermektedir. Gerçek para (Dolar, Euro, Türk Lirası vs.) değerlerinde olduğu gibi farklı bir merkez bankasına ya da düzenleyici bir sisteme bağlı kalmamaktadır.

Binance Coin, kullanım alanı olarak, fiyatlarında ki değişimden dolayı Bitlo.com gibi Kripto Para Değişim Borsalarında alış/satış işlemlerinde oldukça sık kullanılmaktadır. Alış / satış işlemleri dışında Binance Coin, 2017 senesindeki ani fiyat yükselişi sebebiyle birçok üyesi aracılığı ile bir yatırım biçimi olarak görülmektedir.

Binance Coin ne kadar fiziki karşılığı olamasa da bir para birimi olarak bilinir ve ödeme aracı olarak da kullanılmaktadır. Dünya’nın pekçok yerinde Binance Coin ile ödeme almakta olan şirketler bulunmaktadır. Uluslararası ticaretlerde, Binance Coin ile ödeme yapmanın daha pratik, güvenli ve ekonomik olması Binance Coin’i ödeme aracı olarak gerçek para (Dolar, Euro, Türk Lirası vs.) birimlerine göre daha uygun bir duruma gelmektedir.

Bu gönderi için yorumlar kapalı.

deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler mizah.org moversvip.com deneme bonusu veren siteler 2023 deneme bonusu veren siteler sweet bonanza deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler casino siteleri deneme bonusu deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler