Bir Erkekle Mesajlaşırken Ne Konuşulur?

Bir Erkekle Mesajlaşırken Ne Konuşulur?
Bir Erkekle Mesajlaşırken Ne Konuşulur?
5 Mayıs 2023

Mesajlaşmak, günümüzün iletişim teknolojileri ile birlikte neredeyse yüz yüze konuşmak veya flörtleşmekten daha yaygın hale geldi. Yeni biriyle tanıştığınızda ya da biriyle ilişkiniz ilerlediğinde, mesajlaşma aranızdaki bağı güçlendirmenin yanı sıra hayatınızın bir parçası haline gelebilir. Ancak karşı cinsi tam olarak anlamak zor olduğundan yeni tanıştığınız erkekle mesajlaşma sırasında neler konuşulacağı veya ne sıklıkla mesaj atılacağı konusunda bazı endişeler yaşayabilirsiniz. O halde bir erkekle mesajlaşırken ne konuşulur? Nasıl bir tavır takınmamız gerekir? Öğrenmek için okumaya devam edin!

Bu yazımızda, bir erkekle konuşabileceğiniz genel konulardan etkileyici cümlelere, hangi aralıklarla mesaj atılacağından erkeğin hoşlandığını anlayacağınız ipuçlarına kadar sizi adeta bir flört uzmanı yapacak her şeye değineceğiz. Hazırsanız, bir erkekle mesajlaşmanın inceliklerine birlikte göz atalım.

Bir Erkekle Mesajlaşırken Konuşulacak Genel Konular

Bir Erkekle Mesajlaşırken Ne Konuşulur?

Mesajlaşırken ne konuşacağınıza emin olamıyorsanız genel konular her zaman iyi bir çözümdür.

Bir erkekle mesajlaşma konuları oldukça geniş bir yelpazeye açılır. İş, okul, hobiler, aile, arkadaşlar, seyahat ve kültür gibi konular üzerine sohbet etmek, ortak ilgi alanlarınızı keşfetmenize ve aranızdaki bağı güçlendirmenize yardımcı olabilir. Ayrıca, güncel olaylar, popüler kültür ve hava durumu gibi konular da sohbeti ilginç ve keyifli hale getirebilir. “Bir erkekle mesajlaşırken ne konuşulur?” sorusunu ayrıntılı maddeler halinde inceleyip sohbetimizin ne denli keyif verdiğini herkese kanıtlayalım!

Geçmiş Deneyimler ve Gelecek Hedefleri

Bu konuda özellikle ilgi alanlarına ve hobilerine yönelik geçmiş deneyimlerini sormak, keyifli bir sohbet başlatabilir. Tabii ki geçmiş deneyimlerden kastımız, eski ilişkileri değil! Ayrıca gelecek hedeflerinin neler olduğunu sormak, hem kendisi hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanızı sağlar hem de kendisine yönelik sorular sorarak daha yakından tanımanıza bir kapı açmış olur.

Popüler Kültür

Film, müzik, kitap, dizi gibi güncel trendler ve popüler kültür hakkında sohbet etmek, ortak ilgi alanlarınızı keşfetmenizi sağlar. Bu ortak zevklere yönelik film, kitap gibi önerileri paylaşmak, sohbeti sürdürmek için harika bir yol.

Güncel Olaylar

Güncel olaylara yönelik görüşlerini sormak ve tartışmak, farklı bakış açılarına sahip olmak için iyi bir konudur. Bu sayede hem kendinize hem karşı tarafa yeni bir vizyon kazandırabilir, hatta görüşlerinizin çok zıt olması durumunda bir ilişkinin geleceğine yönelik olur veya olmaz değerlendirmesi yapabilirsiniz.

Seyahat

Geziler hakkında konuşmak, birbirinize seyahat önerileri sunmak, ileride birlikte gidebileceğiniz yerlere dair bir fikriniz olmasını sağlayabilir. Bunun yanı sıra ne tarz havalar veya kültürleri benimsediğini öğrenebilir, onun hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Hayatın Anlamı

Daha derin konulara yönelmek isterseniz, hayatın anlamı hakkında konuşabilirsiniz. Bu konu, karşılıklı görüş alışverişi yapmak için fırsatlar sunar ve adeta bir felsefi sohbet niteliği taşır. Ufkunuzu açarken flörtleşmek kulağa harika geliyor!

Bir Erkekle Mesajlaşırken Konuşabileceğiniz Kişisel Konular

Bir Erkekle Mesajlaşırken Ne Konuşulur?

Samimiyetinizin ilerlediğini fark ettiğinizde daha kişisel konulara geçebilirsiniz.

Bir erkekle mesajlaşırken kişisel konulara yönelmek, onun karakteri hakkında daha kapsamlı bilgi sahibi olmanızı sağlar. Ancak bunu yaparken karşı tarafı sorguluyormuş hissiyatı vermemeye özen göstermelisiniz. Örneğin, okul veya iş hayatı hakkında konuşarak çevresine karşı tutumlarını ve rutinini öğrenebilirsiniz. Bu tarz konular size, birbirinizi daha iyi tanıma fırsatı verir ve ortak yönleriniz olup olmadığını keşfetmenize yardımcı olur.

“Bir erkekle mesajlaşırken ne konuşulur?” sorusuna yanıt olarak kişisel konuları aşağıdaki şekilde ekleyebiliriz:

 • Okul hayatı: Hangi okulda veya hangi bölümde eğitim gördüğünüzü konuşabilirsiniz. Okulda aldığınız dersler, aynı zaman güzel bir sohbet açabilir. Belki ortak tanıdıklarınız vardır ve onlar hakkında dedikodu yapma fırsatı bile yakalayabilirsiniz.
 • İş hayatı: Hangi sektörde çalıştığınız, hangi işi yaptığınız ve iş yerindeki arkadaşlarınız hakkında konuşabilirsiniz.
 • Ortak ilgi alanları: Her ikinizin de ilgilendiği hobiler ve etkinlikler hakkında sohbet edebilir, birlikte planlar yapabilirsiniz.
 • Arkadaşlarla ilişkiler: Ortak arkadaşlarınız varsa, onlar hakkında konuşabileceğiniz gibi ona en yakın arkadaşları hakkında bazı sorular sorarak da sohbet açabilirsiniz.

Her insan farklı ilgi alanlarına ve deneyimlere sahip olduğu için bir erkekle mesajlaşırken konuşabileceğiniz konuların sınırsız olduğunu kesin olarak söyleyebiliriz. Önemli olan, karşınızdaki kişiyi tanımanız ve onun ilgi alanlarına uygun konuları seçmenizdir. Böylece sağlıklı ve keyifli bir iletişim kurarak yeni bir arkadaşlık veya ilişkinin kapısını aralayabilirsiniz.

Bir Erkekle Mesajlaşırken Neler Sorulur?

Bir Erkekle Mesajlaşırken Ne Konuşulur?

Sorular sormak onun hayatıyla ilgilendiğinizi gösterir.

Bir erkekle mesajlaşırken ona sorabileceğiniz konuların sınırsız olduğunu söylemiştik. Ancak bazı durumlarda konuşmaya başlamakta zorlanabilir ve bir erkekle mesajlaşma taktikleri arıyor olabilirsiniz. İşte size kullanabileceğiniz birkaç örnek soru:

Bugün Ne Yaptın?

Çok basit fakat birçok farklı konuyu açılabilecek olan bu soru, onun gününün nasıl geçtiğini anlamanıza ve karşılıklı olarak soruyu size yönelttiğinde sizin de kendinizden bahsetmenize olanak tanır.

En Sevdiğin Film Nedir? Hangi Müzik Türlerinden Hoşlanırsın?

Bu tip sorular, yine hobiler konusuna açılabilecek nitelikli ve çok yönlü konular olarak düşünülebilir. Ayrıca gelecekte hediye seçimleriniz konusunda size fikir verir.

Favori Yemeğin Nedir?

En sevdiği tatları bilmek, ileride ona sürpriz yapmanız konusunda size henüz başlangıçta bile harika bir ipucu verebilir.

Ailenle Aran Nasıl veya En İyi Geçindiğini Düşündüğün Kişi Kim?

Bu soru tabii ki pat diye sorulmayacak olsa da konu konuyu açtığı anlarda sorulabilir. Ailesiyle nasıl geçindiğini bilmek, size karşınızdaki kişinin kendisi hakkında fikirler verir.

En Çok Ne Zaman Stres Olursun ve Stresi Nasıl Yönetiyorsun?

Aslında bu soru göründüğünden çok daha kritik. Kişinin sinir ve stres seviyesini anlamanızı, öfke problemlerinin olup olmadığını ve ne kadar çözüm odaklı olduğu gibi bazı konuları, kafanızda oturtmanızı sağlayacaktır.

“Bir erkekle mesajlaşırken ne sorulur?” konusu sadece bir başlangıç noktasıdır ve konuşmanızı derinleştirmek için ileriye doğru gitmenizi sağlar. Aslında bu sorulardaki ana hedefiniz, karşınızdaki erkeğin ilgi alanlarını ve hayatındaki deneyimleri keşfederek onun hakkında daha fazla bilgi edinmektir.

Erkeğe Gün İçinde Atılacak Mesajlar

Bir Erkekle Mesajlaşırken Ne Konuşulur?

Gün içinde mesajlar atarak ilgisini canlı tutabilirsiniz.

Erkeğe gün içinde atılacak mesajlar birçok farklı şekilde düşünülebilir. Attığınız mesajla karşı tarafı duygulandırabilir, iyi hissettirebilir veya heyecanlandırabilirsiniz. Bu tür mesajlar, erkeğinizi düşündüğünüzü ve ona özel bir yer ayırdığınızı gösterir. Ayrıca, birlikte vakit geçirmediğiniz zamanlarda bile iletişim kurmanızı sağlar. İşte gün içinde atabileceğiniz mesajlar:

 • Günün nasıl geçiyor? Bugün neler yaptın?
 • Seni düşünüyordum, nasılsın?
 • Bugün için sana şans diliyorum!
 • Günaydın! Güne seni düşünerek başladım.
 • Bugün ne giydin? Bana göstermek ister misin?
 • Senin hakkında sevdiğim şeylerden biri de her gün konuşabiliyor olmamız.
 • Seni özledim, nasılsın?

Bunların dışında erkeğe cilveli mesajlar, onun ilgisini çekmek ve flörtöz bir mesajlaşma havası yaratmak için kullanılabilir. Bu tür mesajlar genellikle şakacı ve eğlenceli ve ilişkinin aşamasına uygun olmalıdır. Örneğin, “Sana akşam yemeğinde eşlik etmek isterim ama hamarat görüneceğim diye portakallı Pekin ördeği yapmamı bekleme” gibi bir mesaj, onu bir randevuya davet etmenizi sağlarken ilgi çekici ve şakacı olabilir.

Cilveli mesajlar doğru kullanılmadığında veya karşı tarafın hoşuna gitmediğinde ters tepebilir. Mesajınızda kastettiğinizi karşınızdaki anlamazsa moraliniz bozulabilir. Bu nedenle karşınızdaki kişinin sizi nasıl algıladığına dikkat etmeye ve onun sınırlarını aşmamaya özen gösterin. Karşımızdakine bilmece yollamayın.

Beklediğiniz mesaj gelmiyor mu? Bir erkek mesaj atmıyorsa ne yapmalı? yazımızdaki ipuçlarını uygulayın!

Bir Erkekle Mesajlaşırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Erkeklerle mesajlaşırken dikkat edilmesi gerekenler, açacağınız konular kadar önem taşır. İlk olarak her zaman saygılı ve nazik olmalısınız. Samimiyete bağlı olarak özellikle ilk aşamada mesajlarınızı göndermeden önce imla ve dil bilgisi kurallarına dikkat etmeniz birçok kişi için önem taşır. Sizin dikkatli ve özenli biri olduğunuzu düşünebilir.

“Bir erkekle mesajlaşırken ne konuşulur?” konusunda da değindiğimiz üzere, ilgi alanlarını ve sınırlarını anlamaya çalışmak esastır. Bir konuda rahatsız olabileceği bir şeyi sormaktan veya tartışmaktan kaçınmak, mesajlaşma konusunda olumlu bir etki yaratabilir. Ayrıca mesajlarınızda kesinlikle samimi ve gerçekçi olun. Kendinizi ya da konuştuğunuz kişiyi ilahlaştıran veya abartan ifadelerden kaçınmak, doğal bir iletişim kurmanıza yardımcı olabilir.

Mesaj atma aralıkları ise kişisel tercihlere göre değişebilir ancak sürekli olarak mesaj atmak, karşı tarafta boğucu bir etki yaratabilir. Bu nedenle, sık sık mesaj atmak yerine aralıklarla mesaj atmak daha uygun görünür. Mesajlaşmanın ilk aşamalarında her gün birkaç kez mesajlaşmak yeterlidir. Ancak ilerleyen süreçte, karşı tarafın ilgi düzeyine ve yoğunluğuna göre mesajlaşma sıklığı artabilir veya azalabilir. Önemli olan karşı tarafın mesajlaşma aralığını rahatsız edici bulmaması ve kendisini sıkılmış hissetmemesidir.

Sıkça Sorulan Sorular

[toggle title=”Mesajlaşırken Erkeğin Hoşlandığını Anlayınca Ne Yapmalı?” state=”close”]Mesajlaşırken erkeğin hoşlandığını anlamak, oldukça zor bir iştir. Ancak, bazı sözler genellikle hoşlandığını belli eder. Örneğin, mesajlarınıza hızlı cevap verir, ilgi gösterir ve sizi güldürmeye çalışır. Eğer bu belirtileri görüyorsanız, erkeğin hoşlandığını düşünebilirsiniz. [/toggle]

[toggle title=”Bir Erkek Kısa Cevaplar Veriyor Ne Anlama Gelir?” state=”close”]Bir erkeğin kısa cevaplar vermesi, ilgisiz veya sıkılmış olduğu anlamına gelmez. Belki de yoğun bir iş günü geçiriyor veya mesajınızı tam olarak anlamadı. Ancak, sürekli olarak kısa cevaplar veriyorsa, bu onun konuşmak istemediği anlamına gelebilir. Bunun nedeni ya ilgisizlik ya da konuşacak bir şeyi olmamasıdır.[/toggle]

[toggle title=”Bir Erkekle Mesajlaşırken Konuşmalar Nasıl Devam Ettirilir?” state=”close”]Bir erkekle mesajlaşırken konuşmaları devam ettirmek için ilgi alanlarına ve güncel konulara yönelik sorular sorabilir, espri yapabilir, ilginç hikayeler anlatabilirsiniz. Ancak sürekli mesaj atmak da karşı tarafa boğucu gelebilir, bu nedenle ara ara mesajlaşmanın da önemli olduğunu unutmayın.[/toggle]

Bu gönderi için yorumlar kapalı.

deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler mizah.org moversvip.com deneme bonusu veren siteler 2023 deneme bonusu veren siteler sweet bonanza deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler casino siteleri deneme bonusu deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler