Ceviz suyu diyeti nedir? Nasıl yapılır?

Ceviz suyu diyeti nedir? Nasıl yapılır?
Ceviz suyu diyeti nedir? Nasıl yapılır?
19 Şubat 2021

 Besin değerleri açısından önemli olan cevizin  günümüzde popülerliği  daha çok arttı. Bu durumun  özellikle en büyük nedeniyse;  bilimsel araştırmalara daha çok cevizin  konu olmasıdır.  Her gün kamuoyunda adı geçen cevizle ilgili en merak edilen konuları;  Canan Karatay ceviz suyu faydaları, ceviz suyu kürü Saraçoğlu, ceviz suyu diyeti Maranti  şeklinde sıralayabiliriz. Bu konular haricinde yazımızda aynı zamanda; ceviz suyu nasıl hazırlanır, ceviz suyu faydaları nelerdir, ceviz suyu kilo verdirir mi gibi sorulara da yanıt bulabileceksiniz. İşte detaylar…

ceviz

İçindekiler

Ceviz suyu diyeti nedir?

Cevizle su karıştırıldığında ortaya bir kür çıkıyor. O kürde genel olarak,   ceviz suyu olarak  adlandırılmıştır.  Cevizle hazırlanan bu suyu genellikle diyet yapanlar çok kullanıyor. Çünkü kişi diyetini yaparken asla açlık hissine kapılmıyor. Bu durumda tamamen ceviz suyunun tok tutma özelliğine sahip olmasından kaynaklanıyor.   Ceviz suyu diyeti yapan kişide, aşırı yemek yeme isteği ortadan kalkıyor. Doğal olarak bu durumda kişinin kolayca kilo vermesine neden oluyor.  Cevizin içiyle yapılan bu kür; özellikle Avrupa’yla Asya’da popüler hale gelmiştir. 

Besin değerleri bakımından vazgeçilmez bir yiyecek ceviz, aynı zamanda; lifli meyve olarak da  literatürde geçiyor. Lif haricinde ceviz içerisinde; omega-3, potasyum, omega-4, omega-6 ve çinko yer alıyor. İçeriğindeki bu değerlerden dolayı da ceviz vücudumuzun dengesini koruyor. Ceviz, özellikle vücudumuzun savunma mekanizmasının güçlendirilmesinde önemli rol oynuyor. Bu yüzden de ceviz suyunu ya da doğrudan kendisini tükettiğimizde gün içinde zinde kalabiliriz. Diyetteyken özellikle kendimizi halsiz hissetme tarzındaki sorunları ceviz suyunu tüketerek yok edebiliriz.

ceviz suyu kürü

İlginizi çekebilir: Aloe vera ile cilt bakımı nasıl yapılır? Aloe vera ile yapılan cilt bakımı maskeleri

Ceviz suyu diyeti nasıl yapılır?

Ceviz suyuyla diyet yapmanın ilk şartı, öncelikle cevizli kürün hazırlanmasına bağlıdır. Ceviz kürünü hazırlamak çok kolay diyebiliriz. 2 adet malzemeyle hemen ceviz kürünü hazırlamanız mümkündür… Su bardağı içerisine tek ceviz koyarak, sadece 1 gece bekletiniz. Bu işlem ile birlikte ceviz içerisinde yer alan mineraller ve vitaminler doğrudan suya geçiyor. 1 gece beklettiğiniz cevizli suyu, aç karna sabah üç yudumda tüketiniz arkasından da cevizi yiyiniz. Cevizle suyunu tükettikten sonra da ağır olmayan, kalori fazla içermeyen bir kahvaltı yapınız. Yalnız ceviz suyu diyeti devamlı uygulandığı takdirde vücutta hiçbir etki yapmamaya başlar. O nedenle ceviz suyu diyetini belirli aralıklarla uygulamak en iyisidir…  Ayrıca cevizin 1 tanesi 45 kaloridir, o nedenle kilo verebilmek adına cevizi günde en fazla 3 tane tüketmeniz gerekiyor.

Ceviz suyu diyeti faydaları nelerdir?

 •  Bağışıklık sistemini güçlendirip, vücudun da aynı zamanda güçsüz ve dirençsiz kalmasını engeller.
 • Uzun zaman tok kalınabilir. Bu sayede diyet listesini uygulamak daha kolay olur. Özellikle ceviz suyu diyeti tatlı tüketimini önemli ölçüde engelliyor.
 • Gaz birikimini önleyerek, bağırsakları çok iyi çalıştırır. Bu sayede şişen, gergin olan karın bölgesi de düzleşir. Ödemlerin atılmasında ceviz suyu önemli rol oynuyor.
 • Ceviz suyunun içerisindeki mineraller, bizlerin gün içinde zinde ve dinç kalmasını sağlıyor. Böylelikle diyetteyken güçten düşme, aşırı yorulma, halsiz düşme gibi sorunlarla da karşılaşmayız.
 • Ceviz suyu, kötü kolesterolü bertaraf ederek, iyi kolesterolü de yükseltir.
 • Yağ yakımının gerçekleştirilebilmesi adına da ceviz suyu hayati önem taşıyor. Yağın yakılmasını cevizli su çok kolaylaştırıyor. Basen ya da göbek gibi özellikle zor eriyen bölgelerde cevizli su çok etkilidir.
 • Lif açısından da cevizli su çok zengindir… Bu yüzden düzenli tüketildiğinde kabızlıkta önemli ölçüde engellenir. Sindirim sistemi düzenli çalışır böylelikle kilolardan kurtulmakta çok kolay olur.

Cevizli suyun kilo vermedeki rolü nedir?

Yukarıda da değindiğimiz üzere ceviz suyu diyeti yaparak istemediğiniz kilolara veda edebilirsiniz. Ceviz suyu tüketimini özellikle basenle, göbek bölgelerini eritmek için tercih edebilirsiniz. Ceviz suyu, metabolizmanın hızlandırılmasında önemli besin olarak karşımıza çıkıyor. Sağlığın korunmasını sağlayan ceviz suyu aynı zamanda yüksek protein içeren minerallerden de oluşmuştur. Bu özelliğinden dolayı ceviz suyuyla kontrollü kilo vermeniz mümkündür… Vücudumuzda yer alan zararlı maddeleri dışarı atma özelliğine de ceviz suyu sahiptir… Özetle; ceviz suyu, ödemlerin ve toksinlerin atılmasında önemli görev üstlenmiştir.

ceviz suyu

Cevizli suyunu kimler tüketmemelidir?

Ceviz suyunun, vücudumuz için faydaları olduğunu söyleyebiliriz. Yalnız bazı kişiler için aynı tezi savunmak pek mümkün değildir. Çünkü ceviz suyu bazı rahatsızlıkları olan kişileri olumsuz etkileyebiliyor. O kişileri şöyle sıralayabiliriz:

 • Böbrek hastaları
 • Herhangi kronik hastalığı olanları
 •  Tiroit hastalığı olanlar ceviz suyunu kullanmadan önce mutlaka bir uzmana başvurmalılardır.
 • Damar ve kalp hastaları

Belirttiğimiz hastalıklarda genellikle bir takım beslenme kısıtlamaları uygulanıyor. O nedenle ceviz suyunun tüketimine çok dikkat etmeniz gerekiyor. Ayrıca ceviz suyunun içerisinde yüksek minerallerin yer alması sebebiyle de çocuklarda olumsuz etkiler gelebilir. Çocukların bazılarının bünyesine ceviz ve suyu çok ağır gelebiliyor.

Ceviz suyunu kimler tüketebilir?

Cevizle ilgili hiçbir alerjisi olmayan kişiler suyunu da rahatlıkla tüketebilirler. İnsan sağlığı için cevizin faydaları çoktur diyebiliriz. Kolesterol, beyin ve kalp sağlığı için ceviz tüketimini uzmanlar çok fazla öneriyorlar. Özellikle günde 1 bardak cevizli su ya da 5 tane cevizi tüketerek vücudunuzun ihtiyaç duyduğu yağı karşılayıp, tüm gün enerjik olabilirsiniz. Aç karna sabahları tüketilen bir bardak cevizli su sayesinde hem tansiyonunuz hem de kolesterolünüz düşer. Kolesterol seviyeniz yüksekse eğer doktorunuza danışarak cevizli su tüketebilirsiniz. Ceviz suyu kürü tükettiğinizde aynı zamanda içerisindeki mineralleri de vücudunuza kazandırmış olursunuz. Böylelikle damar ve kalp gibi hastalıklardan da korunmuş olursunuz.Bilim adamları özellikle cevizle ilgili birçok çalışmaya imza atmışlardır. O çalışmaya göre; kalbinde rahatsızlığı olanlara günde 1 bardak ceviz suyu tüketmesi önerilmiştir. Bu öneriyi yerine getiren hastaların kalplerinde %30 düzelme olduğu saptanmıştır. Doktorlara göre stresli kişilerde, cevizli su tüketmelilerdir. Kalp krizi riskini önemli oranda cevizli su tüketimi azaltıyor. Yukarıda da değindiğimiz gibi toksinleri atmaya yardımcı olan ceviz suyunu tüketerek istediğiniz kiloya kavuşabilirsiniz. Cevizli su, bir nevi detoks suyu olarak da kullanılabilir.

ceviz suyu

İlginizi çekebilir: Evde kilo verme yöntemleri: 20 adımda evde nasıl zayıflanır?

Cevizli su ile kaç kilo verilir?

Bilimsel araştırmalarda elde edilen bilgilere göre, ceviz suyunun zayıflattığı saptanmıştır. Diğer detoks sularından ceviz suyunun farkıysa, emziren annelerinde kullanabilmesidir. Ceviz suyu kürüyle kilo vermek günümüzde oldukça popüler hale gelen diyet yöntemlerindendir…

Ceviz suyu kürünü tüketerek, 15 gün içinde ortalama 4 kilo vermeniz mümkündür… Bunun en büyük sebebi ceviz suyunun metabolizmayı hızlandırıp sindirim sistemini de çalıştırmasıdır. Sindirimi kolaylaştırılmasında önemli görev üstlenen ceviz suyunu günlük aksatmadan tükettiğiniz takdirde %10 kalori yakabilirsiniz. Böylelikle istemediğiniz kilolara da veda etmiş olacaksınız.

Ceviz suyu tüketimiyle birlikte ayrıca beslenme alışkanlığınızda düzene girecek. Hem ceviz suyu tüketip hem de sporunuzu düzenli yaparsanız kilolarınızla daha kolay vedalaşabilirsiniz. Yağ yakımın da ve kolesterolün önlenmesinde hayati önem taşıyan ceviz suyunu içerek 1 ay içinde 8 ya da 9 kilo verebilirsiniz. Zayıflayabilmek için aksatmadan 1 ay boyunca cevizli su tüketmelisiniz. Ceviz suyu sayesinde vücudunuzun ihtiyacı olan yağla, proteini almış olacaksınız. Bundan dolayı da; öğünleriniz düzene girecek ve kendinizi tok hissedeceksiniz. Özetle; ceviz suyu diyeti ile istemediğiniz kilolardan kurtularak sağlığınız için önemli adım atmış olacaksınız.

ceviz suyu

Ceviz suyunun yan etkileri nelerdir?

Ceviz suyunun faydaları olduğu kadar fazla tüketildiğinde bazı yan etkilerede yol açabiliyor. O yan etkileri şöyle sıralayabiliriz:

İshal

Ceviz suyunun içinde çok fazla lif vardır. Dolayısıyla aşırı tüketildiğinde kişide ishal görülebilir.

Hormonları etkiliyor

Ceviz suyunun hormonları çok fazla etkileme özelliği bulunuyor. O sebeple çok ceviz suyu tükeldiğinde; adet gecikmesi veya sökülmesi gibi sorunlarla kişi karşılaşılabilir. 

Mide sorunlarına neden olabilir

Midesiyle alakalı problem yaşayanların çok dikkatli tüketmesi gerekiyor. Çünkü ceviz suyu midesi hassas olanlarda; yanma ve ağrı gibi sorunlara yol açıyor. 

Baş ağrısına neden olabiliyor

Ceviz suyu bazı kişilerin bünyesine dokunuyor. O sebeple de kişide baş ağrısı oluşabiliyor. 

Alerjik reaksiyonlara sebep olabiliyor

Ceviz suyunun diğer önemli yan etkilerinden biri  de; alerjik reaksiyonlar oluşturmasıdır. Hassas bünyeye sahip kişilerde özellikle; ciltte kızarma, şişme, leke ve kaşıntı sorunları olabiliyor.

ceviz suyu

 Canan Karatay Ceviz Suyu Faydaları

Prof.Dr. Canan Karatay’a göre; ceviz suyu tüketmek sağlıklı yaşam ve zayıflamak için çok önem arz ediyor. Ünlü doktora göre cevizin suyunun içerisinde çok fazla mineral bulunuyor. O minerallerde özellikle zayıflamada önemli rol oynuyor. Metabolizmenin hız kazanmasında etkili olan ceviz suyu, ayrıca bölgesel yağ yakımlarında da önemli rol oynuyor.Ünlü doktor tarafından belirtilen zayıflamada ve sağlıklı yaşamda önemli olan ceviz suyu tarifini şöyle açıklayalım: Odak sıcaklığında ki 1 su bardağı içme suyunun içine bütün tek ceviz içini koymalısınız. Bu kürü gece yatmadan hazırlamanız gerekiyor. Böylelikle sabaha kadar cevizin içerisindeki mineraller suya geçecek. Sabahta uyanır uyanmaz kahvaltı öncesi cevizli suyu içip, cevizleri de afiyetle yemelisiniz. 

İlginizi çekebilir: Kıvırcık saç bakımı nasıl yapılır? Kıvırcık saçlara bakım yapmanın püf noktaları

Ceviz suyu kürü Saraçoğlu

İbrahim Saraçoğlu’da Canan Karatay gibi cevizli suyun tüketilmesinin önemli olduğunu her çıktığı programda vurguluyor. Saraçoğlu’na göre ceviz suyu, besin değerleri bakımından çok zengin… Minerallerle, vitaminler açısından zengin olan ceviz suyu, doymamış yağ asidi bakımından da önemlidir… İbrahim Saraçoğlu’nun bize önerdiği ceviz suyu kürü tarifi şu şekildedir:

1 büyük bardakta yer alan suya, 2 tane ceviz içini ekleyiniz. Yalnız ceviz içlerinin mutlaka ince kabukları soyulması gerekiyor. Daha sonra 1 gece bekletip, sabah aç karna tüketiniz. 

Ceviz suyu kürü Ahmet Maranki

Ahmet Maranki’ye göre de cevizin ve ceviz suyu kürünün faydalarını saymakla bitmez. Hamilelerin özellikle cevizi ve suyunu bol tüketmesini Ahmet Maranki öneriyor. Maranki’ye göre ceviz, bebeğin beyninin gelişiminde önemli rol oynuyor. Hatta bebeğin ileride karşılaşabileceği sağlık problemlerini de önemli ölçüde bertaraf ediyor. Ahmet Maranki’nin önerdiği ceviz suyu kürüyse şu şekilde hazırlanıyor: 10 tane cevizi kabuklarından çıkarınız. Sonra 6 tane bardağa ılık su koyunuz. Hazırladığınız bardaklardaki ılık suyun içine, cevizleri ekleyiniz. Hazırladığınız bu karışımı her sabah aç şekilde tüketiniz. Akşam da yatmadan evvel tüketebilirsiniz. 

Ender Saraç’ın ceviz ile ilgili görüşleri

Ünlü diyetisyen Ender Saraç, cevizin mutluluk hormonu salgıladığını belirtti. Cevizin yapısındaki triptofan adlı aminoasit aslında vücutta serotonin üretiyor. O yüzden kişi de ceviz ya da suyunu tükettikçe mutlu oluyor.

ceviz

Ceviz suyu diyeti ile ilgili merak edilen sorular

Birçok faydası olan ceviz suyu diyetiyle alakalı yine de hepimizin aklında bazı soru işaretleri var. Bizde bundan dolayı aklınızdaki sorulara cevap bulmak adına bu bölümü derledik… İşte detaylar…

Ceviz suyu diyeti nasıl yapılır?

Akşam yatmadan cevizleri kabuklarından ayırıp, suya atınız.  Sabah kalktığınızda da aç karna ya da gece uyumaya hazırlanırken tüketebilirsiniz.

Ceviz suyu zayıflatır mı?

Ceviz suyuyla alakalı yapılan bilimsel araştırmalarda, zayıflattığına dair bulgular saptanmıştır. 

Ceviz suyu kaç gün içilmeli?

Ceviz suyunu aksatmadan her gün maksimum 1 bardak tüketmelisiniz.

Ceviz suyu ile nasıl zayıflanır?

Yukarıda belirttiğimiz şekilde akşamdan cevizli suyu hazırlayarak, sabah kalktığınızda hiçbir besin tüketmeden sadece onu tüketiniz. Böylelikle gün boyu tok kendinizi hissedeceğiniz için zayıflamanızda daha kolay olacak.

Günde kaç kez ceviz suyu içilmeli?

Günde maksimum 1 bardak ceviz suyu içmelisiniz. Hedeflediğiniz kiloya varana kadar hergün ceviz suyu tüketebilirsiniz. Eğer yan etkilerini görürseniz bir doktora danışın ya da 15 gün ara verin.

Ceviz suyu kilo aldırır mı?

Ceviz suyunun kilo aldırdığına dair hiçbir bilgi yoktur. Aksine ceviz suyu, metabolizmanın hızlanmasını sağladığından kilo verdiriyor. 

Ceviz suyu kolestorele iyi gelir mi?

Ceviz suyu, kolestorolün dengewlenmesinde önemli rol oynuyor.

Ceviz suyu tiroide iyi gelir mi?

Tiroidlerin dengelenmesinde ceviz suyu önemli rol oynuyor. Tiroidiniz düşükse ya da yüksekse ceviz suyu tüketerek dengeleyebilirsiniz. 

Ceviz suyu hormonlara iyi gelir mi?

Ceviz suyunun hormonların çalışmasını düzenlediğine dair bir çok araştırma vardır. 

Ceviz suyu kaç kaloridir?

1 tane orta büyüklükteki ceviz ortalama 33 kaloridir… Suda sıfır kaloridir… O nedenle ceviz suyu toplamda 33 kaloriye tekabül ediyor. 

Ceviz suyu kaç gün içilmelidir?

Cevizli suyu 15 gün tüketip ara vermelisiniz.

Cevizli su ne zaman içilmeli?

Ceviz su ya sabah aç karna ya da gece uyumadan evvel tüketilmelidir.

Cevizli su hangi hastalıklara iyi gelir?

 • Kalp-damar hastalıklarına
 • Kolesterolün düzenlenmesine
 • Cilt rahatsızlıklarına
 • Karaciğer hastalığına
 • Hormonal sorunlara
 • Aşırı kilo alma problemine 
 • Tansiyonun düzenlenmesine
 • Alzheimer’i önlüyor
 • Kan şekerini düzenliyor
 • Uykuyu düzenliyor
 • Adet sancısını dindiriyor
 • Yorgunluğu yok ediyor
 • Sindirim problemlerini çözüyor
 • Saçla, tırnalakarı sağlıklı yapıyor

Cevizli su nasıl tüketilmeli?

Ceviz içlerini bardaktaki suya atıp bir gece bekletiniz. Sabah kalktığınızda da aç olarak kahvaltı yapmadan 30 dakika öncesinde cevizli suyu tüketiniz. Ceviz suyunu içip, sonrasında cevizlerini de mutlaka tüketiniz.

Ceviz suyu yağ yakar mı?

Cevizin içinde protein özleri vardır. Bu protein özleri, kilo vermede önemli rol oynuyor. Ayrıca bölgesel yağların giderilmesini de sağlıyor. 

Ceviz suyu tansiyon çıkarır mı?

Tansiyon çıktığı ya da düştüğü zaman ceviz suyu tüketerek dengelenmesini sağlayabilirsiniz.

Ceviz suyu trigliseni düşürür mü?

Aşırıya kaçmamak kaydıyla trigliseni düşürmek adına ceviz suyu tüketebilirsiniz. 

Kolesterol düşürmek için ceviz suyu nasıl yapılır?

Kolesterolü düşürmek adına hazırlayacağınız ceviz suyu tarifi de yukarıda bahsettiğimiz şekildedir…

Ceviz suyuna limon sıkılır mı?

Kilo verebilmek adına ceviz suyu tüketiyorsanız içerisine limon sıkarak etkisini daha da artırabilirsiniz.

Cevizli su dişe iyi gelir mi?

Diş sağlığı ve sararmasını önemli oranda cevizli su gideriyor.

Cevizli su kalp ve damara iyi geliyor mu?

Kalp ve damar hastalıklarının tedavi edilmesinde cevizli suyun önemi büyüktür…

Hamilelikte cevizli su içilir mi?

Bebeklerin beyin gelişimleri için hamilelerin mutlaka cevizli su tüketmeleri gerekiyor.

Cevizli su prostata iyi gelir mi?

Cevizli suyla ilgili yapılan araştırmalarda prostrat kanserine iyi geldiği de saptanmıştır. 

Cevizli su öksürüğe iyi gelir mi?

Cevizli su tüketerek, öksürüğünüzün azalmasını sağlayabilirsiniz.

Cevizli su içilir mi?

Cevizli suyu içerek şifa bulabilirsiniz.

Cevizli su karaciğere iyi gelir mi?

Amino asit l-arginin maddesini ceviz barındırıyor. O nedenle cevizli suyu tükettiğiniz takdirde karaciğerlerinizi toksinlerden arındırabilirsiniz. 

Ceviz suyu iştahı keser mi?

Ceviz suyunun tok tuttuğuna dair araştırmalar yapılmıştır.

Ceviz suyu ayda kaç kilo verdirir?

Düzenli kullanımına ve yediklerinize dikkat etmeyle birlikte ceviz suyunun 1 ayda 10 kilo verdirdiği saptanmıştır. Tabi ki  bu durum kişinin bünyesine görede değişebilir.

Ceviz suyu ne kadar tüketilmeli?

Günlük sadece 1 bardak cevizli su tüketilmelidir.

Ceviz kabuğu suyu nasıl içilir?

Yarım fincan ceviz kabuğunu cezveye atınız. Üzerinede 2 bardak suyu döküp, 10 dakika kaynatınız.  Ceviz kabuğu suyunu soğuyunca yemekten yarım saat öncesi tüketebilirsiniz.

Cevizli su bebeklere verilir mi?

Bebeğinizin doktoruna danışarak ceviz suyunu bebeğinize vermenizi öneriyoruz. Uzmanlara göre; bebebeklere ceviz ve suyunun verildiği en uygun zaman dilimi, 6-36’dır…

Cevizli su şekere iyi gelir mi?

Şekerin düzenlene sokulmasında cevizli suyun etkisi büyüktür…

Cevizli su saça iyi gelir mi?

Saçın parlak, güçlü, kepeksiz görünmesini cevizli su sağlıyor. Ayrıyeten cevizli suyun saç diplerini onarma özelliği de bulunuyor.

Cevizli su cilde iyi gelir mi?

Cildin sıkılaşmasını sağlarken bir de cevizli su, sivilce oluşumunu ve lekelerini de aynı zamanda önlüyor.

Cevizli su detoks etkisi yapar mı?

Cevizli suyun, vücutta detoks etkisi yaptığına dair bilgiler uzmanlar vermiştir.

Cevizli su uyku problemini çözer mi?

Sakinleştiren, gevşeten özelliğe sahip olduğundan cevizli su, uyku probleminide ortadan kaldırıyor.

Cevizli su hafızayı güçlendirir mi?

Cevizli suda yer alan minerallerden ve vitaminlerden dolayı hafızanız önemli ölçüde güçlenir.

Cevizli su adeti düzenler mi?

Adet döneminiz düzensizse ve sancılıysa mutlaka cevizli su tüketiniz.

Cevizli su enerji verir mi?

Cevizli su tüketen kişinin yaşam kalitesi artar. Buna bağlı olarak da cevizli su kişiye enerji verir.

Cevizli su sindirim sistemini düzenler mi?

Cevizli su tükerek, sindirim sisteminizi düzene sokabilirsiniz. 

Cevizli su tırnaklara iyi gelir mi?

Cevizli sudaki minaraller ve vitaminler tırnak sağlığı içinde çok önem teşkil ediyor.

Cevizli su mide yanması yapar mı?

Mideniz hassassa cevizli su yanma yapabilir.

Cevizli su göz problemine iyi gelir mi?

Cevizli suyun göz problemine iyi geldiğine dair herhangi bir bilgi bulunmuyor.

Cevizli su kansere iyi gelir mi?

Cevizli suyun kansere kalkan olduğuna dair uzmanlar tarafından bilgiler verilmiştir.

Cevizli su yorgunluğa iyi gelir mi?

Cevizli su tüketen kişinin yorgunluğu gider ve yaşam kalitesi de aynı zamanda artar. 

Cevizli su diyeti Kadınlar Kulübü

Cevizli su diyetinin Kadınlar Kulübü adlı sitede bahsedildiğini biliyor muydunuz? Deneyimlerin yorumlandığı Kadınlar Kulübü sitesine göz atmak için linke tıklayınız.

Cevizli su diyeti Ekşi Sözlük

Cevizli su diyeti ile görüşlerin aynı zamanda Ekşi Sözlük’te yer aldığını söyleyebiliriz. Cevizli su diyetini yapanların yorumlarını öğrenebilmek için buraya tıklayınız.

Ceviz suyu guatra iyi gelir mi?

Araştırmalar sonucunda guatra cevizli suyun iyi geldiği saptanmıştır.

Cevizli su gaz yapar mı?

Gazla, şişkinliklerin yok edilmesi adına cevizli su tüketebilirsiniz.

Cevizli su göbek eritir mi?

Cevizli suyu bölgesel zayıflama önemli görev üstlenmiştir. O nedenle cevizli suyun göbek erittiğini söyleyebiliriz.

Cevizli suyu emziren anneler kullanabilir mi?

Bebeğin beyninin gelişmesi açısından emziren annelerde cevizli su tüketebilir.

Cevizli su diş etine iyi gelir mi?

Diş eti sağlığı için ceviz suyu tüketimi çok önem teşkil ediyor. 

Cevizli su bağırsakları çalıştırır mı?

Cevizli su tüketerek bağırsakların işlev kazanmasını sağlayabilirsiniz.

Cevizli su cinsel gücü artırır mı?

Hem Omega-3 hem de E vitamini açısından zengin besin olan cevizli su kan akışını hızlandırmakla birlikte kişiye güçte veriyor. Aynı zamanda cevizli su cinsel gücü de artırıyor.

Cevizli su basura iyi gelir mi?

Cevizli su içerek basur probleminizi çözebilirsiniz. 

Cevizli su adet geciktirir mi?

Hormonlara etkisi olan cevizli suyun adet geciktirme ya da söktürme gibi özellikleri bulunuyor.

Cevizli su böbreklere zarar verir mi?

Cevizli suyun böbreklere zarar verdiğine dair hiçbir bulgu yoktur.

Cevizli suyun normal zararları nelerdir?

Cevizli suyun normal zararları daha çok fazla tüketimine bağlı olarak gelişir. Örneğin çok lif içerikli besin olduğundan fazla tüketimi ishale neden olur. Bazi kişilerde adet söktürürken bazılarının da adetini geciktirir. Ceviz suyu tüketen bazı kişilerdeyse baş ağrısı olabiliyor. Midesi hassas olan kişilerde ceviz suyu ağrıya ya da yanmaya sebep oluyor. Kişilerin bazılarındaysa ceviz suyu alerjik reaksiyonlar gösteriyor. Ciltte kızarıklık, şişme, leke ya da kaşanma gibi…

Bu gönderi için yorumlar kapalı.

deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler mizah.org moversvip.com deneme bonusu veren siteler 2023 deneme bonusu veren siteler sweet bonanza deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler casino siteleri deneme bonusu deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler