Dermovate merhem ne işe yarar? Hamileler kullanabilir mi?

Dermovate merhem ne işe yarar? Hamileler kullanabilir mi?
Dermovate merhem ne işe yarar? Hamileler kullanabilir mi?
29 Nisan 2022

Dermovate merhem kotizon içeren bir merhemdir. Deriye kullanılmaktadır. Bununla birlikte sedef hastalığının tedavisinde ve zor tedavi edilen egzamalar gibi cilt problemlerinin tedavisinde kullanılmaktadır. Peki Dermovate merhem ne işe yarar? İşte tamda burada Dermovate merhem bu problemlerde iltihabı azaltmak için önemli rol oynamaktadır.

Fiyat performans olarak oldukça tatmin edici olan Dermovate merhemin fiyatı ortalama olarak 30 TL’dir. Kullananların oldukça memnun olduğu merhem hakkında merak edilen sorularda bir hayli çok. Yazımıza geçeden önce belirtmek isteriz ki Dermovate merhem cinsel organ için kullanımı uygun değildir. Bununla birlikte Dermovate merhem basur için de kullanılmamaktadır. Yazımızda Dermovate merhem yüze sürülür mü? Ve Dermovate krem çatlaklara iyi gelir mi? Gibi soruların cevaplarını kaleme aldık.

Yazımızı yazarken Dermovate merhemin prospektüsü baz alınmıştır. Herhangi bir öneri ya da tavsiye içermemektedir. Kremi kullanmak kişinin kendi iradesine kalmıştır.

Dermovate merhem ne işe yarar? Hamileler kullanabilir mi?
Dermovate merhem ne işe yarar? Hamileler kullanabilir mi?

Dermovate merhem nedir?

Dermovate merhem vücut yüzeyine sürülen ve topikal steroidler ilaç grubunda yer almaktadır. Bu topikal steroidler grubunda belirli cilt problemlerindeki kaşıntı ve kızarıklığı azaltırlar.

 • Etkin madde: % 0.05 klobetazol 17-propiyonat içerir.
 • Yardımcı maddeler: Propilen glikol, beyaz yumuşak parafin, sorbitan seskuioleat

Dermovate merhem ne işe yarar?

Dermovate merhemin ne işe yaradığı bir hayli merak konusu oldu. Dermovate kremin genellikle yüzde görülen plaklar-bir çeşit deri hastalığı olarak bilinen diskoid lupus eritematozusun tedavisinde rol oynamaktadır. Bununla birlikte deri, deri ekleri ve mukozaları etkileyen iyi huylu deri hastalığı olarak bilinen liken planus hastalığının tedavisinde, sedef hastalığının tedavisinde ve zor tedavi edilen egzamalar gibi cilt problemlerinde iltihabın etkilerini azaltmak için kullanılır.

Dermovate merhemi kimler kullanamaz?

Dermovate merhemin her merhem ya da kremde olduğu gibi kullanılamayacağı kişiler vardır. Bu kişilerin kullanılması halinde ciddi şekilde yan etkiler meydana gelebilir. Bu kişiler şu şekildedir:

 • Eğer ki henüz tedavisi bitmemiş ya da tedavi edilmeyen bir deri enfeksiyonunuz var ise
 • Yanakların kızarması ile karakterize olan ve halk arasında gül hastalığı olarak bilinen rozaseanız var ise
 • Genellikle ağzın çevresinde kırmızı döküntüler ile karakterize perioral dermatitiniz var ise
 • Aktif olarak bir akne probleminiz var ise
 • Dermovate kremin içeriğinden herhangi bir maddeye karşı alerjiniz var ise
 • Klobetazol propiyonat maddesine alerjiniz var ise
 • Hasarlı bölge bir bandaj ya da bebek bezi ile kapatılacaksa
 • Cinsel bölgenizde veya makat bölgenizde herhangi bir kaşıntı meydana geliyorsa
 • Derinizin üzerinde viral enfeksiyonlar meydana gelmiş ise (Örneğin: uçuk, suçiçeği gibi)
 • 1 yaşın altındaki çocuklarda
 • Mantar ya da diğer mikropların neden olduğu deri lezyonları

Dermovate merhem nasıl kullanılır?

Dermovate kremin kullanımı konusunda eczacınız ya da doktorunuz farklı bir sürme metodu söylemiş ise söylenenlere uyarak kullanmanız gerekmektedir. Lakin herhangi bir şey ifade etmediyse ince bir tabaka halinde ve yumuşak bir şekilde sadece etkilenen alanı kapsayacak şekilde sürülmelidir.

Özellikle günde 1-2 kez düzenli olarak uygulamanız gerekmektedir. 4 hafta boyunca kullanılması gerekmektedir. Sonuç almaya başlandığında uygulama sıklığı azaltılır ya da tedavi daha az güçlü bir ilaca değiştirilir. Uygulama sonrasında cildin yeteri kadar emilmesi beklenmelidir.

Kremi kullanırken durum kötüleştiğinde ya da 2-4 hafta içerisinde herhangi bir düzelme sağlanmaz ise doktorunuz tarafından tedavi ve tanı yeniden değerlendirilmelidir.

Doktorunuz size söylemedikçe şimdi bahsettiğimiz dozdan daha fazla kullanmayınız. Aynı zamanda uzun sürelerde ve vücudun geniş yüzeylerinde kullanmayınız. Yüz bölgesine 5 günden daha uzun süre kullanmayınız.

Dermovate merhem hamilelikte nasıl kullanılır?

Dermotave merhem hamilelerde oldukça kısa süreli ve az miktarda kullanılması gereken bir kremdir. Dolayısıyla doğru zamanı ve doğru doz doktor tarafından ayarlanacaktır. Doktor kontrolünde kalın.

Dermovate merhem emzirme döneminde nasıl kullanılır?

Dermotave merhem emzirme döneminde ki anneler için uygun değildir. Çünkü anne sütünden bebeğe geçip geçmediği hakkında bir bilgi bulunmamaktadır. Bununla ilgili bir araştırma bulunmamaktadır. Dolaysıyla Dermotave merhem emziren annelerde kullanılmamalıdır.

Dermovate merhem çocuklarda nasıl kullanılır?

Dermotave merhemin 1 yaş altındaki çocuklar için uygun değildir. Ayrıca çocuklar 5 günden daha uzun süre kullanması sakıncalıdır. Özellikle kremin sürülen bölgede cildin kapatılmaması gerekmektedir. Doktor kontrolünde kullanılması gerekmektedir. Çocuklarda yarar sağlanan en düşük miktarda uygulanmalıdır.

Dermovate merhem yaşlılarda nasıl kullanılır?

Dermovate merhem yaşlı insanlarda oldukça dikkatli kullanılmalıdır. Özellikle doktor kontrolü altında olması gereken bu bireyler için en düşük miktarda ve en kısa sürede tedavi edecek nitelikte tedavi hazırlanmalıdır.

Dermovate merhemin yan etkileri

10 hastanın birinden az, fakat 100 hastanın birinden fazla kişide meydana gelen Dermovate kremin yaygın görülen yan etkileri mevcuttur. Bunlar şu şekildedir:

 • Uygulama yerinde kızarıklık, döküntü, kaşıntı, yanma, temasa bağlı alerjik reaksiyon

Bunlar yaygın olarak görülmektedir. Birde bunların yanı sıra 100 hastanın birinden az, fakat 1.000 hastanın birinden fazla görülen yan etkileri mevcuttur. Bu belirtiler ise şu şekildedir:

 • Deride incelme, çizgilenme
 • Deri yüzeyindeki toplardamarın belirgin hale gelmesi

Dermovate kremin 10.000 hastanın birinden az görülen yan etkileri de mevcuttur. Bu yan etkiler daha ciddiye alınması gereken yan etkilerdir. Birde bunların yanı sıra son olarak Dermovate kremin çok seyrek yan etkileri görülmektedir. Bunlar ise şu şekildedir:

 • Ağırlık artışı
 • Aydede yüzü/yüzde yuvarlaklaşma
 • Obezite
 • Deride incelme
 • Deride kırışıklık
 • Deride kuruluk
 • Deri yüzeyi altında kan damarlarının görünmesi
 • Deri renginde değişiklik
 • Vücut kıllarında artma
 • Saç dökülmesi/uzamaması/ saçta incelme
 • Uygulama yerinde allerjik reaksiyon
 • Derideki durumun kötüleşmesi
 • Uygulama yerinde tahriş
 • Kızarıklık
 • Döküntü, kaşıntı
 • Sedef hastalığınız varsa iltihaplı şişlikler oluşması
 • Deri enfeksiyonu
 • Çocuklarda kilo artışı/büyümede yavaşlama
 • Kanda kortizol hormonunun azalması
 • Kanda şeker düzeyi artışı ve idrarda şeker bulunması
 • Kan basıncı yükselmesi
 • Gözün lensinde bulutlanma (katarakt)
 • Göz içi basıncı artışı (glokom)
 • Kemiklerde mineral kaybına bağlı güçsüzlük (osteoporoz)

Bu yan etkiler meydana geldiğinde doktora başvurmanız gerekmektedir. Bunlar Dermovate kremin ciddi yan etkileridir.

Dermovate merhem ne işe yarar? Hamileler kullanabilir mi?
Dermovate merhem ne işe yarar? Hamileler kullanabilir mi?

Dermovate merhem hakkında merak edilen sorular

Dermovate merhem kullanımı hakkında merak edilen sorular birikmektedir. Bizde Dermovate merhemi kullananlardan sıkça sorulan soruları derledik.

Dermovate merhem yüze kullanılır mı?

Dermovate merhemin prospektüsünde 5 günden daha fazla yüze kullanılmaması bilgisi yer almaktadır.

Dermovate merhem ne kadar?

Dermovate merhem eczanelerde satılan bir merhemdir. Dermovate merhemin güncel fiyatı 30 TL’dir.

Dermovate merhemin muadilleri nedir?

Dermovate merhemin muadilleri şu şekildedir: Psovate krem, Psoderm krem, Psobetazol köpük krem, Neobase krem, Klobate krem, Clovate krem, Clobesol krem…

Dermovate merhem mantara iyi gelir mi?

Mantar ya da diğer mikropların neden olduğu deri lezyonlarında Dervovate krem kullanılmamaktadır.

Dermovate merhem ayak mantara iyi gelir mi?

Dermovate merhem mantar için kullanılan bir krem değildir. Ayak mantarı hakkında daha fazla bilgi için: Ayak mantarına ve ayak kaşıntısına son! İşte evde hazırlayabileceğiniz kürler

Dermovate merhem açık yaraya sürülür mü?

Açık yaraya krem sürmek birçoğu zaman bilinçsiz olarak yapılan bir işlemdir. Dermovate merhemin prospektüsünde açık yara sürülebilmesi hakkında herhangi bir bilgi yer almamaktadır.

Dermovate merhem basura iyi gelir mi?

Anüs içindeki kan damarlarının genişlediklerinde verdikleri isim hemoroid yani basurdur. Dermovate kremin prospektüsünde basur ile ilgili herhangi bir bilgi yer almamaktadır.
Basur ile ilgili detaylı bilgi için: Kişniş otu ile evde basur (hemoroid) tedavisi mümkün mü? Kişniş otu faydaları nelerdir? Kişniş tohumu ve baharatının faydaları nelerdir?

Dermovate merhem çatlaklara iyi gelir mi?

Vücudun hızla kilo alması ve vermesi sonucunda vücudunda çatlaklar meydana gelmektedir. Lakin Dermovate merhemin prospektüsünde çatlaklar ile ilgili herhangi bir bilgi yer almamaktadır. Çatlaklar hakkında daha fazla bilgi için: Çatlaklarınızdan kakao yağı ile kurtulun!

Dermovate merhem dudağa sürülür mü?

Dermovate merhemin prospektüsünde dudağa sürülmesine dair bir bilgi yer almamaktadır. Lakin yukarıda Dermovate merhem ne işe yarar? bölümünde bahsettiğimiz bir sorun dudağınızda var ise kullanabilirsiniz.

Dermovate merhem devlet karşılıyor mu?

Dermovate merhemi reçeteli olarak satın aldığınızda devlet tarafından karşılanmaktadır.

Dermovate merhem egzamaya iyi gelir mi?

Egzama, deride saldırgan bir ajanla temas sonucu veya herhangi bir ilaç kullanımının sonucu olabilen, deride kaşıntı, şişlik, su toplaması ve kızarıklık gibi semptomların ortaya çıkmasıyla tanımlanan akut veya kronik bir deri iltihabıdır. Dermovate merhem zor tedavi edilen egzamaların tedavisinde kullanılır.
Egzama ile ilgili detaylı bilgi için: Aspirin ile egzama tedavisi mümkün mü? Aspirin egzamaya iyi gelir mi?

Dermovate merhem göz kapağına sürülür mü?

Göz kapağı vücudun diğer bölgelerine göre daha hassas olan bir bölümdür. Dolayısıyla her ürün göz kapağına veya çevresine sürülmemelidir.

Dermovate merhem güneş yanığına iyi gelir mi?

Dermovate merhem güneş yanığı için uygun bir merhem değildir. Bunun için doktora başvurmanız gerekmektedir. Yanık hakkında daha detaylı bilgi için: Bal ile yanık tedavisi yapılır mı? Yanığa bal iyi gelir mi?

Dermovate merhem hangi hastalıkta kullanılır?

Dermovate merhem kronik bir otoimmün bir hastalığı olan lupus eritematozus, iyi huylu bir deri hastalığı olan liken planus, sedef hastalığında ve zor tedavi edilen egzamalar gibi cilt problemlerinde iltihabın etkilerini azaltmak amacı ile tedavilerde kullanılmaktadır.

Dermovate merhem kaşıntıya iyi gelir mi?

Dermovate merhemin prospektüsünde makat kaşıntısı için kullanılmaması gerektiği bilgisi yer almaktadır. Onun dışında Dermovate merhem belirli cilt problemlerindeki kaşıntı ve kızarıklığı azaltmada rol oynamaktadır.

Dermovate merhem kortizonlu mu?

Dermovate merhem kotizon içeren bir kremdir.

Dermovate merhem lekelere iyi gelir mi?

Dermovate merhem lekeler için uygun bir krem değildir. Eğer ki cildinizde leke probleminiz var ise dermatoloji bölümüne başvurmanız gerekmektedir.

Dermovate merhem makatta kullanılır mı?

Dermovate merhem cinsel organa uygulanmamaktadır. Bununla birlikte makat bölgesinde kaşıntılı bir durum söz konusu ise Dermovate merhem uygulanmamalıdır.

Dermovate merhem saça sürülür mü?

Dermovate merhemin saça sürümü hakkında bir bilgi yer almamaktadır. Lakin çok seyrek görülen yan etkileri arasında saç dökülmesi/uzamaması/ saçta incelme sorunları meydana gelebilir.

Dermovate merhem tüylenme yapar mı?

Dermovate merhemin prospektüsünde çok seyrek görülen yan etkileri arasında vücutta tüylenme meydana gelebilir.

Dermovate merhem uçuğa iyi gelir mi?

Uçuk, ağızda, genellikle dudaklarda veya dudağın hemen altındaki bölgede kabarcıklara veya yaralara neden olan herpes simpleks virüsü ile oluşan bir enfeksiyondur. Dermovate merhem derinin viral enfeksiyonları için de kullanılabilir.
Uçuk hakkında daha fazla bilgi için: Sarımsak ile uçuk tedavisi mümkün mü? Sarımsağın faydaları nelerdir?

Dermovate merhem uyuza iyi gelir mi?

Uyuz böceğinden ötürü bulaşıcı bir hastalık olan uyuz hastalığı için Dermovate merhemin prospektüsünde bilgi yer almamaktadır.

Dermovate merhem ve krem arasındaki fark?

Dermovate merhem ve Dermovate krem arasındaki en önemli fark etken maddesidir.

Dermovate merhem yanık için kullanılır mı?

Dermovate merhem bir yanık kremi değildir. Yanık için kullanılması uygun değildir. Yanık hakkında daha fazla bilgi için: Her derde deva Aloe Vera ile evde yanık tedavisi

Bu gönderi için yorumlar kapalı.

deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler mizah.org moversvip.com deneme bonusu veren siteler 2023 deneme bonusu veren siteler sweet bonanza deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler casino siteleri deneme bonusu deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler