Doğal kirpik uzatma yöntemleri

Doğal kirpik uzatma yöntemleri
Doğal kirpik uzatma yöntemleri
11 Temmuz 2021

Evde ve doğal yöntemlerle kirpik uzatma nasıl yapılır? Doğal yağlarla kirpik uzatma yöntemleri nelerdir? Masrafsız ve evde kirpik uzatmak ister misiniz? Doğal kirpik uzatma yöntemleri ve evde kirpik uzatma hakkında aradığınız her şey bu yazımızda…

Kiprik uzatma

Kirpikler nasıl uzatılır?

Uzun ve gür kirpiklere sahip olmak, etkileyici bakışlar kazandırır. Daha hafif makyajlarla bile buğulu gözlere sahip olmak isteyen pek çok kadın, kirpiklerini uzatmak ve gürleştirmek ister. Uzun, gür, kıvrık kirpiklere sahip olmak için yapılabilecek pek çok işlem bulunur. Bireyler, doğal yöntemlerle ya da bazı kozmetik işlemlerle daha uzun kirpiklere sahip olabilirler. Doğal yöntemlerin yanı sıra, uzun kirpiklere sahip olmak için tercih edilen başlıca yöntemler şunlardır;

 • Maskara: Kirpik uzatmak ve gürleştirmek denince ilk akla gelen yöntem tabii ki maskara kullanmaktır. Kirpikleri daha dolgun, kıvrık ve uzun göstermek için uygulayabileceğiniz bu yöntem, temel makyaj adımları arasında sayılabilir. Maskara uygulamadan önce kirpiklerinizi kıvırmanız, maskaranın etkisini daha da arttırır. Bu yöntem kısa vadeli sonuçlarda oldukça başarılıdır. Ancak makyajınızı temizlediğinizde etkisi kaybolur. Hatta yeterince temizlemediğinizde kirpiklerinizde kalıntıların kalması, dökülme gibi istenmeyen problemlere yol açabilir.
 • Kirpik lifting: Evde de yapılabilen kirpik lifting, popüler ve profesyonel kirpik uzatma yöntemleri arasında bulunur. Lifting işlemi kirpikleri hem kıvıracağı hem de rengini koyulaştıracağı için, uzun ve gür kirpiklere ulaşmanızda yardımcıdır. Kirpik lifting işlemi, maskara kadar kısa süreli sonuçlar vermez. Ancak yaklaşık 20- 30 günde lifting işleminin etkisi kaybolur. Bu işlemi düzenli olarak yenilemeniz gerekebilir.
 • İpek kirpik: Profesyonel kirpik gürleştirme ve daha uzun kirpiklere ulaşma noktasında ipek kirpik uygulaması öne çıkar. Profesyonel kirpik uzatma yöntemleri arasında sayılan ipek kirpik, güzellik salonlarının pek çoğunda uygulanmaktadır. Uzun süre kalıcı olduğu bilinen bir uygulama olsa da memnun kalanı kadar kalmayanı da çoktur.
 • Kirpik perması: Kirpik kıvırma yöntemi olan kirpik perması, güzellik salonlarında yapılan bir başka kirpik uzatma yöntemidir. Daha uzun ve kıvrık kirpiklere ulaşmak için kirpik perması da tercih edilir. Ancak bu yöntemde de memnun kalan kadar kalmayan olduğunu söylemek mümkündür.

Bu gibi yöntemlerin yanı sıra doğal yağlarla ve doğal maskelerle kirpikler uzatılabilir. Yazımızın devamında profesyonel yöntemlerin yanı sıra, evde ve doğal yollarla kirpik uzatma hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.

Doğal yollarla kirpik uzatılır mı?

Kirpik uzatma işlemi güzellik salonlarının yanı sıra evlerde de yapılabilir. Evde doğal yöntemlerle kirpikleri daha sağlıklı, daha gür ve daha uzun bir hale getirebilirsiniz. Bunun için sizlere aktaracağımız yöntemleri düzenli olarak uygulamanız yeterli olacaktır. Özellikle zeytinyağı, Hint yağı gibi doğal yağları kullanarak kirpiklerinizi daha uzun ve daha gür bir hale getirebilirsiniz.

Doğal yollarla kirpik uzatmak hem masrafsız hem de sağlıklıdır. Profesyonel yöntemlerde kullanılan malzemelerin içeriğini tam anlamı ile bilemeyebiliriz. Kirpiklerinize uzun vadede dökülme gibi zararlar verebilecek bazı ürünlerin kullanımı söz konusu olabilir. Bu nedenle kirpiklerini uzatmak isteyen kişiler için evde doğal yöntemlerle kirpik uzatmak çok daha avantaj sağlamaktadır. Evde kirpik uzatanların sayısı bir hayli fazladır.

Doğal yağlarla kirpik uzatma

Doğal yağlarla kirpik uzatma nasıl yapılır?

Doğal yollarla kirpik uzatma denince ilk akla gelen yöntem, doğal yağlardır. Doğal yağlar saç, kaş ve kirpiklerin sağlıklı bir şekilde uzamasını destekler. Daha uzun ve gür saçlara, kaşlara ve kirpiklere kavuşmak için doğal yağlardan yararlanabilirsiniz. Şimdi size kirpik uzatmak için hangi doğal yağları nasıl kullanabileceğinizi aktarıyoruz.

Zeytinyağı ile kirpik uzatma

Zeytinyağı, besleyiciliği ile bilinen ve her derde deva bir doğal yağdır. Zeytinyağı ile saç, kaş ve kirpik bakımı yapabilirsiniz. Bunun için bir pamuk ya da temiz bir maskara fırçasını kullanabilirsiniz. Bol miktarda mineral ve kalsiyum içeren doğal sızma zeytinyağını, her gece uyumadan önce kirpiklerinize uygulayabilirsiniz. 2 hafta boyunca kirpiklerinize zeytinyağı uyguladığınızda, uzun ve gür kirpiklere sahip olduğunuzu fark edebileceksiniz.

Jojoba yağı ile kirpik uzatma

Jojoba yağı, kıl köklerini uyarır ve kan akışını hızlandırır. Bu sayede tıpkı saçlar gibi kirpikleri de besler ve uzatır. Doğal ve faydalı bir yağ olan jojoba yağını her gece uyumadan önce kirpiklerinize uygulayabilirsiniz. Bunun için bir pamuk ya da temiz bir maskara fırçasını kullanabilirsiniz.

Tatlı badem yağı ile kirpik uzatma

Tatlı badem yağı da zengin vitamin ve mineral içeriği sayesinde kirpikleri besleyen doğal yağlardan biridir. Kişisel bakımda en çok tercih edilen yağlardan biri olan tatlı badem yağını, kirpik diplerinize pamuk ya da temiz bir maskara fırçasını kullanarak uygulayabilirsiniz. Gece uyumadan önce yapabileceğiniz bu uygulama ile birkaç hafta içerisinde istediğiniz sonucu alabilirsiniz.

Hindistan cevizi yağı ile kirpik uzatma

Güzel kokusunun yanı sıra zengin vitamin içeriği ile kişisel bakımının vazgeçilmezlerinden biri Hindistan cevizi yağıdır. Hindistan cevizi yağı özellikle saç bakımında sık sık kullanılır. Saç bakımının yanı sıra uzun ve gür kirpiklere sahip olmak için de kullanılır. Siz de kirpiklerinizi bu doğal yağ sayesinde uzatabilirsiniz. Bunun için bir pamuk ya da temiz bir maskara fırçasını kullanmanız yeterli olacaktır.

Kuşburnu yağı ile kirpik uzatma

Özellikle kırılan ve dökülen güçsüz kirpikleriniz varsa, kuşburnu yağını tercih edebilirisiniz. Kuşburnu yağının besleyici ve onarıcı etkisi sayesinde kirpikleriniz güçlenir. Ayrıca kuşburnu yağı harika bir nemlendiricidir. Yumuşak, güçlü ve uzun kirpiklere ulaşmak için bir parça pamuk ya da temiz bir maskara fırçasıyla her gece uyumadan önce uygulama yapabilirsiniz.

Hint yağı ile kirpik uzatma

Kişisel bakımda en çok kullanılan doğal yağların başında, şüphesiz ki Hint yağı gelmektedir. Özellikle saç uzatma alanındaki etkisi ile oldukça popüler olan Hint yağı, kirpikler için de benzer etkiyi gösterir. Bu nedenle kirpiklerinize Hint yağı ile bakım yapabilir ve birkaç hafta düzenli uygulama ile kirpiklerinizdeki değişimi fark edebilirsiniz.

Evde kirpik uzatma

Evde kirpik uzatma maskeleri nasıl yapılır?

Kirpik uzatmak için evde uygulayabileceğiniz maske tarifleri öğrenmeye hazır mısınız? Şimdi size doğal yağlar haricinde de kirpiklerinizi uzatmaya yardımcı olan diğer maske tariflerini vereceğiz.

Bal maskesi ile kirpik uzatma

Bal saç, kaş ve kirpiklerin uzamasına yardımcı olur. Balı kirpik uzatmada şu şekilde kullanabilirsiniz;

 • 1 tatlı kaşığı kadar balın içerisine, yukarıda saydığımız besleyici doğal yağlardan herhangi birinden 1- 2 damla katın.
 • Hazırladığınız besleyici karışımı kirpik diplerinize uygulayın.
 • Uygulama yaparken gözünüze temas etmemesine özen gösterin, aksi takdirde bol su ile yıkayın.
 • Bu maskeyi haftada 2- 3 kez uygulayabilirsiniz.

Sarımsak maskesi ile kirpik uzatma

Sarımsak saç çıkarma, kaş çıkarma ve kirpik çıkarmada oldukça etkilidir. Kirpiklerinizin dökülmemesini, dökülen kirpiklerin yerine yenilerin çıkmasını ve kirpiklerin sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlamak için şu adımları takip edebilirsiniz;

 • 1 diş sarımsağı dövün,
 • Yukarıda bahsettiğimiz doğal yağlardan birkaç damla, ezilmiş sarımsağın içerisine katın,
 • Bu karışımı en az 10 saat dinlendirmeniz gerekir.
 • Karışımı dikkatlice kirpiklerine uygulamalısınız. Sarımsak gözünüze temas ederse oldukça acı verici olabilir.
 • Sarımsak maskesini yaklaşık 15 dakika beklettikten sonra bol su ile durulayabilirsiniz.
 • Hafta 2- 3 kez uygulayabileceğiniz bu maske, hızlı bir şekilde sonuç verecektir.

Yumurta maskesi ile kirpik uzatma

Saç uzatmada oldukça fazla kullanılan yumurta, doğal olarak kirpik bakımında da istenen sonucu verir. Daha hızlı uzayan ve sağlıklı kirpikler için, yumurtanın zengin protein içeriğinden yararlanabilirsiniz. Bunun için izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir;

 • 1 yumurtayı iyice çırpın,
 • Yukarıda bahsettiğimiz doğal yağlardan birkaç damla, ezilmiş sarımsağın içerisine katın,
 • Yumurta maskesini kirpiklerinize uygulayın ve yaklaşık 10 dakika bekletin.
 • Bol ve soğuk suyla durulama yapmaya özen gösterin.
 • Bu maskeyi haftada 1 kez uygulayabilirsiniz.

Aleo Vera ve E vitamini maskesi ile kirpik uzatma

Kuşkusuz ki E vitamini, besleyiciliği ve onarıcılığı ile kişisel bakımın vazgeçilmezleri arasındadır. Mucizevi faydaları olan Aleo Vera bitkisi de aynı şekilde kişisel bakım denince ilk akla gelenlerden biridir. Bu iki ürünle kirpiklerinizi uzatmak için şu adımları izleyebilirsiniz;

 • 1 yemek kaşığı Aleo Vera jelini küçük bir kaba alın.
 • İçerisine birkaç damla E vitamini damlatın.
 • Karışımı, temiz bir maskara fırçası yardımı ile kirpiklerinize uygulayın.
 • Gece yatmadan önce uygulayacağınız bu maske, sabaha kadar kalabilir.
 • Bu uygulamayı her gece yatmadan önce, 2 hafta boyunca uyguladığınızda hızlıca sonuç alabilirsiniz.
Kirpik uzatma

Doğal yollarla kirpik uzatma hakkında merak edilenler

Evde ve doğal yollarla kirpik uzatma hakkında önerilerde bulunduk. Şimdi de bu konuda en çok merak edilenleri sizin için aktarıyoruz.

Kirpikleri en hızlı ne uzatır?

Kirpikler, makyaj ve çeşitli nedenlerden dolayı kopabilir, dökülebilir ya da uzamayabilir. Bu noktada oldukça yararlı olan doğal yağları ve doğal maskeleri tercih edebilirsiniz. Kirpikleri hemen uzatmak için zeytinyağı, Hint yağı, E vitamini, Aloe Vera jeli gibi ürünler kullanılabilir.

Kirpikleri uzatmak için hangi yağ kullanılmalı?

Kirpikleri uzatmak için kullanabileceğiniz doğal yağlar şunlardır;

 • Zeytinyağı
 • Hint yağı
 • Jojoba yağı
 • Hindistan cevizi yağı
 • Tatlı badem yağı

Kirpik uzatmak için evde ne yapabiliriz?

Kirpikleri uzatmak için illaki güzellik merkezlerinde yapılan profesyonel uygulamaları tercih etmek gerekmez. Bunun yanı sıra evde uygulayabileceğiniz doğal yöntemler de bulunur. Özellikle besleyici etkisi bulunan doğal yağlar, E vitamini, Aleo Vera bitkisi jeli, yumurta ve bal gibi doğal ürünlerle yapılan maskeler bu alanda sıklıkla tercih edilir.

Önemli Uyarı: Burada belirtilen sağlık bilgileri, maske tarifleri, kür tarifleri ve bilimum detaylar internet ortamından derlenmiştir. Doktor tavsiyesi değildir. Genel bilgiler olup doğruluğu teyit edilmemiştir. Bu tür tariflerin her vücutta düzenli ilaç kullanımı, çeşitli hastalıklar, vücut hassasiyetleri veya aşırı kullanımlar sebebiyle farklı sonuç verebileceği unutulmamalıdır. Dolayısıyla doktor kontrolü ve doktorunuzun vereceği miktarlar dışında bu tür tarif veya kürleri kullanmamanız tavsiye edilmektedir.  Sitemizde yer alan bilgiler reçete değildir. Tavsiye niteliği taşımaz. Yine de burada yazan bilgilerden ötürü kullanımlardan doğabilecek zararlardan kişinin kendisi sorumlu olup cemre.com internet sitesi ve yazarları sorumlu tutulamaz.

Bu gönderi için yorumlar kapalı.

deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler mizah.org moversvip.com deneme bonusu veren siteler 2023 deneme bonusu veren siteler sweet bonanza deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler casino siteleri deneme bonusu deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler