Uzun Telefon Görüşmeleri için; En iyi Bluetooth Kulak İçi Kulaklıklar

Eskiden spor yapanların çok ilgisini çeken bluetooth kulak içi kulaklıklar artık hemen hemen herkesin odağı olmuş durumda.

Tabii ki artık eskisine oranla çok daha iyiler. Dokunmatik tuşlar, uzun süreli bataryalar, şarj istasyonları ve hatta oyun modları bile mevcut. Lafı fazla uzatmadan listemize geçelim.

1-) AirPods (1.599, 1.999)

Airpods

Bluetooth kulaklık listemizde Apple’ın en iyi kulak içi kulaklığını koymasak olmazdı. Bu kulaklığın listemizdeki diğer kulaklardan en önemli farkı tabii ki ses kalitesi. Profesyonel dinleyiciyseniz ve “beni kablolu kulaklıkların ses kalitesi bile zor kesiyor” diyorsanız kesinlikle AirPods size göre. Bu kulaklığın diğer özellikleri;

 • Hızlı Şarj: Apple verilerine göre sadece 15 dakikalık bir şarj süresi ile 3 saat aktif olarak kullanabilirsiniz.
 • Hüzmeleme Özellikli Çift Mikrofon: Kulaklıklar ile sık sık telefon konuşması yapıyorsanız sesinizin karşı tarafa en net şekilde gitmesini sağlayan özelliktir. Dış sesleri mümkün olduğunca ayıklar.
 • Sensör: Kulaklığın içindeki sensör sayesinde kulaklık, kulağınızdan çıktığı zaman otomatik olarak duraklatma ve yeniden başlatma özelliğine sahip.

Bu ürünün kablolu şarj istasyonu modeli 1.599 TL, kablosuz şarj istasyonu 1.999 TL. Detaylı bilgiye Apple sitesinden ulaşabilirsiniz.

2-) Haylou T15 Gaming Bluetooth 5.0 Kablosuz Kulaklık (179,90)

Hylou

Benimde kullandığım kulaklık modelidir. Fiyat performans ürünü diyebilirim. Henüz yeni almış olmama rağmen (15 – 20 gün önce) oldukça memnunum. Neden mi?

 • Toplam Batarya: Normal bluetooth kulaklık istasyonları en fazla kulaklığı 2 – 3 kez şarj edecek dolum yaparlar. Ancak bu modelde öyle değil. Bu istasyon kulaklıkları toplamda 25 – 30 kez şarj edebilecek kapasiteye sahip. Aldığım günden itibaren kullanmama rağmen hala kutunun şarjının yarısını bitirebilmiş değilim. İstasyon toplamda 2200 mAh bataryaya sahip.
 • Powerbank: İçerisinde yüksek kapasiteli batarya yer aldığından kulaklık istasyonunu aynı zamanda powerbank yapabiliyorsunuz. Arka kısmında bulunan USB giriş yerine telefonunuzu veya başka bir cihazı takabilirsiniz. Saniyede ortalama 800mAh ile şarj ediyor. Telefonunuzu doldurmayabilir ancak birkaç saat şarjınızın bitmesini engeller.
 • Oyun Modu: Kulaklıklara arka arkaya 3 kez dokunduğunuzda kendini oyun moduna alıyor. En az gecikme ile oyun oynayabiliyorsunuz. Profesyonel oyuncular için tabii ki yeterli olmayacaktır ancak diğer kulaklıklardan daha iyi performans verebiliyor. Bu modu açtığınızda şarjınızın daha hızlı tüketeceğini de hatırlatalım.
 • Yüksek Ses: En yüksek ayarda müzik dinlemeniz mümkün bile değil. Çok yüksek bir ses arttırma kapasitesine sahip.

Mükemmel bir ürün ancak kulaklığınızı sürekli yanınızda taşıyorsanız üst kapağının nadir göründüğünü ve büyük bataryasından dolayı büyük bir görünüme sahip olduğunu hatırlatalım. HepsiBurada

3-) Haylou GT1 TWS Kablosuz Bluetooth Kulaklık (119,90)

Hylou GT1

Bir Haylou markası ile daha devam ediyoruz. Aslında bu model T15 Gaming kulaklığının sadece bataryası küçük olan modeli diyebiliriz. İçerisinde oyun modu ve dokunmatik kontrol özelliği ile geliyor. Eğer küçük ve tatlı istasyonları seviyorsanız ve evden çok uzaklaşmıyorsanız (kamp gibi yerlere gitmiyorsanız) Hylou’nun bu modelini tercih edebilirsiniz.

4-) Qcy T5 Bluetooth 5.0 Kulaklık (128,00)

Qcy T5

Kulağınızdan sarkan kenarlar sizin için uygunsa Qcy kulaklığını tercih edebilirsiniz. Rakipleri gibi şarj durumunu gösteren bir istasyona sahip olmasa da şu özelliklere sahip;

 • Oyun Modu: Kullanan bir arkadaşımdan öğrendiğime göre 2 kez tıklayınca kulaklık oyun moduna geçiyor ve gecikmeyi hiç yok denecek kadar azaltıyor.
 • Şarj Tüketimi: Kulaklıktan çıktıktan itibaren ortalama 4 saat kullanılabiliyor. Sporlarda müzik dinlemek için oldukça ideal.
 • Stereo Performansı: Hassas kulaklara sahipseniz stereo performansının ne demek olduğunu biliyorsunuzdur. Bu kulaklık sizi hayal kırıklığına uğratmayacaktır.

Şu an için tek eksik yönü konuşma yaparken dışarıdaki sesi yeteri kadar azaltamaması. Hepsiburada

5-) Samsung Galaxy Buds (699,00)

Galaxy Buds

Elbette listemizde Apple varsa Samsung’da bir yeri hak ediyor. Sesleri beyninin içerisinde net bir şekilde duymak isteyenler için özel olarak tasarlanmış bu kulaklığın özelliklerine bakalım;

 • Ses Kalitesi: Bir kulaklığa verdiğiniz para 200 lirayı geçtiğinde tabii ki en iyi performansı bekliyorsunuz. Bu kulaklığın ses kalitesi sizi kesinlikle tatmin edecek. Ayrıca kulaklığın üzerinden ekstra (kulaklığa özgü) ses açma ve kısma işlemlerini yapabiliyorsunuz.
 • Sensör: Üzerinde bulunan sensörler sayesinde kulaklıklar kulağınızdan çıktığında durur.
 • Hafiflik: Oldukça şık bir tasarıma sahip olduğu gibi son derece hafiftir. Üzerinizde taşıdığınızı bile unutabilirsiniz.
 • Şarj Süresi: Tam dolumun ardından uzun bir süre kullanım şansı sunuyor. Tabii ki bu kullandığınız ses kalitesine bağlı olarak değişebilir.

Bu kulaklığın kötü yanı sanırım üretim hatası olması. Aynı özellikleri öven bir tarafta var kötüleyen bir tarafta. Sanırım teknoloji gerçekten biraz şans işi. Hepsiburada

Bluetooth kulak içi kulaklıklar listemizin sonuna geldik. Bu listede daha önce aldığınız ve kullandığınız kullandığınız kulak için kulaklıklar yer alıyor mu? Deneyimlerinizi bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu