En İyi Çelik Tencere Seti

Özellikle ev hanımlarının ve yemek yapmayı severlerin önem verdiği çelik tencereler özellikle yemek sonrası verdiği performans ile kendisini göstermektedir. Bu sebeple en iyi çelik tencere seti iyi yemek yapmak isteyenlerin aradığı hususlardan biridir.

Sağlıklı ve leziz yemek pişirmek isteyenler çelik tencereleri tercih etmektedir. Öyle ki çelik olması alım öncesi dikkat edilmesi gereken hususları beraberinde getirmektedir. Özellikle yemek pişirilirken yüksek ısıda dahi içerisindeki ürünü yapıştırmayan yüzeye sahip olmalıdır. Aynı zamanda ısıyı eşit dağıtması gerekir ki yemeklerin her bir yeri eşit olarak pişebilsin. Özellikle çelik ayarı ile alınan çelik tencereler önemlidir. Bu anlamda tencere 18/10 veya 18/8 olması gerekir.

En İyi 10 Çelik Tencere Seti ve Özellikleri

Türkiye’de usta şeflerin özellikle kullandıkları çelik tencereler farklı olabilir. Bu anlamda istatistiklere yansıyan ve genel olarak en iyi çelik tencere listesi şu şekilde sıralanabilir.

·         Emsan Cemre Çelik Tencere

·         Karaca Sofya çelik Tencere

·         Cookplus  Heybeli Çelik Tencere Seti

·         Korkmaz Perla Çelik Tencere

·         Vardem Çelik Tencere

·         Karaca Platinium Çelik Tencere

·         Emsan Kilyos Çelik Tencere

·         Sole Samira Çelik Tencere

·         Aryıldız Vento Çelik Tencere

·         Nehir Silver Klasik Çelik Tencere

Emsan Cemre Çelik Tencere Seti

Parça sayısına göre değişiklik gösteren çelik tencere setleri özelliği ve sayısına göre değişen fiyatlar ile satılmaktadır. Listenin ilk sırasında kendisine yer bulan Emsan Cemre Çelik Tencere Seti dayanıklı ve kullanışlı bir settir. Emsan markası ile en çok satılan setlerden biri olmaktadır. Çelik gövdeye sahip setin kapakları ise camdan yapılmıştır. Böylelikle modern bir setten bahsetmek mümkündür. 8 Parça set halinde satılmaktadır. Tencere ve kapasiteleri ise şu şekildedir;

·         20 cm tencere 2,9 lt

·         22  cm 3,8 lt

·          24 cm Karnıyarık tencere 3 Lt

Karaca Sofya Çelik Tencere Seti

Doğrudan ısıya tutulmadığı takdirde sapı yanmayan  Karaca Sofya Çelik tencere setinin en önemli özelliği ısıyı uzun süre içerisinde tutmasıdır. Böylelikle düşük ısıda yemeğin pişmesini sağlayan özeliği bulunmaktadır. Ergonomik bir yapıya sahiptir. 13 parça set halinde satılmaktadır. Bu anlamda kapasiteleri;

·         18 cm 2 lt

·         22 cm 3,5 lt

·         24 cm 3 lt

·         Düdüklü tencere 6 lt

Türkiye’de belli başlı olarak çelik üreticisi bulunmaktadır. Son yıllarda gelişen teknoloji ile cam kapaklara bürünen setler en modern haline bürünmüşlerdir. Aynı zamanda tabanı yapışmayan bu tencereler ısı iletimi büyük olmasının yanında çok kullanışlı ürünler olmaktadır.

Çelik tencereler ayar etiketi ile satılmaktadır. Üzerinde 18/10 Cr/Nİ etiketi olması gerekir. Tencereler ağırlığına göre çelik, nikel ve kromdan oluşmaktadır. Nikel ürünün paslanmasını önlerken krom parlaklık vermektedir.

Sağlıklı yemek pişirilmesi saf çelik olması gerekir. Bununla birlikte çeliğin paslanmaması gerekir. Paslanan ürünler sağlıksız ürünler olmaktadır. Farklı şekillere bürünen tencereler büyüklük ve markası ile set kapasitesine bağlı olarak fiyatlandırılarak satılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu