En İyi Cin Filmleri

Cin filmleri en bilinmeyen metafizik dünya hakkındadır. Bu filmler genellikle şeytanlaştırma, ruh, büyücülük ve terk edilmiş köy evleri gibi konuları kapsar. Son yıllarda, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve dünyanın diğer ülkelerinde cin filmleri çarpıcı bir şekilde büyüdü. En iyi cin filmleri ise şöyledir;

Bezm-i Ezel

Farklı dini görüşlere sahip evli bir çift olan Yasemin ve Mustafa birlikte yaşamaya başarırlar. Oldukça huzurlu bir hayat süren çift, Yasemin’in gördüğü kabustan sonra olayların seyri değişmeye başlar. Korkunç bir rüyanın ardından tuhaf hadiseler yaşayan Yasemin, korkunç gerçekle yüzleşmeye çalışır. Mustafa’nın pek umursamadığı bu olaylar zincirinde Yasemin yardım için bir kilise papazına kadar gider. Çözüm bulamayan Yasemin, Mansur Hoca‘nın yanında soluğu alır. Olaylar zincirinde Yasemin’in babası İshak Bey’e dayanmaktadır.

Kiki Lanet-i Cin

Bu 2020 Türk korku filmi, akıl hastalığından muzdarip Muzaffer adlı genç bir adam ve kızı Elif’in hikayesini anlatıyor. Küçük yaşta evlenen Muzaffer, Satı ile evlenmek için iki çocuğu olan Şenay’ı terk eder. Bu evlilikten bir çocuk dünyaya getiren Muzaffer, kızının akıl hastalığını tedavi etmek için bir hocaya, doktora ve hatta bir medyuma götürür.

Araf 2: Cin Bebek Doğuyor

İki mutlu çifti konu alan filmde Kübra ve Ahmet başına kötü bir şey gelince doktora giderler. Doktorlar Kübra’ya  epilepsi teşhisi koyar. Köy imamı şeytanın onu takip ettiğini söyler. Ne olduğunu anlayamayan Ahmet, Kübra’nın vefat eden büyükannesinin dolabında bulduğu muska karşısında şok olur. Ardından, kötü hadiseler peş peşe gelir.

El Ummar

Türk korku filmi olarak vizyona giren bu film, çocukluğunu anneannesiyle birlikte büyü yaparak geçiren Miraç’ın hikayesini anlatıyor. Miraç İstanbul’da medyumluk yapmak için evden ayrıldığında Esma adında bir kızla tanışır. Miraç , Esma‘nın ailesinin büyü altında olduğunu anlar ve onları Ummar’ın cinler kurtarmak için harekete geçer.

Siccin

Türk korku filmi  “Siccin”, cinler tarafından takip edilen kadın karakterin Nisa’nın başına gelen hadiseleri anlatan bir filmdir. Kudret’i çocukluğundan beri seven Öznur, Nisa’yı kocasından ayırmak için büyü yapar. Cinlerin musallat olduğu Nisa, bir lanet yüzünden 5 yatsıda öldürmeye çalışır. Bu sadece Nisa’yı değil, soyundan gelen herkesi içermektedir.

Cin Çeşmesi

Türk korku başarılı filmlerinden  biri olan “Cin Çeşmesi” Raziye ve Kanber Hoca kardeşlerin Kamil ve Şerife’ye olan aşklarıyla başlar. Raziye , Kamil’e aşıktı, ancak Kamil’in annesi Hacer, planı bozar. Oğlunu Raziye’den uzaklaştırarak Kanber Hoca’nın sevdiği Şerife’yle evlendiren kadın, tüm korkunç olayların başlamasına neden olur. Sevdiklerine kavuşamayan kardeşler, Kulyas cinleriyle bir anlaşma yapar ve köyü lanetli bir yere dönüştürür.

Ümmü Sıbyan: Zifir

Bu film, korkunç bir gerçekle karşı karşıya kalan lise öğrencilerinin hikayesini anlatıyor. Öğrenciler sınav stresinden kurtulmak çeşitli eğlence arayışlarına girerler. Alkol ve dans aktivitelerini öğretmenler odasında takılmayı planlar. Okula gizlice giren gençler eğlenmeye başlarlar. Gruptan genç biri, okulda daha önce intihar eden bir öğrenci olan Kevser’in ruhunu çağırmayı teklif eder. Ardından, bu tekliften sonra olaylar korkunç bir hal almaya başlar.

Azazil Düğüm

Film, annesini ve babasını kaybeden Sinem’in olaylarını konu alıyor. Yalnız kalmamak için teyzesi ve amcasının yanına taşınan Sinem, üniversitede kendisiyle aynı yaşta olan Akın ile güzel bir ilişkiye sahip olur. Beklenmdik bir şekilde bir köpeğe çarpılması sonucu ölümüne sebep olan kişilerden Sinem’i korkunç olayların başlamasın neden olur.

Cin-i Ayet

Çocukken ailesinin cinler tarafından öldürüldüğünü gören Salih, intikam almak için her şeyi riske alır. Salih, Ifrit’in cini ile savaşırken hiç beklemediği garip bir cinle karşılaşır. Salih bir yandan kendini ve kardeşi Serpil’i büyük bir cinden korumaya çalışırken bir yandan da korkunç olaylar içinde kalır.

Cin Tepesi

Her şey Fatih ve Furkan’ın cinlerin peşinde koşmasıyla başlar. Cin Tepesi olarak bilinen bir bölgeyi keşfederken, ikisi cinle karşılaşır. Kameranın yakalayamadığı bir olayı kanıtlamak için uzmanlardan oluşan bir ekibin yardımına başvurmaya karar verirler. Gerçek bir hikayeden uyarlanan “Cin Tepesi” filmi, Furkan ve Fatih’in hikayesini beyaz perdeye taşımıştır.

Karadedeler Olayı

Oldukça korkutucu ve ürkütücü sahneler içeren bu film, amatör bir kameraman tarafından 1989 yılında çektiği görüntülerle bir araya getirilmiştir. Paranormal Activity ve The Blair Witch Project ile birlikte bir belgesel olarak TV’de yayınlandı. Garip olayların yaşandığı bu film, Türkiye’nin gündeminde “Karadedeler” olarak yer almıştı.

El-Cin

Film, İstanbul’un Şile semtinde genç küçük bir kız çocuğunun kaçırılmasının ardından yaşanan korkunç olayları anlatıyor. Öğrenciler, genç bir kızın dahil olduğu çeşitli olayları yaşamaya başlar. Tanınmayan silüetlerin aniden ortaya çıkması, garip sesler ve lanetli olay karşısında şaşkına dönen gençler, bu olayın sebebini anlayamazlar. Öğrenciler her şeyiyle kaçmaya çalışırlar, ancak işler beklediğinden daha da kötüye gider.

Djinn

Bu film, Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan bir Arap çiftin anavatanlarına dönmeye karar vermesiyle meydana gelen korkunç gerçeği anlatıyor.Çift her şeyin yoluna gireceğini düşünür ama yeni evleri onlara birçok sıkıntı getirir. Ev artık lanetli bir hale gelmiştir.

Lanet: Ervah Cinleri

Film, Sinema Bölümü’nde okuyan dört öğrencinin hikayesini anlatıyor. Gençler, terk edilmiş bir köyü ziyaret etmeye ve her şeyi kameraya çekmeye karar verirler. İhbarın ardından olay yerine giden polis, öğrenciler kamera el koyar ve tüm gerçeklere tanık olurlar.

Üç Harfliler: Marid

Mutlu ve uyumlu hayatlar yaşayan Ayla ve Serkan, kimsenin bilmediği tuhaf olaylar ve korkunç gerçekler yaşarlar. Ayla henüz 11 yaşındayken cinlerin musallatına uğramasıyla, geceleri kabus görmeye başlamıştır. Bu olayda Ayla’yı tehlikeden korumak için verilen muska birdenbire kaybolur. Durumu anlayan Serkan, İzzet’i evine davet ederek savunmasız Ayla için yeni bir muska yapılmasın ister. Daha sonra korkun olaylar üst üste gelmeye başlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu