En İyi Epilasyon Aleti Hangisi?

Kadınların sıkça tercih ettiği ve erkeklerin de son zamanlarda sıklıkla kullandığı ürünlerden olan epilasyon aleti, düzenli kullanımla istenmeyen tüyleri ortadan kaldırabilmektedir. Her epilasyon aletinin kendine göre çeşitli özellikleri bulunmaktadır. Örneğin kimi epilasyon aletinde kablosuz kullanılabilme özelliği bulunurken kimi epilasyon aletinde ise bulunmamaktadır. Dolayısıyla sayacağımız aletlerin özelliklerine göre tercih yapmanız gerekmektedir.

Listemizde belirtilen bütün epilasyon aletleri, en iyi epilasyon aleti olarak değerlendirilmektedir. Piyasa standartlarında en iyi olarak kabul edilen bu aletler, fiyat olarak da birbirinden ayrılmaktadır. Listemizde ise uygun fiyattan yüksek fiyata kadar bütün epilasyon aletleri bulunmaktadır. Bu konumda bütçenize göre en kaliteli epilasyon aletini bulabilmeniz için listemize göz atmanız, sizler için yararlı olacaktır. 

Braun Silk-Epil 9

Braun Silk-Epil 9 modeli, %40 daha geniş epilasyon başlığının olması sebebiyle sıklıkla tercih edilmektedir. Bunun yanında iki farklı hız ayarıyla karşımıza çıkan Braun Silk-Epil 9, ıslak olarak kullanılabilecek bir epilasyon aletidir. Dolayısıyla aletin kullanımında özellikle kurulanmanıza gerek bulunmamaktadır.

Ayarlanabilir iki hız ayarına sahip olan Braun Silk-Epil 9 modelinin kutu içeriğinde 6 farklı başlık parçası bulunmaktadır. Epilasyonun yapılacağı bölgeye göre tercih edeceğiniz bu başlıklar, epilasyonu daha da kolaylaştırmaktadır. Ekstra olarak yıkanabilir başlık özelliği sebebiyle hijyen konusunda da öne çıkmayı başaran bu model, piyasa ortalaması bir fiyata sahiptir. Dolayısıyla fiyat performans açısından ön plana çıkan bir epilasyon aleti arayanlar, Braun Silk-Epil 9 modelini kesinlikle araştırmalıdır.

Philips Satinelle Advanced

Epilasyon aletlerindeki kalitesiyle ön plana çıkan Philips’in Satinelle Advanced modeli, 8 farklı aksesuarıyla kullananların memnuniyetini sağlamış bir üründür. İstenmeyen tüylerin daha kolay bir şekilde alınabilmesi için geniş bir başlığa sahip olan Philips Satinelle Advanced, LED aydınlatmaya sahip olması nedeniyle göze hoş gelen bir tasarıma da sahiptir.

1,5 saatte şarj olabilen Philips Satinelle Advanced, full şarjla uzun süre kullanılabilen sayılı aletlerdendir. Öyle ki ürünümüz, tek bir şarjla bütün vücutta kullanılabilmektedir. Küçük sayılabilecek tüyleri daha iyi bir şekilde almasıyla dikkat çeken ürünümüz, Türkiye’de en çok tercih edilen epilasyon aletlerindendir.

Babyliss IPL G947E

Tüylerde %90’a varan azalma sağlayan Babyliss IPL G947E, kendisini diğer epilasyon aletlerinden ayıran önemli bir özelliğe sahiptir. Yeni bir teknolojiyle üretilen bu ürün, vücut temas sensörüne sahiptir. Dolayısıyla aletin kullanımında herhangi bir şekilde can yanması olmamaktadır. Dâhili UV koruması sayesinde cildinizin zarar görmesini de engelleyen Babyliss IPL G947E, 5 farklı kullanım kademesine sahiptir. Kademenin arttırılması durumunda da istenmeyen tüyler daha hızlı bir şekilde yok edilebilmektedir.

Düzenli kullanım sonucunda tüy köklerini direkt olarak ortadan kaldıran Babyliss IPL G947E, yıkanabilir başlığa sahip değildir. Dolayısıyla başlık temizliğini ekstra titizlikle yapmak lazımdır. Islak kullanım için de uygun olmayan bu model, en uygun fiyatlı epilatörlerin başında gelmektedir.

Fakir IPL Satinskin

Küçük boyutu sayesinde yanınızda taşıyabileceğiniz bir alet olan Fakir IPL Satinskin, en etkili epilasyon aletlerinden biridir. Ürünün küçük bir boyuta sahip olması, etkisinin de küçük olduğu anlamına gelmemektedir. Çünkü Fakir IPL Satinskin, istenmeyen tüylerin alınmasında ciddi bir verimliliğe sahiptir. Hızlı bir şekilde işlem yapabilmesinin yanı sıra 5 farklı hız kademesine de sahip olan Fakir IPL Satinskin, kullanım esnasında acı vermeyecek şekilde özel olarak üretilmiştir.

Fakir IPL Satinskin, piyasa ortalaması bir fiyata sahip olduğundan özellikle uygun fiyata kaliteli epilasyon işlemi yapmak isteyenler açısından oldukça önemli bir konuma sahiptir. Ürünümüzün tek dezavantajı ise sesli bir şekilde çalışıyor olmasıdır. Ancak tüy alma performansı açısından beklentileri karşılayan bu ürün, hızlı olması sebebiyle bu sese uzun süre maruz kalmanızı engellemektedir.

Medisana IPL-88580

Medisana IPL-88580, hem kolay kullanılabilir hem de uygun fiyatlı olmasıyla dikkat çekmektedir. Ürünümüzün değiştirilebilir kartuşa sahip olması ise aletin kullanım ömrünü ciddi anlamda uzatmaktadır. Kaliteli malzemelerle üretilen Medisana IPL-88580, kullanım sonucunda ciltte herhangi bir tahrişe de sebebiyet vermemektedir.

Tüm vücuda başarılı bir şekilde uygulanabilen bu epilasyon aleti, lazerle çalıştığından dolayı ıslak kullanıma uygun değildir. Bunun yanında her lazerle çalışan epilasyon aletinde olduğu gibi bu alette de yıkanabilir başlık bulunmamaktadır.

Arzum AR5050

Düzenli kullanımla istenmeyen tüy oranını en aza indiren sayılı epilasyon aletlerinden olan Arzum AR5050’nin kutu içeriğinde UV korumalı gözlük de bulunmaktadır. Böylelikle gözleriniz, UV ışınlarından olumsuz anlamda etkilenmemektedir. Tüm vücut için gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz bir ürün olan Arzum AR5050, farklı kademelerde çalışabilmektedir. Modelin farklı kademelerde çalışıyor olması, en zorlu tüylerin bile alınabilmesine olanak tanımaktadır. Bu anlamda kullanım sonucunda tüylerin yok olmaması gibi bir durumla da karşılaşılmamaktadır.

Ürünümüzün tek olumsuz özelliği ise kablosuz kullanım özelliğine sahip olmamasıdır. Dolayısıyla özellikle kablosuz kullanılabilen bir epilasyon aleti arayanlar, bu özelliği dikkate alarak alet tercihinde bulunmalıdır.

Philips Lumea Prestige IPL

Philips Lumea Prestige IPL, şüphesiz ki en iyi epilasyon aletlerindendir. Birbirinden önemli özellikleri sebebiyle sıklıkla tercih edilen bu alet, üç kere kullanmanız durumunda epilasyon bölgesindeki tüylerde %92 azalma sağlanmaktadır. Bu konumda ürünümüzün performansı en yüksek epilasyon aleti olduğu da görülmektedir.

Kablosuz kullanılabilmesi sebebiyle daha rahat bir kullanım imkânı sağlayan Philips Lumea Prestige IPL, cilt rengi analizi yaparak farklı bölgeler için en doğru epilasyon kademesini otomatik olarak ayarlamaktadır. Epilasyon aletinden maksimum verimi almak isteyenler, kesinlikle Philips Lumea Prestige IPL modeline şans tanımalıdır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu