En İyi Fondöten

Fondöten, kadınlar tarafından çok sevilen makyaj malzemelerinden biridir. Bu ürün genellikle cilt tonunu eşitlemek için kullanılır. Kapatıcı makyajın ilk adımıdır ve genellikle makyaj sonrasında uygulanır. Cildi pürüzsüz hale getiren fondöteni uygulamak için bir makyaj fırçası veya makyaj süngeri kullanılması gerekir. Yumuşak ve kremsi dokusu yüze uygulamayı kolaylaştırır ve pratiktir. Ürünün ana özelliklerinden biri cilt problemlerini hızlı bir şekilde örtmesidir.

Birçok kadın cilt problemlerinden şikayet eder. Ciltteki gözenekler ve sivilceler görüntüsü hoş olmamaktadır. Lekeli görüntüyü kapatma isteyenlerin ilk tercihlerindendir. Fondöten, can sıkıcı sivilceleri kapatır ve cildi yumuşak ve pürüzsüz hale getirir. Bu özelliği ile kapatıcı kadınların en sevdiği makyaj malzemelerinin başında gelmektedir.

Makyaj, özellikle önemli etkinlikler veya bir yeri ziyaret ederken ideal bir uygulamadır. Fondöten yardımıyla cilt fotoğrafta mükemmel ve fotojenik görünmesini sağlar. Çok popüler olduğu için birçok model türü ortaya çıkıyor. Farklılıklar iki kategoriye ayrılır. Bu kategorilerin her ikisi de yağlı ve kuru ciltler için tasarlanmıştır.

Her cilt aynı değildir. Bu nedenle yüz ürünleri tüm ciltlerde aynı etkiyi göstermez. Farklılıkları gidermek için genellikle yağlı ve kuru ciltler için ayrı cilde özel seçenekler oluşturulur. Kuru cilt formülü cildin pul pul soyulmasını önler. Bunun nedeni kuru cildin diğer cilt tiplerine göre daha fazla neme ihtiyacı olmasıdır. Bu nedenle kuru ciltler için yüksek nem seçenekleri tercih edilir. Diğer bir cilt tipi ise yağlı olandır. Yağlı cilt genellikle parlak bir dokuya sahiptir. Yağlı ciltler için fondöten, yüzün daha parlak görünmesini engeller.

Fondöten Modelleri

Her insanın kendine özgü ve farklı makyaj uygulama tarzı vardır. Makyaj uygulaması kişiden kişiye değişir. Makyaj uygulamalarının ve gereksinimlerinin çeşitliliği, farklı özelliklere sahip ürünlerle sonuçlanmaktadır. Örneğin, bazı kadınlar yavaş ve yavaş makyaj yapar. Bazı insanlar daha hızlı ve daha pratik ürünleri tercih ediyor. Hızlı bir şekilde makyaj yapmanızı sağlayan pratik bir üründür. Bu anlamda fondöten türleri de farklıdır.

En sık kullanılan makyaj türlerinden biri likit fondötendir. Sıkma pompası içerir. Sıkma pompası ile ürünün birkaç benzersiz avantajı vardır. Bu avantajlardan biri de alacağınız miktarı ayarlayabilmenizdir. Sıkılara ve pompa ile uygulanır. Gerekli miktarda alarak ve yüze eşit olarak uygulanr. Bu sayede makyajınızı kontrollü bir şekilde yapmanızı sağlar. Pompası sayesinde istediğiniz kadar kapatıcı kullanabilirsiniz, bu sayede ürün uzun süre kalıcı olur.

Likit  malzemeli fondöten yüze kolayca ve eşit bir şekilde yayılır. Ayrıca makyaj süngeri veya makyaj fırçası ile kullanımının kolay olması da sevme nedenlerinden biridir. Diğer bir kapatıcı türü ise stick fondötendir. Stick ürünler adından da anlaşılacağı gibi stick benzeri bir dokuya sahiptir. Bu tür ürünler on-off modunda çalışır. Ürünün altındaki mekanizma sayesinde çevirdiğinizde açılır. Kolay kullanım için yüzünüze uygulamak istediğiniz tarafı çevrilebilir. Bu tip model pratik ve hızlı uygulamalar oluşturmak isteyenler için idealdir. Stick olarak kullanılan modeller makyaj fırçası ile kolayca uygulanır. Az miktarda ürün ile daha fazla uygulanabilmesi, uzun süreli kullanıma uygun olmasını sağlar. Başka bir çeşiit türü kremdir. Krem tipi model yüze kolay uygulanır ve çabuk etki gösterir. Birçok kadın kremsi yapısına sahip olmasını sever. Kremsi olması fotoğrafta yüzün güzel ve canlı görünmesini sağlar. Bu tip seçenekler özellikle önemli öneml günlerde tercih edilebilir.

Kapatıcı kategorisinde bir diğer önemli nokta ise vegan formüllere dayalı ürünlerdir. Birçok kişi hayvansal kökenli ürünler içeren kozmetik ürünleri kullanmayı sevmez. Markalar, müşterilerinin beklenti ve ihtiyaçlarını ön planda tutarak bu ihtiyaçlara yanıt verir. Vegan ürünleri kullanmak isteyenler için çeşitli vegan fondötenler mevcuttur. Bu üründe hayvansal kaynaklı hiçbir içerik kullanılmamaktadır. Buna dayanarak fondöten özenle hazırlanarak ve bireysel isteklere göre içerik oluşturulmaktadır. Size ve ihtiyaçlarınıza uygun bir fondöteni kolayca araştırabilir ve satın alabilirsiniz.

Fondöten Seçimi

Ten rengi kişiden kişiye değişir. Bazıları daha açık tene sahip olabiliyor. Ayrıca farklı koyu ten tonları da bulunmaktadır. Her insanın ten rengi farklı olduğu için kullandıkları ürünler de farklıdır. Çünkü herkes aynı rengin farklı modelini kullanamaz. Koyu tenli kişiler açık renkli kapatıcı kullanırsa ürün yüzlerine uymayabilir ve görüntü olarak kötü görünür. Öte yandan açık tenli kişiler ten rengine uygun koyu renkli ürünleri tercih ederse olumsuz bir görüntü ortaya çıkabilir.

Bu uyumluluk sorunlarından kaçınmak için birden çok fondöten oluşturulmaktadır. Fondöten, her kişinin ten rengine uygun renk ve tonlarda mevcuttur. Fondöten renkleri çok farklıdır ve farklı tonlarda üretilir. Bu ton, açıktan koyuluğa belirli bir oranda artar. Herkes kendisine uygun bir kapatıcı rengi kolayca bulabilir ve bu da bir ürün seçerken satın almayı kolaylaştırır. Renkler genellikle ten rengine göre seçilir. Farklı tonlara sahip fondöten, yüzün rengine uygundur.

Fondöten; yeşil, beyaz, pembe tonları alt yapı çeşitleridir. Örneğin sarı  rengi pembe tonuyla iyi gitmez. Renk tonuna uymayan bir ürün hoş olmayan bir sonuç yaratacaktır. Tonlarıyla uyumlu modelleri tercih edenler, istedikleri görünüme kavuşabilirler. Renginize uymadığından şüphelendiğiniz şeffaf ürünleri tercih edebilirsiniz. Açık bir fondöteni denemeden kullanmanın hiçbir riski yoktur.

Yüzde belirli bir renk olmadığı için soru işareti olmadan satın alınabilir. Ürün renksizdir ve renginizi eşitlemek için şeffaftır. Bu nedenle şeffaf ürünler sıklıkla tercih edilmektedir. Bir diğer popüler model türü ise pudra modelidir. Pudra modelleri en popüler ve kullanımı kolay makyaj malzemelerinin başında gelmektedir. Tüm renklerde mevcut olan pudra kaplamalı malzeme, cildinizi beğeninize göre özelleştirmeyi kolaylaştırır.

Fondöten Kullanımı

Yüzdeki sivilce ve lekeler birçok kişi için istenmeyen bir görüntüdür. Bu görüntü farklı şekillerde kapatılır. Fondöten, sivilceleri gizlemenin en kolay yollarından biridir. Cildinizi temiz tutulması için akla ilk gelen fondötendir. Fondöten, makyaj yapılmadan önce yüze uygulanan makyaj malzemesidir. Cilt tonunu eşitler ve vücut ile yüz arasında bütünlük sağlar. Özellikle arkadaşlarıyla dışarı çıkarken veya davetler giderken tüm kadınlar tarafından sevilir. En iyi fondötenler ise şöyledir;

  • Axwell Premium Edition Collagen; Axwell Premium Edition Kollajen Fondöten cildin elastikiyetini artırır ve cildi besler ve nem sağlayarak uzun süreli ipeksi doğal bir etki sağlar.
  • Maybelline Fit Me; Maybelline Fit Me dokusuyla birçok kişi tarafından sevilir. Bu ürün kullanımdan sonra doğal bir görünüm verir ve tüm gün ciltte kalır.
  • L’oreal True Match; L’oreal True Match, güçlü kapatıcılık özellikleri sayesinde sevilmektedir. Düzenli kullanımla 24 saat kullanım sağlayan kapatıcı, yoğun pigmentleri sayesinde cilt tonunuzla uyumlu hale getirir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu