En İyi Klima Markaları

En İyi Klima Markaları
En İyi Klima Markaları
29 Ekim 2022

Günümüz teknolojisinin en iyi üretimlerinden biri olan klimaların kullanım alanları oldukça geniş olmaktadır. Klimanın hayatımızın bir parçası olması beraberinde pek çok çeşidinin ortaya çıkmasına ve bunlar arasından doğru olan klimanın seçilmesine neden olmaktadır. Bu nedenle klima almadan önce iyi bir klimanın özelliklerini detaylı olarak bilmek ve doğru klima seçimi yapmak gerekmektedir.

Klimalar konusunda her firma kendi ürününü pazarlamak amacıyla reklam yapmaktadır. Önemli olan klima firmaları konusunda bilgi ve tecrübeleri yüksek klima teknolojisi konusu da yeterli donanıma sahip firmaların tercih edilmesi gerekir. Klima firmaları yenilen klima teknolojileri konusunda her zaman yenilikçi olmak durumundadır. Bu nedenle klima alacak müşterilerin her zaman klima konusunda belirli bilgilere sahip olması gerekmektedir.

İyi Bir Klima Nasıl Olmalıdır?

Bir Klimanın kullanım alanlarına göre farklı özellikleri bulunmaktadır. Klima seçimi yapılırken öncelikle kullanım alanlarının belirlenmesi gerekmektedir. Kullanılacak olan klima duvar tipi, taşınabilir, salon tipi veya kaset gibi çeşitlerden hangilerinin olduğunun belirlenmesi gerekmektedir.

Klima seçimi yapılırken Oda büyüklüğüne göre BTU hesabı yapılması gerekir. Bu kriterler sonucunda klima ile ilgili diğer özelliklerin listelenmesi uygun klima seçimi konusunda yardımcı olacaktır. Klima seçimi yapılırken enerji verimliliği, çalışma sıcaklık aralığı, nem alma, sessizlik, montaj, garanti, marka ve fiyat konusundaki özelliklere göre yapılmalıdır.

Klima Türleri Nelerdir?

Klimaların pek çok çeşidi bulunmaktadır. Bunlar duvar tipi (split) klima, mobil klima, salon tipi klima, kaset tipi klimadır. Bu türler Kullanım alanları göz önünde bulundurarak seçilmektir.

·         Duvar Tipi (split) klimalar: Bu klimalar duvar üzerine belirlenen şekillerde yüksek bir kısma monte edilerek kullanılmaktadır. Duvar üzerine monte edildiği için duvar tipi klima adını alan split klimalar günümüzde en çok kullanılan klima türü olmaktadır. Pek çok özelliğe sahiptir. Hava akışını odaya eşit şekilde dağıtmaya yarayan özel bir sistem ile üretilmiştir. Bu da bir odanın belirli bir sürede istenilen şekilde ısınması ya da soğumasına yardımcı olmaktadır. Bu klimalar oldukça sessiz bir çalışma sistemine sahiptir. Bu sayede geceleri klima açıkken rahat bir şekilde uyumak mümkün olmaktadır. Duvar tipi klimalar yaklaşık 8500 ile 30000 BTU aralığında kapasiteye sahiptirler.

·         Mobil Klima: portatif, seyyar, taşınabilir klimalar mobil klimalar olarak adlandırılır. Bunlar kullanım gereği sabır olmayan klimalardır. Genellikle tekerlekli olan klimalar istenildiği yere taşınarak ayrıntılı bir kurulum gerektirmeden kullanılabilir. Herhangi bir dış ünitesi olmayan ayaklı klimaları bir pencere yakınına koyarak, içerisinden çıkan pencere aparatı ile hava tahliye hortumunu dış ortama uzatmanız yeterlidir. Çok büyük alanlar için uygun değildir ve genellikle 9000 ve 12000 BTU aralığında kapasiteye sahiptir.

·         Salon Tipi Klimalar: Düğün salonları, restoranlar, ofisler ve oteller gibi büyük metrekareye sahip odalar için kullanılan klimalardır.  Düşük enerji ile yüksek performans sağlamaktadır. Aynı zamanda gürültü seviyesi de düşük olduğu için büyük tüm alanlarda tercih olmaktadır. Salon tipi klimalar 24000 ve 60000 BTU aralığında büyük kapasitelere sahiptir.

·         Kaset Tipi Klimalar: Tavana montajı olabilen en yaygın kaset tipi klimalardır. Ofislerde, mağazalarda asma tavana gizleyerek kullanımda yerden tasarruf etmeyi sağlayan en uygun ünitelerdir. Eşsiz avantajına sahip olan kaset tipi klimalar dört farklı yönde serin veya sıcak hava üfler. Tek merkezi olarak tavana monte edilen klima, tüm odaya dengeli soğutma sağlayabilir veya daha büyük alanlar için birden fazla ünite kullanılabilir. Kaset tipi klimalar 12000 BTU ve 48000 BTU aralığında kapasiteye sahiptirler.

İnverter ve İyonizer Klima Arasındaki Farklar Nelerdir

İnverter klimalar, sıcaklığı sürekli ayarlamak ve kompresör motorunun hızını kontrol etmek için kullanılmaktadır. Bir mikro denetleyici, her ortamın hava sıcaklığını ölçebilir ve buna göre kompresörün hızını ayarlayabilir. Böylece hem motor ömrü uzar hem de motorun çalışmasındaki elektrik tüketimini düşürür. İnverter klima, sabit hızla çalışan klimalara göre daha pahalıdır, ancak enerji tasarrufu ile bu denge kısa sürede sağlanır ve düşük maliyetli ısıtma ya da soğutma gerçekleşir.

İyonizer klimalar, Herhangi bir iklimlendirme ünitesinde havayı, toz, koku ve mikroorganizma vb. maddelerden temizleyen filtreler vardır. Bununla birlikte, mevcut konfor ve hijyen ihtiyaçlarını da bazı ünitelerin iyonizer ile beslenmesiyle mümkün olmaktadır. İyonlaştırıcı, şu anda dünyadaki en gelişmiş hava temizleme teknolojilerinden biri olan ek bir filtredir.

Soğuk iyonlaştırıcı, pozitif ve negatif iyonları serbest bırakır, böylece odadaki kötü kokuları dezenfekte ederek ve azaltır. Ayrıca ortamdaki tozu, polen ve alerji yapıcı küçük parçacıkları toplar. İyonizer klimalar aynı zamanda güvenli, sağlıklı ve dinlendirici bir ortam yaratmak için negatif iyon üretir.Herhangi bir iklimlendirme ünitesinde havayı, toz, koku ve mikroorganizma vb. Maddelerden temizleyen filtreler vardır. Bununla birlikte, mevcut konfor ve hijyen ihtiyaçlarını da bazı ünitelerin iyonizer ile beslenmesiyle mümkün olmaktadır.

İyonlaştırıcı, şu anda dünyadaki en gelişmiş hava temizleme teknolojilerinden biri olan ek bir filtredir. Soğuk iyonlaştırıcı, pozitif ve negatif iyonları serbest bırakır, böylece odadaki kötü kokuları dezenfekte ederek ve azaltır. Ayrıca ortamdaki tozu, polen ve alerji yapıcı küçük parçacıkları toplar. İyonizer klimalar aynı zamanda güvenli, sağlıklı ve dinlendirici bir ortam yaratmak için negatif iyon üretir.

Bir Klimada Neden Özelliklere Dikkat Edilmelidir?

Klimalar kullanım sıklığı bakımında eklektik vb. gibi dış araçlara bağlı olarak çalışmaktadır. Bu nedenle klima kullanımının başka sıkıntılar meydana getirmemesi için pek çok özelliğe sahip olmalıdır. Bu özellikler kısaca şu şekilde açıklanabilmektedir.

·       Enerji Verimliliği: Bir klimanın sarf ettiği enerji miktarı önem taşımaktadır. Kullandığınız klimanın çok yüklü enerji harcaması demek tükettiği elektrik miktarının çok olması anlamında gelir. Neden yüksek performanslı bir klima daha çok elektrik harcasın ki? Hem yüksek performanslı hem de düşük elektrik tüketimine sahip pek çok klima bulunmaktadır. Klima alırken bu özelliğin göz önünde bulundurulması gerekmektedir.

·       Sağlığa Duyarlı Olması: Pek çok klima çeşidinde tozu toplayan bir file şeklinde fitreler bulunmaktadır. Ama bazı klimalarda havanın kalitesini yükseltmek için özel teknoloji ile üretilmiş dahili İyonizer bulunmaktadır. İyonizer ortamdaki tüm toz ve partiküllerin toplanarak ortamda bulunan antijenlerin yok edilmesini sağlar. Böylece solunum sıkıntısı çeken kişiler için klimalı ortamda bulunmak daha kolay olmaktadır. Üstelik düzenli olarak bakım ve kontrolleri yapıldığında bulunduğu ortamın havasının ferah ve konforlu olmasına yardımcı olmaktadır.

En İyi Klima Markaları Nelerdir?

Günümüzde klima kullanımının artmasıyla beraber pek çok firma çeşitli modellerde klima üretimi yapmaktadır. Bu konuda en çok bilinen ve tercih edilen markaları şu şekilde sıralayabiliriz.

1)     Airfel LTXN50U : Düşük enerji tüketimine ve düşük ses seviyesine sahip olan Airfel LTXN50U güçlü üfleme yapabilmesi sayesinde çok tercih edilen bir marka olmaktadır. Tek dezavantajı yıkanabilir bir filtreye sahip olmamasıdır. Ayrıca A++ enerji tüketimine sahip olması sebebiyle diğer klimalara göre daha az enerji harcar.

2)      Daikin Shira Eco FTXP60L: Yüksek soğutma hızı ve 5 kademeli fan hızına sahip bu klima yine çok tercih edilen klimalar arasında yer almaktadır. İlk kullanımdan itibaren taze ve temiz hava akımına sahip olan Daikin Shira Eco FTXP60L her kullanımda ferah ve konforlu bir klima keyfi yaşatmaktadır. Ayrıca içerisinde bulunan özel filtresi sayesinde ortamda bulunan tüm toz ve partiküllerin toplanması ve ferah bir ortam oluşturmayı sağlar.

3)     LG Dual Eco 12: Ultra sessiz çalışma moduna sahip bu klima sessizliği seven herkes için ideal olmaktadır. Ayrıca iki korumalı filtre sistemine sahip bu klima A++ enerji tüketimi ile çalışan tasarruflu klimalar arasında yer almaktadır.

4)    Baymak Elegant Plus 18: En çok tercih edilen klimalar arasında yer alan Baymak Elegant Plus 18 ergonomik tasarımı ve güçlü soğutma sistemi sayesinde kullanıcıları mutlu eden klimalardan biri olmaktadır. Bu klimanın tek dezavantajı yüksek sesle çalışma sistemine sahip olmasıdır. Sessizlik sevenlerin pek tercihi olmayan bu klimalar hızlı soğutma için kullanılabilir.A++ enerji tüketimine sahip olan bu klima hızlı soğutma isteyen için birebir olmaktadır.

5)   Arçelik Ekolojik 18325: Arçelik klima konusunda ileri düzey teknolojiler kullanan bir firma olmaktadır. Bu nedenle hızlı soğutma sistemi, sessiz kullanımı ve akıllı çalışma sistemi sebebiyle Arçelik Ekolojik 18325 en çok tercih edilen klimalar arasında yer almaktadır. A++ enerji tüketimine sahip olan bu klima çevreye duyarlılığı ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır.

6)    Mitsubishi SRK35ZSP-W: Şık tasarım ve düşük enerji tüketimi ile dikkat çeken bu klima alerjen filtreleme özelliğine sahiptir. Tek dezavantajı hızlı bir soğutma sistemi bulunmaktadır. Bunun yanı sıra sekiz ayrı hava akımına sahip olan bu klima herkes için güvenli kullanım sunmaktadır.

7)      LG Dual Eco S3-W09JA3AA: ikili koruma filtresi ve kendi kendine temizleme özelliğine sahip olan LG Dual Eco S3-W09JA3AA A++ enerji tüketimine sahiptir.  Tek dezavantajı düşük soğutma sistemi ile çalışmaktadır.

8)     DemirDöküm Kion 18: şık tasarımı ve düşük ses seviyesi ile çalışan bu klima sadece hava filtresine sahiptir. İnventer teknolojiye sahip bu klima bu sayede düşük enerji tüketimine sahiptir.

9)      Hotpoint Ariston SPIW418LHP: Kendi kendine temizleme özelliğine sahip bu klima 3 farklı hız kademesine sahiptir. Isıtma sistemi bulunmayan bu klima yüksek ses ile çalışmaktadır. Bunun yanı sıra enerji tüketimi düşüktür.

10)  VESTEL Nova 12: Diğer klimalardan farklı olarak wifi ye bağlanma sistemi bulunan bu klima şık ve ergonomik tasarımı ile göz kamaştırmaktadır. Yıkanabilir filtresi bulunan VESTEL Nova 12 yüksek enerji tüketimine bağlı çalışma dezavantajına sahiptir.

Seçilen klimaların her birinin farklı avantajı olduğu gibi dezavantajları da bulunmaktadır. Bunun yanı sıra hiçbir klima dezavantajları olduğu için kötü denilemez. Her klimanın farklı ihtiyaca cevap veren bir özelliği bulunuyor. Klima seçimi yapılırken tüm ihtiyaçlar göz önünde bulundurarak, gereken klimanın seçilmesi doğru olacaktır.

 

Bu gönderi için yorumlar kapalı.

deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler mizah.org moversvip.com deneme bonusu veren siteler 2023 deneme bonusu veren siteler sweet bonanza deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler casino siteleri deneme bonusu deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler