En İyi Saç Bakım Maskesi

En İyi Saç Bakım Maskesi
En İyi Saç Bakım Maskesi
17 Kasım 2022

En iyi saç bakım maskesi Saça nem veren, saç kırıklarını önleyen, saça parlaklık veren ve saçı hızlı uzatan saç maskelerdir. Her gün kullanılması önerilirmeyen saç bakım maskeleri saça uygun olarak kullanıldığında maksimum verimi verecektir. Dolayısıyla burada sizin saçınızı tanımanız, saçınızın neye ihtiyacı olduğunu bilmeniz önemlidir. Yazımızda en iyi saç bakım maske önerileri ve saç bakım maskesi nasıl kullanılır? Sorularına yanıt verdik.

İlginizi çekebilir: En İyi Ekmek Yapma Makinesi 

En İyi Saç Bakım Maskesi Önerisi

Saç maskeleri, güzel ve sağlıklı saçlara sahip olmak isteyenler için harika birer müttefiktir. Ancak beklenen sonucu elde etmek için sadece herhangi bir ürünü satın almak yeterli değildir. Saçınızın ihtiyaç duyduğu şeyi sunan bir saç maskesine yatırım yapmak büyük fark yaratabilir. 

Bu yazımızda en iyi saç maskelerini sizin için derledik. Gelin listeye göz atalım.

 • Kerastase Chronologiste Intense Regenerant

 • L’oreal Professionnel Liss Unlimited Saç Maskesi

 • Pantene Yoğun Nemlendirici Maske

 • L’Oréal Blondifier Saç Maskesi

 • Wella Invigo Nutri-Enrich Saç Maskesi

 • Garnier Whole Blends Saç Maskesi

 • Schwarzkopf BlondMe Keratin Saç Maskesi

 • John Frieda Hydrate And Recharge

 • Hask Keratin Protein Saç Maskesi

Saç maskelerine daha detaylı bir şekilde göz atmaya ne dersiniz?

Kerastase Chronologiste Intense Regenerant

Kérastase, çeşitli saç tipleri için geliştirilmiş teknolojilere sahip, yüksek kaliteli saç ürünlerine sahip bir Fransız markasıdır. Kerastase Chronologiste Intense Regenerant nemlendirici maskesi, tüm saç tipleri için kullanılabilir. Nemlendirme ve beslenme saçınıza sunar.

Bu nemlendirici saç maskesi, elastikiyeti artıran ve hatta saç tellerini UV ışınlarından koruyan E vitaminine ek olarak saç tellerini derinlemesine nemlendiren ve yenileyen hyaluronik asit içerir. Kérastase nem maskesi saçınızı güçlü, nemli ve elektriklenmeden bırakır. Pek çok avantajına rağmen, maliyeti piyasadaki en yüksek maliyetlerden biridir.

L’oreal Professionnel Liss Unlimited Saç Maskesi

L’oreal Professionnel Liss Unlimited Saç Maskesi özellikle asi, kıvırcık, düz veya düzleştirilmiş saçlar için geliştirilmiştir. Saç telinin hidrasyonunda ve yeniden yapılanmasında rol oynaya, kabarmayı önleyen ve nemlenmesi için gerekli besinleri saça geri döndüren zengin bir keratin kompleksine sahiptir.

Bu L’Oreal nemlendirici maske aynı zamanda omega 3 ve 6 açısından zengin olan ve neme karşı koruma sağlayan kukui yağı içerir. Bununla, pürüzsüz etki çok daha uzun süre kalır, ayrıca saçlar yumuşak, yoğun parlaklıkta ve kabarmaz.

Bazı blogcu incelemelerine göre, bu maske saçı nemli bırakır, ancak yıpranmış düz saçlar üzerinde çok fazla etki göstermez, sadece doğal düz saçlarda etki gösterir. 

Pantene Yoğun Nemlendirici Maske

Pantene, mükemmel kalitede ürünlere sahip olmasıyla dünya çapında tanınan bir markadır. Pantene Yoğun Nemlendirici saç maskesi, en iyi bakım maskelerinden biridir ve yıpranmış veya kuru, kötü işlem görmüş ve cansız görünen saçlar için idealdir.

Pro-V’ye özel sistem ile her saç telini derinlemesine nemlendirmeyi, asi saçların önüne geçmeyi ve yoğun parlaklık vermeyi vaat ediyor. Formülünde panthenol bulunduğu için Pantene nem maskesi kuru saça sahip olanlar için harikadır.

Ancak tüm saç tipleri için uygundur. Tüketicilere göre, makul fiyatlı olduğu ve işini iyi yaptığı için bu iyi ve ucuz bir nemlendirici maskedir.

L’Oréal Blondifier 

Bu maske genellikle sarı saçlı kişilere uygundur. Sarı saçlar için bu L’Oréal Blondifier nemlendirici maskesi, saç telleri için onarım ve yoğun parlaklık sağlar. Yenilikçi formülü saç tellerini geri kazandırır ve renklendirmeden kaynaklanan kuruluğu tersine çevirir. Bu yüzden kimyasal işlemlerden sonra kullanmak için harika bir maskedir. 

Bu hidrasyon maskesinin sırrı aktif bileşenlerindedir. Kremin formülünde bulunan açaí özü, antioksidan polifenoller açısından zengindir. Bu nedenle saçın korunmasına yardımcı olur ve güneş, kirlilik ve kimyasallar gibi dış etkenlerin neden olduğu hasarı tersine çevirir. 

Vitaminler ve seramidler ise zarar görmüş saçın kılcal yapılarını doldurarak saça daha fazla güç, direnç ve hareket kazandırır. Sonuç, kabarmayan ve daha parlak saç telleri. Kimyasal renklendirme veya solma işlemi görmüş tüm sarı saç tipleri için uygundur.

Wella Invigo Nutri-Enrich 

Wella Invigo Nutri-Enrich serisinden gelen beslenme maskesi, çok kalın ve yoğun bir dokuya sahiptir. Bu o kadar yoğun bir yapıdır ki ters çevirip beklediğiniz kolay kolay dökülmeyeceğini göreceksiniz. Ayrıca saç kreminin renginde beyaz bir ton vardır ve bu özellikle saç boyası kullananlar için saç renginin değişmemesi için her zaman daha kullanışlıdır.

Maskenin formülünde Pantenol, Laktik Asit ve ayrıca Goji Berry gibi bazı ilgi çekici bileşenleri öne çıkarmak mümkün. Bu, sadece saçı beslemekle kalmaz, aynı zamanda iyi bir nem dozu sağlar. Kullanımı normal ve kuru saçlar için uygundur.

Garnier Whole Blends

Saçlarınız ince ve kırılgan mı? O halde, sadece saçınızı daha güçlü ve ipeksi yapmayı vaat etmekle kalmayıp, aynı zamanda kesinlikle karşı konulmaz bir kokuya sahip olan Garnier’in bu markasına şans verin. İçerisinde bulunan bal sayesinde saçınıza kaybettiği tüm nemi tekrardan kazandıracak ve parlak bir görünüm elde etmesini sağlayacaktır.

Maskeyi haftada 1 veyahut 2 kez kullanmanız önerilmektedir. Aynı zamanda ürünün içerisinde bal mumu bulunuyor. Bal mumuda saçın derinlemesine onardığını vaad etmektedir.

Schwarzkopf BlondMe Keratin

Sarı saçların vazgeçilmezi olan bir saç maskesi ile karşınızdayız. Schwarzkopf’un BlondMe serisine dahil edilen güçlü bir keratinle yapılmış en çok tercih edilen saç maskesidir. Amacı rengi yoğunlaştırmak ve hasarı tersine çevirmek olduğundan, ürün öncelikle kimyasal işlem görmüş ve boyalı saçlar için tasarlanmıştır. Ancak elbette bu, derinlemesine onarıcı bir kozmetik arayan herkesin Schwarzkopf BlondMe keratinli saç maskesini seçemeyeceği anlamına gelmez. 

Saç tellerini ışınlarına karşı korumanın yanı sıra besler, onarır ve direncini artırır.

John Frieda Hydrate And Recharge

Listemize sevilen marka John Frieda’yı da eklemeden bitmek istemeyiz. Maskenin iki  ana bileşeni keratin ve monoi yağıdır; bunlar bir araya geldiklerinde yeniden nemlendirerek, parlaklık katarak ve saçı parlak bırakarak kırılgan saç tellerine nazikçe bakım yapar. John Frieda saç maskesinin olumlu bir yanı da bu listedeki en ucuz seçeneklerden biri olması ama belki de fiyatın en önemli kriter olduğuna inananlar bunu ilginç bir şey olarak görmüyor.

Hask Keratin Protein

Son olarak, çok ilgi çekici bir ürünümüz var: bir paket içinde gelen keratinli saç maskesi! Bu seçenek, seyahat çantanıza atmak veya başka bir kozmetik kullanmaya vaktiniz olmadığında kullanmak için mükemmeldir. Tek bir paket 1 veya 2 kullanım sağlar (saçınızın uzunluğuna ve hacmine bağlı olarak) ve buklelerinize gerekli miktarda keratin sağlar. 

Fiyat söz konusu olduğunda, sizi asla pişman etmeyecek. Bununla birlikte, saç tellerinize düzenli bir dozda keratin vermek istiyorsanız, tam boyutlu bir maske satın almayı daha uygun bulabilirsiniz. Bu maske sadece pratik günler için kullanılabilir.

En İyi Saç Bakım Maskesi Nasıl Seçilir?

Piyasadaki pek çok seçenek ve varyasyonla saçınız için en iyi saç maskesini seçmek biraz kafa karıştırıcı görünebilir. Bunun için size yardımcı olabilecek rehber niteliğinde bir başlık derledik.

Saç Tipinize Göre Maske Seçin

Her saç tipine göre saç maskeleri mevcuttur. Önemli olan saçınızı tanımanızdır. Örneğin kuru bir saçı ele alalım. Saç, örneğin sürekli kurutucu ve düzleştirici kullanımı nedeniyle veya hatta havuz kloruyla temas halinde kurur. Bununla birlikte, bazı saçlar doğal olarak kurudur (saç derisinden gelen yağ uçlara ulaşmaz). Durumunuz ne olursa olsun, saça nem verecek olan maskeler tercih edilmelidir.

Birçok maskenin etiketinde “nemlendirici” terimi bulunur. Ancak kuru ve kuru saçlar, bileşiminde panthenol içeren maskelerden daha çok yararlanıyor. Aynı zamanda pro-vitamin B5 olarak da adlandırılır ve saç tellerini derinlemesine nemlendirerek saçın suyu tutmasına yardımcı olur ve hasarlı tellerin  yenilenmesine katkıda bulunur.

Maskenin İçerisinde Slikon Olmaması

Silikon, dimetikon veya amodimetikon adı altındaki ürünlerin bileşiminde bulunur. Slikon tüm saç telini kaplayan bir film gibi çalışır, saçı korur ve daha fazla parlaklık verir. Bu film aynı zamanda saç tellerini eşitlediği ve saç hacmini kontrol etmeye yardımcı olduğu için elektriklenmeyi kontrol etmeye de yardımcı olur.

Ancak bu film saçın görünümünü biraz daha ağırlaştırabilir. Saçınız zaten yağlıysa, silikon bu faktörü vurgulayabilir. Ayrıca silikonun nemlendirici etkisi yoktur, sadece saçın etrafında yıkandıktan sonra çıkan bir film oluşturur.

Birçok kişi silikon saç maskeleri kullanmanın yüzde ve sırtta sivilce oluşumuna katkıda bulunduğuna inanıyor. Bu nedenle, bu riski almak istemiyorsanız veya yağlı saçlarınız varsa, etiketlere dikkat edin ve silikonlu saç maskelerden kaçının.

Paraben ve Petrolat İçermemesi

Silikona ek olarak birçok hidrasyon maskesi, bileşiminde vazelin (petrol türevleri) ve parabenler içerebilir. Petrolatum veya parafin olarak bilinen vazelin yumuşatıcıdır, ancak bazı araştırmalara göre kafa derisinde alerjiye neden olabilir ve ekolojik olarak da yanlıştır.

Metil/etil/bütil ve isobütilparaben isimleriyle etikette bulduğunuz parabenler, maskelerde koruyucu görevi görüyor ve araştırmalara göre alerjiye neden olabiliyor. Bu nedenle bu riske girmemek ve saçlarınızı zararlı maddelerden uzak tutmak için paraben ve vazelin içermeyen maskeleri tercih edin.

Saç Maskesi Nasıl Kullanılır?

Beklenen sonuçları elde ettiğinizden emin olmak için saç maskenizi doğru şekilde kullanmak çok önemlidir. Bunun için en başta saçlarınızı doğru bir şampuanla güzel bir şekilde temizlediğinizden emin olun. 

 • Uygulamadan önce saçınızı şampuanla iyice yıkayın

 • Maskeyi uygularken direkt saç derisine uygulamamaya dikkat edin

 • Saç tellerinin hepsine gelecek şekilde uygulayın

 • Üretici tarafından belirtilen süre boyunca saçta kalmasına izin verin

 • Daha sonra sadece güzelce yıkayın, saç kremini saçınıza uygulayın.

Saç maskelerini hergün uygulamak saçınızda yağlılık hissi oluşturabilir. Dolayısıyla haftada ortalama olarak 3 defa uygulamanız yeterlidir.

Bu gönderi için yorumlar kapalı.

deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler mizah.org moversvip.com deneme bonusu veren siteler 2023 deneme bonusu veren siteler sweet bonanza deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler casino siteleri deneme bonusu deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler