En İyi Termos Markaları

Açık havada bol oksijenin eşliğinde vakit geçirmek isteyen kişiler sıcak kahve ve çaylar nedeniyle termosun ne kadar faydalı olduğunu bilmektedir. Bu aşamada özellikle doğada uzun süre içeceklerinizi sıcak ya da soğuk tutma özelliğine sahip olan bu ürünler arasında kişiler en iyi termos markalarını araştırmaktadır. Öyle ki önünüzde birçok alternatif bulunmaktadır.

Son yıllarda insanlar daha çok doğaya yönelmiştir. Özellikle yoğun şehir kalabalığından uzaklaşmak için doğayı ve şehirden uzak yerleri tercih eden kişiler aynı zamanda balık tutmak, avlanmak ve yürüyüşler yapmak için doğayı seçmektedir. Gezilerimizin saati ise ne olursa olsun gezi boyuncu bize eşlik edecek sıcak bir kahve veya çay olmalıdır. Bu aşamada sizlerin ihtiyacı termos olur. Öyle ki termosların rahatlığına alıştıktan sonra sürekli yanınızdan ayırmak istemezsiniz. Zira bir kahve bağımlısıysanız siz buna zaten çoktan alışıksınız demektir.

En Kaliteli Termoslar

Gezinizde kamp yapıyorsanız burada kahve yapma olanağınız bulunabilir. Ancak bir doğada bir çok kereler suyu ısıtmak ve kahve yapmak için imkanınız olmaz. Böylelikle ihtiyacınız olan en iyi Termos olmalıdır. Böylelikle markalar arasında kendisini gösteren birkaç örnek verilebilir.

·         Stanley Master

·         Hydro Flask

·         Mannhart by Spigen B203

·         Penguen Çelik

·         Cooker

·         Daphnela

·         Contigo Bayron

·         Stanley Classic

·         Berghoff Leo Termal

·         Joystar Çift Cidarlı

 

Stanley Master

Listemizin ilk sırasında Stanley bulunmaktadır. Stanley Master size zamandan, enerjiden ve her zaman taze bir fincan kahve yapmak zorunda kalacağınız malzemelerden tasarruf etmenizi sağlar.  Eğer gündüz yolculuk yapıyorsanız, akşam eve gitmeden önce yine de güzel bir sıcak kahve içebilmenize olanak sağlar.

Paslanmaz çelikten yapılmış Stanley Master, sağlam ve dayanıklıdır. Endişelenmeden aracınızda ve  sırt çantanızda sürekli sizlere eşlik eder. İçeriğin tüketilmesinin güvenli olmasını sağlamak için sağlıklı malzemelerden yapılmaktadır.

Stanely termos, geniş bir ağız açıklığına ve çok amaçlı bir kapağa sahiptir. Kapatıldığında sızdırmaz. Bu özelliği sayesinde dökülme gibi konularda endişe yaratmaz. Ayrıca açıldığında kapak bir bardak görevi görür ve geniş ağzı dökmeyi kolaylaştırır.

Hydro Flask Termos

Nadir bulunan bir termos markasıdır. Daha çok bir su şişesini andırmaktadır. Ancak içeceklerinizi uzun süre soğuk yada sıcak tutma özelliğine sahiptir.

Hydro Flask içeceklerinizi 6 saat sıcak ve 24 saat soğuk tutmak için derecelendirilmiştir. Ancak pratikte, bazı ısı tutma sorunları nedeniyle bunu tam olarak yönetemeyebilir. Kapak sızdırmaz değildir. Muhtemelen ısının veya soğuğun kaçtığı yer burası olabilir. Sürekli sızdırıyor olması nedeniyle gözünüz daime termosta olabilir. Bu sebeple tercih edilmeyebilir.

Hydro Flask, geniş bir ağız açıklığına sahiptir. Kapaklı olarak satılmaktadır. Satın aldıktan sonra aralarından seçim yapabileceğiniz başka kapakları bulunmaktadır. Dayanıklılık için paslanmaz çelikten yapılmıştır. Ömür boyu garanti içerir ve kolay temizlik için bulaşık makinesinde yıkanabilir.

En İyi Termosta Nelere Bakmalı?

Termos alırken birkaç unsura dikkat edilmesi gerekir. Öyle ki fiyat aralığı ile yüksek olması nedeniyle pişmanlık duyabilirsiniz. Bu aşamada başlıca dikkat edilmesi gereken hususlar şunlardır.

·         Boyutu

·         Yalıtımı

·         Kapağı

·         Temizlenmesi

·         Dayanıklılığı

Boyut

Doğru boyutta termosu seçmek, onu kimin ve nerede kullanacağına bağlıdır. Bir gruba sıcak içecekler hazırlamak için yeterince büyük olması gerekiyor mu? Yoksa sadece senin için mi? Yoksa siz ve eşiniz için mi? Normal bir günde genellikle ne kadar kahve içersiniz?

Tüm bu soruları yanıtlamak, ihtiyacınız olan doğru boyutta termos bulmanızı sağlayacaktır.

Yalıtım

Yalıtımı zayıf olan bir termosa sahip olmanın pek bir anlamı yoktur. Sıcak içecekleriniz soğuyacak ve soğuk içecekleriniz ısınacaktır.  Yalıtım ne kadar iyi olursa, termos içindeki sıvının sıcaklığını o kadar uzun süre koruyabilir.

Hava zayıf bir yalıtkandır ve ısıyı hızlı bir şekilde aktarır. Bu nedenle bir termosta ne kadar az hava varsa, o kadar iyi yalıtılmış olur. Bu, evinizi sıcak tutmak için çift veya üç camlı pencereleri daha iyi yapan teori ile aynıdır.

Bazı ucuz modeller, her ikisi de çift cidarlı veya üç cidarlı paslanmaz çelik vakum yalıtımı ile rekabet edemeyen kalay veya plastiktir. İşi 3 saat kadar yapabilirler, ancak bundan sonra kahveniz soğumaya başlayacaktır.

Kapak

Bir termos kapağına bakarken düşünmeniz gereken iki şey var. İçmesi kolay mı? Kapak sızdırıyor mu? Sırt çantanıza bir şeylerin dökülmesi veya içerken burnunuza termosun parçalarının çarpması gibi şeyler sinir bozucu olabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu