Fastjel Neye İyi Gelir?

Fastjel neye iyi gelir? Jel formunda ve cilt üzerine uygulanabilen Fastjel ne işe yarar? Sorusu ile bir hayli merak edildi. Özellikle burkulma, incinme, ezilme gibi durumlarda birçok insanın elinin altında olan bir kremdir. Bundan ziyade spor yapanlarında mutlaka çantasında olduğu dikkatleri çekmiştir. Bizde Fastjel’in neye iyi geldiğine dair merak edilen tüm soruları derledik.

Yazımız tamamen Fastjel’in prospektüsü baz alınarak yazılmıştır. Herhangi bir öneri ya da tavsiye içermemektedir.

İlginizi çekebilir: Fucidin krem hemoroid için kullanılır mı?

Fastjel Neye İyi Gelir?

50 g jel içeren ambalajlar satışa sunulan Fastjel teroid olmayan antiinflamatuvar ilaç kategorisin de yer alan bir kremdir. Prospektüsünde neye iyi geldiği şu şekilde yazmaktadır:

Burkulma, incinme, ezilme, küçük eklemlerdeki artrozlar (küçük eklemlerde doku yıkımı yapan kronik eklem hastalığı), hafif şiddetteki eklem iltihapları (artritler), yüzeyeltendon
iltihapları(tendinitler), şiddetlibel ağrısı (lombalji), spor yaralanmaları gibi travmatik veya romatizmalkaynaklı kas ve iskelet sistemindeağrı ve ödeme neden olan durumların belirtilerinin tedavisinde, skleroterapi (varislerin tedavi edilmesi için kullanılan bir yöntem) sonrasındaki damariltihaplarının tedavisinde kullanılır.

Fastjel Ayak Ağrısına İyi Gelir Mi?

Ayak ağrısı genellikle ani yapılan hareketlerden kaynaklı olarak meydana gelebilmektedir. Özellikle koşmak, zıplamak ve burkulma sonucunda olabilir. Fastjel’in prospektüsünde burkulma, kas ve iskelet sisteminde ağrı gibi sorunlarda kullanılabileceği bilgisi yer almaktadır.

Fastjel Boyun Ağrısına İyi Gelir Mi?

Boyun ağrısı genellikle boyun bölgesinin dinlenmeden sürekli olarak kasıntı halinde kalmasından ve ani olarak hareket ettirilmesinden kaynaklı olarak meydana gelebilir. Burada bölgeye sıcak kompres yapmak iyi gelebilir. Buna ek olarak Fastjel’in prospektüsünde incinme, kas ve iskelet sisteminde ağrı gibi sorunlarda kullanılabileceği bilgisi yer almaktadır.

Fastjel Sırt Ağrısına İyi Gelir Mi?

Sırt ağrıları genellikle yanlış pozisyonda uyumak, sert zeminde uyumak veyahut sırtın terleyip bir anda soğumasından kaynaklı olarak meydana gelen ağrılardır. Fastjel kremin prospektüsünde burkulma, incinme, ezilme gibi durumlarda uygulanabileceği bilgisi yer almaktadır.

Fastjel Diz Ağrısına İyi Gelir Mi?

Genellikle sporcuların ve ağır işte çalışan insanların ağrısından en çok yakındığı bölge şüphesiz diz ağrısıdır. Burada bölgeye sıcak kompres uygulamak ağrının hafiflemesine neden olacaktır. Bazende diz bölgesinde bulunan tendonların çok zorlanması sonucunda meydana gelebilir. Fastjel’in prospektüsünde incinme, kas ve iskelet sisteminde ağrı gibi sorunlarda kullanılabileceği bilgisi yer almaktadır.

Fastjel Basura İyi Gelir Mi?

Hala insanların bu konu hakkında tabuları olsa da anüs içindeki kan damarlarının genişlediklerinde verdikleri isim hemoroid yani basurdur. Fastjel kremin prospektüsünde basur ile ilgili herhangi bir bilgi yer almamaktadır.

  • Basur hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için: Hemoroid için oturma banyosu

Fastjel Baş Ağrısına İyi Gelir Mi?

Genellikle baş ağrısı stres kaynaklıdır. Çok sinirlendiğimiz anlarda, üzüldüğümüz anlarda veyahut çok güldüğümüz zamanlarda da meydana gelebilmektedir. Fastjel kremin prospektüsünde özellikle baş ağrısına dair herhangi bir bilgi yer almamaktadır.

Fastjel Güneş Yanığına İyi Gelir Mi?

Güneş yanıkları normalden çok fazla güneş altında kalınması sonucu meydana gelen bölgenin akut iltihaplanması durumudur. Fastjel hafif şiddetteki eklem iltihapları, skleroterapi sonrasındaki damariltihaplarının tedavisinde kullanılan bir kremdir. Prospektüsünde güneş yanığına iyi geldiğine dair herhangi bir bilgi yer almamaktadır.

Fastjel Sivilceye İyi Gelir Mi?

Sivilce ve diğer adıyla akne; ciltte bolca bulunan yağ bezlerinin salgı adı verdiğimiz sıvısını bıraktıkları kanalların çeşitli sebeplerle tıkanması sonucunda gözeneklerde birikip zamanla mikroorganizmalarla enfekte olmasından ortaya çıkan bir cilt sorunudur. Fastjel kremin prospektüsünde sivilceye kullanımı ile ilgili herhangi bir bilgi yer almamaktadır.

  • Sivilce hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için: Sivilce Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Fastjel Ödeme İyi Gelir Mi?

Ödem vücutta aşırı derecede su toplanmasıdır. Özellikle deride ve bazı organlarda görülebilir.  Fastjel kremin prospektüsünde spor yaralanmaları gibi travmatik veyaromatizmal kaynaklı kas ve iskelet sistemindeağrı ve ödeme nedenolan durumlarınbelirtilerinin tedavisinde kullanıldığı bilgisi yer almaktadır. 

  • Ödem hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için: Vücuttan ödem nasıl atılır? Ödem atmak için kür önerileri!

Fastjel Vajinaya İyi Gelir Mi?

Genital bölge vücudun diğer yerlerine göre oldukça hassas olan bir bölgedir. Dolayısıyla sürülecek her krem veyahut yapılacak her işlem buranın flora dengesini bozabilir ve çeşitli hastalıklara neden olabilir. Lakin Fastjel kremin prospektüsünde vajinaya sürülmesi ile ilgili herhangi bir bilgi yer almamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu