Fester Abdü – Deli Mi Ne Kimdir

Fester Abdü Çukurova Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu mezunudur. Türkiye Kano milli takımızı lisanslı sporcularından biridir. Youtuber olmasının yanı sıra sporculuk hayatı da olan Fester Abdü’nün çeşitli kulüplerde dereceleri vardır. Kendisi aynı zamanda 2018 yılında Survivor’a başvurmuştur ve yarışma hakkında ‘’Çocukluk hayalimdi.’’ ifadesine yer vermiştir. Daha sonrasında kendisini sahaya atlarken kameralar görüntüledi. Sonrasında sosyal medya fenomeni Yessio ile kavgası ile gördü.

Gündeme sık sık gelmeyi başaran başarılı isim hakkında Fester Abdü nereli gibi kişisel hayatı hakkında detaylara yer verdik.

İlginizi çekebilir: Ömer Tuğrul İnançer Kimdir?

Fester Abdü - Deli Mi Ne Kimdir Kaç Yaşında Hangi Bölümde Okudu?
Fester Abdü – Deli Mi Ne Kimdir Kaç Yaşında Hangi Bölümde Okudu?

Fester Abdü Kimdir?

Gün geçtikçe sosyal medyada birbirinden farklı fenomenler kişisel hayatları ile merak ediliyor. Son zamanlarda ise deprem bölgesine giderek insanların hayatına dokunmayı başaran Fester Abdü hakkında bir çok soruyu da beraberinde getirdi. Anlık olarak bölgeden haber getiren başarılı sosyal medya fenomeninin hayatına yakından göz atalım.

Sporcu yaşamı ile bilinen ve sayısız madalyayı sahip olan Fester Abdü Türkiye’de en çok abonesi olan 10 kanalın içerisinde yer almaktadır. Özellikle çekmiş olduğu farklı videolardan sonra Fester Abdü burcu gibi bir çok soru aratıldı. Kendisinin burcu hakkında herhangi bir bilgi bulunmamaktadır.

Buna ek olarak sporcu vücudu boyunu da merak edilen listesinde yer almasına neden oldu.  Kendisi çok küçük yaşlardan beri babasının izinden giderek spor ile bir hayli yakından ilgilenmiştir. Fester Abdü boyu 1.69’dur.

Fester Abdü - Deli Mi Ne Kimdir Kaç Yaşında Hangi Bölümde Okudu?
Fester Abdü – Deli Mi Ne Kimdir Kaç Yaşında Hangi Bölümde Okudu?

Deli Mi Ne Hakkında

Fester Abdü aynı zamanda Deli Mi Ne olarak da bilinmektedir. Bunun nedeni Youtube kanalının bu ada sahip olmasıdır. Bununla birlikte kendisi hakkında bu kullanıcı adı ile de merak edilen soruları biriktir de. Özellikle Deli Mi Ne nereli gibi kişisel sorular oldukça sık araştırıldığı. Kendisi adanalıdır. Şu an ise İstanbul’da yaşadığı bilinmektedir.

Bununla birlikte kanalında birbirinden ilginç videolara yer veren sempatik sosyal medya fenomeni yaşı ile de merak edildi. Cesareti ve sportif vücudu ile bir çok fanına örnek olmayı başarmıştır. Bununla birlikte bir çok kişi Deli Mi Ne kaç yaşında sorusunu arattı. Kendisi biz yazımızı yazarken 30 yaşındadır. Genç ve enerjik olmasını babasından aldığını söyleyebiliriz.

Fester Abdü - Deli Mi Ne Kimdir Kaç Yaşında Hangi Bölümde Okudu?
Fester Abdü – Deli Mi Ne Kimdir Kaç Yaşında Hangi Bölümde Okudu?

Deli Mi Ne Youtube

Birçok fenomen artık Youtube ile birlikte adını tüm sosyal ağlara duyurmayı başardı. Bununla birlikte özellikle milyonlar izlenen Fester Abdü videoları birçok haber kanalı tarafından da paylaşıldı.  Hızla yükselişe geçen kanal kısa zamanda bir çok kişiye ulaşmayı başardı. Özellikle değişik videolar çekmeyi tercih eden Fester Abdü ilgiyi bu şekilde topladı. Dolayısıyla milyonlara ulaşması ve kemik kitle elde etmesi biraz zaman aldı.

Düzenli olarak video yüklediği YouTube kanalı Deli Mi Ne kaç abonesi var?

Kanalına düzenli olarak video yükleyen Fester en son  “Akarsuda dedektör ile altın aramak” videosunu yayınlayarak 1 milyondan fazla kişiye ulaşmayı başarmıştır. Bununla beraber biz yazımızı yazarken kendisinin 8 milyon abonesi bulunmaktadır.

Onlarca video çekmeyi başaran ve her seferinde ilgi toplayan o Deli Mi Ne aquapark videosu ile bir çok yerde yer almayı başarmıştır.

Fester Abdü - Deli Mi Ne Kimdir Kaç Yaşında Hangi Bölümde Okudu?
Fester Abdü – Deli Mi Ne Kimdir Kaç Yaşında Hangi Bölümde Okudu?

Deli Mi Ne Deprem

Geçtiğimiz günlerde Kahramanmaraş merkezli deprem binlerce can aldı. Günlerdir durmayan arama kurtarmalara ise birçok fenomen katıldı. Özellikle Fester Abdü deprem bölgesinde en çok dikkat çeken isimlerden bir tanesi. Abdü deprem bölgesi hakkında Instagram hesabından bir gönderi atarak  şu sözleri dile getirdi.

‘’Deprem haberini alıp arkadaşımızın annesinin enkaz altında olduğunu öğrenince apar topar Antalya’dan Hatay’a geldik. Elimizde sadece bir fotoğraf olmasına rağmen bir şekilde evi bulduk. Ev harabe haldeydi ve Süheyla annemiz de en alt katta 1.5 metrekare alanda sıkışmış ve bacağına kolon düşmüş haldeydi, ilk süreçte dışarıyla bağlantısı olmadığı için bağırarak yerini tespit ettik. Ardından kendi imkanlarımızla bir oyuk açarak kendisine ulaştık. Yaklaşık 24 saattir göçük altındaydı. Kendisine su ve yemek verdik, tüm gece uğraşmamıza rağmen bastıran yağmur ve dolunun binayı hareket ettirmesinden dolayı çalışmaya ara vermek zorunda kaldık. Sabahın ilk ışıklarıyla tekrar çalışmaya başladık ve 9 saat süren mücadelemizin ardından 40. saatte Süheyla annemizi kurtardık. Elhamdülillah’’

Bununla beraber deprem bölgesine geldiğinde  Instagram hesabından anlık durum hakkında:

“Yüz binlerce AFAD çalışanı olsa yine de yeterli olmuş. Bütün binalar çökmüş durumda. Hiçbir tane ayakta kalan bina yok. Yemeğe ihtiyaç var. Su yok. Arabalarına yemek doldurup getirin” 

ifadesine yer verdi.

Daha sonrasında Deli Mi Ne jammer hakkında yapmış olduğu açıklama ile gündeme geldi. “Şehirde plakasız araçlarla jammerlar geziyor” ifadesinden sonra tepki almaya başlayan ‘’Arkadaşlar bahsettiğim bu araçlar, özel askeri ekip radyo frekans cihazlarıymış. Her yere radyo frekansı yollayıp, depremde nereler yıkılmış harita çıkarıyorlarmış. Sözlerim yanlış anlaşılmış olabilir. Durum çok hassas olduğu için hemen toparlayayım dedim.’’

İfadesine yer vermiştir. Biz yazımızı yazarken sosyal medya fenomeni halen deprem bölgesindedir. 

Fester Abdü - Deli Mi Ne Kimdir Kaç Yaşında Hangi Bölümde Okudu?
Fester Abdü – Deli Mi Ne Kimdir Kaç Yaşında Hangi Bölümde Okudu?

Deli Mi Ne Film

Birçok fenomen artık film çıkartmaya başladı. Akım aslında Enes Batur’un Hayal Mi Gerçek Mi filminde sonra başladı. Bu akıma dahil olan Fester Abdü film çıkarmaya karar verdi. Bolca emek içeren film 14 Ocak 2022 tarihinde vizyona girdi. Filmin Antalya’da çekildiği bilinmektedir. Aynı zamanda kadroda birbirinden başarılı isimlerde yer almaktadır. Şeyda Erdoğan, Mehmet Esen, Serkan Ercan ve Turan Cihan Şimşek yer almaktadır. 

Peki Deli Mi Ne nin yeni filminin adı ne? Bolca emek ve özveri içeren filmin adı Düş Peşime’dir. Kısa zamanda binlerce izlenmeyi başarmıştır. Bu bilgilere ek olarak filmin yönetmenliğini İlkay Uygur üstlenmiştir.

Fester Abdü - Deli Mi Ne Kimdir Kaç Yaşında Hangi Bölümde Okudu?
Fester Abdü – Deli Mi Ne Kimdir Kaç Yaşında Hangi Bölümde Okudu?

Deli Mi Ne Stada Atladı

Fester Abdü süper kupa maçını izlemek için Antalya’dan İstanbul’a geldi. Burada Fester’in yapmış olduğu bir hareket dünya üzerinde oldukça gündem oldu. Bununla beraber Delimine ne zaman sahaya atladı? Sorusu sıkça aratıldı.

Liverpool’un zaferle sonuçlandığı maça Fester Abdü 4 arkadaşı ile birlikte izlemeye geldi. Daha sonrasında maçın 14. dakikasında kendisi sahaya atladı ve orta sahaya doğru koştu. Gol sevinci yapmasının ardından hakem maçı durdurdu ve güvenlik görevlileri Fester Abdü’nün peşinden koşmaya başladı. Kendisini kalenin orda yakalayıp sahadan çıkardılar.

Sonrasında Fester Abdü ve arkadaşları tutuklandı.

Vermiş olduğu ifadede ise şu sözlere yer verdi:

‘’Sahaya girmeyi planlamadım. Maçın 14. dakikasında heyecanıma yenik düşüp sahaya atladım. Gol sevinci yaptıktan sonra kaleye doğru koştum.’’ İfadesine yer vermiştir.

Kendisine izinsiz sahaya girmek suçundan ve maça katıldığı 4 arkadaşına da sahaya girmek suçuna ortak olmakdan hepsine işlem yapıldı. Birçok yerde ise kendisinin hangi maçta atladığı merak edilerek Deli Mi Ne hangi maçta? Sorusunu arattırdılar. Maç Liverpool ve Chelsea arasında gerçekleşti.

Fester Abdü - Deli Mi Ne Kimdir Kaç Yaşında Hangi Bölümde Okudu?
Fester Abdü – Deli Mi Ne Kimdir Kaç Yaşında Hangi Bölümde Okudu?

Deli Mi Ne ile Kim Kavga Etti?

Deli Mi Ne kavga etmesi üzerine sosyal medyanın kasılıp kavrulmasına neden oldu. Kendisi sosyal medya fenomeni Yessio ile kavga etmiştir. İlk açıklama ise Yessio’dan geldi. Yessio Show TV’de konuştu. İfadesinde ise şunlara yer verdi.

‘’Direk şişeyi alıp kafamda kırıyor. Elindeki cam parçaları ile yok seni öldüreceğim küfürler falan. Benim bütün kariyerim ve hayatın bitebilirdi. Çok milyon takipçili olabilir. Sonuç olarak oda insan ben de insanım. Bu şekilde hiçbir insanı darp edemez.

Abdü alaycı bir şekilde ‘Ben seninle konuşmam sen konuşulacak adam değilsin. Sadece sana güler geçerim.’ Deyip enseme vuruyor. Bir anda durduk yere deli mi ne adlı şahıs Ozan Temizkan’a tokat atıyor. Ben de ayırmak için araya girdiğimde yanındaki Çeto arkadaşı yumruk atıyor. Sarsılıyorum. Hafif toparlanmaya çalıştığımda deli mi ne adlı şahıs kafamda şişeyi kırıyor. Üzerime yürüyor seni öldüreceğim diye. Neye bu kini ben anlamadım. Biz ertesi gün o mekana gittiğimizde kamera kayıtları silinmiş.” 

Daha sonrasında Yessio Fester Abdü hakkında suç duyurusunda bulundu. Fester dört gün geçmesine rağmen ifade vermediği ortaya çıkmıştır.

Deli Mi Ne ise olayları Yessio’dan biraz daha farklı anlatmaktadır.

“ o senin bu dakikaya kadar sustum da haklı olduğum için gönül rahatlığından dolayı sessiz kalmayı tercih ettim. Ama artık olayı takipçi kazanma yarışı abone kazanma yarışına çevirdikleri için storyler postlar canlı yayınlar YouTube videoları ve evime gelen yemek yemiş adam bile bana olayın aslını sormadan YouTube’a video yaptı. Ben de size gerçekleri açıklama kararı aldım. Bu dakikaya kadar sessiz kalıp hukuk karşısında açıklamayı düşünüyordum ama bu dakikadan sonra sizlere gerçekleri anlatacağım.

Şimdi bunların yalanlarına bir bir sana söyleyecem. Hani sizde yalan attıklarını anlayın ki daha sonrasında olayın  gerçeklerini size anlatacağım. Sizde kafanızda tezahür edersiniz. Karşı tarafı dinlemeden bana haksızlık yaptığınızı hepiniz anlarsınız. Şimdi bu olayda kendini ortaya atan üç kişi var ve söyledikleri ilk yalan şu: benden 10 yaş küçüklermiş. Bir kere arkadaşlar hiç biri 22-23 yaşından küçük değiller. Benden on yaş küçükseniz çocuksanız oraya nasıl girdiniz? Bu birinci yalanları.

Arkadaşlar ikinci yalanları şu: kamera kayıtları yok, kendi hazırlamış oldukları üç saniyelik bir video var. Videonun önünü kesmişler videonun arkasını kesmişler ve ve onu da düzgün yapamamışlar ve orada ben zaten darp ediliyordum. Yerden kalkıyorum. İyi izlerseniz anlarsınız. Üçüncü yalanları ise şu. Zaten kendi yapmış oldu açıklamaları okuyunca bunu anlayacaksınız. Sizi ben mi uyardım, orada oturan hanımefendi mi uyardı? Bunu neden söylemiyorsunuz? Uyarıldığınızı söylüyorsunuz da neden uyarıldığınızı söylemiyorsunuz? Bakın ben taciz kelimesini ağzıma almak istemiyorum ama şu dakikaya kadar susmamın sebebi o hanımefendinin yüzü suyu hürmetineydi. Siz ne yaptığınızı çok iyi biliyorsunuz. Bende gördüğümü çok iyi biliyorum.”

 

Fester Abdü - Deli Mi Ne Kimdir Kaç Yaşında Hangi Bölümde Okudu?
Fester Abdü – Deli Mi Ne Kimdir Kaç Yaşında Hangi Bölümde Okudu?

Deli Mi Ne Survivor

Fester Abdü 2018 Survivor Allstar için başvurmuştur. Efor testine kadar başarılı olmuştur. Lakin kendisi tüm elemeleri geçmesine rağmen ve efor testinde de başarılı bir skor yapmasına rağmen çağırılmadığından söz etti.

Daha sonrasında Fester Abdü Survivor 2019’a Acun Ilıcalı tarafından davet edilmiştir. Bunun üzerine kendisi Youtube üzerinden bir video çekti. Videoda özellikle şu sözler dikkat çekti:

‘’Geçen sene yaşadığımız olaylara baktığımda biz 100.000 aboneli bir kanaldık. Bütün elemeleri geçtin mi? Evet, geçtim. Acun bey ile görüştün mü? Evet görüştüm. Herhangi olumsuz bir durum oldu mu? Olmadı. Gittin mi? Hayır. Ama bugüne bakıyorum Deli Mi Ne kanalı 2.500.000 aboneye gelmiş. Hiç başvuru yapmadığım halde telefon alıyorum ve telefonda şunlar söyleniyor ‘ ben Acun Medya’nın bilmem ne departmanından x kişisi. Sizi Survivor elemeleri için İstanbul’a davet ediyoruz’ burada ben başvurmadığımı belirttim. Bunun üzerine ‘ olsun siz davet ediliyorsunuz. Şu gün şu saatte şurada sizi bekliyoruz görüşmek üzere. Bir de şunu söylüyorlar; Türkiye Yunanistan olacak bilmem ne. Gönlümden geçen bu seneki Survivor’a gitmemek. Kendimi gitmemek için zor tutuyorum.’’

Daha sonrasında kendisi Survivor yarışmacısına katılmamıştır.

Bizi Instagram hesabınızdan takip etmeyi unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler mizah.org moversvip.com