Genital bölge kararması için doğal yöntemler nelerdir? Vajina beyazlatma nasıl yapılır?

Genital bölge kararması için doğal yöntemler nelerdir? Vajina beyazlatma nasıl yapılır?
Genital bölge kararması için doğal yöntemler nelerdir? Vajina beyazlatma nasıl yapılır?
4 Ocak 2022

Genital bölge kararması için doğal yöntemler nelerdir? Birçok kişinin karşılaştığı ve anlam veremediği bir durum olan genital bölge kararması neden olur? Olağan bir görüntü değişimi olarak kabul edilen genital bölge kararmaları hem erkek, hem de kadınlarda görülmektedir. Ancak buna rağmen vajina bölgesindeki kararmalar pek çok kadın için oldukça can sıkıcıdır ve bu kişileri vajina nasıl beyazlatılır araştırmasına yöneltmektedir. Genetik yatkınlık, çevresel faktörler ve yanlış uygulamalar sonucu gelişen genital bölge kararması hoş olmayan bir görüntü oluşturmaktadır. Tıbbi müdahale ile düzeltilebilen genital bölge kararması için doğal yöntemler bulunmakta. Herkesin kolaylıkla uygulayabileceği vajina beyazlatmanın doğal yollarını ve diğer bikini bölgesinde kararma için önerilen yöntemleri sizler için araştırıp, derledik.

Genital bölge kararması neden olur?

Genital bölge kararması nedir? Vajina kararması neden olur?

Genital bölge kararması kadın ve erkeklerin cinsel organ ile çevresindeki cilt renginin diğer bölgelere nazaran koyu bir renge dönüşmesidir. Sağlık açısından hiçbir sorun oluşturmayan genital bölge kararmaları doğal yöntemler yoluyla önceki rengine dönebilmektedir. Vajina kararmasının birden fazla nedeni bulunur ve bu nedenlerin pek çoğu yanlış uygulamalar sonucu gerçekleşir.

Bikini bölgesi (Genital bölge) kararması neden olur?

Bikini bölgesinde kararma neden olur? Bazı kişilerde vajina kararması sonradan ortaya çıkarken, bazılarında bu durum doğuştan gelmektedir. Aynı zamanda esmer tenli kişilerinde genital bölgesinin koyu renge sahip olması normal karşılanmaktadır. Sonradan gerçekleşen genital bölge kararmasının en büyük nedeni o bölgedeki dokularda, östrojen hormonu oranının yüksek olmasıdır. Vajinadaki diğer esmerleşme nedenleri ise genellikle dış etkenlerdir. Genital bölge, vajina kararmasının nedenleri genel olarak şunlardır:

 • Yüksek östrojen hormonu nedeni ile melanisit adı verilen ve cilt renginin koyulaşmasını sağlayan hücreleri uyarması.
 • Yanlış bir şekilde güneşlenmek; güneş ışınları bikini bölgesi kapalı dahi olsa o bölgeye ulaşabilmektedir. Mayo ya da bikiniler güneşin UV ışınlarına karşı koruyucu değildir ve genital bölgenin kararmasını engelleyemezler.
 • Hamilelikle birlikte hormon seviyelerinde meydana gelen ani iniş ve çıkışlar.
 • Cildin nefes almasını ve kan dolaşımını engelleyen dar kıyafetler giyilmesi.
 • Doğum kontrol hapı kullanmakta genital bölge kararmasına neden olan etkenlerden biridir. Doğum kontrol hapları yüksek östrojen hormonu içerir ve bu durum vajinada kararmalara yol açmaktadır.
 • Sürekli sentetik ve polyester iç çamaşırları kullanılması. Bu tür kumaşlar cildin nefes almasını engeller ve genital bölgede kararmalara neden olur.
 • Cinsel ilişki sonrasında genital bölgenin ıslak bırakılması.
 • Çok güçlü kimyasallar kullanarak hazırlanan tüy dökücü kremlerin uzun süre kullanılması.
 • Bikini bölgesinin depilasyon yöntemi olarak jiletle temizlenmesi bir süre sonra vajinada kararmalara neden olmaktadır.
 • Sert ve yanlış ağda seçimi de vajina kararmasına etkendir.
 • İç çamaşırlarının sık sık değiştirilmemesi ve genital temizliğe önem verilmemesi.
 • Kişinin kıl yapısı ve cilt tonuna uygun olmayan lazer epilasyon cihazı ile depilasyon uygulaması.
 • Yaşın ilerlemesi ile vücutta gerçekleşen değişimler ve hormon seviyelerinin öncekine nazaran farklılaşması.
 • Sürekli kullanılan bazı ilaçların yan etkisi de bikini bölgesinin kararmasına sebep olmaktadır.

Genital bölge kararması için doğal yöntemler nelerdir?

Genital bölge kararması için doğal yöntemler nelerdir, vajina nasıl beyazlatılır? Bikini bölgesi kararması için ne yapılır?

Genital bölge kararması için doğal yöntemler nelerdir? Bikini bölgesi ve vajina kararması için ne yapılır? Pek çok kişi bu soruların yanıtını merak ederek doğal yöntemlerle genital bölgenin nasıl beyazlatılacağını araştırmakta. Genital bölge kararması ve bir diğer ismi ile bikini bölgesinin kararması yukarıda paylaşmış olduğumuz gibi birçok nedene bağlı olarak gerçekleşmektedir. Fiziksel hiçbir sakıncası olmayan genital bölge kararmasını, doğal yollarla genital bölge beyazlatma yöntemlerini uygulayarak sorun olmaktan çıkarabilirsiniz. İşte, hepsi doğal ve kolay temin edilebilecek malzemelerle uygulanan genital bölge kararması için yapılacak doğal yöntemler:

Hindistan cevizi yağı ve bal karışımı ile vajina beyazlatma

Genital bölge kararması için uygulanabilecek doğal yöntemlerden ilki, hindistan cevizi yağı ve bal karışımından faydalanmaktır. Bir kasenin içerisinde 1 tatlı kaşığı hindistan cevizi yağı ile 1 tatlı kaşığı bal karıştırılarak bir miktar ısıtılır. Hazırlanan karışım genital bölgenin üzerine sürüp 15 dakika beklenmesinin ardından gül suyu ile temizlenmektedir.

Salatalık suyu ve aloe vera jeli karışımı ile vajina beyazlatma

Aloe veranın cilt üzerindeki aydınlatıcı ve gençleştirici özellikleri herkes tarafından kabul edilmektedir. Genital bölge kararmasını evde doğal yöntemlerle düzeltmek ve vajinayı beyazlatmak için de aloe veradan yararlanılmakta. Bir salatalık ezilerek suyu çıkarılır ve aloe vera jeli ilave edilerek jel bir kıvam elde edilir. Elde edilen jel bikini bölgesindeki kararmaların üzerine sürüp 15 dakika bekledikten sonra bol soğuk su ile durulanır.

Yoğurt ile genital bölge kararmalarını düzeltebilirsiniz

Genital bölge kararmaları için evde uygulayabileceğiniz bir başka doğal yöntem ise, yoğurt kullanarak vajina beyazlatmadır. Bu yöntemi uygulayarak vajina beyazlatmak için yeteri miktarda yoğurt vajinal bölgeye 8 ila 10 dakika boyunca masaj yaparak sürülür ve 15 dakika bekledikten sonra su ile durulanır.

Karbonat ile genital bölge kararmalarını beyazlatabilirsiniz

Karbonat pek çok aydınlatıcı cilt maskesinde kullanılan doğal malzemelerden bir tanesidir. Bikini bölgesi ve vajina beyazlatma için 1 tatlı kaşığı karbonat ile 1 tatlı kaşığı su karıştırıp macun haline getirilir. Karışım genital bölgede kararma olan yerlere sürülür ve yaklaşık 10 ila 15 dakika beklettikten sonra bol su ile durulanır.

Portakal kabuğu ve yoğurt karışımı ile vajina beyazlatma

Genital bölge kararmalarını gidermek için uygulanan bir diğer doğal yöntem portakal kabuğu ve yoğurt karışımı ile vajina beyazlatmaktır. Tamamen ezilmiş bir miktar portakal kabuğu ve biraz yoğurt karıştırılıp vajina bölgesine sürüldükten sonra kuruması beklenir. Karışımın tamamen kurumasının ardından bol su ile temizlenir.

Limon suyu ile genital bölge kararmalarını beyazlatma

Limon suyu ile vajina beyazlatmak için yeteri miktarda limon suyunu vajinal bölge üzerine sürebilir ve bir süre bekletip durulayabilirsiniz. Genital bölge kararması beyazlayana kadar düzenli olarak bu işlem uygulanabilmektedir.

Patates suyu ile vajinal bölgeyi beyazlatma

Genital bölgedeki kararmaları doğal yöntemlerle beyazlatmak için patates suyunun ağartıcı özelliğinden faydalanabilirsiniz. Bu yöntemi uygulamak için bir patatesi ortadan keserek veya büyük dilimlere ayırarak vajinal bölge üzerinde dairesel hareketlerle 10 ila 15 dakika arası masaj yapmak yeterlidir.

Sandal ağacı tozu ve gül suyu ile genital bölge beyazlatma

Genital bölge beyazlatmak için haftada 3 veya 4 kez uygulayabileceğiniz bu yöntem için 1 yemek kaşığı sandal ağacı tozu ile 10 damla gül suyunu karıştırıp, kıvamlı bir macun haline getirin. Temizlenmiş olan genital bölgeye bu macunu sürüp yaklaşık 10 – 15 dakika bekletip ılık su ile durulayabilirsiniz.

Zeytinyağı ile bikini bölgesini beyazlatma

Zeytinyağı ile de doğal yollardan genital bölge beyazlatma işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Bu işlem için bir miktar zeytinyağı gece yatmadan önce genital bölgeye masaj yaparak sürülür ve bir gece boyunca bu şekilde bekletilir. Ertesi sabah bol su ile yıkayarak zeytinyağı temizlenir.

Yumurta beyazı ile vajina beyazlatma

Genital bölgedeki kararmaları beyazlatmanın doğal yöntemlerinden bir diğeri yumurta akı kullanmaktır. Yumurta beyazı ile vajina beyazlatmak için yumurtanın beyaz kısmı ayrılır ve genital bölgenin üzerine sürülür. Yumurta akı kuruyana kadar bekledikten sonra su ile durulanır.

Suna Dumankaya genital bölge beyazlatma kürü

Cilt güzelliği ve sağlığı için birçok doğal reçetesi bulunan Suna Dumankaya’nın genital bölge beyazlatma kürü ile vajina beyazlatma işlemini kendiniz gerçekleştirebilirsiniz. 1 çay kaşığı vazelin, 1 çay kaşığı limon suyu ve 1 çay kaşığı elma suyunu bir kap içerisinde karıştırdıktan sonra genital bölgenin kararan kısımlarına sürün ve kurumasını bekleyin. Karışım tamamen kuruduktan sonra ılık su ile durulayıp bebek pudrası sürebilirsiniz.

Genital bölge kararması doğal yöntemlerle beyazlatılırken neye dikkat edilmeli?

Genital bölge hem erkek, hem de kadın cildinin en hassas ve çabuk tahriş olabilen bölgesidir. Doğal yollarla genital bölge beyazlatma işlemi yapmadan önce şu noktaya dikkat edilmelidir. Kullanacağınız malzeme her ne olursa olsun hazırladığınız kür veya macunu mutlaka bilek ya da kol gibi cildin farklı bir yerine sürür, test etmelisiniz. Hazırladığınız vajina beyazlatma kürü şayet cildinizde alerjik reaksiyona sebep olarak tahriş etmiş ise, kesinlikle genital bölge üzerine uygulamamalısınız.

Vajina nasıl beyazlatılır?

Genital bölge kararması (Vajina kararması) teşhis ve tedavisi nasıldır?

Vajina kararmalarında bu durumun teşhisini uzman doktorlar tarafından konulmaktadır. Fiziksel açıdan kişilere hiçbir zararı olmayan genital bölge kararması ciddi boyutlarda ise, cinsel özgüvensizliğe yol açmaması için tedavi edilmektedir. Genital bölge kararmaları için doğal yöntemler uygulanmasına rağmen düzelmeyen vajina kararmalarında mutlaka bir hekime başvurulmalıdır. Bikini bölgesi kararması teşhisi konulması için doktor tarafından önce fiziksel muayene yapılır ve ardından gerekli olduğu düşünülürse hormon tahlili istenmektedir. Genital bölge kararmalarının en önemli nedeni vücutta bulunan östrojen hormonu seviyesinin gereğinden yüksek olmasıdır. Yapılan hormon tahlili sonucu mevcut östrojen seviyesi belirlenerek, bu yönde bir tedavi yöntemi uygulanmaktadır.

Genital bölge – bikini bölgesi kararması tedavisi nasıl yapılır?

Genital bölge kararmasının birçok tıbbi ve doğal yöntemlerle gerçekleştirilen tedavi şekli bulunmaktadır. Tedavi yöntemleri; doğal kürler, kimyasal peeling uygulanması, dermokozmetik ürün kullanmak ve lazer tedavisi şeklinde olmakla beraber, hangi yöntemin tercih edileceği vajina kararmasının derecesine göre değişmektedir.

 • Genital bölge kararması için doğal kür ve diğer yöntemlerin uygulanması: Vajina kararmalarını yok etmek ve beyazlatmak için ilk olarak doğal kürler ve diğer doğal yöntemlerin uygulanması akla gelmektedir. Bal, zeytinyağı, portakal kabuğu, karbonat, aloe vera, yoğurt, patates, zeytinyağı, limon ve limon yağı cilt beyazlatıcı olarak kullanılmaktadır.
 • Dermokozmetik kremler: Genital bölge kararmalarının bir başka tedavi yöntemi dermokozmetik krem kullanmaktır. Cildi beyazlatan ve daha aydınlık görünmesini sağlayan dermokozmetik kremler düzenli ve uzun süre kullanım sonucu etki göstermektedir. Bu ürünler cildi tahriş edebileceği için mutlaka bir doktora danışmalı ve eczanelerde satılan ürünler satın alınmalıdır.
 • Kimyasal peeling yöntemi: Bikini bölgesi kararmaları için kullanılan başka bir yöntem, birçok leke probleminde başvurulan kimyasal peelingtir. Bu yöntemde uzman kişiler tarafından bikini bölgesine çeşitli kimyasal solüsyonlar uygulanarak cildin üst tabakası soyulmaktadır.
 • Lazerle tedavi yöntemi: Genital kararmanın derecesine göre seans sayısı ve süresi ayarlanmak koşulu ile lazerle genital bölgenin beyazlatılmasıdır. Lazerle vajina beyazlatma işlemi yaklaşık olarak 15 ila 20 dakika sürmektedir.

Genital bölge kararması için hangi doktora gidilir?

Genital bölge kararmaları ve vajina beyazlatma işlemleri için kadın hastalıkları ve doğum uzmanlarına, cilt doktoruna, dermatoloji uzmanına ya da özel estetik kliniklerine başvurulmalıdır.

Genital bölge kararması için kullanılan ve vajina beyazlatıcı ilaçlar nelerdir?

Genital bölge kararması bir sağlık sorunu ve hastalık olmadığı için herhangi bir ilaç tedavisi bulunmamaktadır. Fakat vajina beyazlatmak ve bikini bölgesinde oluşan kararmaları düzeltmek için çeşitli aydınlatıcı ve cilt beyazlatıcı dermokozmetik ürünler kullanılmaktadır. Alerjik reaksiyon ve tahriş etkisi gösterme ihtimali yüksek olan bu cilt beyazlatıcı krem ve jelleri kullanmadan önce mutlaka bir uzman görüşü alınmalı ve doğal içerikli ürünler tercih edilmelidir.

Hamilelikte genital bölge kararması normal midir?

Hamilelikte genital bölge kararması normal midir? Genital bölge kararmalarının esas sebeplerinden bir tanesi, vücuttaki östrojen hormonu seviyesinin artmasıdır. Hamilelik ile birlikte kadınların hormon dengesi değişmekte ve östrojen hormonu salgılanması yükselmektedir. Bu nedenle uzmanlar tarafından hamilelikte genital bölge kararmaları normal sayılmaktadır.

Okurun dikkatine: Burada belirtilen sağlık bilgileri, maske tarifleri, kür tarifleri, diyet önerileri ve diğer detaylar internet ortamından derlenmiştir ve kesinlikle doktor tavsiyesi değildir. Genel bilgiler olup doğruluğu teyit edilmemiştir. Bu tür tariflerin her vücutta düzenli ilaç kullanımı, çeşitli hastalıklar, vücut hassasiyetleri veya aşırı kullanımlar sebebiyle kişiden kişiye farklı sonuçlar verebileceği unutulmamalıdır. Sitemizde yer alan bilgiler reçete değildir ve tavsiye niteliği taşımamaktadır. Buna rağmen yazılmış olan bilgileri uygulama kaynaklı kullanımlardan doğabilecek zararlardan kişinin kendisi sorumlu olup sitemiz cemre.com ve yazarları sorumluluk kabul etmemektedir.

 

 

Bu gönderi için yorumlar kapalı.

deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler mizah.org moversvip.com deneme bonusu veren siteler 2023 deneme bonusu veren siteler sweet bonanza deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler casino siteleri deneme bonusu deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler