Göz rengine göre makyaj nasıl yapılır?

Göz rengine göre makyaj nasıl yapılır?
Göz rengine göre makyaj nasıl yapılır?
26 Mart 2021

Makyajın bütününü oluşturan en önemli etken göz rengi olduğunu söyleyebiliriz. Göz rengini baz alanarak, tüm yüze makyaj yapılırsa  o zaman kusursuz bir görünüm elde etmiş olursunuz. Göz renginizi temel alarak makyaj yaptığınız takdirde, gözlerinizin çekiciliği önemli ölçüde artar. Özellikle gözleri ortaya çıkaran bir makyaj yapıldığında etraftaki kişilerin etkilenme oranları da artmış olur. Dünyaya açılacak pencereler gözlerden geçer. O nedenle gözlerin ön plana çıkarılması kişinin avantajına olur. Kusursuz bir makyajla; gözlerinizde anlımlı bakışlara sahip olablirsiniz. Özetle; makyajınızı yapmadan önce mutlaka göz renginizi dikkate almalısınız. Bizde bu kapsamda; göz rengine göre makyaj, göz rengini ortaya çıkaran makyaj, göz rengine göre far seçimi, kahverengi gözleri bal rengi yapmak ve ela gözü yeşili çevirmek gibi birçok merak edilen konuyu sizler için ele aldık.Keyifli okumalar…

Gözlerin renklerine göre makyaj önerileri

Göz rengi baz alınarak yapılan makyaj sonrasında yukarıda da değindiğimiz üzere;  etkilecilik, çekicilik yönlerinde kişi büyük avantaj sağlamış olur. O nedenle doğru makyajın kriterlerinden biri de göz rengidir diyebiliriz. Göz renklerine göre makyaj önerilerini şöyle sıralayabiliriz.

siyah göz rengine göre makyaj

Koyu kahve rengindeki gözler için makyaj

Çok fazla çevremizde rastlamadığımız koyu kahve rengi gözler için;  kömür rengi, mor, parlak kahve, gri, yeşil ve lacivert tonlarını tercih edebilirsiniz. Bu tonlarla koyu kahve renkli gözlü kişiler; kusursuz, muhteşem görüntüye kavuşurlar. Koyu kahve rengi gözlerin belirginliğini en iyi saydığımız tonlardaki makyajlar çıkarır.

mavi göz rengine göre makyaj

Mavi gözler için makyaj

Mavi renkli göze sahip olmak zaten başlı başına çekiciliğinizi artırıyor. O yüzden mavi göze sahip olanlar karmaşık renklerden uzak durması daha doğru olur. Mavi gözlü kişiler için önerdiğimiz makyaj tonları; turuncudur… Renk çarkında turuncuyla mavi birbirlerine zıttır… Özellikle mavi gözlü kişilere, turuncuyla kahve tonlarına sahip farları öneriyoruz. Masmavi gözlere, turuncu ve kahve tonlarında uygulanan gölgeler muhteşem olur. Ayrıca pırıltılı şampanya, altın ve bronz renklide mavi gözlerle uyum sağlar. Mavi gözlülerin ciltleri beyaz olması nedeniyle, siyah göz kalemi kesinlikle sürmemeleri gerekiyor. Çünkü  gözlerde çok sert bakışlara neden oluyor. Yalnız göz farını sürmeden önce mutlaka astar kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Böylelikle farınız sabitlenerek gözleriniz fazlasıyla aydınlık gözükür. Mavi gözlerde eyeliner seçimide çok önemlidir… Bu renklerdeki gözlerde, siyah yerine lacivert ya da koyu gri renkli eyelinerler daha güzel olur. Lacivert ve koyu gri renkli eyeliner, yeşil gözleri muhteşem şekilde çerçeveleyecek. Mavi gözler, bu eyeliner renklerinde belirginleşerek etkileyiciliği artacak. Mavi gözlerde, maskaraysa çok hafif uygulanmalıdır. Aşırı maskara uygulandığında gözlere boğucu özelliği kazandırır. Mavi gözlülerin ruj seçimleriyse, göz makyajına göre ayarlanmalıdır. Göz makyajı iddialıysa, dudaklar doğal olması gerekiyor. Dumanlı göz makyajı yapan mavi gözlü kişiler; nude, şftali tonlarında rujlar tercih edebilirler. Mavi gözlere sade göz makyajı yapıldıysa; bu sefer dudakların ön plana çıkarılması gerekiyor. Mavi gözlülerin allık seçimleriyse; pembe, yumuşak ve pastel tonlarda olmalıdır. Hatta sim içermeyen doğal görünüme sahip aydınlatıcılarda mavi gözlere çok yakışır. 

Kahverengi gözler için makyaj

Kahverengi gözlere sahip kişiler her ne kadar hayırlansalarda aslında onlar diğer renklere göre daha avantajlılar… Sahip oldukları avantajları özellikle makyaj yaparken daha iyi hissedebilirler. Gözlerin doğal rengi olduğu için kahverengiye; neredeyse tüm makyaj tonları gider. Açık kahve, yeşil, turuncu, mor kahverengi gözlerde muhteşem durur. Kahverengi gözleri belirgin, çekici hale getirmek adına koyu eyeliner seçmelisiniz. Aynı zamanda rimelide koyu renklerde seçmeniz çok doğru olur. Kahverengi gözlere; altın, bakır ve toprak tonları çok yakışır. Hafif parıldayan, ışıldayan ve sedefli farlarda kahverengi gözlerde olağanüstü durur. Kahverengi gözlerin ortaya çıkması adına, sıcak tonlarıda tercih edebilirsiniz. Kahverengi gözlerin etkileyiciliğini, dumanlı göz makyajı artırır. Kahverengi gözlerin ruj rengiyse; nude, mat kırmızı, doğal pembe ve ve şeftalidir… Göz makyajı sadeyse, gözler ön planda olması açısından dudaklarda da sadelik olmalıdır. Fakat kahverengi gözleri ön plana çıkarmak gibi bir amaç gütmüyorsanız, kırmızı canlı renklerde rujlar tercih edebilirsiniz. Kahverengi gözlere buğulu tonlarda makyaj uygulandığında; nude tonlarında rujlar seçmeniz en doğru karar olur. Yalnız iddialı olmayı seviyorsanız buğulu makyaja; bordo, mürdüm, kırmızı ve kahverengi renkler yakışır. Allık seçimindeyse buğulu gözlere, sade tonlar tercih edilmelidir.

yeşil gözler için makyaj

Yeşil gözler için makyaj

Yeşil gözlüler, gündüzleri nötr kaşları tercih edebilirler. Özellikle kahverengi ile kırmızımsı tonlar yeşil gözlerde muhteşem durur. Yeşil gözleri belirginleştirmek adına, mor renkli eyeliner ve maskara tercih edebilirsiniz. Yeşil gözleri belirgin hale getirmek adına; kırmızı, pembe ve mor tonlardan yararlanabilirsiniz. Yeşil gözlerin tonları baz alınarak; sıcak ve koyu pembe tonlarda makyajda doğru olur. Yeşil gözlerin ışıltıya sahip olması için aynı tonlarda farlar tercih edebilirsiniz. Fakat bu seçimle birlikte gözleriniz sıkıcı ve yoğun görünüm kazanabilir. Yeşil gözlere gölge yapmak için koyu tonları tercih edebilirsiniz. Altın, bronz ve bakır yeşil gözlere daha çok hitap ediyor. Kırık tonlardaki eyelinerler, yeşil gözler için daha idealdir… Siyah eyeliner, yeşil gözlerin sert görünmesini sağlar. Yeşil gözlerin ruj renkleriyse; bordo, pembe ve yavruağzı olduğunu söyleyebiliriz. Kırmızı, kahverengi rujları yeşil gözlüler çok tercih etmemelidir. Özellikle kahverengi renkli ruj, yeşil gözlülere hiç hitap etmez. Kırmız renkli ruju dayeşil gözlüler sadece özel günlerde kullanmalıdır. 

ela gözler için makyaj

Ela gözler için makyaj

Ela gözler aslında makyaj konusunda, en çok uğraştıran göz rengidir diyebiliriz. Değişken bir renk olduğundan ela, makyajda da kişiyi çok zorlar. Ela gözlerin makyaj tonları; mürdüm ile mordur diyebiliriz. Bu tonlar ela gözleri; daha belirgin, yeşil ve parlak gösteriyor. Ela gözlerin diğer makyaj tonlarıysa; gri, toprak, mor, yeşil ve mavidir diyebiliriz. Ela gözlerin vazgeçilmez rengiyse, lacivert olduğunu söyleyebiliriz. Lacivert tonlarda yapılan makyaj ela gözlerin derinlik kazanmasına neden olur. Ela gözlerin her daim öne çıkması için koyu tonlarda makyaj uygulanmalıdır. Ela gözlerin olmazsa olmaz far renkleri; yeşil, mürdüm, eflatun ve mordur… Ela gözlere; bronz ve altın sarısı tonlarda farlarda sürebilirsiniz. Yeşil gözlere pırıltılık kazandırabilmek için; füme, gümüş ve metalik tonlarda farlarda kullanabilirsiniz. Yeşil gözleri özellikle metalik tonlardaki farlar çok ön plana çıkarır. Yeşil gözlülerin, başlıca far rengi gri olup, kesinlikle makyaj çantalarında bulundurmalarını öneriyoruz. Pembe tonlarda, yeşil gözlüler için güzel tercihtir… Ela gözlere, kahverengi tonlarda yapılan makyajda muhteşem durur. Ela gözlerin çarpıcılığını artırmak adına, göz pınarlarına mutlaka açık tonlarda aydınlatıcı sürülmelidir. Yeşil gözlüler, siyah göz kalemini gözlerin içine çekmeliler. Yeşil gözlerin çekiciliğini artırmak adına, gözlerin dışındaki köşelere farı uygulamak daha doğru olur. Bu uygulama badem göz görünümüne kavuşturur. Yeşil gözlüler, koyu renklerdeki rujlardan uzak durmalılar. Yeşil gözlerle; yumuşak pembeler ve hafif tonlar uyum sağlar. 

Gözleri renkli gösteren makyaj hileleri

Küçük dokunuşlarla gözlerinizi renkli gösterebilirsiniz. Kahverengi gözlerin rengini açmak için; bronz ile altın tonlarında makyajlar yapabilirsiniz. Bu sayede gözünüz kahverengi değil de ela gibi gözükür. Kahverengi gözleri ela gibi gösterebilmek için; parlak bitiş özelliği olan kremsi farları kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Bronz farlar ile kahverengi gözler ışıldayan görünüme sahip olacak. Açık kahverengi gözlere sahip olanlar, gözlerinin rengini daha da açmak istiyorlarsa; kontrast renklerle makyaj yapabilirler. Metalik gümüş, pembe ve mor tonlarıyla yapılan makyajlar kahverengi gözleri açarak, sıcak tonlara kavuşmasını sağlar. Kahverengi gözlerin rengini açmak için mavi tonlar en bilinendir… Bronz ve toprak tonlarıyla göz makyajının arkasından, mavi eyeliner sürdüğü takdirde gözler fazlasıyla ön plana çıkar. Bu yöntem için; keskin ve uzun kuyruklu eyeliner tercih etmeni öneriyoruz. Eyelineri, tek kirpik diplerine uygulaman doğru olur. 

Ela gözleri nasıl yeşil gösterilir?

Ela gözlüler, yeşil tonların ön plana çıkarılması için metalik renklerden oluşan göz makyajlarını tercih edebilirler. Örneğin; göz makyajında, gümüş aydınlık tonlar kullanarak ela gözlerdeki yeşilliği ön plana çıkarabilirsiniz. Ela gözlerde; füme ile metalik tonlar muhteşem durur. Ela gözlerin yeşil tonunu ortaya çıkarmak adına; far fırçasını ıslatarak farı sürünüz. Bu işlem aynı zamanda gözlerin; parıltılı, ılak ışıltılı ve metalik görünmesini sağlayacak. Ela gözlere makyaj yaparken, koyu tonlarda farlar kullanılması çekiciliğin artması için daha iyi olur. 

göz rengine göre makyaj

Göz rengine göre makyaj Süslü Sözlük

Göz renklerine göre yapılan uygun makyajlarla ilgili detaylı yorumlar, Süslü Sözlük adlı sitede de yer alıyor. Süslü Sözlük adlı sitedeki, göz rengine göre makyaj önerilerine bakmak için linke tıklayabilirsiniz.

göz rengine göre makyaj

Göz rengine göre nasıl makyaj yapılır Kızlar Soruyor

Göz rengi temel alınarak yapılan makyaj önerilerine, Kızlar Soruyor adlı siteden de ulaşabilirsiniz. Kızlar Soruyor adlı sayfadaki, konuyla ilgili yorumları incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Göz rengine göre makyaj nasıl yapılır Kadınlar Kulübü

Gözlerin güzelliğini ortaya çıkarmak için rengine göre makyaj yapılması gerekiyor. Kadınlar Kulübü adlı sitede de, göz renklerine göre makyaj önerilerini inceleyebilirsiniz. Kadınlar Kulübü sayfasındaki önerilere ulaşmak için butona tıklayınız. 

Bu gönderi için yorumlar kapalı.

deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler mizah.org moversvip.com deneme bonusu veren siteler 2023 deneme bonusu veren siteler sweet bonanza deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler casino siteleri deneme bonusu deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler