İnstagram hesap dondurma nasıl yapılır 2023

İnstagram hesap dondurma nasıl yapılır 2021? Bir günlüğüne de olsa sosyal medya hesaplarınızı dondurun ve hak ettiğiniz molayı verin. Sosyal Medya, paradokslar için bir demleme alanıdır. İnanılmaz derecede harika ve yine de çok toksik olabilir. Ara sıra biraz ara vermek, ruh sağlığınızı iyileştirmek için bazen kaçınılmaz hale gelir. instagram hesap dondurma

İnstagram hesap dondurma nasıl yapılır 2021?

Son zamanlarda, insanlar bir günlüğüne instagram dondurmalarına da gidiyor. Dondurma, şirketin yanlış bilgi ve nefret söyleminin yayılmasına karşı harekete geçmeyen politikalarını protesto etmek içindir. Siz de hareketi desteklemek için instagram hesaplarınızı devre dışı bırakmak istiyorsanız, bunu geçici olarak yapabilirsiniz.İnstagram hesap dondurma

Hem instagram hesaplarınızı geçici olarak devre dışı bırakabilir ve istediğiniz zaman yeniden etkinleştirebilirsiniz. Bu nedenle, kısa bir mola vermek veya harekete katılmak istiyorsanız, hesaplarınızı geçici olarak nasıl dondurabileceğinizi burada bulabilirsiniz.

İnstagram hesap dondurma

instagram hesabınızı geçici olarak devre dışı bırakmak için, telefonunuzdan veya bilgisayarınızın tarayıcısından instagram.com’da hesabınıza giriş yapın. İnstagram hesap dondurma

Not: Hesabınızı instagram uygulamasından geçici olarak devre dışı bırakamazsınız; tarayıcıdan instagram kullanmanız gerekir.

Ekranın sağ üst köşesindeki ‘Profil resmi’ simgesine tıklayın ve menüden ‘Profil’i seçin.

Ardından, ‘Profili Düzenle’ seçeneğine tıklayın.

Profil bilgileriniz açılacaktır. Aşağıya doğru kaydırın ve ‘Hesabımı geçici olarak devre dışı bırak’ düğmesini tıklayın.

Hesabınızı devre dışı bırakma ekranı görünecektir. Hesabınızı devre dışı bırakmak için açılır menüden bir neden seçin ve şifrenizi girin. Her iki adımı da tamamlar tamamlamaz, ‘Hesabı Geçici Olarak Kapat’ düğmesi tıklanabilir hale gelecektir; işlemi bitirmek için üzerine tıklayın.

Hesabınızı istediğiniz zaman instagram’da oturum açarak yeniden etkinleştirebilirsiniz.

Instagram hesabı kalıcı olarak nasıl silinir?

Instagram’ın nasıl silineceği konusunda rehberlik mi arıyorsunuz? Doğru yere geldiniz. Bağımlılık yapan resim paylaşım uygulamasında çok fazla zaman harcadığınızı düşündüğünüz için veya (Instagram’ın sahibi olan) Facebook ile bağlarınızı kesmeye çalışıyorsanız , Instagram hesabınızı silmek veya devre dışı bırakmak gerçekten basittir. 

 

İlk olarak, hesabınızı çevrimdışına almak istediğiniz iki farklı yoldan hangisine karar vermeniz gerekir:

 • Instagram’ı kalıcı olarak silin. Hesabınızı sildiğinizde, profiliniz, fotoğraflarınız, videolarınız, yorumlarınız, beğenileriniz ve takipçileriniz sonsuza kadar yok olacak – ve hesabı diriltemeyecek veya içindeki hiçbir veriyi alamazsınız. Ayrıca, aynı kullanıcı adıyla tekrar kaydolamayacak veya aynı kullanıcı adını başka bir hesaba ekleyemezsiniz. Bunu yapmadan önce Instagram resimlerinizi, videolarınızı ve diğer hesap ayrıntılarınızı indirmek isteyebilirsiniz (talimatlar bu sayfanın devamındadır).
 • Instagram hesabınızı geçici olarak devre dışı bırakın. Hesabınızı devre dışı bıraktığınızda, profiliniz, fotoğraflarınız, yorumlarınız ve beğenileriniz gizlenecek, ancak tüm bu bilgileri yalnızca tekrar giriş yaparak geri yükleyebilirsiniz ve sanki hiç ayrılmamışsınız gibi olacaktır. Her ne sebeple olursa olsun hizmetten geçici olarak dinlenmek istiyorsanız, ancak bağları tamamen kesmeye ve verilerinizi tamamen kaybetmeye henüz hazır değilseniz, bu doğru seçenektir.

İnstagram kalıcı olarak nasıl silinir?

Instagram hesabınızı silmeden önce, platforma yüklediğiniz her şeyin bir kopyasını indirmek için birkaç dakikanızı ayırmanızı öneririz. Bu, fotoğraflarınızı, videolarınızı, yorumlarınızı ve profil bilgilerinizi içerir.

 

Verilerinizi indirmek için bu bağlantıyı takip edin, e-posta adresinizi ve Instagram hesap şifrenizi girin ve İndirme İste düğmesine basın. Instagram’ın bu verileri bir araya getirip size göndermesi 48 saat kadar sürebilir, bu nedenle biraz daha sabır gerektirir.

Bu veriler geldiğinde, Instagram’ı kalıcı olarak silmeye hazırsınız. Bu adımları takip et:

 • Instagram web sitesini ziyaret edin ve hesabınıza giriş yapın – bunun nedeni, bir Instagram hesabını telefon uygulamasından devre dışı bırakamazsınız – web sitesi üzerinden yapılması gerekir
 • Sizi doğrudan ‘Hesabınızı Silin’ sayfasına götüren bu bağlantıyı takip edin
 • ‘Hesabını neden siliyorsun?’ seçeneğinin yanındaki açılır menüyü açın. ve en alakalı (veya eğlenceli) nedeni seçin
 • İstendiğinde Instagram şifrenizi tekrar girin
 • ‘Hesabımı kalıcı olarak sil’i seçin

Instagram hesabınızı kalıcı olarak silmek için daha fazlasını yapmanıza gerek yok

İnstagram geçici olarak nasıl devre dışı bırakılır

Bir Instagram hesabını daha sonra yeniden canlandırmak veya kalıcı olarak silmek amacıyla geçici olarak devre dışı bırakmak için şu adımları izleyin: İnstagram hesap dondurma

 • Instagram web sitesini ziyaret edin ve hesabınıza giriş yapın
 • Profil sayfanıza gidin ve ‘Profili Düzenle’yi tıklayın
 • Sayfanın altındaki ‘Hesabımı geçici olarak devre dışı bırak’ı seçin
 • ‘Hesabınızı neden devre dışı bırakıyorsunuz?’ seçeneğinin yanındaki açılır menüyü açın. ve size en uygun seçeneği seçin
 • İstendiğinde Instagram şifrenizi tekrar girin
 • ‘Hesabı geçici olarak devre dışı bırak’ seçeneğini seçin

 

Instagram hesabınızı geçici olarak devre dışı bırakmak kolaydır. İnstagram hesap dondurma

Çevrimiçi gizliliğimi korumak için daha ne yapabilirim?

Hala çevrimiçi gizliliğiniz konusunda endişeleriniz varsa, güvenlik ve gizlilik için en iyi VPN’ler hakkındaki incelemelerimize de göz atmalısınız. VPN’lere aşina değilseniz, internet kullanımınızı şifreleyip anonim hale getirerek size çevrimiçi veri toplayıcılardan ek bir koruma derecesi sağlarlar.

En İyi VPN’ler Güvenlik ve Gizlilik

Netflix, HBO ve iPlayer’a sınırsız erişime sahip, piyasadaki 1 numaralı güvenilir VPN. Bir yıllık aboneliklerinde %49 indirim kazanın ve üç ay daha tamamen ücretsiz alın.

instagram hesap dondurma, instagram hesap dondurma linki, instagram hesap dondurma nasıl yapılır, instagram hesap dondurma süresi, instagram hesap dondurma açma linki

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu