Isısız bukleler elde etmenin 11 yolu: Isısız bukleler ile saçlarınızı şekillendirin

Isısız bukleler elde etmenin 11 yolu: Isısız bukleler ile saçlarınızı şekillendirin
Isısız bukleler elde etmenin 11 yolu: Isısız bukleler ile saçlarınızı şekillendirin
20 Ekim 2021

Saçınızı sürekli ve yüksek sıcaklıkta ısıya maruz bırakmak kırılmaya, kuruluğa neden olur ve genel olarak bu işlem son derece zararlıdır. Bir ısı koruyucu kullanmak, ısı hasarına karşı bağışıklığınız olduğu anlamına mı geliyor? Tam olarak değil. Şekillendirmeden önce bir ısı koruyucu uygulamak sıcak aletlerin etkilerini azaltmaya yardımcı olabilir; ancak saçınız hala risk altındadır. Ayrıca, saçınızı düzenli olarak ısı uygularsanız, saçınızı her yıkadığınızda ısıyla şekillendirmek kuruluğu artırabilir ve saçınızı daha kırılgan hale getirebilir. Genel olarak, saçınızı maşanın etrafına her sardığınızda veya bazı sıcak aletleri saçınızın etrafında şekillendirmeye çalıştığınızda, saçınızdaki nemi anında emerek, saçınızı kırılmaya karşı daha duyarlı hale getirirsiniz.

Ne düşündüğünüzü biliyoruz: O halde ne yapmalıyım, değil mi? Sıcak aletlere başvurursanız, sonsuz bir ısı hasarı döngüsünü sürdürürsünüz. Her iki durumda da, ikileminizi anlıyoruz. Şansınıza, ısı kullanmadan harika bukleler elde etmenin bazı yollarını bulduk. Böylece saçınızın sağlığını korurken güzel görünüm kazandıran ısısız bukleler veya kumsal dalgalar yapabilirsiniz. İşte Isısız bukleler elde etmenin 11 yolunun listesi!

1. Tembel Günler İçin Tembel Bukleler

1. Tembel Günler İçin Tembel Bukleler

Saçınızı şekillendirmek için bir topuz oluşturmak arasında sık sık kararsız kalan ve az bakım gerektiren biriyseniz, tembel ısısız bukleler sizin için mükemmel bir seçenek. Minimum çaba gerektiren bir şekillendirme, ikinci veya üçüncü gün saçlarınız üzerınde pratik yaparak, hızlı dalgalar elde etmek istiyorsanız idealdir . Aşağıdaki eğitimde aşamalarımız yer alıyor.

1.ADIM

Saçınızı yukarıdan at kuyruğu yaparak başlayın.

2.ADIM

Saçın bir parçalık küçük kısımlarını biraz nemli olacak biçimde suyla nemlendirin ve bir kıvrım oluşturmak için her birini parmaklarınızın etrafına sarın.

3.ADIM

Kıvrımı saç dibinize sabitlemek için bir adet klips kullanın. Kafanızın tamamı üzerinde çalıştıktan sonra aynadaki görüntüsüne göz atın.

4. ADIM

Saçınızın ıslaklığı tamamen kuruduktan sonra bukleleri tek tek açın ve atkuyruğunuzu indirin.

Sonuç? Zahmetsizce muhteşem, kabarık, woow bukleler. Çift kat hacim için kafanıza sabitlemeden önce aynı tekniği saç eklemeleriyle bile tekrarlayabilirsiniz.

2. Isısız Kıvırcık At Kuyruğu 

2. Isısız Kıvırcık At Kuyruğu 

Bu ısısız saç tüyosu size gösterdiğimiz ilk yöntemden daha kolay. Sevimli bukleler istiyorsanız, anında kıvırcık at kuyruğu ve bir adet postiş almayı düşünün.

Saç uzatma dünyasında yeniyseniz, internet üzerinde satışta olan birçok postiş yeni başlayanlar için harika. Sadece saçınızı toplayın ve ardından at kuyruğu parçanızı alın ve postişi at kuyruğunuzun altına yerleştirin. İpucu: Mümkün olduğu kadar doğal görünmesi için, saçınızın altının etrafına dolanacak bir postiş kullanabilirsiniz. Kalın telli saçlar için de bazı tel tokalarla sabitleyebilirsiniz. Doğal olarak kıvırcık saçlarınız varsa veya saçlarınız düzse ve farklı bir şey denemek istiyorsanız postişler sizler için uygun.

3. Piste Hazır Isısız Dalgalar

3. Piste Hazır Isısız Dalgalar

Minimal, hafif makyaj, kusurlu dalgalar ve klasik bir kıyafet, zahmetsiz şıklığın özüdür. Bu ısısız dalgalar, her zaman hayalini kurduğunuz zahmetsiz pist virajlarını bir kıvrık değnek olmadan yeniden oluşturmanıza yardımcı olacak. Bu görünümü elde etmek için ihtiyacınız olan tek şey birkaç saç tokası, saç spreyi, su içeren bir sprey şişesi ve biraz saç mumu.

1.ADIM

Saçınızın dibinden başlayın ve ilerledikçe her bir bölümü nemlendirmek için sprey şişenizi kullanarak küçük bölümler halinde çalışın. Saçın her bölümünü orta ve işaret parmağınızın etrafına, saçınızı bir saç maşasına sardığınız gibi sarmaya başlayın.

2.ADIM

Gittikçe her kıvrımı yerine sabitleyerek başınızın her yerinde tekrarlayın.

3.ADIM

Biraz saç spreyi ile bitirin ve saçınızın kuruması için biraz zaman bırakın (saçınızın uzunluğuna ve kalınlığına bağlı olarak genellikle süre 40 dakika olacak.)

Buklelerinizi aşağı çektikten sonra, ellerinizin arasında biraz saç mumu ısıtın ve buruşturma hareketleriyle saçınıza uygulayın. Bu, size dıştan karışık görünüm verirken, ısısız dalgalarınızın ömrünü uzatmaya yardımcı olacaktır. Kulağa oldukça basit geliyor, değil mi?

4. 90'ların Patlaması: Silindirler

4. 90’ların Patlaması: Silindirler

90’lar bomba bir şekilde geri döndü ve yine sık saçların ne kadar büyük görünümde olduğunu seviyoruz. 90’lardan ilham alan kabarık saç görünümü elde etmek için tek ihtiyacınız olan bir dizi saç silindiri ve biraz saç spreyi. Bu ısısız eğitim, süslü saç aletleri olmadan patlama görünümü elde etmek isteyen yeni başlayanlar veya sadece bu retro trende atlamak isteyenler için harika. 

1.ADIM

Saçınızı neredeyse tamamen kuruyana kadar yıkayın ve fönleyin. 

2.ADIM

Rulo Setinizi alın. 18 farklı silindir ve silindirleri başınıza sabitlemek için bir dizi kırışıksız klips kullanın.

3.ADIM

Saçınızı farklı bölümlere ayırmak için düz tarağı kullanın. Her yere hafifçe saç spreyi püskürtün. 

4. ADIM

Şimdi yuvarlama zamanı. Yeniden oluşturmak istediğiniz stile bağlı olarak saçınızı içe veya dışa doğru yuvarlayabilirsiniz. Bugün bu saç öğreticisinin yüzümüzü çerçevelemesi için içe doğru yuvarlanacağız. 

5.ADIM

Silindirleri 20 ila 30 dakika bekletin. Süre dolduğunda tekrar saç spreyi sıkın, böylece saç modeli şeklini koruyacaktır. Tada! Yeni 90’ların patlamasının tadını çıkarın. 

5. Isısız Kafa Bandı Dalgaları

5. Isısız Kafa Bandı Dalgaları

Buklelerinizin kurumasını bekleyecek vaktiniz yok mu? Sorun yok! Birden fazla klips ve iğne gerektirmeyen basit bir model istiyorsanız, tek gereken tek bir kafa bandı olduğundan bu teknik sizin için idealdir.

1.ADIM

Başınızın etrafındaki saç bandı ve saçınız nemliyken, saçınızı iki bölüme ayırarak başlayın.

2.ADIM

Ardından, saçınızın sonuna ulaşana kadar her bir bükülmüş bölümü kafa bandının altına ve saçınızın altına sarın.

3.ADIM

Saçınızın bozulmasını önlemek için biraz saç spreyi kullanın ve saçınızın oturmasını bekleyin. Saçınızı açmadan önce tamamen kurumasını bekleyin.

6. Kabarık Isısız Bukleler

6. Kabarık Isısız Bukleler

Gevşek, ince telli saçlarınız varsa ve saç tellerinize biraz canlılık ve hacim kazandırmak istiyorsanız, kabarık ısısız bukleler sizin için mükemmel modelidir. Tek ihtiyacınız olan birkaç saç tokası, suyla dolu bir sprey şişesi ve seçtiğiniz saç spreyi.  . 

1.ADIM

Saçınızı hareket halindeyken nemlendirmek için bir sprey şişesi kullanarak saçınızı bir parça bölümlere ayırın.

2.ADIM

Ardından, tek tek saç kısımlarını orta parmağınızın etrafına gevşek bir şekilde sarın, buklenizi aşağı kaydırın ve bir saç tokası ile sabitleyin. Hem orta hem de işaret parmağınızı kullandığınız önceki ısısız dalgalar modelinden farklı olarak, orta parmağınızı tek başına kullanın. Çünkü bu size daha sıkı bir kıvrım sağlayacaktır.

3.ADIM

Saç ölümlerinizin buklelerini, klipslerden düşmeyeceği kadar küçük olduğundan emin olarak başınızın geri kalanında tekrar deneyin. Canlı ve uzun süre kalıcı buklelerinizi çözmeden önce biraz saç spreyi sıkarak bu işlemi tamamlayın.

7. Deniz Kızı Dalgaları

7. Deniz Kızı Dalgaları

Birkaç saç tokası, bir tarak, bir fırça, biraz saç spreyi ve bir sprey şişesiyle hayallerinizdeki deniz kızı dalgalarını ısıya gerek kalmadan elde edebilirsiniz.

1.ADIM

Bu görünüm için saçınızı ortadan ikiye ayırarak başlayın, nemli olana kadar saçınıza su püskürtün.

2.ADIM

Ardından, saçınızı iki bölüme ayırın ve her iki tarafta düzenli bir örgü oluşturun, saçınızı aşağıya doğru çekerken sıkıca çektiğinizden emin olmak için ekstra özen gösterin.

3.ADIM

Biraz saç spreyi ile bitirin ve örgüleri çözmeden önce saçın tamamen kurumasını bekleyin.

Son olarak, muhteşem, kumsal, S şeklindeki dalgaları çözün ve ortaya çıkarın. 

8. Isısız Kağıt Havlu Dalgaları

8. Isısız Kağıt Havlu Dalgaları

Isısız kağıt havlu dalgaları görünümü elde etmek için, gereken malzemeler kağıt havlu, bir rulo şeklinde saç şekillendiricilerbir saç fırçası, saç spreyi ve su ile dolu bir sprey şişesi. 

1.ADIM

Bol miktarda kağıt havluyu (saç uzunluğunuzun yaklaşık iki katı kadar) kopararak başlayın ve yaklaşık bir parça kalınlığında olacak şekilde yatay olarak katlayın.

2.ADIM

Ardından saçınızı dörde bölün, kağıt havluyla örün ve alt kısmından saç lastiği ile sabitleyin.

3.ADIM

Bunu her bölümle tekrarlayın, böylece tüm saçlarınız kağıt havlunun etrafına örülür.

4.ADIM

Biraz saç spreyi sıkarak bitirin ve saçınızı çözmeden önce iyice kurumasını bekleyin.

9. Isısız Magazin Dalgaları

9. Isısız Magazin Dalgaları

Isısız magazin dalgaları ile harika olmanın farklı bir yolunu keşfedebilirsin. Ayrıca ortalıkta dolaşan o eski dergileri kullanmak için heyecan duyacaksın. 

1.ADIM

Herhangi bir karışıklıktan kurtulmak için saçınızı nazikçe tarayarak başlayın.

2.ADIM

Bir makas kullanarak, her dergi sayfasını ortadan dikey olarak kesin ve ardından ikiye katlayın. Daha sıkı bir kıvrılma istiyorsanız, kağıdı tekrar katlayın.

3.ADIM

Ardından, saçın bir parçalık kısmını alın ve nemli olana kadar su sıkın. Saçınız doğal olarak düzse ve genellikle kıvrılmıyorsa, saçınızı tutmasına yardımcı olması için biraz saç spreyi kullanabilirsiniz.

4.ADIM

Ardından, saçınızın orta noktasına ulaşana kadar saçınızı kağıt şeridin etrafına sarmaya başlayın. Kıvrımı yerine sabitlemek için kağıdın uçlarını bir düğümle bağlayın ve saçınızın geri kalanında tekrarlayın. Saçınız özellikle kaygansa, dergi kağıdı şeritlerine sabitlemek için tel toka da kullanabilirsiniz.

Saçınız tamamen kuruduğunda, muhteşem, ısısız dergi dalgalarını ortaya çıkarmak için aşağı çekin.

10. Isısız Donut Dalgaları

10. Isısız Donut Dalgaları

Isısız dalgalar elde etmenin bir başka kolay bir saç çöreği, bir saç lastiği ve suyla dolu bir sprey şişesi. 

1. ADIM

Saçınızı geriye doğru tarayarak ve başınızın tepesinde yüksek bir at kuyruğu şeklinde toplayarak başlayın.

2. ADIM

Daha sonra atkuyruğu saç çöreğinizin içinden geçirin ve saçı iki eşit parçaya ayırın, nemli olana kadar su püskürtün.

3. ADIM

Her seferinde bir bölüm alarak, saçınızın sonuna ulaşana kadar saç çöreklerinin altına ve saçınızın altına sarın. Saçınızı aşağı çekmeden önce tamamen kurumasına izin verdiğinizden emin olun.

Elinizde saç çöreği yoksa kolayca kendiniz yapabilirsiniz. Eski bir çorabı alın ve ucunu kesin, kumaşın sonuna ulaşana kadar kendi içine doğru yuvarlayın ve işte, kendi saç çörekinizi yaptınız! Bu tekniği saçınıza takmadan önce saç uzantılarınızda da tekrarlayabilirsiniz.

11. Isısız Plaj Dalgaları

11. Isısız Plaj Dalgaları

Isısız Plaj Dalgaları görünümü elde etmek için, bir demet boru temizleyici alın, üstleri ve altlarını birbirine bükün, hepsinin birbirine yakın olduğundan emin olun. 

1. ADIM

Oldukça büyük saç bölümleriyle çalışırken, saçınızın arkasından bir tutam alın ve nemli olana kadar şişenizden su sıkın. Ardından saçı geçici namlunun etrafına sarın ve boru temizleyicilerini saçın üst, orta ve alt kısmından katlayarak yerine kilitleyin.    

2.ADIM

İşlemi başınızın her yerinde tekrarlayın ve ardından makyajınızı yaparken veya kahvaltınızı yaparken stilin oturması için biraz zaman verin. Alternatif olarak ise, siz uyurken saçınızın kurumasına izin verin ve muhteşem, kumsal dalgalarla uyanın. 

Bu içerikte yer alan bilgiler için yasal uyarı sayfamızı okumalısınız.

Bu gönderi için yorumlar kapalı.

deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler mizah.org moversvip.com deneme bonusu veren siteler 2023 deneme bonusu veren siteler sweet bonanza sweet bonanza deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler