İsocan Kenobi (İsmail Uysal) kimdir? Kaç yaşında? Kilo verme süreci hakkında detaylar

İsocan Kenobi (İsmail Uysal) kimdir? Kaç yaşında? Kilo verme süreci hakkında detaylar
İsocan Kenobi (İsmail Uysal) kimdir? Kaç yaşında? Kilo verme süreci hakkında detaylar
12 Temmuz 2021
Son zamanlarda yükselişe geçen sosyal medya fenomeni İsocankenobi takipçileri tarafından oldukça güzel yorumlar almaktadır. Azmi ve iradesi ile kendisine hayran bırakan İsmail Uysal verdiği kilolarla da dikkat çekiyor. Sizler için İsmail Uysal’a birbirinden güzel sorular sorduk. İsocankenobi kaç kilo verdi? Nerede yaşıyor? Kenobi kelimesinin anlamı ne? Burcu ne? İsocankenobi dış görünüşü hakkında gelen yorumlar hakkında ne düşünüyor? 

İçindekiler

Kısaca İsmail Uysal’a (isocankenobi) bir göz atalım…

“x günde kendimi nasıl geliştiririm” isimli videolarıyla ünlenen İsmail Uysal nasıl beslendiğini ve yaptığı sporları takipçileri ile paylaşmaktadır. Azmi ile kendine hayran bırakan İsmail Uysal’ı yakından tanıyalım. 

  • Doğum Tarihi: 12.01.1997
  • Yaşı: 24
  • Burcu: Oğlak 
  • Memleketi: İzmir
  • Yaşadığı Yer: Eskişehir
  • Tuttuğu Takım: Fenerbahçe

İsocan Kenobi (İsmail Uysal) kaç yaşında?

İsocankenobi, 24 yaşındadır.

İsocan Kenobi (İsmail Uysal) burcu

İsocankenobi, Oğlak burcudur.

İsocan Kenobi (İsmail Uysal) doğum tarihi 

İsocankenobi, 

İsocan Kenobi (İsmail Uysal) aslen nerelidir?

İsocankenobi, aslen İzmirlidir.

İsocan Kenobi (İsmail Uysal) nerede oturuyor?

İsocankenobi, okulu sebebi ile Eskişehir’de yaşamaktadır.

İsocan Kenobi (İsmail Uysal) hangi takımlı?

İsocankenobi,  Fenerbahçelidir.

İsocan Kenobi (İsmail Uysal) şu ana kadar kaç kilo verdi?

İsocankenobi, çektiği Youtube videosunda şu ana kadar 35 kilo verdiğini söylemiştir.

İsocan Kenobi’nin (İsmail Uysal) kullanıcı adında bulunan ”Kenobi” kelimesinin anlamı nedir?

İsocankenobi, kullanıcı adından bulunan ”Kenobi” kelimesinin Star Wars filminde en sevdiği karakterin soyadı olduğunu ve bu yüzden kullanıcı adına eklediğini söylemiştir.

İsocan Kenobi (İsmail Uysal) telefon numarası

İsocankenobi, telefon numarasını hiçbir sosyal medyasında hesabında paylaşmamıştır.

İsocan Kenobi (İsmail Uysal) ne kadar kazanıyor?

İsocankenobi’nin ne kadar kazandığı bilinmemektedir.

Burcunuzun hangi özelliklerini taşıyorsunuz?

Aslında birçok var ama planlı çalışmak, işimle aşırı meşgul olduğum için insanlarla çok ilişki kuramam. Kendimi hiçbir zaman yalnız hissetmem ve güvenilirliğim önemlidir.

Sosyal medya’da bir anda yükselişe geçtiniz, bunu neye bağlıyorsunuz?

Bu dönemde olabildiğince sıcakkanlı ve daha samimi bir dille yaklaştığım için, bu challenge’ı sonuna kadar devam ettirip, üzerine katlayarak geldiğim için. Yüksek kilolu olduğum insanlar benim zayıflamamı daha çok merak ediyor bakalım yapabilecek mi? diye izleyen var. Neler yapıyor bakalım diye izleyenler var. Sadece destek olmak için izleyenler var. Özellikle de benimle birlikte başlamak isteyenler, benden güç alanlar çok izliyor beni. Herkesin desteği ile çok izlenip, bir anda yükselen bir kanal haline geldim.

İsmail Uysal nasıl kilo veriyor?

Kilo verme sürecine başlamanızdaki etken neydi? Biraz bahseder misiniz?

En büyük etken tabii ki sağlıklı olmak, sonrası ise biraz duygusal. Aslında hedeflerimin arasında okulumda ve kariyerimde çok başarılı olmak ve yurt dışında okumak var. Hayallerimi gerçekleştirmek için, rahat olabilmek için kilomu vermem gerekiyordu. Duygusal birkaç sebebin yanında bunları diyebilirim.

Bu sürece devam ederken sizi motive eden unsurlar nelerdir?

En başta ailem ve arkadaşlarım beni çok motive ediyor. Tabii ki sonra beni seven bana destek olan takipçilerim motive ediyor beni ve en büyük motive eden şey ise tartıya çıktığım da eksilen kilolularımı görmek, İngilizce alt yazılı bir dizi izlediğimde anlayınca motive oluyorum.

Kilo vermek isteyen takipçilerinize tavsiyeleriniz nelerdir?

Kesinlikle uzman bir uzman doktor tavsiyesi almak, çünkü sağlıklı beslenme bir uzman işidir. Öyle her yaşam koçu sertifikası olanın beslenme ile ilgisi olmuyor daha çok zarar veriyor insana. Bence çok dikkat etmeliler. Bir anda hızlı kilo vermeye çalışmamalılar, en büyük tavsiyem bu olabilir. Spor yapıp, porsiyon küçültüp, rafine şekeri hayatlarından çıkarırlarsa kesinlikle kilo verirler.

Enerjinizin düştüğü, programınızı uyguluyamadığınız günler oluyor mu?

Enerjimin düştüğü zamanlar tabii ki oldu, hem de bir çok kez oldu ama hiçbir şeyi programımdan daha öne koymadım ve hiç aksatmadım.

Takipçilerinizden gelen yorumlar ne yönde? Gelen yorumlar hakkında neler düşünüyorsunuz?

Takipçilerimin bir çoğundan sevgi dolu yorumlar alıyorum ve gerçekten beni pozitif etkiliyorlar. Gelen yorumlar genelde pozitif ama bazen çok onur ve gurur kırıcı yorumlar da geliyor, o da 5-10 Günde bir kaç tane oluyor. Zaten onlara da kulaklarım, gözlerim kapalı.

Beden olumlama hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bence herkes bedenini sevmeli diye düşünüyorum çünkü hepimiz kusursuz varlıklar değil miyiz? Yani bu beden olumla mı bilmiyorum ama, bence küçük çocuklara bile güzellik algısı empoze edilen bu devirde beden olumlama dediğimiz şey çok da kötü bir şey olmasa gerek. Herkes şu an ki bedenini sevmeli ve değişime açık olmalı.

Dış görünüş hakkında ağır eleştiri yapanlara neler söylemek istersiniz?

Kötü söz sahibine aittir diye bir atasözümüz var. Ben görmemeye çalışıyorum bazen kendimi tutamayıp direk cevap veriyorum ve geçiyorum.

İsmail Uysal nerede yaşıyor?

Hergün yesem bıkmam dediğiniz 3 lezzet nedir?

Makarna, lahmacun ve tatlı. Tabii sağlıklı beslenmeyi işin içine karıştırmadan önce.

Sosyal medyada yer almanın en güzel ve zor yanları nelerdir?

En güzel yanı birçok kişiyle tanışmak. Beni destekleyen dostlarımı dışarıda görünce çok mutlu oluyorum. Bir güzel mesajları, bir güzel yorumları beni çok mutlu ediyor. Zor yanı yanlış anlaşılmaya çok müsait bir yer ve bazen olağan ve basit şeyleri bile açıklamak zorunda kalıyorum o beni zorluyor.

Türkiye’de yaşamasaydınız hangi ülkede yaşamak isterdiniz? Nedeni nedir?

Ben Norveç ve İngiltere’de yaşamak çok isterdim. Çünkü bana çok kültür, sanat ve edebiyat dolu geliyorlar. Havasının soğuk ve karanlık olması bile ilham verecekmiş gibi hissediyorum. Çok üretken olup bir sanatla ilgili bir çok şey yapabilirim diye yaşamak isterdim burada.

Asla vazgeçemem dediğiniz bir keyfiniz var mı?

Mutfağa girip ailem ve arkadaşlarım için guzel yemekler pişirmek. Asla vazgeçmem, bundan çok mutlu oluyorum çünkü. Elim de lezzetlidir.

Hangi dilleri biliyorsunuz? Öğrenmek istediğiniz diller var mı?

İngilizce ve başlangıç seviyesinde Almanca biliyorum, bir de biraz Göçmence biliyorum büyük annelerimin öğrettiği kadar, İspanyolca Japonca ve İtalyanca öğrenmek isterim.

İsmail Uysal nereli?

Bize eğitim hayatınızdan bahseder misiniz?

Eğitim hayatım’da liseye kadar başarılı sayılmayacak bir öğrenciydim ama lisede çok çalışıp hedefim olan üniversiteye geldim. Anadolu üniversitesi Dış Ticaret okudum ve açıktan Adalet okudum sonra DGS’ye girip işletmeye geçtim ve şu an onu okuyorum. Bu dönem bitecek ve yüksek lisans yapacağım. Yurt dışında okumak istiyorum biraz da. Ayrıca bir dergide yazarlık yapıyorum. Aynı zamanda küçük girişimciyim.

Severek takip ettiğiniz 3 fenomeni sorsak kimleri söylersiniz?

Ceren Morova, Damla Altun ve Orkun Işıtmak, Dr Aydın.

Kitap okumayı sever misiniz? En sevdiğiniz 2 kitap nedir?

Çok severim. En sevdiğim kitaplarım küçüklükten beri her kendimi kötü hissettiğimde okuduğum Harry Potter serisi, benim için yeri çok ayrı ve başucu kitabım dediğim mutlaka okunması gereken bir kitap Çalıkuşu.

Spor salonuna gidemeyen takipçilerinize yaptığınız hangi egzersizleri önerirsiniz?

Ben Leslie Sansone’yi öneririm hem kolay hem de çok yararını görüyoruz ama biraz sabır.

Kilo verme sürecinde vazgeçemeyeceğiniz 3 besin nedir?

Yumurta, yulaf ve hindi füme ek olarak labne ve lor.

Pandemi sürecinde kazandığınız ve pandemi geçse de bırakmam dediğiniz alışkanlık var mı? Varsa nelerdir?

Kesinlikle hareketli olmak ve spor. Vazgeçmem bundan sonra sanırım.

Son olarak takipçilerinize neler söylemek istersiniz?

Hepsini çok seviyorum. İyi ki varlar ve benimleler.

İsmail Uysal kaç kilo verdi?

İsocankenobi (İsmail Uysal) sosyal medya hesapları

İsmail Uysal ile gerçekleştirdiğimiz ropörtajı okumayı bitirdiyseniz, şimdi sizler için İsocankenobi’nin kullandığı resmi sosyal medya hesaplarını aşağıya bıraktık. Aşağıda yer alan sosyal medya hesaplarından İsocankenobi’ye ulaşım sağlayabilirsiniz.

İsocankenobi Instagram

İsmail Uysal’ın Instagram hesabında toplam 291 gönderisi bulunmaktadır. Kilo verme sürecini paylaştığı Instagram hesabında 59,9 bin takipçisi mevcuttur. Siz de İsmail Uysal’ın Instagram’dan takipçisi olmak istiyorsanız buraya tıklayabillirsiniz.

İsocankenobi Twitter 

İsmail Uysal’ın aktif olarak kullandığı resmi Twitter hesabında 59,3 bin takipçisi vardır. Siz de İsocankenobi’nin Twitter hesabını takibe almak istiyorsanız, hesaba buraya tıklayarak ulaşilirsiniz.

İsocankenobi TikTok

Sevilen fenomen İsocankenobi’nin TikTok hesabında 205,5 bin takipçisi bulunmaktadır. Şu anda ”150 günde kendimi nasıl geliştiririm” başlığında çektiği videolarla TikTok platformunda oldukça sevilmektedir. Siz de İsmail Uysal’ın TikTok hesabını takip etmek istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

İsocankenobi Youtube

İsmail Uysal’ın içerik ürettiği Youtube hesabında 8,13 bin abonesi vardır. Vloglar, kilo verme süreci ve daha birçok türde çektiği videolarla oldukça sevilen İsocankenobi’nin Youtube kanalına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İsocankenobi- Güncel Kilom Kaç videosu

İsmail Uysal’ın kaç kilo verdiğini ve güncel kilosununn kaç olduğunu söylediği Youtube vidoesunu izlediniz mi?

İsocankenobi- Günlük Vlog

İsmail Uysal’ın çektiği Vloglardan olan ”Günlük Vlog 11” videosunu izlediniz mi?

İsocankenobi- Vlog Tadında Bir Günde Neler Yiyorum 

İsmail Uysal’ın neler yediğini gösterdiği Vlog’unu izlediniz mi?

İsocankenobi- Market Alışverişi

İsmail Uysal’ın aldığı ürünleri gösterdiği ”Market Alışverişi” videosunu izlediniz mi?

Bu gönderi için yorumlar kapalı.

deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler mizah.org moversvip.com deneme bonusu veren siteler 2023 deneme bonusu veren siteler sweet bonanza sweet bonanza deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler