İstenmeyen Tüylerden Kurtulma Yöntemleri

İstenmeyen Tüylerden Kurtulma Yöntemleri
İstenmeyen Tüylerden Kurtulma Yöntemleri
13 Şubat 2021

Sizler için evde kıl azaltma yöntemlerini kaleme aldık. Doktor tavsiyesi ile bu tarifleri uygulamanızı öneririz. İlk olarak vücudunuzda ufak bir yere karışımları deneyerek alerji testi ediniz. Herhangi bir kızarıklık ve ya tahriş oluşumu gözlenirse uyguladığınız tarifi denemeyiniz.

İçindekiler

İstenmeyen Tüylerden Kurtulma Yöntemleri

İstenmeyen Tüylerden Kurtulma Yöntemleri

Tuzlu Limon Kürü ile Tüy Dökücü Tarif

Eskilerden beri en çok tercih edilen ve işe yaradığı iddia edilen Tuzlu Limon ile karşınızdayız. Tuzlu Limon yüzeysel kılların yanı sıra tüy köklerine nüfuz ederek, kökten uca tüm kıllarınızı azaltmayı daha sonra da ortadan kaldırmayı sağlamaktadır. Şimdi malzemeler:

1 tane orta boy limonun suyu

1 şeker kaşığı tuz

1 tane kâse (malzemeleri birleştireceğiniz herhangi bir kap)

İlginizi Çekebilir: 1 Ayda Saç Nasıl Hızlı Uzar? Bilmediğiniz Saç Uzatma Sırları

Uygulamalı Tarifi:

 • Limon suyunun üzerine 1 şeker kaşığı tuzu ilave edip, karıştırınız.
 • 1 tane kâsenin içerisine, 1 tane orta boy limonu sıkıp suyunu koyunuz.

Ortalama 12-24 saat önce tıraş bıçağı ya da kökten alım sağladığınız bir aparat yardımıyla kıllarınızı almış olduğunuz bölgeye, dairesel hareketlerle, masaj yaparak derinize yedirmeyi sağlayınız. Masajı ihmal etmeyiniz. Ortalama 2 ila 3 saat arasında bu karışımı sürdüğünüz kısımda bekletiniz. Bu tarifimizi hafta da 2 defa uygulayınız. Tüy yapınıza göre azalma süresi değişiklik gösterecektir.

Dikkat: Eğer cildinizde büyük kızarıklıklar ve epey rahatsız edici kaşınma görülüyorsa, cildinizi duru suyla hemen temizleyiniz. Çok az kaşınma olması normaldir.

İstenmeyen Tüylerden Kurtulma Yöntemleri

Ceviz Kürü ile Doğal Tüy Dökücü Tarif

Eskilerden beri en çok tercih edilen ve işe yaradığı iddia edilen Ceviz Kürü ile karşınızdayız. Ceviz Kürü yüzeysel kılların yanı sıra tüy köklerine nüfuz ederek, kökten uca tüm kıllarınızı azaltmayı daha sonra da ortadan kaldırmayı sağlamaktadır. Bütün dünya da ün kazanmış Ceviz Kürü için şimdi malzemeler:

 • Yarım kâse ceviz kabuğu
 • Pamuk ya da temiz bir bez
 • 1 su bardağı su

Uygulamalı Tarifi:

Yarım kâse ceviz kabuklarını (çevre önlemlerini göz önünde bulundurarak) kül olana kadar ateşte yakıyoruz. Daha sonra 1 su bardağı su ile karıştırarak oda sıcaklığında ortalama 12-18 saat olmak üzere bekletiyoruz. Daha sonra tüylerde azalma olmasını istediğiniz bölgeye temiz bir bez yardımıyla ya da pamuk ile bu suyun içerisinde ıslatarak çıkarınız. Uygulamak istediğiniz bölgeye yanmış ceviz kabuklarını koyduğunuz sulu bezinizi koyunuz. Ortalama 30-50 dakika arasında bekletiniz. Bu kür her gün uygulanması gerekmektedir. Kürü en az 15 gün uyguladıktan sonra kıl yapınıza göre değişiklik göstermesi üzerine tüyleriniz azalma sürecine girecek ve daha sonra kökten uca zayıflama gösterecektir. Düzenli yapmaya devam ederseniz kıllarınızdan tamamen kurtulmanız mümkün. Kıllarınız bitene kadar uygulamayı göze alarak başlayınız.

İstenmeyen Tüylerden Kurtulma Yöntemleri

Yumurta Akı, Mısır Unu ve Toz Şeker ile Hazırlanan Doğal Tüy Dökücü

Eskilerden beri en çok tercih edilen ve işe yaradığı iddia edilen Yumurta Akı, Mısır Unu ve Toz Şeker ile karşınızdayız. Ceviz Kürü yüzeysel kılların yanı sıra tüy köklerine nüfuz ederek, kökten uca tüm kıllarınızı azaltmayı daha sonra da ortadan kaldırmayı sağlamaktadır. Afrika’dan, Amerika’ya ün salmış Yumurta Akı, Mısır Unu ve Toz Şeker için şimdi malzemeler:

 • 1 çorba kaşığı mısır unu
 • 1 tane yumurta akı (Çiğ yumurtanın beyaz kısmı)
 • 1 çorba kaşığı toz şeker

Uygulamalı Tarifi:

Bir kâse içerisinde çiğ yumurtanın sarısıyla, akını ayırınız. Yumurtanın akı karışım yapacağınız kaseler içerisinde dursun. 1 tane yumurta akının bulunduğu kâsenin içerisine 1 çorba kaşığı mısır unu ve 1 çorba kaşığı toz şekeri koyarak bütünleşene kadar karıştırınız. Hazır olan karışımınızı kurtulmak istediğiniz tüylerinizin olduğu bölgeye yedirerek sürünüz. Masaj yapmayı ihmal etmeyiniz. Masaj bittikten sonra uygulama yaptığınız bölgede kurumaya bırakınız. Cildinizin gergin olduğunu hissettiğiniz zaman duru suyla yıkayarak karışımı cildinizden iyice çıkarınız. Bu karışımı 2 gün üst üste yapıp 1 gün ara verecek süreçte uygulayınız. Kıl yapınıza göre değişiklik gösterecek sürede tüy azalmalarının ardından kökten uca bitiş başlayacaktır.

İstenmeyen Tüylerden Kurtulma Yöntemleri

Portakal Kabuğuyla Kür Tarifi

Çok fazla bilinmeyen mucizevi tarifler içerisinde kendisine yer bulmaktadır. Portakal Kabuğu Kürü yüzeysel kılların yanı sıra tüy köklerine nüfuz ederek, kökten uca tüm kıllarınızı azaltmayı daha sonra da ortadan kaldırmayı sağlamaktadır. Portakal Kabuğu Kürü için şimdi malzemeler:

 • 1 çorba kaşığı zeytin yağı
 • 1 adet orta boy portakal

Uygulamalı Tarifi:

1 adet orta boy portakalın kabuklarını soyunuz ve beyazlarının çoğunu ayırınız. Parçalar haline getirdiğiniz 1 adet orta boy portakal kabuklarını mutfak aletleri ile püre olacak hale getiriniz. Püre haline gelen portakal kabuklarını bir kaseye koyunuz ve üzerine bir çorba kaşığı zeytin yağı döküp, karıştırınız. Karışımı homojen kıvama getirip bütünleştirene kadar yedirmeye devam ediniz. 12-24 saat önceden tüylerinizi aldığınız bölgeye masaj yaparak sürünüz. 50-65 dakika kadar bekletiniz. Süre sonunda duru suyla sürdüğünüz bölgeyi yıkayınız. Bu tarifi üç günde bir kez uygulayarak iki ay kadar gözlemleyiniz. Bu süreç içerisinde tüylerinizin özelliğine göre azalmalar gözlenecektir. Düzenli uygulamayı unutmayınız.

İstenmeyen Tüylerden Kurtulma Yöntemleri

Zerdeçal ile Doğal Tüy Dökücü

Çok fazla bilinmeyen mucizevi tarifler içerisinde Zerdeçal Kürü kendisine yer bulmaktadır. Zerdeçal Kürü yüzeysel kılların yanı sıra tüy köklerine nüfuz ederek, kökten uca tüm kıllarınızı azaltmayı daha sonra da ortadan kaldırmayı sağlamaktadır. Zerdeçal Kürü için şimdi malzemeler:

 • 2 çorba kaşığı süt
 • 2 çorba kaşığı toz zerdeçal

Uygulamalı Tarifi:

2 çorba kaşığı toz zerdeçalı bir kap içerisine alınız ve üzerine 2 çorba kaşığı süt ekleyerek karıştırınız. Karışımda toz zerdeçal homojenleşip macunsu olduktan sonra hazır demektir. 1 gün önceden tüylerinizi aldığınız bölgeye karışımınızı masaj yaparak sürünüz. Yarım saat kadar beklettikten sonra duru suyla uygulama yaptığınız bölgeyi durulayınız. Bu karışımı 1 gün durup, diğer gün uygulayacak şekilde en az iki ay uygulayınız. Tüy yapınıza göre dökülme değişiklik gösterecektir. Net bir süre veremeyiz. Fakat düzenli kullanımınızdan sonra tüy yapınızda zayıflama gerçekleştikten sonra tamamen dökülmeler de gerçekleşecektir. Oldukça sabır gerektiren doğal tarifleri düzenli uygulamayı ihmal etmeyiniz.

İstenmeyen Tüylerden Kurtulma Yöntemleri

Aslanpençesi Kürü ile Doğal Tüy Dökücü

Sayfamız üzerinde vereceğimiz en etkili tüy dökücü doğal tarifimizdir. Bu tarifimiz hormon bozukluğu yüzünden normalden fazla çıkmış ya da özellikle kadınlarda tüy yerini kıl olarak çıkmaya başlamış bölgelerde de uygulanmasıyla ün kazanmıştır. Aslanpençesi Kürü yüzeysel kılların yanı sıra tüy köklerine nüfuz ederek, kökten uca tüm kıllarınızı azaltmayı daha sonra da ortadan kaldırmayı sağlamaktadır. Aslanpençesi Kürü için şimdi malzemeler:

 • 1 bardak duru su
 • Aslanpençesi kürü

Uygulamalı Tarifi:

1 bardak duru suyu cezvede kaynatınız. Kaynayan suyun içerisine bir miktar aslanpençesi serpiştiriniz. 2 Dakika kadar aslanpençeli suyu kaynatınız. 3 dakika kadar ocağın altını kapatarak demleyiniz. Dinlendirdikten sonra aslanpençesini sudan süzün ve sıvı kısmını içiniz.

İstenmeyen Tüylerden Kurtulma Yöntemleri

Soğan Kürü ile Doğal Tüy Dökücü

Çok fazla bilinmeyen mucizevi tarifler içerisinde Soğan Kürü kendisine yer bulmaktadır. Soğan kürü yüzeysel kılların yanı sıra tüy köklerine nüfuz ederek, kökten uca tüm kıllarınızı azaltmayı daha sonra da ortadan kaldırmayı ve tüylerin geç çıkmasını sağlamaktadır. Soğan Kürü için şimdi malzemeler:

 • 1 adet orta boy soğan
 • Rende

Uygulamalı Tarifi:

1 adet orta boy soğanı rendeleyiniz. Daha sonra avuçlarınıza alarak bir kap içerisi

ne suyunu sıkınız. Çıkardığınız suyu kıl çıkmamasını istediğiniz yere masaj yaparak uygulayınız. Ortalama 45-60 dakika arası beklettikten sonra duru suyla bölgeyi temizleyiniz. Bu işlemi tüylerinizi kökten temizledikten 1 saat sonra tahriş olmayan cildinize uygulamanız gerekmektedir. Bütün kürlerde olduğu gibi kıl kökünüzün yapısına bağlı dökülme süresi değişiklik gösterecektir ve düzenli uygulamanız gerekmektedir.

İstenmeyen Tüylerden Kurtulma Yöntemleri

Karbonat, Türk Kahvesi ile Doğal Tüy Dökücü

Pek fazla bilinmeyen uygun bütçeli tarifler içerisinde Karbonat, Türk Kahvesi Kürü kendisine yer bulmaktadır. Karbonat, Türk Kahvesi kürü yüzeysel kılların yanı sıra tüy köklerine nüfuz ederek, kökten uca tüm kıllarınızı azaltmayı daha sonra da ortadan kaldırmayı ve tüylerin geç çıkmasını sağlamaktadır. Karbonat, Türk Kahvesi Kürü için şimdi malzemeler:

 • 1 çay bardağı Türk Kahvesi
 • 1 çay bardağı karbonat

Uygulamalı Tarifi:

Bir kap içerisinde 1 çay bardağı karbonat ve 1 çay bardağı Türk Kahvesini karıştırınız. Daha sonra tüylerinizi aldıktan 1 saat sonra tüylerden kurtulmak istediğiniz bölgelere masaj yaparak uygulayınız. 2 ay düzenli kullanırsanız ilk olarak tüylerde incelme gerçekleşecek daha sonra geç çıkmalar başlayacaktır. Bu karışım bıyık bölgesi ve göbekte bulunan ayva tüyleri için uygun bir karışımdır. Diğer bölgelerinizde kıl yapısına göre değişim gösterecektir. Kıl yapınız kalın ise denemeyiniz.

İstenmeyen Tüylerden Kurtulma Yöntemleri

Karınca Yumurtası Yağı ile Doğal Tüy Dökücü

Eskilerden beri en çok tercih edilen ve işe yaradığı iddia edilen Karınca Yumurtası Yağı ile karşınızdayız. Karınca Yumurtası Yağı yüzeysel kılların yanı sıra tüy köklerine nüfuz ederek, kökten uca tüm kıllarınızı azaltmayı daha sonra da ortadan kaldırmayı sağlamaktadır. Bütün dünya da ün kazanmış Karınca Yumurtası Yağı için şimdi malzemeler:

 • Karınca yumurtası yağı

Uygulamalı Tarifi:

Tüylerinize ağda yaptıktan hemen sonra karınca yumurtası yağını masaj yaparak bölgeye uygulayınız. Bu tarif tüy köklerini incelttikten sonra kıl köklerine nüfuz ederek zayıflatır ve oldukça geç çıkış sağlamaktadır.

İstenmeyen Tüylerden Kurtulma Yöntemleri

Zerdeçal ve Gül Suyu ile Doğal Tüy Dökücü

Pek fazla bilinmeyen uygun bütçeli tarifler içerisinde Zerdeçal ve Gül suyu kürü kendisine yer bulmaktadır. Zerdeçal ve Gül suyu kürü yüzeysel kılların yanı sıra tüy köklerine nüfuz ederek, kökten uca tüm kıllarınızı azaltmayı daha sonra da ortadan kaldırmayı ve tüylerin geç çıkmasını sağlamaktadır. Zerdeçal ve Gül suyu kürü için şimdi malzemeler:

 • 3 şeker kaşığı gül suyu
 • 2 çay kaşığı zerdeçal tozu

Uygulamalı Tarifi:

3 yemek kaşığı gül suyu ve 2 çay kaşığı zerdeçal tozunu hamur kıvamı alana kadar karıştırınız. Tüylerinizi aldıktan hemen sonra hazırladığınız hamuru tüylerinizi aldığınız bölgeye yerleştiriniz. Daha sonra hamur kuruduktan sonra ılık suyla bölgeyi arındırınız. Bu karışımı haftada bir kez uygulayınız.

İstenmeyen Tüylerden Kurtulma Yöntemleri

Bal, Limon ve Şeker ile Doğal Tüy Dökücü

Halk arasında belirli kesimin bildiği ve uyguladığı tarifler içerisinde Bal, Limon ve Şeker kürü kendisine yer bulmaktadır. Bal, Limon ve Şeker kürü yüzeysel kılların yanı sıra tüy köklerine nüfuz ederek, kökten uca tüm kıllarınızı azaltmayı daha sonra da ortadan kaldırmayı ve tüylerin geç çıkmasını sağlamaktadır. Bal, Limon ve Şeker kürü için şimdi malzemeler:

 • Şeker
 • Bal
 • Limon
 • Mısır Nişastası

Uygulamalı Tarifi:

Bütün malzemeleri (Mısır nişastası hariç) eşit miktarda bir kap içerisine koyunuz. İki çorba kaşığını baz alabilirsiniz. Malzemeleri birleştirdikten sonra ısıtınız ve ardından mısır nişastası ekleyiniz. Eğer karışımınız sert olursa bir miktar su ekleyerek yumuşatınız. Daha sonra soğumaya bırakınız. Tüylerinizin bulunduğu bölgeye karışımı uygulayınız. Marketlerde satılan ağda bezleri ile karışımı tüylü bölgelere uygulayarak tüylerin tersi yönünde hızlıca çekiniz.

İstenmeyen Tüylerden Kurtulma Yöntemleri

Mercimek ve Patates Ezmesi ile Doğal Tüy Dökücü

Pek fazla bilinmeyen uygun bütçeli tarifler içerisinde Mercimek ve Patates Ezmesi kürü kendisine yer bulmaktadır. Mercimek ve Patates Ezmesi kürü yüzeysel kılların yanı sıra tüy köklerine nüfuz ederek, kökten uca tüm kıllarınızı azaltmayı daha sonra da ortadan kaldırmayı ve tüylerin geç çıkmasını sağlamaktadır. Mercimek ve Patates Ezmesi kürü için şimdi malzemeler:

 • Patates Ezmesi
 • 1 kase mercimek
 • Bir miktar su
 • 4 yemek kaşığı limon suyu
 • 1 yemek kaşığı bal

Uygulamalı Tarifi:

1 kase mercimeği bir gün önceden ıslatarak bekletiniz. Daha sonra patatesleri haşlayınız ve kabuklarını soyduktan sonra eziniz. 4 yemek kaşığı limon suyu, 1 yemek kaşığı bal, 1 kase mercimeği iyice karıştırınız. Kıllarınızın olduğu yere bu karışımı sürünüz ve yirmi dakika kadar bekletiniz ve ova ova tüylerinizi çıkartınız.

İstenmeyen Tüylerden Kurtulma Yöntemleri

Şeker, Su ve Limon ile Doğal Tüy Dökücü

Eskilerden beri en çok tercih edilen ve işe yaradığı iddia edilen Şeker, Su ve Limon ile karşınızdayız. Şeker, Su ve Limon yüzeysel kılların yanı sıra tüy köklerine nüfuz ederek, kökten uca tüm kıllarınızı azaltmayı daha sonra da zayıflatmayı sağlamaktadır. Bütün dünya da ün kazanmış Şeker, Su ve Limon için şimdi malzemeler:

 • 1/4 su bardağı limon suyu
 • 1 su bardağı şeker
 • 1/4 su bardağı su

Uygulamalı Tarifi:

Bir tencere içerisine 1/4 su bardağı limon suyu, 1 su bardağı şeker ve 1/4 su bardağı su alıp karıştırınız. Ateşin altını kısın ve 15 dakikaya yaklaşınca karışımın renginin değiştirmesini gözlemleyiniz. Rengi değişen karışımı başka bir kaba alınız. Karışım soğuduktan sonra marketlerde bulunan ağda beziyle ya da kağıt torbalar yardımı ile kurtulmak istediğiniz kıl olan bölgelere karışımı sürdükten sonra çekiniz.

İstenmeyen Tüylerden Kurtulma Yöntemleri

Mısır Nişastası ve Yumurta Akı Ezmesi ile Doğal Tüy Dökücü

Pek fazla bilinmeyen uygun bütçeli tarifler içerisinde Mısır ve Yumurta Ezmesi kürü kendisine yer bulmaktadır. Mısır ve Yumurta Ezmesi kürü yüzeysel kılların yanı sıra tüy köklerine nüfuz ederek, kökten uca tüm kıllarınızı azaltmayı daha sonra da tüylerin geç çıkmasını sağlamaktadır. Mısır ve Yumurta Ezmesi kürü için şimdi malzemeler:

 • 1 adet yumurta akı (çiğ yumurta beyazı)
 • Yarım yemek kaşığı mısır nişastası
 • 1 yemek kaşığı şeker

Uygulamalı Tarifi:

Tüylerinizi aldıktan sonra 1 yumurta akı, yarım yemek kaşığı mısır nişastası ve 1 yemek kaşığı şekeri iyice karıştırınız. Daha sonra tüylerinizi aldığınız bölgelere bu karışımı sürünüz ve ortalama yirmi dakika kadar bekletiniz. Önereceğimiz süre 25 dakikadır. 25 dakika sonunda karışımın üzerine marketlerde satılan ağda bezi, ince bir bez ve temiz bir bez yerleştirin tüylerin çıkış yönünün tersine yapıştırarak çekiniz. Bu işlem tüylerinizi azaltacaktır. Tamamen yok etmeyecektir.

İstenmeyen Tüylerden Kurtulma Yöntemleri

Yulaf Ezmesi ve Limon ile Doğal Tüy Dökücü

Pek fazla bilinmeyen epilasyon yöntemi olarak tanınan tarifler içerisinde Yulaf Ezmesi ve Limon kürü kendisine yer bulmaktadır. Yulaf Ezmesi ve Limon kürü yüzeysel kılların yanı sıra tüy köklerine nüfuz ederek, kökten uca tüm kıllarınızı azaltmayı daha sonra da tüylerin geç çıkmasını sağlamaktadır. Yulaf Ezmesi ve Limon kürü için şimdi malzemeler:

 • Yedi sekiz damla limon suyu
 • Yarım çorba kaşığı yulaf ezmesi

Uygulamalı Tarifi:

Bir kap içerisine yarım yemek kaşığı yulaf ezmesi ve yedi sekiz damla limon suyu ekleyerek karıştırınız. Daha sonra bu karışımı yüzünüzde ki ince tüylere masaj yaparak uygulayınız. Ortalama on beş- yirmi dakika kadar beklettikten sonra ovalayarak durulayınız. Bu karışım 3 günde bir kez uygulanmaktadır.

İstenmeyen Tüylerden Kurtulma Yöntemleri

Ponza taşı ile Doğal Tüy Dökücü

Aktarlarda ve kozmetik ürün satan her yerde rahatlıkla satın alabileceğiniz her bütçeye uygun bir taş türüdür. Ortalama piyasa fiyatı 10 türk lirası olarak karşımıza gelmektedir. Malzemeler:

 • 1 adet ponza taşı

Uygulamalı Tarifi:

Kuru olmayan ciltler için uygundur. Kuru ciltleri tahriş etme olasılığı yüksektir. Eğer cildiniz kuruysa 3 gün nemlendirme işlemi yaptıktan sonra ponza taşı uygulamaya başlayınız. Banyo sonrası vücudunuz yumuşadıktan sonra kullanmanızı öneririz. Kullanım öncesi cildinize ekstra ürünler kullanmayınız. Ponza taşını tüylerinizin çıkış yönünün tersine sürterek tüylerinizden kurtulabilirsiniz.

İstenmeyen Tüylerden Kurtulma Yöntemleri

Bal, Yoğurt ve Şeker ile Doğal Tüy Dökücü

Eskilerden beri en çok tercih edilen ve işe yaradığı iddia edilen Bal, Yoğurt ve Şeker ile karşınızdayız. Bal, Yoğurt ve Şeker yüzeysel kılların yanı sıra tüy köklerine nüfuz ederek, kökten uca tüm kıllarınızı azaltmayı daha sonra da zayıflatmayı sağlamaktadır. Bütün dünya da ün kazanmış Bal, Yoğurt ve Şeker için şimdi malzemeler:

 • 1 yemek kaşığı yoğurt
 • 1 yemek kaşığı bal

Uygulamalı Tarifi:

Bir yemek kaşığı yoğurt ile 1 yemek kaşığı balı iyice birbirlerine karıştırınız. Daha sonra yüzünüzde göz çevresi ve kaşınız hariç uygulayınız. Ortalama on dakika ila 15 dakika arasında bekletiniz. Kuruyan karışımı temizlemek için şeker yüzünüze sürünüz. Cildinize sert bir şekilde yaklaşmayınız. Yavaş yavaş ve ovalayarak karışımı çıkartınız ve daha sonra duru su ile yıkayınız. Cildinizin pH seviyesine en uygun nemlendirici ile nemlendiriniz.

İstenmeyen Tüylerden Kurtulma Yöntemleri

Papatya Çayı ile Doğal Tüy Dökücü

Papatya çayı birçok derde deva oluşunun yanında tüy dökme işlemlerinde de karşımıza gelmektedir. Doğal yerlerden toplayıp elde edebileceğimiz gibi aktarlardan almak ya da çiçekçilerden de mümkündür. Papatya çayı tüyleri erkeklere oranla daha ince olduğu için kadınlarda etkili olduğu bilinmektedir. Şimdi ise malzemeler:

 • Bir bardak su
 • Bir miktar papatya

Uygulamalı Tarifi:

Bir miktar papatyayı bir su bardağına atınız ve cezvede kaynatınız. Kaynadıktan sonra papatyaları suyundan süzerek soğuması için bekleyiniz. Soğuduktan sonra biz bezi suya sokarak ıslatınız ve istenmeyen tüylerinizin olduğu bölgeye koyarak kurumasını bekleyiniz. Daha sonra temiz su ile bölgeleri durulayınız. Tüylerinizle düzenli uygulamadan sonra incelme meydana gelecektir.

İstenmeyen Tüylerden Kurtulma Yöntemleri

Limon Suyu ile Doğal Tüy Dökücü

Oldukça uygun maliyetli bir ürün olan limon ile neler mi yapılabilir? Limon pek çok yemek içerisinde vücudumuza verdiği vitaminin yanı sıra tüy dökme işlemlerinde de yer almaktadır. Şimdi malzemeler:

 • Bir adet limon
 • Bir miktar bal

Uygulamalı Tarifi:

Bir kaba bir limon suyunu sıkınız. Sıktığınız limon suyunu 12-24 saat önce tüylerinizi aldığınız bölgeye uygulayınız. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra güneşle temasta bulunmayınız. Ortalama 15- 20 dakika kadar limon suyunu bölgede bekletiniz ve eğer hassas bir cilde sahipseniz bu işlemi bal ve limonu karıştırarak gerçekleştiriniz.

Uyarı: Tüylerinizden kurtulduktan hemen sonra bu işlemi asla denemeyiniz. Cildiniz tahriş olacaktır ve aşırı derece yanma hissiyle karşı karşıya kalacaksınız. Eğer böyle bir işlem gerçekleştirdiyseniz acil olarak duru suyla bölgeye su tutunuz.

İstenmeyen Tüylerden Kurtulma Yöntemleri

Papatya Ezmesi ve Zerdeçal Macunu ile Doğal Tüy Dökücü

Vücut tüylerini azaltmakta malzemelerin sonu gelmemektedir. Sırada evlerimizde genellikle bulunan papatya ve zerdeçal yer almaktadır. Şimdi malzemeler:

 • Yarım çorba kaşığı zerdeçal
 • 2 çorba kaşığı papatya ezmesi

Uygulamalı Tarifi:

2 çorba kaşığı papatya ezmesi ile yarım çorba kaşığı zerdeçal ezmesini karıştırınız. Bu tarifi yaklaşık 15 dakika karıştırarak gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Ek olarak bu işlem kol ve bacak kıllarında daha çok etkilidir. Hafta da 1 kez uygulayınız. Karışımı kol ve ya bacağınıza masaj yaparak yayınız. Bu karışım epilasyona gidiyorsanız işleminizin daha çok sonuç vermesi için yardımcı görevi üstlenecektir.

İstenmeyen Tüylerden Kurtulma Yöntemleri

Şeker ile Doğal Tüy Dökücü

Eski zamanlarda son derece popüler olan ve günümüzde popülerliğini kaybeden şeker tarifini yeniden canlandırmak için karşınızdayız. Her evde bulunması ile oldukça ekonomik olan tarifimiz bir ağda işlemi görevi üstlenmektedir. Ağda işlemlerinden daha az acıtacağının garantisini verebiliriz. Şimdi malzemeler:

 • 1/4 bardak su
 • 1/4 bardak limon suyu

Uygulamalı Tarifi:

Bir tencere içerisine 1/4 bardak suyu ve 1/4 bardak limon suyunu koyarak koyu kıvama gelene kadar devamlı karıştırma sağlayınız. Karışımınızı kısık ateş ocakta kaynatmaya özen gösteriniz. Daha sonra karışımı soğuması için bekletiniz. Ilık olana kadar soğuduktan sonra başka bir kaba koyunuz ve istenmeyen tüylerin olduğu bölgeye şeritler halinde sürünüz. Tıpkı ağda işlemlerinde olduğu gibi tüylerin tersi yönünde çekerek işlemlerinizi gerçekleştiriniz. Tüyleriniz olduğundan daha geç çıkacaktır.

İstenmeyen Tüylerden Kurtulma Yöntemleri

Nane Çayı ile Doğal Tüy Dökücü

Doğal tüy dökücü formüllerimizi sizlerle paylaşacağız. Nane çayının tüylerinizi incelettiğini biliyor muydunuz? Nane çayının mucizelerine kullandıkça inanamayacaksınız. Bu yazımızda tüyleri inceltmesine yer verdiğimiz nane çayı hormonlar üzerinde oldukça etkilidir ve vücut tüylerinizin çıkışını yavaşlatmaktadır.

İstenmeyen Tüylerden Kurtulma Yöntemleri

Soya Ürünleri ile Doğal Tüy Dökücü

Soya pek çok faydasının bulunmasının yanı sıra tüylerinize karşı tam bir savaşçı rolünü üstlenmektedir. Tüy dökücü özelliği ile pek fazla bilinmeyen soya tüylerinizin çıkış süresini kontrol etmenize destek olmaktadır. Düzenli kullanacağınız soya tüylerinizi zaman içerisinde inceltecektir.

İstenmeyen Tüylerden Kurtulma Yöntemleri

Lor Peyniri ve Un Karşımı ile Doğal Tüy Dökücü

Pek fazla bilinmeyen fakat her evin bütçesine uyan un ve lor peyniri karışımı tüyleriniz üzerinde oldukça etkilidir. Şimdi mucizevi karışımın malzemeleri:

 • 2 çorba kaşığı lor peyniri
 • 1 çay kaşığı un

Uygulamalı Tarifi:

Bir kase içerisine 2 çorba kaşığı lor peyniri ve 1 çay kaşığı unu kaşık yardımı ile karıştırınız. Bu karışımı çok kalın olmayan tüyleriniz dışında kol ve bacak tüyleriniz gibi bölgelere uygulayabilirsiniz. Karışımı cildiniz üzerinde 15 dakika bekletiniz. Daha sonra duru su ile uyguladığınız bölgelerden temizleyiniz. Kadınlarda ki testosteron oranını düşürdüğü için tüylerde azalma gerçekleştiği bilinmektedir. Tüyleriniz zamanla düzenli kullanım sonucu incelecektir.

Cilt Beyazlatıcı Ürünleri Tüy Azaltma İşlemi Sağlar mı?

Tüy azaltma işlemlerinde birçok malzeme ile mucizeler gerçekleştirebilirsiniz. Birçok cilt beyazlatma ürünü bu işlemi üstlenmektedir. Eğer ağda işlemleri cildinize çok fazla hasar veriyor ise ya da tercih etmiyorsanız çareler tükenmemektedir. Cilt beyazlatma ürünleri de işinizi görecektir. Cilt beyazlatma ürünleri kullanmadan önce içerisinde barınan malzemeleri incelemeniz cilt sağlığınız için yararlı olacaktır ve bu işlem öncesi bilek üstünüz gibi küçük bir yere uygulayarak denemeniz ön test yapmanız için yarar sağlayacaktır. Eğer kızarma gibi aksi durumlarla karşılaşırsanız bu ürün cildinize uygun değildir.

İstenmeyen Tüylerden Kurtulma Yöntemleri


İnce Tüyler İçin Limon Karışımı ile Tüy Azaltma İşlemi

Malzemeler:

 • 2 çay kaşığı limon suyu
 • 2 yemek kaşığı şeker

Uygulamalı Tarifi:

Bir kâse içerisinde limon suyu ve şekeri çamur kıvamına gelecek biçimde karıştırınız ve ince tüylerinizin bulunduğu göbek ve yüz gibi bölgelerde etkili olacaktır. Bu bölgelere dairesel hareketlerle masaj yaparak uygulayınız. 15- 20 dakika bekletiniz. 20 dakika sonunda duru su ile masaj yaparak yüzünüzden karışımı çıkarınız. Bu işlemi 2 günde bir kez uygulayınız. Bu bölgelerinizde cilt renginizin açılmasının yanı sıra istenmeyen tüylerinizin yok olmasına destek sağlayacaktır. Ancak düzenli kullanmaya özen gösteriniz. Göz çevresine asla uygulamayınız.

İstenmeyen Tüylerden Kurtulma Yöntemleri

Şeker ve Pekmez Karışımı ile Tüy Azaltma İşlemi

Çok fazla bilinmeyen tariflerimiz içerisinde pekmez ve şeker karışımı yer almaktadır. Pekmezin tüyler üzerinde ne gibi etkileri olabilir hadi hep birlikte görelim. Şimdi malzemeler:

 • Yarım limon suyu
 • Ağda bezi
 • Pekmez
 • Bir su bardağı şeker

Uygulamalı Tarifi:

Bermari usulü olarak bir kasenin içerisine pekmez ve bir su bardağı şekeri ekleyiniz. Şeker pekmezin içerisinde tamamen kaybolduktan sonra karışım ılıyana kadar soğumaya bırakınız. Ilıyan karışımı tüylerden kurtulmak istediğiniz bölgeye sürünüz ve ağda bezini yapıştırarak çekiniz. Zamanla tüylerinizde azalma gözlenecektir ve tüyleriniz daha ince kıl yapısıyla çıkacaktır.

İstenmeyen Tüylerden Kurtulma Yöntemleri

Şap ve Gül Suyu Karışımı ile Tüy Azaltma İşlemi

Ülkemizde fazla bilinmese de Hindistan ve Pakistan da güzelliğine düşkün hanımların tercih ettiği ve yaygın olarak kullandığı şap ve gül suyu tüy azaltma da etkili bir karışımdır. Her bütçeye hitap etmesiyle de kolaylıkla elde edebileceğiniz bu karışımı düzenli kullanım sonucunda etkisini görebileceğinizi unutmayınız. İşte malzemeler:

 • 2- 3 yemek kaşığı gül suyu
 • Birkaç damla zeytin yağı
 • Yarım tatlı kaşığı şap tozu
 • Pamuk

Uygulamalı Tarifi:

Bir kap içerisine yarım tatlı kaşığı toz şapı ve 2- 3 yemek kaşığı gül suyunu dökerek bir kaşık yardımı ile iyice karıştırınız. Elinize bir pamuk alınız ve karışıma batırınız. Daha sonra kurtulmak istediğiniz tüylerin üzerine karışımı pamuk yardımı ile sürünüz. Karışım cildinizde kuruduktan sonra üzerine tekrar karışımı sürünüz. Ortalama 50 dakika içerisinde kurudukça defalarca tekrarlayabilirsiniz. Hassas ciltliyseniz bu işlemi en fazla 15 dakika içerisinde tekrar ediniz. Dakikanız dolduktan sonra bölgeleri duru su ile güzelce yıkayınız. Üzerine zeytinyağı sürerek masaj yapınız. Bu işlemi bir gün durun ertesi gün tekrarlayacak biçimde gerçekleştiriniz. Düzenli uygulama sonrası tüylerinizin yok olduğuna şahit olacaksınız.

İstenmeyen Tüylerden Kurtulma Yöntemleri

Leblebi Tozu Kürü ile Tüy Azaltma İşlemi

Daha önceden leblebi tozu kürünü duymuş muydunuz? Eğer duymadıysanız ve tüy dökme işlemleri için farklı bir arayıştaysanız bu tarifimiz tam size göre. Şimdi malzemeler:

 • 1 çay kaşığı zerdeçal
 • 2 çorba kaşığı leblebi tozu
 • 2 çay kaşığı süt
 • 1 çorba kaşığı süt kreması

Uygulamalı Tarifi:

1 çay kaşığı zerdeçal, 2 çorba kaşığı leblebi tozu, 2 çay kaşığı süt ve 1 çorba kaşığı süt kremasını bir kapta iyice karıştırınız. Karışımı yüzünüzde göz ve göz çevresi hariç sürünüz ve ortalama yirmi (20) dakika kuruyana kadar bekletiniz. Daha sonra ılık su ile dairesel hareketler yaparak yüzünüzü durulayınız. Bu karışım 2 günde bir olmak üzere bir ay boyunca uygulanması gerekmektedir. Bu işlemin sonunda yüzünüzde istenmeyen tüylerden kurtulacaksınız.

İstenmeyen Tüylerden Kurtulma Yöntemleri

Mısır Unu Kürü ile Tüy Azaltma İşlemi

Mısır unu sayesinde tüylerinizin azalması oldukça pratik bir işlemdir. Şimdi malzemeler:

 • 1 adet yumurta akı
 • 1 çay kaşığı şeker
 • 1 çay kaşığı mısır unu

Uygulamalı Tarifi:

1 adet yumurta akı, 1 çay kaşığı şeker ve 1 çay kaşığı mısır ununu bir kapta karıştırınız ve daha sonra bu karışımı yüzünüze uygulayınız. Karışımı yüzünüzde yirmi dakika bekletiniz. Daha sonra süre sonunda ılık su ile yüzünüzü temizleyiniz. Bu karışım 3 günde bir uygulamaya uygundur.

İstenmeyen Tüylerden Kurtulma Yöntemleri

Nohut Unu Kürü ile Tüy Azaltma İşlemi

Nohut kürü ile hem kuru ciltlerinizden kurtulmanız hem de tüylerinizden kurtulmanız mümkündür. Şimdi malzemeler:

 • 1 tatlı kaşığı zerdeçal tozu
 • Yarım kâse süt
 • 1 tatlı kaşığı taze krema
 • Yarım kâse nohut unu

Uygulamalı Tarifi:

Bir kap içerisine yarım kase nohut ununu dökünüz. Kabın içine 1 tatlı kaşığı krema, yarım kâse süt ve 1 tatlı kaşığı zerdeçal tozu ekleyerek karıştırınız. İstenmeyen tüylerinizin üzerine bu karışımı sürünüz ve ardından ılık su ile durulayınız.

İstenmeyen Tüylerden Kurtulma Yöntemleri

Zerdeçal Kürü ile Tüy Azaltma İşlemi

Zerdeçal Kürü için malzemeler:

 • Bir miktar süt
 • 2 çorba kaşığı zerdeçal

Uygulamalı Tarifi:

2 çorba kaşığı zerdeçalın üzerine alabildiğince sütü ekleyerek macun kıvamına getirene dek karıştırınız. Daha sonra 20 dakika kadar istenmeyen tüylerinizin olduğu bölgede karışımı beklettikten sonra su ile durulayınız. Bu kür haftada bir uygulamaya uygundur.

İstenmeyen Tüylerden Kurtulma Yöntemleri

Bahçe Nanesi Çayı ile Tüy Azaltma İşlemi

Nane çayı testosteron sebebiyle artış gösteren kılları azaltmakta ve kalın kılları inceltmesiyle bilinmektedir. Eski bir inanca göre de aşırı kıllılık yaşanan hallerde kullanılması uygun görülmektedir. Şimdi malzemeler:

 • 1 su bardağı su

 • 1 çay kaşığı bahçe nanesi

Uygulamalı Tarifi:

Bir su bardağının içerisine 1 çay kaşığı bahçe nanesi koyunuz ve üzerine kaynamış su ekleyiniz. Bu karışım ortalama 10 dakika kadar beklemesi gerekmektedir. Demlendikten sonra tüketebilirsiniz. Bu karışım beş gün içerisinde günde iki kez tüketilmesi halinde fayda sağlayacaktır.

İstenmeyen Tüylerden Kurtulma Yöntemleri

Muz ve Yulaf Ezmesi Karışımı ile Tüy Azaltma İşlemi

Muz pek çok faydasının yanı sıra tüylerinizi yok etmek için de faydalı olacak bir meyvedir. Muz aynı zamanda yumuşacak ipeksi bir cilde sahip olmanızı sağlayacak ve bunun yanı sıra kıllarınızın baş düşmanı olma görevini üstlenecektir. Bunun yanına destek olarak yulaf ezmesi de kattığınız zaman işte mucizevi formülümüz ortaya çıkmaktadır. Şimdi malzemeler:

 • Bir adet olgun muz

 • 1-2 çay kaşığı yulaf ezmesi

Uygulamalı Tarifi:

Muzunuzu bir kap içerisinde yeterince eziniz. Ezilen muzun üzerine 1-2 çay kaşığı yulaf ezmesi ekleyerek karıştırınız. Ortaya çıkan karışımı masaj yaparak yüzünüze uygulayınız. Tarifimiz ortalama 15 dakika yüzünüzde duracaktır. Daha sonra yüzünüzü su ile yıkayarak arındırınız. Bu tarifimiz 3 günde bir uygulamaya uygundur.

İstenmeyen Tüylerden Kurtulma Yöntemleri

Fesleğen ve Soğan Karışımı ile Tüy Azaltma İşlemi

Fesleğen mucizesi ile tanışmaya hazır olun. İşte malzemeler:

 • On (10) adet fesleğen

 • İki (2) adet kuru soğan

Uygulamalı Tarifi:

Soğanı dış kabuğunu soyduktan sonra on adet fesleğen ile ezerek karıştırınız. Karışım macun kıvamını aldıktan sonra 15 dakika yüzünüzde bekletip, ılık su ile masaj hareketleri yaparak durulayınız. Bu işlem bir gün bekleyip diğer gün yapılarak ortalama iki ay yapılması gerekmektedir. Düzenli yaparsanız ancak işe yarayacaktır.

İstenmeyen Tüylerden Kurtulma Yöntemleri

Bakla ile Tüy Azaltma İşlemi

Bakla ile tüy azaltma işlemi için işte malzemeler:

 • Bakla

Uygulamalı Tarifi:

Kurtulmak istediğiniz tüylerin bulunduğu bölgeye baklanın kabuklarını sıkarak ortaya çıkan sıvısı ile uygulayınız. Bu karışımı yarım saat bekletmenin ardından ılık su ile durulayınız. Her kürde olduğu gibi düzenli kullanırsanız bu karışım işe yarayacaktır.

İstenmeyen Tüylerden Kurtulma Yöntemleri

Soğan, Sarımsak ve Siyah Merhem ile Tüy Azaltma İşlemi

Soğan, Sarımsak ve Siyah Merhem karışımı ile tüylerinizden kurtulmaya hazır olunuz. İşte malzemeler:

 • 1 diş sarımsak

 • Siyah merhem

 • 1 adet orta boy soğan

Uygulamalı Tarifi:

İlk olarak bir adet orta boy soğanı ocakta közleyiniz. Daha sonra 1 diş sarımsak rendeyiniz ve siyah merhem ile karıştırınız. Kurtulmak istediğiniz tüylü bölgelere bu karışım uygulanır. Üzerine közlenmiş soğan koyularak uygulanmaktadır. Bu işlemi yedi gün boyunda her gün uygulayarak tüylerde azalma gözlemleyebilirsiniz.

İstenmeyen Tüylerden Kurtulma Yöntemleri

Zerdeçal ile Tüy Azaltma İşlemi

Zerdeçal mucizesi ile tüy azaltma malzemeleri:

 • 2 çay kaşığı zerdeçal

 • Süt

Uygulamalı Tarifi:

2 çay kaşığı zerdeçalı süt ile karıştırıp macun kıvamına getiriniz. Karışımı tüylerden kurtulmak istediğiniz bölgeye uygulayınız. 15 dakika sonra kuruyana dek bekleyiniz. Ardından ılık su yardımıyla durulayınız. Bu işlemi düzenli uygulayarak sonuca ulaşabileceksiniz.

Bu gönderi için yorumlar kapalı.

deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler mizah.org moversvip.com deneme bonusu veren siteler 2023 deneme bonusu veren siteler sweet bonanza deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler casino siteleri deneme bonusu deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler