Kirpik lifting nedir? Evde kirpik lifting nasıl yapılır?

Kirpik lifting nedir? Evde kirpik lifting nasıl yapılır?
Kirpik lifting nedir? Evde kirpik lifting nasıl yapılır?
5 Mart 2021

Kirping Lifting ile; hergün rimel derdine, kirpik kıvırıcı derdine son diyoruz. Kirpikleriniz gözlerinize düşüklük katıyor ise Kirpik Lifting ile kalkık gözlere sahip olabilirsiniz. Hergün rimel sürme zorunluluğunu ortadan kaldıran Kirping Lifting aynı zamanda bakım yapmaktadır. Denizde bile uzun ve kıvrık kirpiklerle görünmek kim istemez? Kirpik Lifting sizlere uzun kirpikler vaad etmektedir. Kirpik Lifting ile rimelli duran kirpiklere sahip olabilirsiniz. Kirpik Lifting bilinenin aksine kirpiklerinizi mahfetmez. Lakin uzman olmayan bir kişi tarafında yapılırsa Kirping Lifting kirpiklerinizi döker. Bunun yanı sıra; kirpik lifting kirpikleri kıvırır, kirpik lifting kirpiklere bakım yapar, kirpik lifting kirpiklerinizi uzatır.

İlginizi çekebilir: Çatlayan dudaklar nasıl iyileşir? Dudak çatlağı için evde bakım yöntemleri

İçindekiler

Kirpik Lifting nedir?

Clementina Richardson “Kirpik kaldırma, kirpiklerinizi tabandan uca kıvırarak tüm uzunluğu görebilmenizi sağlar.’’ demiştir. Bazı kimyasallar tarafından kirpiklerinizi doğal rimelli yapmanızı sağlayacaktır. Rimelsiz uçan kirpiklere ne dersiniz? Hem doğal hemde uzun görünen kirpikler için mutlaka uzmanına yaptırmanız önerilir.

Kirpik Lifting ne işe yarar?

Kirpik Lifting sizlere doğal görünümlü uzun kirpikler vaad etmektedir. Gözünüze uygun pedleri kullanarak rimel kullanmadan kirpiklerinizi rimelli gibi göstermenizi sağlamaktadır. Yaptıkça kalıcılığı artan Kirpik Lifting uygulamasını uzmanlara yaptırmak sizin için yararlı olacaktır. 

Kirpik Lifting nasıl yapılır? Kirpik Lifting aşamaları

Öncelikle belirli müddet gözleriniz kapalı duracağı için işlerinizi bitirdiğinizden emin olun. İşlem sırasında herhangi bir acı hissetmezsiniz. Lakin göremediğiniz için size biraz rahatsızlık yaratabilir. Daha sonra sırt üstü bir yatağa uzanın. Özet şeklinde 3 aşamadan oluştuğunu söyleyebiliriz. Öncelikle göz kapaklarınızı kapatın. Kirpiklerinize uygun bir ped göz üzerinize özel yapıştırıcı ile tutturulur. Sana sonra özel yapıştırıcı ile kirpiklerinizi pede yapıştırın. İlk solüsyonu kipriklerimize uygulayarak 12 dakika beklememiz istenecektir. İlk serum kirpiklerinizin şekil almasını sağlayacaktır. Daha sonra 1 solüsyon uyguladıktan sonra, renklendirme işlemi yapılır. Kirpiklerinizi yağlayıp daha sonra temizleme suyu ile temizleyebilirsiniz. En son kirpiklerinize tek kat saf keratin uygulanarak muhteşem kirpiklere sahip olabilirsiniz.

Kirpik Lifting dikkat edilmesi gerekenler

Her yapılan işlemler gibi kirpik lifting uygulamasının sonrasında da dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Sizler için biz dikkat etmeniz gereken noktaları derledik.

 • Uygulama yaptıracağınız yeri iyi araştırın. Yeteri kadar temiz olduğuna ve gerçekten uzman profesyonellerin yaptığından emin olun.
 • Varsa lenslerinizi çıkartınız. Makyajınız varsa temizleyiniz.
 • Kirpikleriniz kuru olmalıdır.
 • Gözünüzde herhangi bir sağlık problemi yaşıyorsanız (Örneğin: arpacık, alerji, tahriş, kirpik dökülmesi vs.) tedavi sonrası Kirpik Lifting işlemi yaptırmayı tercih ediniz.
 • Takma kirpik kullanıyorsanız işlem öncesi mutlaka çıkarmanız gerekmektedir.
 • İşlem sonrasında yanma, batma veya rahatsız edici başka bir his duyarsan göz doktoruna danışmalısın. Normalde bu tür yan etkilerin olması beklenmemektedir. İşlem sonrası günlük hayatına rahatlıkla devam etmen gerekmektedir.
Kirpik lifting nedir? Evde kirpik lifting nasıl yapılır?

İlginizi çekebilir: Yanan saçlara evde nasıl bakım yapılır? İşte yanan saçlara çözümler…

Kirpik Lifting önce ve sonrası

Kirping Lifting yaptırmak isteyenler genellikle hep öncesi ve sonrası halini görmek isterler. Sizlerle Kirping Lifting’in öncesi ve sonrası halini paylaştık. Kirpik Lifting yaptırdıktan sonra kipriklerinizin ne kadar doğal ve uzun durduğunu göreceksiniz.

Kirpik Lifting sonrası ne yapmalıyım?

Kirpik Lifting sonrası yaptıranlar oldukça merak içerisindedir. ”Kirpik Lifting sonrası ne yapmalıyım?” sizlere yapmamanız gereken şeyleri derledik. Özetle sadece 24 saat dokunmadan beklemeniz gerekmektedir.

 • İlk 24 saat kirpiklerinize su değdirmemeye özen gösterin
 • Kirpiklerinizi ovuşturmayın. Kirpiklerine nazik davranın.
 • Uygulamadan 1 gün sonra sauna veya buharı kullanabilirsiniz, ancak bunlar asansörün etkisini zayıflatabilir, bu nedenle uzun süreli sonuçlar istiyorsanız ısıdan kaçının.
 • Gözlerinizde/kirpikleriniz üzerinde sert ürünler kullanmayın.
 • En az 24 saat makyaj yapmayın.
 • Su geçirmez maskaralardan kullanmayın.
 • Kirpik kaldırmanızdan sonraki 24 saat içinde yüz randevusu ayarlamayın.

Kirpik lifting hangi durumlarda tercih edilir?

Kirpil lifting aslında bir çok konuda hanımların tercih sebebi olmuştur. Lakin biz en çok karşılaşılanları sizler için listeledik.

 • Kirpikleriniz düz, hacimsiz ve seyrek ise görünüşünü güzelleştirmek için tercih edebilirsiiniz.
 • Rimel kullanmadan uzun ve rimelli gibi kirpiklere sahip olmak için.
 • Makyaja saatlerce vakit ayırmak istemiyorsanız.

Kirpik Lifting S-M-L

Kirpik lifting yaptıranlar genellikle pedlerin üzerlerine yazan S-M-L ifadelerini sıkça görmektedirler. Peki nedir bu pedlerin üzerinde yazan S-M-L harfleri?

 • S beden kirpiklere maksimum kıvrılma sağlar ve kısa veya orta uzunlukta kirpiklerde kullanmanızı öneririz.
 • M beden kirpiklere orta derecede kıvrılma verir ve bunları orta veya uzun kirpiklerde kullanmanızı tavsiye ederiz.
 • L beden kirpiklere doğal bir kıvrılma verir ve orta, uzun ve çok uzun kirpiklerde kullanılmasını tavsiye ederiz.

İlginizi çekebilir: Cilt beyazlatıcı ve leke giderici kremler gerçekten etkili mi? En iyi cilt beyazlatıcı ve leke giderici 10 krem

Kirpik Lifting ile ilgili merak edilen sorular

Kirpik Lifting yaptıracak olan insanlar için merak edilen soruları bir araya topladık. Aklınızda herhangi bir soru işareti bırakmayacağız.

Kirpik lifting ne kadar dayanır?

Kirpik Lifting uygulaması, yapan kişinin profosyenelliğine bağlı olarak ortalam 3 hafta kirpiğinizde kalmaktadır. Lakin işlem sürekli tekrarlandığı halinde 1 aya kadar uzandığı söylenmektedir.

Kirpik lifting kimlere yapılmaz?

Kirpik Lifting uygulamasını gözünde herhangi bir rahatsızlık olan (Örneğin: arpacık, alerji, tahriş, kirpik dökülmesi vs.) kişiler tedavilerinden sonra yaptırması önerilmektedir. Veyahut kirpiklerinde herhangi bir rahatsızlık olan kişiler doktoruna danışmadan böyle bir işlem yapmamaları önerilmektedir.

Kirpik lifting ne kadar süre kalıcı?

Kirpik Lifting uygulaması ortalama 3 hafta dayanıklıdır. Bu, yapan kişinin profesyonelliğine bağlı olabilmektedir. Lakin işlem sürekli tekrarlandığı halinde 1 aya kadar uzandığı söylenmektedir.

Kirpik lifting kirpikleri uzatır mı?

Kirpik Lifting uygulaması kirpiklerinizi beslemektedir. Bu sayede kirpiklerinizin uzamasına yardımcı olmaktadır.

Kirpik lifting kaç TL?

Kirpik Lifting uygulaması ortalama olarak 100 TL ve 150 TL arasında değişmektedir.

Kirpik Liftingin üstüne rimel sürülür mü?

Kirpik Lifting uygulaması sonrası rimel sürmenize gerek yoktur. Lakin isteğe göre rimel sürülebilir.

Kirpik lifting cleanser yerine ne kullanılır?

Kirpik Lifting uygulaması yaparken cleanser yerine bazı kullanıcılar makyaj çıkarıcınında kullanılabileceğini düşünmektedir. Siz yinede yeni bir cleanser almayı unutmayın.

Kirpik lifting günah mı?

Kirpik Lifting uygulaması bazı kaynaklar tarafından caiz olmadığı söylensede bazı kaynaklar tarafından herhangi bir sakınca görülmediğinden bahsetmektedir.

Kirpik lifting göze zarar verir mi?

Kirpik Lifting uygulaması, göze ve kirpiğe herhangi bir zarar vermemektedir.

Kirpik lifting hamilelikte yapılır mı?

Kirpik Lifting uygulaması hamileler için 4. aydan sonra yapılabilmektedir.

Kirpik lifting işlemi ne kadar sürer?

Kirpik Lifting uygulaması ortalama 45 dakika ve 1 saat içerisinde bitmektedir.

Kirpik lifting kaç yaşında yapılır?

Kirpik Lifting uygulaması 16 yaşından sonra yapılması tavsiye edilir.

Kirpik lifting ve laminasyon farkı nedir?

Kirpik Lifting uygulaması kirpiği kıvırma işlemidir. Laminasyon işlemi ise; kirpiği kıvırıp, dolgun gösterip ve hacim kazanmasını sağlamaktadır.

Kirpik lifting malzemeleri nelerdir?

Kirpik lifting malzemelerini sayacak olursak; S M L olarak pedler, yapıştırıcı, 4 solüsyon, kiprik kaldırıcı olarak 4 malzemeden oluşmaktadır.

Kirpik lifting neden regl döneminde yapılmaz?

Kirping lifting uygulamasını regl döneminde yapılması önerilmemektedir. Kişinin ani ruh değişimlerinden kaynaklı ve hormonlardan kaynaklı olarak regl sonrası dönem tercih edilmektedir.

Kirpik lifting nasıl bozulur?

Kirping lifting uygulaması, yağlı makyaj temizleyicisi ile bozulabilir. Lakin siz yine uzmanından yardım almayı ihmal etmeyiniz.

Kirpik lifting ped seçimi nasıl yapılır?

Kirping lifting uygulaması yaparken ped seçimi oldukça önemlidir. Kirpiklerinizin uzunluğuna göre S M veya L pedlerinden birisini seçebilirsiniz.

Kirpik lifting sonrası göz şişmesi neden olur?

Kirping lifting uygulaması sonrası gözlerinizde şişme meydana geldiyse derhal doktora görünmeniz gerekmektedir.

Kirpik lifting yapıştırıcısı nasıl çıkar?

Kirpik Lifting uygulaması sonrası yapıştırıcı kaldıysa bunu pudra ile geçirebilirsiniz.

Evde Kirpik Lifting yapılır mı?

Evet, evde Kirpik Lifting yapılabilir. Bunun için malzemelerini satın almanız yeterli olacaktır.

Evde Kirpik Lifting nasıl yapılır?

Evde kirpik lifting uygulaması yapmanız mümkündür. Malzemlerini satın alarak evde kirpik lifting işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Kirpik Lifting nasıl eski haline getirilir?

Kirpik Lifting uygulaması yaptıktan 24 saat içerisinde yağlı bir makyaj temizleyici ile kirpiklerinizi temizleyebilirsiniz.

Evde doğal yöntemler ile Kirpik Lifting nasıl yapılır?

Evde doğal yöntemlerle kirpik lifting işlemi gerçekleştirmeniz pek mümkün olmayabilir. Siz yinede malzemeleri satın alın.

Kirpik lifting kirpikleri döker mi?

Kirping lifting uygulaması uzman kişiler tarafından gerçekleştirildiği takdirde kirpiğe herhangi bir zarar vermemektedir.

Kirpik lifting gözleri yakar mı?

Gözünüze herhangi bir şey kaçtığında yakar veya rahatsız eder; kirpik lifting uygulamasında da gözünüze kullanılan solüsyonlardan herhangi birisi kaçarsa acı oluşturabilir. Lakin işin uzmanına yaptırısanız ve onun önerilerine uyuyorsanız gözünüzde acı oluşmaz.

Kirpik lifting sonra makyaj yapılır mı?

En özet cevap olarak evet diyebiliriz. İlk 24 saat hiç bir şey dokundurmamanız önemle rica olunur.

Kirpik lifting işleminde ne gibi sorunlar çıkabilir?

 • Kirpik lifting solüsyonu, göze sızması durumunda korneada kimyasal yanıklara veya yara izlerine neden olabilir.
 • Kirpik lifting solüsyonuna alerjik reaksiyon gösterebilirsiniz. 
 • Kirpik lifting sonrası kuru gözlerin görünmesi olasıdır.

Kirpik lifting kirpiklerinizi mahveder mi?

Kirpik lifting işlemi sırasında yanlış ped kullanımı ve yanlış uygulama kirpiklerinizi mahfedebilir. Bunun için bir uzmandan yardım almalısınız.

Kirpik lifting uygulaması güvenli midir?

Her işlem gibi kirpik lifting uygulaması da doğru eller ile yapıldığında güvenlidir.

Kirpik lifting uygulaması sonrası banyo yapılır mı?

Kirpik lifting işlemi sonrası ilk 24 saat su değmemesi gerekmektedir. Daha sonra banyo yapabilirsiniz.

Kirpik lifting bakımı nasıl yapılır?

Kirpik lifting işlemi sonrası ilk 24 saat su değmemesi gerekmektedir. Onun dışında ekstra bir şey yapmanıza gerek yoktur.

Kirpik lifting boyası nasıl seçilir?

Kirpik lifting işlemi için kirpik boyası tercihe göre seçilebilir. Kaş renginize uygun olarak kaş kirpik boyası tercih edebilirsiniz.

Kiprik lifting zararlı mı?

Kirpik lifting işlemi, gözünüzde herhangi bir rahatsızlık olmadığı sürece zararlı değildir.

Neden kirpik lifting uygulaması?

Kirpik lifting uygulaması sizlere doğal görünümlü rimel etkili kirpikler vaad etmektedir.

Kirpik lifting Ekşi

Kirpik Lifting uygulamasının Ekşi Sözlüğe konu olduğunu biliyor muydunuz? Ekşi Sözlükte yer alan Kirpik Lifting başlığına ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Kirpik lifting Süslü

Kirpik Lifting uygulamasının Süslü Sözlüğe konu olduğunu biliyor muydunuz? Süslü Sözlükte yer alan Kirpik Lifting başlığına ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Kirpik lifting Kadınlar Kulübü

Kirpik Lifting uygulamasının Kadınlar Kulübüne konu olduğunu biliyor muydunuz? Kadınlar Kulübünde yer alan Kirpik Lifting başlığına ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Kirpik Lifting yaptıranların yorumları

 • Canım benim kirpiklerim kanserden ötürü dökülmüştü aslında yandığı için hepsi ortadan kopuyordu. Kat kat rimelle anca belli edebiliyordum. O zaman kirpik liftingi keşfetmiştim. Belki ben kemoterapi almaya devam ettiğimden oldu ama kirpik liftinginden sonra kirpiklerim elime gelmeye başladı.
 • Sakın yaptırmayın arkadaşlar ben yaptırdım birkaç gün önce sağ gözümü yapamadı aynı işlemi 2 kez uyguladı gözüm tahriş oldu eve gidince gözümde yanma ve kaşınma oldu doktora gittim mikrop kapmış dedi 2 tane ilaç verdi hadi diyelim gözüm iyileşti kirpiklerim ne olucak 2 büklüm oldu yamuk yumuk bunun hesabını nasıl vericek
 • Bu işlemi çok merak ederek heveslenerek dün yaptırdım, ilk güzel gibiydi ama şimdi yaptığım andan beri gözüme birşey kaçmış hissi ve kaşıntısı asla geçmedi. Aşırı rahatsız ediyo şu an. yaptıracaksanız kesinlikle işin ehli olsun benimkiler göz kapağına yapışık gibi görünüyor hiç hayal ettiğim görüntü olmadı. Ve nasıl bozulur diye araştırmaya bile başladım 
 • Yaptırdım ama keşke daha kalıcı olsa. 2 ay gitti gitmedi. o hali çok güzel ama 2 ayda bir 150 tl verilmez.
 • Kirpik lifting son zamanlarda epey popüler oldu. Eski dönemin meşhur kirpik perması gibi ancak işlem o şekilde yapılmıyor diye biliyorum yalnışım varsa düzeltin. Keratin bakım uygulaması ile yapılan bir kirpik kıvırma ve ayırma işlemi. Kirpiklerde takma kirpik efekti oluyor ve rimel sürmeye gerek kalmıyor.

Bu gönderi için yorumlar kapalı.

deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler mizah.org moversvip.com deneme bonusu veren siteler 2023 deneme bonusu veren siteler sweet bonanza deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler casino siteleri deneme bonusu deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler