Kısa Saç Modelleri Nelerdir?

Kadınların en hassas konularından biri olan saçlar her daim merak konusu olmuş ve araştırılmıştır. Merak edilen bu konular arasında en çok araştırılan konulardan birisi de Kısa saç modelleri nelerdir? Sorusu olmaktadır. Kısa saç kullanıldığı takdirde hem kolay yıkanması hem de modellerin kolay yapılmasından dolayı kullanım bağımlılığı yapmaktadır. Peki kullanımı bu kadar çok olan kısa saç modelleri nelerdir? 

Bizler de bu yazımızda kadınlarımızın en hassas ve takıntılı olduğu kısa saçları ele aldık. Kısa saç modelleri nelerdir?  Katlı bob kısa saç modeli, Önler uzun arkalar kısa saç modeli, Küt kısa saç modeli, Kaküllü kısa saç modeli ve Pixie kısa saç modeli olarak sizler için listeledik. Kısa saç modelleri nelerdir? Yazımızı okuyarak yüz tipinize uygun doğru tercihleri yapabilir ve kısa saçın konforunu sizler de deneyimleyebilirsiniz. Şimdiden keyifli okumalar dilerim. 

Kısa Saç Modelleri Nelerdir?

Uzun saçlardan sıkıldınız ve artık kısa saç modelleri nelerdir? Sorusuna cevap arayışınıza girdiyseniz doğru yerdesiniz. Aşağıda okuyacağınız kısa saç modelleri ile saçlarını kestirmek ve kısa saç kullanmak artık çok daha kolay olacak. Şimdi gelin hep beraber kısa saç modelleri nelerdir? Detaylarıyla inceleyelim.

Katlı Bob Kısa Saç Modeli

Kısa saç modelleri nelerdir? Dediğimizde aklımıza ilk gelen şüphesiz ki katlı bob kısa saç modelidir. Bu kısa saç modeli hemen hemen her yüz tipine yakışmasından dolayı fazlasıyla tercih edilmektedir. Saçlarınızla uğraşmadan güzel görünmek istiyorsanız katlı bob kısa saç modeli doğru bir tercih olacaktır. Çünkü bu saç modeli ne kadar dağınık olursa o kadar havalı ve tarz görünecektir. 

Ense kısmından başlayarak katlı oluşan bu model son zamanların en popüler kısa saç modellerindendir. Yıkaması, kurutması ve şekil vermesi en kolay olan bu model ne kadar dağınık olursa modeli o kadar net gösterecek ve tarzınıza tarz katacaktır. 

Önler Uzun Arkalar Kısa Saç Modeli

Geçmişten günümüze kadar popülerliğini sürdürmüş önler uzun arkalar kısa saç modeli 90’lı yıllardan beri sıklıkla tercih edilmektedir. Eğer yüz hatlarınız üçgen veya dikdörtgen hatlarına sahipse köşe kısımlarını kamufle etmek için en doğru saç modeli önler uzun arkalar kısa saç modeli olacaktır. Katlı bob kısa saç modeli ile çok karıştırılan bu modelin farkı arkadan öne doğru asimetrik bir şekilde uzaması olmaktadır.

Katlı bob kısa saç modelinde belirli aralıklarla kat kat uzunluk göstermektedir. Önler uzun arkalar kısa saç modelinde ise asimetrik bir şekilde gelmektedir. Bu iki saç modelinin arasındaki fark yüz hatlarınızın uyumu için oldukça önemlidir. Doğru saç modelini tercih etmek için aradaki detayları göz önünde bulundurmalı ve ona göre saç kesiminizi yapmalısınız. Kısa saç modelleri nelerdir? Sorusuna diğer saç modelleri ile devam edelim.

Küt Kısa Saç Modeli

En yaygın kısa saç modellerinden biri olan küt kısa saç modeli oldukça ilgi çeken bir modeldir. Fakat bu küt kısa saç modeli her yüz tipine uygun değildir. Genellikle yuvarlak yüz tipi küt kısa saç modeline uygundur. Tabi yüz tipinize uygun ufak tefek detaylarla yüz tipinize uygun hale getirebilir. Tek yapmanız gereken saçınızı hangi modele uygun kestirecek olmanızdır. 

Çoğu kadın uzun saçtan vazgeçemezken kısa saçı bir kere tercih ettikten sonra bağımlısı olacak ve verdiği konfordan, şıklıktan vazgeçemeyeceksiniz. Bu yüzden uzun saçlardan vazgeçmeden önce yüz tipinize uygun kısa saç modelleri nelerdir? Detaylarıyla öğrenmeli ve tercihinizi doğru yapmalısınız. Saçlarınız kısa olacağı için bakımı da çok daha kolay olacak ve çok daha sağlıklı görünecektir. Böylelikle hem sağlıklı hem de tarz sahibi kısa saç modellerine sahip olacaksınız. 

İlginizi Çekebilir: Papatya Kurutma Yöntemleri Nelerdir?

Kâküllü Kısa Saç Modeli

Kısa saç başlı başına zor karar verilen bir saç modeliyken üstüne bir de kakül eklenince tercih etmek bir hayli zorlanıyor. Çünkü bu ikili saç modelinin her yüz tipine uygun olmadığı ve kullanım açısından da kaküllerin zorluk verdiği bilinmektedir. Genellikle köşeli yüz hatlarına sahip olan kadınlar kaküllü kısa saç modeli tercihinde bulunabilir. Kısa saç size ayrı bir hava katarken bu saç modeline ekstra tercih edeceğiniz kaküller yüzünüzdeki köşe kısımlarını kapatacak ve yüzünüze uygun modeli tercih etmiş olacaksınız.

Fakat saçınız her ne kadar kısa olursa olsun kakül tercih etmeniz saçlarınızı şekillendirirken biraz zamanınızı alabilir. Sabah uyandığınızda kaküller dağınık ve doğal halleriyle olacaktır. Tabi bu yüzünüzün direkt görünür kısmında olduğu için bu dağınıklık ve doğal hali güzel görünmeyebilir. Bunun için kaküllerinizi kremleyebilir, düzleştirebilir, fön çekebilir veya tarayarak şekil verebilirsiniz. Tabi kimimizin saçı zor şekil alırken kimimizin şekil vermesi çok daha kolay olacaktır. Tercih saç tipinize ve sizin isteğinize kalmış olacaktır.

Pixie Kısa Saç Modeli

Kısa saçın hakkını veren bir model olan pixie kısa saç modeli yaz aylarının kurtarıcı bir saç modelidir. Bu saç modeli 50’li yılların favorisi olmasıyla günümüze kadar popülerliğini korumuş ve bu kadar tercih edilmesinin sebebi olmuştur. Eğer oval bir yüz tipiniz var ve kısa saç tercih etmek istiyorsanız hiç şüphe etmeden pixie kısa saç modelini uygulayabilirsiniz. Böylelikle kısa saçın verdiği konforu en üst seviyede yakalamış olacaksınız. 

Pixie kısa saç modeli tepesi uzun ortası ve kenarları çok kısa şeklinde bir modeldir. Eskilerin sıklıkla kullandığı bu saç modeli günümüzde hala popülerliğini korumaktadır. Kısa saç modelleri nelerdir? Yazımızda merak ettiğiniz tüm kısa saç modellerini sizler için değerlendirdik. Umarım yüz tipinize uygun doğru tercihleri yapabilir ve kısa saçın konforuna sizler de erişebilirsiniz. 

 

Bu yazımızın içerisinde sizlere Kısa saç modelleri nelerdir?  Katlı bob kısa saç modeli, Önler uzun arkalar kısa saç modeli, Küt kısa saç modeli, Kaküllü kısa saç modeli ve Pixie kısa saç modeli gibi konu başlılarını derledik. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu