Kwellada Losyon Ne İşe Yarar?

Halk dilinde uyuz olarak adlandırılan scabies enfestasyonlarının giderilmesinde etkili olan Kwellada losyon aynı zamanda parazitlerin sebep olduğu kaşıntıyı gidermektedir.

Kwellada Losyon halk dilinde uyuz olarak bilinen rahatsızlığın tedavisinde kullanılmaktadır. Deri üzerinde toplanan parazitlerin sebep olduğu kaşıntı losyonun içeriği ile tedavi edilmektedir. Losyonun yanı sıra şampuan özelliği ile satışa sunulan Kwellada hekiminizin uygun göreceği diğer deri hastalıklarında da kullanılmaktadır.

Kwellada losyon içeriğinde yüzde 5 oranında Permertin bulunmaktadır. 120 ml’lik plastik şişe ile satışa sonulun losyonun ruhsat sahibi ise Ali Raif İlaç Sanayi’dir.

Kwellada Losyonun İçeriğinde Neler Var?

Beyaz renkli, homojen yapısı ile çok hücreli asalakların meydana getirdiği halk dilinde uyuz olarak bilinen rahatsızlığın giderilmesinde Kwellada losyon kullanılmaktadır. Uyuzun neden olduğu asalakları yok eden losyon aynı zamada kaşıntı ilaçları listesinde bulunmaktadır. Losyon bileşeninde ise;

·         % 5 Propilen Glikol

·         % 0,0300 Metil Parahidrosik Benzoat

·         % 0,050 Probil Parahidroksi Benzoat

Bulunmaktadır. Beleşininde başka maddelerde bulunan losyonun ana yardımcı maddeleri bunlardır. Böylelikle uyuz sendromu yaşayan hastalarda önemli etkiler göstermektedir.

kwellada

Kwellada Losyon Ne İçin Kullanılır?

Doktor reçetesi ile satışa sunulan Kwellada Losyon’un genelde kullanıldığı durumlar şu şekilde listelenmektedir.

·         Ciltte bakterilerin üremesini engellemek için

·         Kaşıntıya sebep olan mikropların oluşumun engeller

·         Cildi sağlığına kavuştururken bakterileri yok eder

·         Cildin yenilenmesine yardımcı olur

·         Kaşıntıyı önler

Bu rahatsızlıkların yanında doktorların tavsiyesine göre kullanılan Kwellada cildin dokusunu iyileştirirken yenilenmesinde önemli roller oynamaktadır.

Kwellada Losyonu Kimler Kullanır?

Hekim önerisi ile kullanılacak olan Kwellada losyonu ciltte kızarıklık ve kaşıntı olan herkes tarafnıdan kullanılabilir. Ancak aynı zamanda içeriği ile alerjik bir reaksiyona neden olabilir. Bu sebeple hekim önerisi ile kullanılması gerekir. Bununla birlikte Kwellada Losyonu;

·         Kullanmadan önce duşa girilmelidir

·         Kuru cilde uygulanmalı ve cildin losyonu emmesi sağlanmalıdır

·         12 yaş ve üstü kişiler kullanabilir

·         6-12 yaş arası çocuklar günlük doz olarak 12 ml ile kullanabilmektedir.

·         1-5 yaş arası çocukların dozu 7,5 ml. Olmaktadır.

·         2 aylık ve 1 yaş arası bebeklerde kullanım 3,75 ml olarak ayarlanması gerekir.

Kwellada Losyon Nasıl Kullanılır?

Kutu içeriğinde prospektüsü olmasına rağmen Kwellada Losyon prospestüsü okunamamaktadır. En önemli husus yan etkilerinin olup olmamasıdır. Ancak kullanıcılar bul bilgilere kutu içeriği ile ulaşamamaktadır. Losyon duş aldıktan sonra ve kurulanmanın ardından sürülmektedir. Temiz bölgelerde sürülmesi uygun olur. Bununla birlikte Kwellada;

·          Bozulan ve açık yaralar olan cilde

·         Göz çevresine

Sürülmemektedir. Bununla birlikte;

·         El ayak ve parmak aralarına

·         El bileklerine

·         Koltu altı

·         Genital bölgelere

Rahatlıkla sürülebilin bir losyondur. 2 aylık bebeklerden itibaren çocukların yüz, boyun, saçlı deri kısımlarına sürülebilmektedir. Uyarı olarak sürdükten sonra mutlaka bol su ile elleriniz temizlenmelidir. Özellikle gözlerin kaşınmasından kaçınılmalıdır.

Kwellada Losyonun Yan Etkileri?

Her ilaçta olduğu gibi Kwellada losyonun da yan etkileri bulunmaktadır. Özelikle bileşenindeki maddelere karşı alerjisi olan kişiler dikkat etmesi gerekir. Böylelikle losyonun muhtemel yan etkileri şunlardır.

·         Ciltte döküntü

·         Ciltte kızarıklıkların artması

·         Kaşıntıların artması

·         Şişlik ile ödem oluşumu

·         Ağrı

·         Yanma, batma hisleri

·         Egzama, ödem

·         Bölgesel hissizlik gibi yan etkileri olabilmektedir.

Yan etki görülmesi halinde hekiminize başvurmanız gerekebilir. Özellikle ileri seviye beklenilmeyen etkilerin görülmesi halinde acil tıbbi destek gerekebilir. Hamile veya emziren anneler tedaviyi özellikle doktorun başvurması gerekmektedir. Bileşenleri hamilelik sırasında güvenli gibi görünmektedir ancak kesin olarak bilinmemektedir. Losyon ile tedaviden sonra birkaç gün emzirmeyi kesmek gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu