Lokalen Krem Ne İşe Yarar, Nedir?

Lokalen Krem nedir? Aslında Lokalen krem uyuşturucu krem ve kaşıntıyı önleyen krem olarak geçmektedir. Doktor tavsiyesi altında 5 mg’ı geçmeden kullanılmalıdır. Yoksa Lokalen krem yan etkileri meydana gelebilmektedir. 15 TL olarak piyasada kendisini gösteren lokalen krem nedir? Sorusunu detaylı bir şekilde kaleme aldık.

Yazımızı yazarken Lokanlen kremin prospektüsü baz alınmıştır. Herhangi bir öneri ya da tavsiye içermemektedir.

İlginizi çekebilir: Dudak Yemek Zararlı mı? Dudak Yeme Alışkanlığı Nasıl Bırakılır?

Lokanlen Krem Ne İşe Yarar, Nedir?
Lokanlen Krem Ne İşe Yarar, Nedir?

Lokalen Krem Nedir?

Genellikle lazer epilasyona gidenlerde sıklıkla gördüğümüz Lokalen krem beyaz renkli ve yapı bakımından homojen bir yapıda olan kremdir. 3 gramlık alüminyum tüplerde eczanelerde yerini almıştır.

Lokalen Krem Ne İşe Yarar?

Lokalen krem bölgesel olarak uygulanan uyuşturucu kremlerden birisidir. Bununla birlikte antipruritikler grubunda yer olur. Buda onun kaşıntıya da oldukça iyi geldiği ve önlediğini göstermektedir.

Lokalen Krem Ne İçin Kullanılır?

Uyuşturucu özelliği ve kaşıntıyı önlemesinden ötürü Lokanlen krem aslında birçok alanda kullanılmaktadır. Bunların en başında kaşıntıyı önleme özelliğinden ötürü birçok sebepten meydana gelebilecek olan kaşıntılarda, mukoza üzerinde meydana gelen yüzeysel olan yanıklarda, göğüs ucunda anüste ya da dudakta meydana gelen çatlamalar ya da ağrılarda, hastanede uzun yatanlar için enfotrakeal entübasyon olarak bilinen soluk borusuna tüp yerleştirme işleminde kullanılmaktadır.

Lokalen Kremi Kimler Kullanamaz?

Aslında içerisinde yer alan maddelerin herhangi birine alerjiniz var ise Lokalen kremi kullanmamanız gerekmektedir. Buna ilaveten eğer ki kremin kullanılacağı bölgede bir enfeksiyon mevcut ise Lokalen kremin kullanımı uygun değildir. Son olarak ise kalp atışınız için herhangi bir ilaç kullanıyorsanız Lokalen krem ne yazık ki size uygun olmamaktadır.

Lokalen Krem Nasıl Kullanılır?

Aslında bu sorunun cevabı sizin sorunuza göre doktorun kişiye özgü önerdiği bir doz olacaktır. Lakin prospektüsünde yer alan bilgiye göre gerekli olduğu hallerde gün içerisinde bölgeye birkaç sefer uygulama yapabilirsiniz. Bununla birlikte uygulama dozu 5 gramı geçmemelidir. Son olarak ise bölge eğer ki çok geniş ise doktordan bilgi almanız gerekmektedir.

  • Lokalen kremi ilk kez kullanıyorsanız kapağının arka kısmı ile tüpün ağzında yer alan güvenlik şeridini delin.
  • İşlem öncesinde uygulanacak bölgenin ve ellerinizin temiz olmasına önem verin.
  • Doktorunuzun size önerdiği şekilde Lokalen kremi bölgeye sürerek iyice yedirin.,

Lokalen Krem Yaşlılarda Nasıl Kullanılır?

Yaşlı insanların genellikle ek bir hastalığı mevcut olduğu için ekstradan krem ya da ilaç kullanımı doktora sorulması gerekmektedir. Bilinçsiz olarak kullanımı bireyde yan etkiye yol açabilir.

Lokalen Krem Çocuklarda Nasıl Kullanılır?

Çocukların derileri aslında yetişkinlere göre oldukça hassas olabilmektedir. Dolayısıyla krem kullanırken doktora danışmak gerekebilir. Lokalen kremin prospektüsünde doktorunuzun tavsiyesini almanız gerektiği bilgisi yer almaktadır.

Lokalen Krem Hamilelikte Nasıl Kullanılır?

Hamilelik döneminde kullanılan krem ya da ilaçlar fetüse etki edebilmektedir. Dolayısıyla birçok uzman hamilelik döneminde bu tarz ürünlerden uzak kalmanızı önermektedir. Lokalen kremi de hamilelik zamanında kullanmayınız.

Lokalen Krem Emzirme Döneminde Nasıl Kullanılır?

Bu dönemde kullanılan ilaç ya da kremler anne sütü ile bebeğe geçebilir. Dolayısıyla bebek istenmeyen yan etkilerin tesiri altında kalabilir. Böyle bir durumun yaşanmaması için Lokalen krem kullanmamalısınız.

Lokalen Kremin Yan Etkileri

Her kremde olduğu gibi Lokalen kreminde bazı yan etkileri mevcuttur. Bunlar yaygın olmayan ve yaygın olarak 2 kategoride incelenmektedir.

  • Yaygın olmayan yan etkiler 100 hastanın birinden az, fakat 1.000 hastanın birinden fazla görülme olasılığı vardır. Bunlar: Uzun dönem bölgesel kullanım sonrası aşırı duyarlılık şeklindedir
  • Bununla birlikte yaygın olarak ise 10 hastanın birinden az, fakat 100 hastanın birinden fazla görülebilmektedir. Buda: Ciltte tahriş, kızarıklık, kaşıntı veya döküntü

Lokalen Krem Fiyat

Alüminyum tüplerde satışa sunulan Lokalen krem sadece eczaneden alınması uygun görülen bir kremdir. Dolayısıyla karşımıza güncel olarak 15 TL olarak gelmektedir.

Lokalen Kremin Muadilleri

‘’Anestol pomad, Aritmal 500 mg, Jetmonal ampul, Ksilidiin pomad, Lidestol jel, Lidofast karpul, Lmx krem, Monocain ampul, Otipax kulak damlası…’’

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu