MAC Bilgisayarda Wi-Fi Şifresi Öğrenme

MAC Bilgisayarda Wi-Fi şifresi öğrenme yöntemi ile unuttuğunuz internet şifrenizi kolaylıkla görebilir ve diğer cihazlarınızda kullanabilirsiniz.

Çoğumuz internet şifrelerimiz gibi günlük hayatta sürekli kullandığımız ancak otomatik olarak girilen verileri hatırlamıyoruz. Eğer evinizde modem varsa (modem size aitse buraya tıklayarak modem şifresi yazımızı okuyabilirsiniz) bu hiç problem değil çünkü modemi sıfırlayarak üstünde yazılı fabrika şifresine döndürebiliyorsunuz. Fakat ortak alan gibi modeme erişiminizin olmadığı alanlarda mevcut cihazlarınızdan şifreyi öğrenmekten başka şansınız bulunmuyor.

MAC Bilgisayarda Wi-Fi Şifresi Öğrenme İşlemi Nasıl Yapılır?

MAC Bilgisayarda Wi-Fi Şifresi Öğrenme
MAC Bilgisayarda Wi-Fi Şifresi Öğrenme

Mac-OS işletim sistemlerinde sadece Wi-Fi şifresi değil; kart bilgileriniz, hesap bilgileriniz gibi birçok veri Anahtar Zinciri Erişimi uygulamasında saklanıyor. Bu uygulama ile unuttuğunuz tüm şifrelerinizi görebilirsiniz. Ama bizim konumuz Wi-Fi şifresi öğrenme.

  • Öncelikle Command-Space ve arama kısmına Anahtar Zinciri Erişimi yazın,
  • Sırasıyla Sistem ve Parolalar adımlarını takip edin,
  • Karşınıza çıkan ekranda şifresini öğrenmek istediğiniz Wi-Fi’ye çift tıklayın,
  • Şifreyi Göster seçeneğini işaretleyin,
  • Yönetici şifrenizi girerek işlemi onaylayın.

Mac bilgisayardan Wi-Fi şifresi öğrenme bu kadar basit. Bundan sonra her istediğinizde bu ekrandan Wi-Fi şifrenizi öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu