Meryem Uzerli Kimdir?

“Muhteşem Yüzyıl” dizisinde canlandırdığı “Hürrem Sultan” karakteri ile adını büyük kitlelere duyurmayı başaran Meryem Uzerli, diziyi izleyenler tarafından ilk başlarda çok eleştiriler alsa da daha sonra çok sevilmiştir. Yazımızın devamından güzel oyuncu Meryem Uzerli ile ilgili merak ettiğiniz her türlü soruya cevap bulabilirsiniz.  

Meryem Uzerli’nin Kısaca Hayatı 

Asıl adı Meryem Sarah Uzerli olan güzel oyuncu 12 Ağustos 1983 tarihinde, Almanya Hessen’in Kassel şehrinde, babası Hüseyin ve annesi Ursala’nın 4 çocuğundan en küçüğü ve 2. kızları olarak dünyaya gelmiştir. Büyükannesi Hırvatistanlı olan Meryem Uzerli, hayatının ilerleyen dönemlerinde Hamburg’a yerleşmiştir ve Schauspiel Studio Frese’de tiyatro ve oyunculuk eğitimi almıştır. Almanya’da pek çok dizi ve filmde rol alan Meryem Uzerli, 2011 senesinde ekranlara ve sosyal medyaya damgasını vuran ve seçmeleri tam 8 ay süren “Muhteşem Yüzyıl” dizisinde “Hürrem Sultan” karakterine hayat vermiştir. 

Ana dili Almanca olan başarılı oyuncu Meryem Uzerli’nin Türkçesi dizide oynadığı zamanlarda çok iyi değildi. Meryem Uzerli aynı zamanda çok iyi derece İngilizce biliyor. Meryem Uzerli, “Muhteşem Yüzyıl” dizisi devam ederken tükenmişlik sendromuna yakalanmış ve dizide oyunculuk yapmayı bırakmıştır. 2013 senesinde Türkiye’den ayrılan güzel oyuncu Meryem Uzerli, erkek arkdaşı Can Ateş’in kendisini aldattığını ve onunla yollarını ayırdığını açıklamıştır. Eski erkek arkadaşı Can Ateş’ten hamile olduğunu ve çocuğunu dünyaya getirmek istediğini dile getiren Meyrem Uzerli, 2014 senesinin şubat ayında kızı Lara Jemine Uzerli’yi dünyaya getirmiştir. 3 Eylül 2020 senesinde ikinci defa anne olacağını açıklayan Meryem Uzerli, çocuğunun babasının kim olduğunu açıklamamıştır. 8 Ocak 2021 senesinde ikinci kızı Lily Koi’yi dünyaya getirmiştir.  

Meryem Uzerli’nin Yaşı Kaç? 

12 Ağustos 1983 tarihinde dünyaya gelen, asaleti ve zarafeti ile herkesi büyüleyen Meryem Sarah Uzerli, içinde bulunduğumuz 2022 senesi itibari ile 39 yaşındadır.

İlginizi Çekebilir: Mehmet Günsür Kimdir?

Meryem Uzerli Aslen Nereli? 

Almanya Hessen’in Kassel şehrinde doğan ve babası Türk, annesi ise Alman olan Meryem Uzerli’nin büyükannesi Hırvatistanlıdır. Babasının tam olarak nereli olduğu bilinmeyen Meryem Uzerli, yaşamına Almanya’nın başkenti Berlin’de devam ediyor. 

Meryem Uzerli’nin Burcu Nedir? 

1983 tarihinde dünyaya gelen güzel oyuncu Meryem Uzerli, bir aslan burcu erkeğidir. 

Meryem Uzerli’nin Boyu ve Kilosu Kaçtır?

 

Gerek güzelliği gerek oyunculuğu ile her insan tarafından beğenilen başarılı oyuncu Meryem Uzerli’nin boyu 1,73, kilosu ise 63’tür.  

Bir dönem fazla kilolarından çok şikayetçi olan Meryem Uzerli, diyetisyen yardımı alarak fazla kilolarından kurtulmuştur. Bu dönemde; pasta, şeker ve çikolata gibi yüksek kalorili besinlerden uzak duran yetenekli oyuncu Meryem Uzerli, kısa sürede fazla kilolarından kurtulmuştur. Kilo kontrolü için düzenli olarak diyetisyene giden Meryem Uzerli, o dönem 65 kilo olduğunu ve 14 kilo vererek 51 kiloya ulaşmıştır. Fakat iki kız annesi Meryem Uzerli şu an 63 kilodur. 

Meryem Uzerli Evli mi? 

İki çocuk annesi Meryem Uzerli hiç evlenmemiştir. Türkiye’de yaşadığı dönemde Can Ateş ile sevgili olan Meryem Uzerli, Can Ateş’in kendisini aldattığını öğrendikten sonra ilişkisine son vermiştir. Can Ateş’ten bir kız çocuğu olan Meryem Uzerli’nin, Almanya’ya döndükten sonra Amerikalı bir erkek arkadaşının olduğu iddia edilmiş ve bu iddiadan sonra 5 aylık hamile olduğunu kendisi açıklamıştır. İkinci kızının babasının kim olduğunu Meryem Uzerli açıklamasa da Amerkalı sevgilisinden olduğu düşünülüyor. Meryem Uzerli şu an bekardır ve hayatında hiç evlilik yapmamıştır. 

Meryem Uzerli’nin Kızları 

Can Ateş’ten hamile olduğunu ve çocuğunu dünyaya getirmek istediğini söyleyen güzel oyuncu Meryem Uzerli, 2014 senesinin şubat ayında ilk kızı olan Lara Jemine Uzerli’yi kucağına almıştır. 8 Ocak 2021 tarihinde ise ikinci kızı olan Lily Koi’yi dünyaya getirmiştir. Meryem Uzerli’nin büyük kızı Lara 8, küçük kızı Lily ise 1 yaşındadır. 

Meryem Uzerli’nin Mesleği Nedir? 

Hem Türkiye hem de Almanya’da pek çok başarılı yapımlarda rol alan Meryem Uzerli, manken, dizi ve sinema oyuncusudur. 

Meryem Uzerli’nin Türkiye’de Rol Aldığı Yapımlar 

  • 2011 – 2013 / Muhteşem Yüzyıl (Hürrem Sultan) 
  • 2016 / Gecenin Kraliçesi (Selin) 
  • 2016 / Annemin Yarası (Marija) 
  • 2016 / Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz (Suzi) 
  • 2017 / Cingöz Recai (Göze) 
  • 2017 / Öteki Taraf (Sara) 
  • 2020 / Kovan (Ayşe) 
  • Yakında / Ru (Reyan)  

Meryem Uzerli’nin Instagram Hesabı Nedir? 

Sosyal medya hesabını aktif olarak kullanan ve kızları ile sık sık fotoğraflarını paylaşan Meryem Uzerli’nin 7,4 M takipçi olan ve 2.883 gönderisi bulunan Instagram hesabına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu