Murat Soner kimdir? Evli mi? Hangi radyo programında çalıştı?

Murat Soner kimdir? Evli mi? Hangi radyo programında çalıştı?
Murat Soner kimdir? Evli mi? Hangi radyo programında çalıştı?
1 Mayıs 2021

Murat Soner ile tanışmaya hazır mısınız ? Murat Soner kimdir? Sizlere yakışıklı Youtuber Murat Soner’i tanıtıyoruz. Murat Soner kaç yaşında? Exxen hakkında ne düşünüyor?  Evli mi? Nereli? Murat Soner’in boyu kaç? Radyo programcılığı serüveni,  Murat Soner’in film önerileri… Hepsi ve daha fazlası. İşte detaylar… 

Murat Soner kimdir?

İçindekiler

Murat Soner Kimdir? Kısaca tanıyalım… 

Murat Soner’i daha yakından tanıma fırsatını bu yazımızda sizlere sunuyoruz. Yazımıza başlamadan önce Youtube camiasının korkusuz eleştirmenine kısaca bir göz atalım. 

  • Boyu: 1,93 cm
  • Kilosu: Bilinmiyor.
  • Nereli: Bilinmiyor
  • Yaşı: Bilinmiyor
  • Burcu: Bilinmiyor

Eğer ki başlık sizde Murat Soner hakkında bir merak uyandırdıysa, sizleri bekletmeden harika yazımızı okumaya davet edelim. Hazırsanız, keyifli okumalar dileriz. 

Murat Soner kaç yaşında?

Murat Soner’in doğum tarihi bilinmediği için yaşı bilinemiyor. 

Murat Soner’in kilosu

Murat Soner’in kilosu hakkında bir bilgi yoktur. 

Murat Soner’in boyu

Murat Soner 1,93 cm boyundadır. Murat Soner Türkiye standartlarına göre oldukça uzundur.

Murat Soner’in burcu

Murat Soner’in doğum tarihi bilinmediği için burcu bilinemiyor. 

Murat Soner’in doğum tarihi

Murat Soner’in doğum tarihi bilinmiyor. 

Murat Soner aslen nerelidir?

Murat Soner İstanbul’da doğmuştur fakat kendini Samsunlu olarak tanıtmaktadır. 

Murat Soner evli mi?

Evet Murat Soner evlidir. Evli olduğu kişinin adı bilinmemektedir. Dünyalar güzeli bir kız çocukları vardır. 

Murat Soner ne kadar kazanıyor?

Murat Soner ne kadar kazandığını takipçileri ile paylaşmamıştır.

Murat Soner kimdir?

Murat Soner hangi takımlı?

Murat Soner tuttuğu takım ile ilgili bir şey takipçileri ile paylaşmamıştır.

Murat Soner nereli?

Murat Soner normalde İstanbul doğumlu olan ünlü Youtuber aslen her cumartesi gecesi malzemesi hazırlanan pidenin, her pazar sabahı sofrada yerini aldığı diyardandır yani Samsunludur. 

Murat Soner en çok ne yapmaktan hoşlanır?

Youtube kanalını 11 Ocak 2010 tarihinde kuran Murat Soner hayvanları çok sevmektedir. Tam bir klasik araba aşığıdır ve tahmin ettiğiniz üzere dizi/film eleştirisi yapmayı sevmektedir. 

Murat Soner’e göre en güzel içerik platormu hangisidir?

BluTV her yıl 3-4 dizi çıkarttıklarını söyleyen Murat Soner gerçekten iyi yerli içerikler çıktığını düşündüğünü belirtmiştir.  

Murat Soner’in evcil hayvanı var mı?

Evet Murat Soner’in evcil hayvanı vardır. Murat Soner 2017 yılında bir adet kedi almıştır. Murat Soner’in kedisinin adını Turşu koymuştur. Kedisi Turşu’yu Instagram üzerinden resimlerini paylaşmaktadır.

Murat Soner ne iş yapıyor?

Murat Soner Tanıtım ve reklam seslendirme, Youtube danışmanlığı, Youtube uygulamasındaki kanalların içerik üretimine destek olmak gibi birçok iş yapmaktadır. Uzun yıllar radyo programcılığı da yapmıştır. Bunların yanı sıra korkusuz Youtuber Hile dizisinin 3. sezonunda rol almış ve yaptığı mesleklere bir de oyunculuğu eklemiştir.  Aynı zamanda Youtube platformuna videolar çekmektedir.

Murat Soner’in 4 yıl boyunca radyo programcılığında hiç para almadan çalıştığı doğru mu?

Evet Murat Soner’in 4 yıl boyunca radyo programcılığı yapıp para almadığı doğrudur. Murat Soner kendini geliştirmek ve eğitmek adına radyo programcılığını 4 yol boyunca para almadan yapmıştır. İzleyenlerine eğitim almış olabilmek için hiç para almadan çalışmayı bile düşünebilirler diyen Murat Soner bu radyo programcılığı serüveninde sesini keşfettiğini ve diksiyonunu düzeltmesine yardımcı olduğunu söylemiştir. 

Murat Soner’in radyo serüveni

Murat Soner radyo serüvenine ilk Yalova Çınarcık’taki bir stüdyoda başlamış. Başta arkadaşının program yapmak istemesi üzerine bu stüdyoya gitmişler fakat Murat Soner stüdyoyu görür görmez âşık olmuş. Ertesi gün stüdyo polis baskını ile kapanmış. Daha sonra Yalova FM adlı radyoda ve bir radyoda daha çalışmış. Üçüncü radyoda diyaframdan konuşmayı, sesini kontrol etmeyi öğrenmiş. Normalde sesi incedir fakat bir yayın esnasında şarkı sunarken diyaframdan konuşunca hoşuna gitmiş ve yayının diğer yarısında kalın ses ile devam etmiş. Yakın arkadaşı Murat Soner’i arayıp ‘’Abi yine mi kovuldun? Farklı biri sundu.’’ Demiş. Murat Soner ne kadar anlatmaya çalışsa da inanmamış. Daha sonra Murat Soner sesin aynısını yapınca ‘’Her ne yapıyorsan devam et. Çok iyi geliyordu sesin.’’ demiş. Dördüncü radyodaki işinden sonra reklam seslendirme teklifleri gelmeye başlamış. Reklamlar dışında televizyonla ilgili birçok şeyde de seslendirme yapmıştır. 

Murat Soner kimdir?

Murat Soner Youtube kanalı açmay nasıl karar vermiştir?

Başlarda amatörce çocuklar için çizgi dizi yapan Murat Soner, Youtube uygulaması bu içeriklerde sorun çıkarınca takip edenlerini coşturmak ve kanalın devamı için düzenli içeriklerinin olması gerektiğini düşünmüştür. Arkadaşlarıyla aralarında da sürekli diziler veya filmler hakkında eleştiri yapan mimik ustası Murat Soner Youtube uygulamasındaki eleştiri kanalların olması gerektiği gibi değil hayranlıkla eleştirdiğini fark etmiştir. Bunun üzerine uygulamadaki bu içerik eksikliğini kendinin doldurması gerektiğini düşünür ve yeni içerik olarak dizi/film eleştirisini seçer. 

Murat Soner’in Youtube kanalındaki amacı nedir?

Youtube serüvenine eski evinin bir odasında başlayıp daha sonra yeni evinin bodrum katına bu iş için stüdyo kuran Murat Soner sadece dizileri/filmleri izleyenlerin değil aynı zamanda izlemeyenlerin de keyifle izleyebileceği videolar yapmaktır. 

Murat Soner videolarında söylediği şeyleri nasıl hazırlıyor?

Öncelikle hangi diziyi/filmi izleyeceğine karar veren Murat Soner sonra hemen eline bir kâğıt kalem alıyor. Diziyi/filmi izlerken eksik, hatalı, sıkıntılı, abes olduğunu düşündüğü yerleri videoyu durdurup dakikasıyla beraber not alıyor. Daha sonra bütün sorunlu yerler için aynı işlemleri uyguluyor. 

Murat Soner videosunda söyleyeceği şeyleri ezberliyor mu?

Hayır. Söyleyeceği metni önceden hazırlıyor tabi ki fakat sağına bir bilgisayar koyuyor. Oradan okuyup dönüp kameraya söylüyor. Ayrıca yazarken veya düşünürken çok komik gelen bir espri kameraya söylerken o kadar da eğlenceli gelmezse ya da aklına daha iyi bir espri gelirse o an doğaçlama şekilde onu söylüyor. Zaten metni kendi hazırladığı için söyleyeceği şeylerin çoğu aklında kalıyor. 

Murat Soner’in dizi/film eleştirisi videolarından engellenen oldu mu?

Eleştirilerini dizi/film fark etmeden korkusuzca söyleyen Murat Soner’in Kuruluş Osman dizisi hakkında yaptığı ‘Sıktı mı?’ sorusundan dolayı videosu engellenmiştir. Aynı zamanda aynı yapıma ait olan Diriliş Ertuğrul dizisi de Murat Soner’in videosunu engellemiştir. Murat Soner bu diziler hakkında konuların hep aynı olduğunu kötülerin değiştiğini fakat sürekli oba, asıl kahraman ve düşman olduğunu, farklı bir şey olmadığını düşünmektedir. 

Murat Soner Youtube uygulamasında paylaştığı eleştirel videolar için hiç tehdit edildi mi?

Kendisi de bu konuda çok şaşkın, hiç tehdit edilmemiş. Bunun sebebinin ise belli bir seviyeyi koruması olduğunu düşünmektedir. Bunun yanı sıra yapımcılara da hak veriyor. ‘’Bu tarz şeyleri sizler yapmak zorundasınız çünkü insanlar bunu izliyor. Ama bir yandan da siz yaptığınız için insanlar bunları izliyor.’’ diyerek bir denge kurmaya çalıştığını belirtmiştir. Belli düzeyde hak vermeye belli düzeyde hak vermemeye çalışmaktadır. Yapımcı değil fakat bir tane Hercai dizisi takipçisi Murat Soner’le uğraşmaktadır. Adına Instagram, Youtube hesapları açarak ileri giden sözler sarf eden bu izleyici ile ilgili durumu savcılığa bildirdiğini söylemiştir. 

Murat Soner kimdir?

Murat Soner bundan 10 yıl sonraki televizyon hakkında ne düşünüyor?

Şu an da bile dizilerin Youtube uygulamasında yayınlanan bölümlerinin gelirleri televizyonda yayınlandığında elde edilen gelirlere çok yakın olduğunu, bundan 10 yol sonra dizilerin sadece Netflix, PuhuTV, BluTV gibi internet sitelerinde yayınlanacağını, televizyonlarda ise sadece haberler, maçlar ve spor haberlerinin kalacağını düşünmektedir. 

Murat Soner dizilerin yurt dışına satılması hakkında ne düşünüyor?

”Yabancılar Prime günlerinde yabancı dizilerden 2 dizi koyacaklarına 1 Türk dizisi koymayı tercih ediyorlar. Bir bölüm dizimiz 2 saat ya da 2 buçuk saat olduğu için. Yabancılara eski Brezilya dizilerini andırdığı için de tercih ediyor olabilirler . Bu sebeplerin yanı sıra oyuncularımız çok iyi. Yiğidi öldür hakkını yeme. Mesela Aras Bulut İynemli’nin oyunculuğunu çok seviyorum. Sanki ağla düğmesi var. Basıyorsunuz anında ağlıyor ve bunun gerçek ve içten olduğuna da indiriyor bizi. ” diyerek bu konu hakkındaki düşüncelerini özetlemiştir. 

Murat Soner yerli diziler hakkında ne düşünüyor?

Yerli dizileri sadece teyzelerin ya da içi teyzeleşmiş insanların izlediğini düşünen Murat Soner dizilerin reytinglere oynamak için çok saçmaladıklarını, daha fazla para kazanabilmek için bir bölümü uzattık çalışan uzattıklarını düşünmektedir. Ayrıca dizilerin bu kadar izlenmesinin nedeninin, insanların zaten mutsuz olduğunu kendinden daha mutsuz, sorunlu insanları sadece televizyonlarda görebildikleri için acıma duygularını tatmin etmek ve kendi hallerine şükretmek için izlediklerini düşünmektedir. 

Murat Soner Kurtlar Vadidi hakkında ne düşünüyor?

Kurtlar Vadisini izlediğini belirten Murat Soner farklı bir kanala geçtikten sonra fazla derinlere indiğini, fazla kurcalandığını düşündüğünü ve bu yüzden izlemeyi bıraktığını söylemiştir. Herkesin bu soruyu merak ettiğini fakat Kurtlar Vadisi dizisini belli bir bölümden sonra izlemeyi bıraktığını söylemiştir. 

Murat Soner’in en sevdiği Türk dizileri hangilerdir?

2 yıl Kanada’da ailesi ile yaşamış daha sonra bazı sorunlardan dolayı Türkiye’ye dönmek zorunda kalmış olan Murat Soner en çok ‘Masum’ dizisini sevmektedir. Kısa ve etkili olduğunu düşünmektedir. Daha sonraki seçeneklerde ise ‘Ezel’ ve ‘İkinci Bahar’ gelmektedir. 

Murat Soner kendi eski videolarını eleştirse neyi eleştirirdi?

Murat Soner bazı videolarında çok yavaş konuştuğunu, bazılarında mimiklerini fazla kullandığını, bazılarında ellerini çok kullandığını, bazılarında ışığını iyi kullanamadığını eleştireceğini söylemiştir. 

Murat Soner kimdir?

Murat Soner mimiklerini bilerek mi kullanıyor?

Murat Soner hakkında bu soru çok fazla merak edilmektedir. Günlük hayatında konuşurken de aynı şekilde mimiklerini kullandığını belirten genç Youtuber Murat Soner tamamen doğaçlama şekilde oluştuklarını belirtmiştir. 

Murat Soner mimikleri ile ilgili eğitim aldı mı?

Mimikleri ile ilgili herhangi bir eğitim almadığını söyleyen Murat Soner, daha önce tiyatroda rol almadığını da ekledi. İlk aldığı rol Hile dizisinin 3.sezonundaki rolmüş. Mimiklerinin böyle olmasının sebebinin belki Metin Akpınar’a olan sevgisinden dolayı küçükken sürekli Metin Akpınar izlemesi ve onun kaş hareketlerini, kulak oynatışlarını taklit etmeye çalışması olabileceğini düşünmektedir. 

Murat Soner diksiyon eğitimi aldı mı?

Hayır, Murat Soner herhangi bir diksiyon eğitimi almamıştır. Radyo programcılığı yaparak diksiyonunu düzeltmiştir. Radyo programcılığının yanı sıra diğer radyoları ve radyo tiyatrosu dinlemenin, seslendirme yapmanın ve radyo denemeleri yapmanın diksiyonunu düzeltmesindeki en büyük etkenler olmuştur. 

Murat Soner’in izlediği/takip ettiği Youtube kanalları var mı?

Geldik en fazla sorulan ve araştırılan soruya. Bakalım Murat Soner hangi Youtube kanallarını tavsiye ediyor. Çok fazla Youtube videolarını izlemediğini belirten yakışıklı Youtuber Murat Soner, yetişkinlere yönelik çizgi film yapan Özcan Şov kanalını, TRT okuldaki Radi Hocanın YouTube geçince açtığı Radi Hoca kanalının her videosunu kaçırmadan izlediğini söylemiştir. Murat Soner’in dizi/filmleri korkusuzca eleştirdiği gibi Radi Hoca’da ülke gündemini eleştirmektedir. Bu kanalların yanı sıra Filmler ve Filmler ve tabi ki Barış Özcan’ı takip etmektedir. Barış Özcan hakkında ise ‘Onu izlemeyen birinin olduğunu düşünmüyorum. Kime sorsak izliyor. Kaliteli bir kanal. Sesini ve diksiyonunu nasıl kullanması gerektiğini biliyor. ‘ cümlelerini söylemiştir. 

Bu gönderi için yorumlar kapalı.

deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler mizah.org moversvip.com deneme bonusu veren siteler 2023 deneme bonusu veren siteler sweet bonanza sweet bonanza deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler