Nadixa krem ne işe yarar? Lekelere iyi gelir mi?

Nadixa krem akne için kullanılan bir kremdir. 30 g’lık tüplerde eczanelerde satışa sunulmuştur. Nadixa krem fiyat performans kremi olduğu için Nadixa krem kullananlar oldukça memnun. Bununla birlikte etken maddesi bakteri ve mikrop öldürme özelliğine sahiptir. Yazımızda Nadixa krem ne işe yarar? Ve Nadixa krem sabah mı akşam mı kullanılır? Gibi soruların cevaplarını kaleme aldık.

Yazımızı yazarken Nadixa kremin prospektüsü baz alınmıştır. Herhangi bir öneri ya da tavsiye içermemektedir.

Nadixa krem ne işe yarar? Lekelere iyi gelir mi?
Nadixa krem ne işe yarar? Lekelere iyi gelir mi?

Nadixa krem nedir?

Beyaz ya da beyazımtırak bir renkte olan Nadixa krem kokusu olmayan bir kremdir. Eczanelerde satılmaktadır. İçerisindeki etken madde bakteri ve mikrop öldürme özelliğine sahiptir. 30 g’lık tüplerde satışa sunulmuştur.

  • Etkin madde: 1 gram krem 10 mg nadifloksasin içerir.
  • Yardımcı maddeler: Beyaz yumuşak parafin, hafif sıvı parafin, stearil alkol, setli alkol, poUoksietilen 5 setli eter, polioksietilen 20 setil eter, sodyum hidroksit, dietanolamin, disodyum edetat, gliserin, benzalkonyum klorür, saf su.

Nadixa krem ne işe yarıyor?

Nadixa krem iltihaplı akne yani sivilceler için ve yüzeysel deri enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılmak için tasarlanmıştır.

Nadixa krem nasıl kullanılır?

Nadixa krem cilt yüzeyine uygulanan bir kremdir. Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez kullanılmalıdır. Akneli bölgeye kullanın. Ortalama olarak 8 hafta boyunca kullanın. Daha sonrasında tedavinin sürecini doktorunuz belirleyecektir

Uygulamadan önce bölgenin temiz ve kuru olmasına özen gösterin. Enfeksiyonun önüne geçebilmek için bir miktar pamuk ile uygulama yapabilirsiniz. Kremi uyguladıktan sonra da ellerinizi yıkmayı unutmayın.

Nadixa krem hamilelikte nasıl kullanılır?

Hamile insanlar için Nadixa kremin kullanımı uygun olmayabilir. Çünkü Nadixa kremin cenine ne etki edeceği konusunda herhangi bilgi söz konusu değildir. O yüzden doktorunuz önermediği sürece Nadixa kremi kullanmayınız.

Nadixa krem emzirenlerde nasıl kullanılır?

Nadixa kremi kullanmadan önce doktorunuza emzirdiğinize dair bilgi vermeniz gerekmektedir. Çünkü Nadixa krem anne sütü ile bebeğe geçerek zarar verebilir. Bilinçsiz şekilde kullanmayınız.

Nadixa krem çocuklarda nasıl kullanılır?

Nadixa kremi 14 yaş ve altındaki çocuklar için bilinçsiz şekilde kullanılmamalıdır. Doktor kontrolünde kullanılması gerekmektedir.

Nadixa kremin yan etkileri

Her kremde mevcut olduğu gibi Nadixa kremin de yan etkileri mevcuttur. Bunlar Nadixa kremin hafif yan etkileridir ve şu şekildedir:

  • Cilt yüzeyinde kaşıntı meydana gelmesi
  • Ciltte kabartı
  • Kuruluk
  • Deride meydana gelen tahriş
  • Sıcaklık hissi
  • Kızarıklık
  • Kabarıklık
  • Deri renginde açılma
Nadixa krem ne işe yarar? Lekelere iyi gelir mi?
Nadixa krem ne işe yarar? Lekelere iyi gelir mi?

Nadixa krem hakkında merak edilen sorular

Nadixa krem kullanımı hakkında bir hayli soru birikti. Bizde henüz doktoru tarafından önerilen lakin kremi kullanmaya başlamayan insanlar için Nadixa krem hakkında merak edilen soruları derledik. Aklınızda soru olması halinde bizlere yorumlardan ulaşabilirsiniz

Nadixa krem lekelere iyi gelir mi?

Nadixa krem lekeler için uygun bir krem değildir. Nadixa krem sadece sivilceler ve deride oluşan yüzeysel deri enfeksiyonları için kullanılan bir kremdir.

Nadixa krem kaç saat yüzde kalmalı?

Nadixa kremin prospektüsünde sadece kremin sabah ve akşam kullanılması gerektiğine dair bilgi yer almaktadır. Kullanılıp yıkanması ile ilgili herhangi bir bilgi yer almamaktadır.

Nadixa krem antibiyotik mi?

Nadixa deride olan iltihaplı sivilceler için kullanılan bir antibiyotikli kremdir.

Nadixa krem aile hekimi yazabilir mi?

Nadixa kremi doktorunuz uygun gördükten sonra kullanmanız gerekmektedir. Eğer ki aile hekiminiz uygun görmüş ise size özel reçete edebilir.

Nadixa krem adet geciktirir mi?

Nadixa kremin prospektüsünde adet geciktirmesine dair herhangi bir bilgi yer almamaktadır.

Nadixa krem reçetesiz alınır mı?

Nadixa krem reçeteli olarak eczanelerden temin edilmesi gereken bir kremdir.

Nadixa krem kaç ay kullanılır?

Nadixa kremin prospektüsünde normal tedavi süresinin 8 hafta yani ortalama 2 ay olduğu yazmaktadır. Doktorunuz size özel bir tedavi planlayacağından bu süre kısalıp uzayabilir.

Nadixa krem sabah mı, akşam mı?

Nadixa kremin prospektüsünde günde 2 kez kullanılmaktadır. Önce sabah ve sonra yatmadan önce kullanılmaktadır.

Nadixa krem cildi beyazlatır mı?

Nadixa kremin prospektüsünde sivilceler için ve yüzeysel deri enfeksiyonları için kullanıldığı bilgisi yer almaktadır. Yani cildi beyazlatma gibi bir etkisi dile getirilmemiştir. Sadece Nadixa kremin yan etkilerinde cilt renginde açılma söz konusu olduğu yazmaktadır. Cilt beyazlatma için: Salisilik asit ile cilt beyazlatma yöntemiyle tanışın!

Nadixa krem genital bölgeye sürülür mü?

Nadixa kremin prospektüsünde genital bölgeye sürülmesi hakkında herhangi bir bilgi yer alınmamaktadır. Dolayısıyla doktorunuz genital bölgenizdeki sorun için Nadixa kremi uygun görmüş ise kullanabilirsiniz.

Nadixa krem cildi kurutur mu?

Nadixa kremin yan etkilerinde deride kuruma meydana gelebileceği bilgisi yer almaktadır.

Nadixa kremi devlet karşılıyor mu?

Nadixa krem reçete edilmesi halinde devlet tarafından karşılanmaktadır.

Nadixa krem kaç dakika bekletilir?

Nadixa krem sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez kullanılmaktadır. Kullandıktan sonra yıkamanıza gerek yoktur.

Nadixa krem egzamaya iyi gelir mi?

Egzama, deride saldırgan bir ajanla temas sonucu veya herhangi bir ilaç kullanımının sonucu olabilen, deride kaşıntı, şişlik, su toplaması ve kızarıklık gibi semptomların ortaya çıkmasıyla tanımlanan akut veya kronik bir deri iltihabıdır. Nadixa kremin prospektüsünde egzamaya karşı kullanıldığına dair herhangi bir bilgi yer almamaktadır. Egzama için: Kırlangıç otu ile egzama tedavisi mümkün mü? Kırlangıç otu faydaları nelerdir? Egzama nedir?

Nadixa krem gündüz kullanılır mı?

Nadixa krem sabah ve uyumadan önce olarak günde 2 defa kullanılmaktadır.

Nadixa kremin gebelik kategorisi nedir?

Nadixa kremin gebelik kategorisi B’dir.

Nadixa krem işe yarıyor mu?

Nadixa kremi kullananlar doktor kontrolünde ve düzenli olarak uygulamaktadır. Bu durumda ekstra herhangi bir durum olmaması halinde Nadixa krem işe yaramaktadır.

Nadixa krem mantara iyi gelir mi?

Nadixa krem mantar için kullanılan bir krem değildir.

Nadixa krem pişiğe iyi gelir mi?

Nadixa kremin iltihaplı akneler yani sivilceler için ve deride mevcut olan yüzeysel deri enfeksiyonlarında kullanılan bir kremdir. Pişik için kullanılmamaktadır.

Nadixa krem sürdükten sonra yıkanır mı?

Nadixa krem sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez kullanılmaktadır. Sürdükten sonra yıkamanıza gerek yoktur.

Nadixa krem sivilce izlerine iyi gelir mi?

Nadixa krem iltihaplı sivilceler ve yüzeysel deri enfeksiyonları için kullanılan bir kremdir. Prospektüsünde lekeler ile ilgili herhangi bir bilgi yer almamaktadır.

Nadixa krem SGK karşılıyor mu?

Nadixa krem reçete edilmesi halinde SGK tarafından karşılanmaktadır.

Nadixa krem sırta sürülür mü?

Sırtınızda sivilce çıkmış ise Nadixa kremi kullanabilirsiniz.

Nadixa krem tüylenme yapar mı?

Nadixa krem prospektüsünde yer alan yan etkiler kategorisinde tüylenme olacağına dair herhangi bir bilgi yer almamaktadır.

Nadixa krem vajinaya sürülür mü?

Nadixa kremin prospektüsünde genital bölgeye sürülmesi hakkında herhangi bir bilgi yer almamaktadır. Dolayısıyla doktorunuz vajinanızda yer alan sorun için önermiş ise kullanabilirsiniz.

Nadixa krem ne zaman etki etmeye başlar?

Nadixa krem düzenli olarak kullanılması önemlidir. Nadixa krem kullanılmaya başlandıktan 1 hafta içerisinde etki alınmaktadır.

Nadixa krem ne kadar?

Nadixa krem eczanelerde satılan bir kremdir. Ortalama olarak 30 TL olarak satılmaktadır.

Nadixa kremin muadili nedir?

Nadixa kremin muadilleri şu şekildedir: Magnis krem, aknefloks krem, nabifeks krem, nadacne krem…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu