Netflix Abonelik İptali Nasıl Yapılır?

Netflix Abonelik İptali Nasıl Yapılır?

 

Netflix film ve dizi platformu olarak günümüzde oldukça popüler bir uygulamadır. Netflix rakipleri arasındaki en popüler en kullanıcı dostu uygulamadır. Online film platformlarının en popüler olanı Netflix aboneliği istenilen zamanda iptal edilebilmektedir. Netflix uygulamasına kolay bir şekilde üye olabiliyorken bunu iptal işleminde de hızlıca yapabilirsiniz. Yılında büyük bir popülerleri sahip olan Netflix platformu kullanıcılarına üyelik iptali seçeneği sunuyor. Fiyatların yüksek olması, vaktinizi boş yere harcadığınız da inanmanız veya herhangi başka bir nedenden dolayı Netflix aboneliğinizde iptal etmek istiyorsanız bu işlemi oldukça hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Netflix’in telefon üzerinden abonelik iptal işlemi de bulunuyor. Netflix adına abonelik iptal işlemlerinin bilgisayar üzerinden yapılması daha kolaydır. Netflix üyelik iptal işlemi oldukça kolay. Söz konusu yönerge ve adımlar doğru şekilde tamamlandığında abonelik iptal işlemi yaklaşık 5 dakika sürüyor. Netflix de pek çok film, belgesel, dizi ve animasyon türünde içerik bulunuyor. Bu içerikleri izlemek için aylık olarak belirli bir ücret ödemesi verilmesi gerekiyor.

 

Netflix Aboneliği Web Sayfasından Nasıl İptal Edilebilir?

 

Netflix yardım merkezi üzerinden iptal sayfasında Netflix hesabınıza istediğiniz zaman iptal edebileceğiniz yazmaktadır. Netflix hesabınıza istediğiniz zaman iptal edebileceğiniz paranızı geri alabileceğiniz anlamına gelmemektedir. Netflix hizmet prosedürlerini göre iptal edilen fatura döneminin sonuna kadar Netflix hesabı etkin kalmaktadır ve kullanılmayan hizmet adına hiçbir şekilde geri ödeme yapılmamaktadır.

 

Abonelik İptal İşlemi

 

Netflix aboneliğini iptal etme işlemi şu şekildedir; web sitesine gidin, Netflix hesabınızla oturum açın, sayfanın sağ üst köşesinde bulunan profil resminize tıklayın, hesap ayrıntıları sayfasını açmak adına hesap bölümüne tıklayın, iptal etmeye karar verilen planın bitişini gösteren iptal onay sayfasını açmak için üyelik ve faturalandırma tuşunun altında bulunan üyeliği iptal et bölümüne tıklayın, sonrasında iptal etmeyi bitir bölümüne tıklayın, iptal etmeyi bitir butonuna tıkladıktan sonra önceden tanımlanmış öge listenizdeki iptalinin nedenini seçeceğiniz ve ayrıntılı bir şekilde geri bildirim sağlayabileceğiniz bir anket doldurun, geri bildirim anketinin tamamlanmasının ardından bitti tuşuna tıklayın, bitti tuşuna tıklanmasını ardından Netflix platformuna erişiminizi ne zaman kaybedeceğinize dair bilgilerin yer alacağı hesap ayrıntıları sayfasına ilerleyin ve iptal işlemi tamamlayın.

Netflix hesabı iptal edildikten sonra bu süreyi takip eden on ay içerisinde devam ettiğiniz sürece aboneliğinizi yeniden başlatılabilir veya kaldığınız yerden film, belgesel, dizi ve daha birçok içeriği izlemeye devam edebilirsiniz.

 

Telefon Üzerinden Netflix Abonelik Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır?

 

Netflix hesabını mobil cihaz üzerinden iptal etmek için öncelikle Netflix platformuna girilmesi gerekir. Uygulamaya girdikten sonra üyelik bilgileri yazılarak hesaba giriş yapılır. Uygulamada bulunan hesap kategorisine tıklanır. Hesap kategorisine aştıktan sonra ekranda üyelik ve ödemeler bölümü görüntülenecektir. Üyelik ve ödemeler bölümüne tıklayarak üyeliği iptal et butonuna basılır. Son olarak iptal işlemini tamamla butonuna tıklayarak Netflix hesap kapatma işlemi tamamlanır. Herhangi bir sorun yaşandığında Netflix canlı destek birimine bağlanarak sorun çözümlenebilir.

 

Netflix Para İade İşlemi

Netflix de abonelik iptal yapıldıktan sonra parayı iadesi alınması istenen durumlarda parayı iade talebi oluşturulur. Parayı iade talebi kısa bir süre içerisinde incelenip sistem üzerine kayıt yapılırken kullanılan banka hesabına yatırılır. Netflix para iade işleminin yapılması için hesabın kullanılmaması gerekmektedir. Hesap kullanıcısı aboneliğini kısa bir süre kullansa dahi para iadesi yapılamaz. Yani kısaca Netflix’te abonelik işlemi yaptıktan sonra para iadesi alınabilmesi adına geçerli bir sebep belirtmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu