Oynanması gereken oyunlar

Mutlaka Oynanması Gereken Oyunların Listesi

 • Half Life 2
 • Grand Theft Auto 5
 • Bioshock
 • Portal 2
 • The Elder Scrolls V: Skyrim
 • The Witcher 3: Wild Hunt
 • Red Dead Redemption 2

Half Life 2

Metascore: 96

Half-Life 2, bilimkurgu temalı, birinci tekil şahıs gözünden oynanan, Half-Life’ın devamı olarak Valve Corporation tarafından geliştirilen bir bilgisayar oyunu. Valve Corporation tarafından geliştirilen oyun 22 Haziran, 2004 tarihinde piyasaya çıkarılmıştır. Gamer olmak için oynanması gereken oyunların başında gelen Half-Life 2 tam olarak 2004 yılında 40’ın üzerinde yılın oyunu ödülü almıştır.

half life 2

Detaylar ve Hikaye

Yıl 1998. Half-Life, oyun endüstrisini sürükleyici kurgusal hikayesi ve çarpıcı aksiyonu bir araya getirerek herkesi adeta şoka uğrattı. 50’den fazla yılın oyunu ödülü alan ve PC Gamer tarafından “Tüm Zamanların En İyi PC Oyunu” olarak adlandırılan Valve’ın çıkış oyunu, dünya çapında sekiz milyondan fazla kopya satış yaptı.

Ve şimdi. İlk oyunun verdiği merakı, mücadeleciliğini ve yaşattığı hisleri, şaşırtıcı derecede gerçekçi ve ilgi uyandırıcı hâle getiren Half-Life 2, çevremizdeki, dost ve düşman karakterlerin duygu ve davranışına kadar etrafındaki her detayı kurguluyor.

Oyuncular tekrar, uzaylıların baskınına uğramış, kaynakları tükenmiş ve azami nüfusa sahip bir dünyada kendini bulan bir bilim adamı Gordon Freeman’in levyesini ellerine alacaklar. Kendisine destek olan insanlar için savaşan Freeman, Black Mesa’da yaşanan hataların sonuçlarından dünyayı ve insanlığı kurtarmak için kimsenin istemeyeceği bir göreve itilecek.

Sistem Gereksinimleri ve Fiyatı

Minimum:

İşletim Sistemi: Windows 7, Vista, XP

İşlemci: 1.7 Ghz

Bellek: 512 MB RAM

Ekran Kartı: DirectX 8.1 level Graphics Card

Depolama: 6500 MB kullanılabilir alan

Fiyatı: 18,50 TL

 

Grand Theft Auto 5 

Metascore: 96

Grand Theft Auto V, Rockstar North tarafından geliştirilen ve Rockstar Games tarafından yayımlanan 2013 tarihli açık dünya aksiyon-macera tarzı bir video oyunudur. Kesinlikle oynanması gereken oyunlar listesinde 2. yerini yıllar geçse de kaybetmeyeceğinden emin olabilirsiniz.

grand theft auto 5

Detaylar ve Hikaye

Genç bir serseri, inzivaya çekilmiş bir banka soyguncusu ve ürkütücü bir psikopat, kendilerini suç dünyasının, ABD hükümetinin ve eğlence sektörünün karışık ağlarında buluyor. Kendileri de dahil, hiç kimseye güvenemedikleri acımasız bir şehirde tehlikeli soygunlar yapmayı başarmak zorundalar.

GTA5’in PC sürümü, oyunculara 4k ve ötesinde çözünürlükle ve saniyede 60 kare tazeleme hızıyla Los Santos ve Blaine County dünyasını keşfetme fırsatını sunuyor.

Oyun, fare ve klavye kontrollerinin yanı sıra doku kalitesi, gölgelendirici, mozaikleme ve kenar yumuşatma gibi 25 farklı ayar dahil, PC’ye özgü birçok özelleştirme tercihi sunuyor. Ayrıca araç ve yaya trafiği kontrolü için nüfus yoğunluğu belirleyebilme özelliği, iki veya üç monitör desteği, 3D uyumu ve tak-çalıştır kumandalar için destek de seçeneklere dahil.

Ayrıca Grand Theft Auto V’in PC sürümüne 30 oyuncu ve 2 izleyici desteğiyle Grand Theft Auto Online da dahil. Grand Theft Auto Online’ın PC sürümü, Soygunlar ve Rakip modları da dahil olmak üzere konsollarda çıktığı tarihten beri yayınlanan tüm mevcut geliştirmeleri ve Rockstar’ın oluşturduğu içeriği de içeriyor.

Grand Theft Auto V ile Grand Theft Auto Online, Birinci Şahıs Bakışı Moduyla son derece detaylı Los Santos ve Blaine County dünyasını bambaşka bir şekilde görme şansını veriyor.

Ayrıca Grand Theft Auto V’in PC sürümünde, Grand Theft Auto V ve Grand Theft Auto Online içinden video çekmek, düzenlemek ve paylaşmak için gerekli kreatif araçlardan oluşan Rockstar Editörü de mevcut. Rockstar Edötrünün Yönetmen Modu, oyuncuların göze çarpan hikâye karakterlerini, yayaları, hatta hayvanları dahi kullanarak kendi sahnelerini de çekebilmesini sağlıyor. Oyuncular, ağır çekim, hızlı çekim ve kamera filtreleri gibi düzenleme efektleriyle ve gelişmiş kamera kullanımıyla birlikte GTAV radyo kanallarından kendi şarkılarını ekleyebilecek veya oyun müziğinin çarpıcılığını dinamik olarak kontrol edebiliyor. Hazırlanan videolar, Rockstar Editörü içinden doğrudan YouTube’e ve Rockstar Games Social Club’a yüklenebiliyor.

The Alchemist ve Oh No gibi sanatçılar, yeni radyo kanalı The Lab FM’in sunucuları olarak geri dönüyor. The Lab FM, oyunun orijinal müziklerinden esinlenilen yeni ve özel şarkıları yayınlıyor. Misafir sanatçıların arasında Earl Sweatshirt, Freddie Gibbs, Little Dragon, Killer Mike, Future Islands’dan Sam Herring ve çok daha fazlası mevcut. Oyuncular, ayrıca kendi belirledikleri şarkılardan oluşan yeni radyo kanalı Self Radio ile kendi müziklerini dinlerken Los Santos ile Blaine County’yi gezebiliyor.

 

Sistem Gereksinimleri ve Fiyatı

Minimum:

64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir

İşletim Sistemi: Windows 8.1 64 Bit, Windows 8 64 Bit, Windows 7 64 Bit Service Pack 1

İşlemci: Intel Core 2 Dört Çekirdekli İşlemci Q6600 @ 2.40GHz (4 CPUs) / AMD Phenom 9850 Dört Çekirdekli İşlemci (4 CPUs) @ 2.5GHz

Bellek: 4 GB RAM

Ekran Kartı: NVIDIA 9800 GT 1GB / AMD HD 4870 1GB (DX 10, 10.1, 11)

Depolama: 72 GB kullanılabilir alan

Ses Kartı: %100 DirectX 10 uyumlu

 

Önerilen:

64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir

İşletim Sistemi: Windows 8.1 64 Bit, Windows 8 64 Bit, Windows 7 64 Bit Service Pack 1

İşlemci: Intel Core i5 3470 @ 3.2GHZ (4 CPUs) / AMD X8 FX-8350 @ 4GHZ (8 CPUs)

Bellek: 8 GB RAM

Ekran Kartı: NVIDIA GTX 660 2GB / AMD HD7870 2GB

Depolama: 72 GB kullanılabilir alan

Ses Kartı: %100 DirectX 10 uyumlu

Fiyatı: 169 TL

 

Bioshock

Metascore: 96

BioShock, daha önceki adı 2K Boston/2K Australia olan Irrational Games stüdyosu tarafından geliştirilen ve Ken Levine tarafından tasarlanıp yönetilen, birinci şahıs nişancı video oyunu serisidir.

bioshock

Detaylar ve Hikaye

BioShock, şimdiye kadar oynadığınız hiçbir şeye benzemeyen, hiç görmediğiniz silahlar ve taktiklerle dolu bir nişancı oyunudur.

Basit revolverlerden bombaatarlara ve kimyasal fırlatıcılara kadar geniş bir cephaneliğe sahip olacaksınız, aynı zamanda daha da ölümcül bir silah yaratmak için DNA’nızı genetik olarak değiştirmek zorunda kalacaksınız.

Enjekte edilebilir plazmitler size süper insan güçleri vererek birden fazla düşmana elektrik akımları vermenizi sağlayabilir. Her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır. Vücudunuzu biyolojik olarak değiştirin: parmak uçlarınızdan ateş püskürtün ve kollarınızdaki damarlardan çıkan bir katil eşek arısı sürüsünü serbest bırakın.

Cihazları ve sistemleri hackleyin, silahlarınızı yükseltin ve yeni cephane çeşitleri oluşturun. Her şeyi bir silaha dönüştürün: çevre, vücudunuz, ateş ve su ve hatta en kötü düşmanlarınızın kendisi.

Okyanusun derinliklerine gizlenmiş inanılmaz ve benzersiz bir dünya keşfedin.

 

Sistem Gereksinimleri ve Fiyatı

Minimum

İşletim Sistemi: Windows XP (Service Pack 2) ya da Windows Vista

İşlemci: Intel single-core Pentium 4 processor at 2.4GHz

RAM: 1 GB

Ekran Kartı: Direct X 9.0c uyumlu 128MB RAM (NVIDIA 6600 ya da üstü/ATI X1300 ya da üstü, ATI X1550)

Ses Kartı: 100% direct X 9.0c compatible 

Depolama: 8GB

 

Önerilen

İşlemci: Intel Core 2 Duo processor

RAM: 2GB

Ekran Kartı: DX 9 – Direct X 9.0c uyumlu – 512 MB RAM (NVIDIA GeForce 7900 ya da üstü), DX 10 – NVIDIA GeForce 8600 ya da üstü

Fiyatı: 31 TL

 

Portal 2
Metascore: 95

Portal 2, Valve Corporation tarafından geliştirilen ve yayınlanan birinci şahıs nişancı türünde bir bulmaca oyunudur. Portal oyununun devamı niteliğindedir ve 19 Nisan 2011 tarihinde Microsoft Windows, Mac OS X, Linux, PlayStation 3 ve Xbox 360 için piyasaya sürülmüştür.

portal 2

Detaylar ve Hikaye

Portal 2, 70’in üzerinde ödül alan ve tutkulu takipçilere sahip olan Portal’ın yenilikçi oynanışından, hikayesinden, müziğinden güç alıyor.

Tek oyunculu bölümünde Portal 2, canlı ve yeni karakterlerden oluşan bir kadro, yeni bulmaca unsurları ve çok daha büyüklükte karışık deney odaları sunuyor. Oyuncular, Aperture Science Laboratuvarlarının ilk oyunda onları yönlendiren ölüm saçan bilgisayar GlaDOS tarafından yeniden bir araya getirilen, daha önce görülmemiş yerlerini keşfedecekler. İşte tam bu yüzden bu oyun oynanması gereken oyunlar listesinde başlarda yer alıyor.

Oyunun iki kişilik takım oyunu modu ise, eşsiz bir hikayeye, test odalarına ve iki yeni karaktere sahip baştan aşağı ayrı bir senaryo sunuyor. Bu yeni mod, oyuncuları, portallar hakkında bildiklerini düşündükleri her şeyi tekrar düşünmeye zorluyor. Başarıya ulaşmalarında sadece birlikte hareket etmeleri değil, aynı zamanda da birlikte düşünmeleri gerekecek.

Oyun Özellikleri

 • Kapsamlı tek oyunculu mod: İleri nesil oynanış ve ilgi çekici hikaye içeriyor.
 • İki kişilik koop: Çok oyunculu oyun kendine ait bağlı bir hikaye, karakterler ve oynanış içeriyor.
 • Geliştirilmiş fizikler: Bambaşka çeşitlilikte ilginç mücadelelere imkan tanıyor ve daha uzun ama aynı zorlukta bir oyun sunuyor.
 • Orijinal müzikler.
 • Muazzam devam oyunu: İlk oyun dünya çapındaki 30’dan fazla yayın tarafından 2007’nin Yılın Oyunu seçildi.
 • Düzenleme Araçları: Portal 2 düzenleme araçlarını da içerir. 

 

Sistem Gereksinimleri ve Fiyatı

Minimum

İşletim Sistemi: Windows 7 / Vista / XP

İşlemci: 3.0 GHz P4, Dual Core 2.0 (ya da üstü) or AMD64X2 (ya da üstü)

Bellek: 2 GB RAM

Ekran Kartı:  128 MB ve üstü (ATI Radeon X800 ya da üstü / NVIDIA GeForce 7600 ya da üstü / Intel HD Graphics 2000 ya da üstü).

DirectX: Sürüm 9.0c

Depolama: 8 GB kullanılabilir alan

Ses Kartı: DirectX 9.0c compatible

Fiyatı: 4,20 TL

 

The Elder Scrolls V: Skyrim

Metascore: 94

The Elder Scrolls V: Skyrim, Bethesda Game Studios tarafından geliştirilip Bethesda Softworks tarafından piyasaya sürülen serbest dünya tipi aksiyon RPG video oyunudur. The Elder Scrolls serisinin The Elder Scrolls IV: Oblivion’dan sonra gelen toplamda beşinci uyarlamasıdır.

the elder scrolls v skyrim

Detaylar ve Hikaye

200’den fazla Yılın Oyunu Ödülü’nü kazanan Skyrim, destansı fanteziyi çarpıcı ayrıntılarla hayata geçiriyor.

Artı olarak “Special Edition”, eleştirmenlerce beğenilen oyunu, yeniden düzenlenmiş sanat ve efektler, Güneş ve ışık ışınları, dinamik alan derinliği, ekran alanı yansımaları ve daha fazlası gibi yepyeni özelliklerle tekrardan tasarlanmış halidir.

Skyrim  görevler, ortamlar, karakterler, diyaloglar, zırhlar, silahlar ve daha fazlası

– Deneyimleyebileceklerinizin sınırı yok.

 

Sistem Gereksinimleri ve Fiyatı

Minimum

İşletim Sistemi: Windows 7/8.1/10 (64-bit Version)

İşlemci: Intel i5-750/AMD Phenom II X4-945

Bellek: 8 GB RAM

Ekran Kartı: NVIDIA GTX 470 1GB /AMD HD 7870 2GB

Depolama: 12 GB kullanılabilir alan

 

Önerilen

İşletim Sistemi: Windows 7/8.1/10 (64-bit Version)

İşlemci: Intel i5-2400/AMD FX-8320

Bellek: 8 GB RAM

Ekran Kartı: NVIDIA GTX 780 3GB /AMD R9 290 4GB

Depolama: 12 GB kullanılabilir alan

Fiyatı: 266 TL

 

The Witcher 3: Wild Hunt

Metascore: 93

The Witcher 3: Wild Hunt, CD Projekt RED tarafından geliştirilen, Warner Bros. Interactive Entertainment tarafından Kuzey Amerika’da, Namco Bandai Games tarafından ise Avrupa’da yayımcılığı yapılan üçüncü şahıs nişancı türü rol yapma oyunudur. Oyun 19 Mayıs 2015’te yayınlanmıştır.

witcher 3

Detaylar ve Hikaye

The Witcher 3: Wild Hunt, serinin diğer oyunları gibi Geralt of Rivia’nın hikâyesini konu alıyor. İkinci oyunun sonunda yaşanan olayların üzerinden altı ay geçer ve Geralt’ın hafızası yerine gelir. Hafızasını geri kazanan Geralt, kayıp aşkı Yennefer’ı aramaya başlar. Ardından Ciri’yi geri getirmek için Emhyr var Emreis’den hayatının en büyük kontratını alır ancak bu hiç kolay olmayacaktır. Çünkü Ciri’nin peşinde Wild Hunt vardır.

Oyun, Slav mitolojisine dayanan kurgusal bir fantezi dünyası olan, paralel boyutlar ve ekstra boyutlu dünyalarla çevrili bir kıtada geçiyor. Kıtada insanlar, elfler, cüceler, canavarlar ve diğer yaratıklar bir arada yaşar, ancak insan olmayanlara farklılıkları nedeniyle sıklıkla zulmedilir. Kıta, kuzey krallığını işgal eden ve İmparator Emhyr var Emreis tarafından yönetilen Nilfgaard İmparatorluğu ile Kral Radovid V. tarafından yönetilen Redania arasındaki savaşa sahne olmaktadır. Oyun, Özgür Novigrad şehri, Oxenfurt’un Redanain şehri, Velen’in insan olmayan ülkesi, Vizima şehri (yakın zamanda fethedilen Temeria’nın eski başkenti), Skellige Adaları (birkaç İskandinav-Gaels Viking klanına ev sahipliği yapan bölge) ve kaer morhen’in witcher Kalesi de dahil olmak üzere çeşitli yerlerin olduğu bir dünyada geçer.

 

Sistem Gereksinimleri ve Fiyatı

Minimum

İşletim Sistemi: 64-bit Windows 7, 64-bit Windows 8 (8.1) or 64-bit Windows 10

İşlemci: Intel CPU Core i5-2500K 3.3GHz / AMD CPU Phenom II X4 940

Bellek: 6 GB RAM

Ekran Kartı: Nvidia GPU GeForce GTX 660 / AMD GPU Radeon HD 7870

Depolama: 35 GB kullanılabilir alan

 

 Önerilen

İşletim Sistemi: 64-bit Windows 7, 64-bit Windows 8 (8.1) or 64-bit Windows 10

İşlemci: Intel CPU Core i7 3770 3.4 GHz / AMD CPU AMD FX-8350 4 GHz

Bellek: 8 GB RAM

Ekran Kartı: Nvidia GPU GeForce GTX 770 / AMD GPU Radeon R9 290

Depolama: 35 GB kullanılabilir alan

Fiyatı: 60 TL

 

Red Dead Redemption 2

Metascore: 93

Red Dead Redemption 2 Rockstar Games tarafından geliştirilen ve yayımlanan, 2018 aksiyon-macera temalı video oyunu. Red Dead serisinin üçüncü oyunu oldu ve 2010 Red Dead Redemption 1 oyununun bir prequelidir. Hikâye, 1899’da Batı, Ortabatı ve Güney ABD’nın kurgusal bir temsilinde geçmektedir.

red dead redemption 2

Detaylar ve Hikaye

Amerika, 1899.

Artur Morgan ve Van der Linde çetesi kaçıyor. Federal ajanlar ve ülkenin en iyi ödül avcılarının amansız takibi altında çete üyeleri hayatta kalabilmek için soyguna, yağmaya ve dövüşmeye devam ederek Amerika’nın kalbindeki çetin toprakları geçmek zorunda. Bu süreçte iç çatışmaları da iyice derinleşen çete artık dağılmanın eşiğine gelirken Artur da zor bir seçimle karşı karşıya: onu yetiştiren çeteye sadık mı kalacak yoksa kendi ideallerinin peşinden mi gidecek?

Red Dead Redemption 2, şimdi ayrıca ilave Hikaye Modu ve sınırsız özellikler sunan Foto Modunun yanı sıra paylaşımlı, canlı Red dead Online dünyasına da erişim sunuyor. Oyuncular bu dünyada Ödül Avcısı, Tüccar, Koleksiyoncu ve İçki Kaçakçısı rolleri ile suçluları kovalayarak, kendi işlerini kurarak, define arayarak veya kaçak içki üreterek bu vahşi topraklarda kendi kaderlerini yazabiliyorlar.

Red Dead Redemption 2 PC sürümünün daha da derin ve gerçekçi bir deneyim sunan yeni grafik ve teknik geliştirmeleri bu muazzam açık dünyanın her köşesine ve her ayrıntısına canlılık kazandırmak için PC platformunun sağladığı teknik olanakları sonuna kadar kullanıyor. Bu teknik geliştirmeler arasında, gündüz ve gece ışık/gölge ve derinliğini arttıracak şekilde iyileştirilen genel ve ortam aydınlatması, tüm mesafelerde gelişmiş yansıma ve daha yüksek çözünürlüklü gölgelendirme, bitki ve hayvanlara daha yoğun bir gerçekçilik kazandıran mozaik ağaç dokuları ve gelişmiş ot ve hayvan kürkü dokuları bulunuyor. Bu nedenler sayesinde RDR 2 oyunu oynanması gereken oyunlar listelerinde hep göreceğiniz bir oyun olacaktır.

Red Dead Redemption 2 PC sürümü HDR desteği de sunuyor. Bu sayede, 4K ve üzeri ekranlarda mükemmel görüntüleme, çok ekranlı kurulum, geniş ekran yapılandırmaları ve daha yüksek çerçeve hızı mümkün hale geliyor.

 

Sistem Gereksinimleri ve Fiyatı

Minimum

64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir

İşletim Sistemi: Windows 7 – Service Pack 1 (6.1.7601)

İşlemci: Intel® Core™ i5-2500K / AMD FX-6300

Bellek: 8 GB RAM

Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 770 2GB / AMD Radeon R9 280 3GB

Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı

Depolama: 150 GB kullanılabilir alan

Ses Kartı: Direct X Compatible

 

Önerilen

64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir

İşletim Sistemi: Windows 10 – April 2018 Update (v1803)

İşlemci: Intel® Core™ i7-4770K / AMD Ryzen 5 1500X

Bellek: 12 GB RAM

Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 1060 6GB / AMD Radeon RX 480 4GB

Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı

Depolama: 150 GB kullanılabilir alan

Ses Kartı: Direct X Compatible

Fiyatı: 300 TL

 

 

 

Başa dön tuşu
deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler mizah.org moversvip.com deneme bonusu veren siteler 2023 deneme bonusu veren siteler 2023 bonus veren siteler zbahis zbahiszbahis zbahis deneme bonusu veren siteler deneme bonusu sweet bonanza