Piercing çeşitleri

Piercing çeşitleri tarihten bu yana oldukça merak edilmiştir. Bununla birlikte günümüzde yaygınlaşmaya devam eden bir aksesuar çeşididir. Piercing nedir? Gelin hep birlikte bu piercing çeşitleri ve piercing isimleri nelermiş inceleyelim.

Kulaktaki Tüm Piercing Bölgeleri, Ölçüleri, Alışverişi, Delimi??| Çok Önemli Bilgiler❗️

Piercingin kökeni nedir?

Percinglerin mevcut versiyonlarını öğrenmeden önce, bu aksesuarın kökeninin ne olduğunu bilmek önemlidir. Farklı halklar ve medeniyetler bu parçayı farklı amaçlar için kullanmışlardır. Yani, bu aksesuar tarih boyunca birçok farklı medeniyette mevcut olduğundan, piercingin ne zaman ortaya çıktığı kesin değildir. Örneğin Mayalar ve Aztekler, piercingleri dini bir amaç için kullandılar. Öte yandan, Mısırlılar ve Hintliler bu parçayı toplumdaki hiyerarşik konumlarını belirlemek için kullandılar. Romalılar da piercing kullandılar ama onların sorunu sadece estetikti. 19. yüzyılda piercing kullanımı bir uygulama olmaktan çıkarak dünyada ayrımcılığa uğradı. Bu parçanın kullanımı 1960 yılında hippi hareketi sırasında yeniden doğdu.

Ne tür piercingler var?

Artık bu harika moda trendi hakkında daha çok şey öğrendiğinize göre, ne tür piercingler olduğunu öğrenmenin zamanı geldi. Sonuçta, kişiliğinize uygun bir seçeneğe yatırım yapmak istiyorsanız, doğru olanı seçmek için bu bilgiye sahip olmanız gerekir. Çoğu insan kulak piercingi takar, ancak bu aksesuarın vücudun diğer kısımlarında kullanılmasını engellemez. Her neyse, modada yürümek istiyorsanız, sizi rahat ettiren modele yatırım yapmaktan daha iyi bir şey yok. Birkaç çeşit piercing vardır ve her birine belirli bir isim verilir. Bu modellerin çoğunun kulak içi kullanım için yapıldığını belirtmekte fayda var. Piyasada bulunan herhangi bir modele yatırım yapmadan önce, mevcut seçenekleri karşılaştırmak ve ihtiyaçlarınıza en uygun olanı seçmek önemlidir. Bu sürümlerin ne olduğunu görün.

Piercing çeşitleri

Sanayi

İlk olarak endüstriyel model piercingleri tanıyarak başlıyoruz. Görünümünüze daha fazla cüret ve stil katmasını ve bu özellikleri bir arada arayanların ihtiyaçlarını tek bir aksesuarda karşılayan bir seçenektir.

Bu model daha çok Çapraz olarak bilinir. Delme, çubuğun kulağınızdan geçtiği iki delikten oluşur. Daha cesur bir stiliniz varsa, bu en iyi seçenektir.

Lob

Bu model piercing ailesinin içerisinde normal kabul edilir. Çoğu insan bu versiyonu kulak delme olarak görmeyebilir. Piyasada her biri belirli malzeme ve formatlarla kaplanmış birkaç model bulunmaktadır ve çok çeşitli seçenekler olduğundan, size hitap eden bir şey bulmak göründüğünden daha kolay olacaktır.

Burun deliği

Burun deliği, burun kenarına uygulanan piercingdir ve birkaç farklı takı ile kullanılabilir. En yaygın burun piercingi türüdür ve daha narin bir şey isteyen kadınlar tarafından tercih edilir.

Antitragus

Antitragus , piyasada bulunan piercing versiyonlarından biridirCesur bir aksesuar olarak kabul edilir, ancak yine de son derece zariftir. Bu model tragusun önünde bulunur. Nadir bir piercing türü olarak kabul edilse de, genellikle diğer piercinglerle uyumlu bir görünüm oluşturmak için kullanılır. Bu tür bir perforasyona yatırım yaparken, iyileşme sürecinin en uzun sürdüğünü bilin. Ancak bir önceki modelden farklı olarak yaptıracak olan kişiler için aşırı acıttığı söylenemez.

Contra Conch

Contra Conch modelleri daha çok piercing ailesinin delici bir versiyonudur. Genel bir senaryoda, görünümlerinin bileşiminde daha fazla mükemmellik ve cesaret arayanlar için tasarlanmış, piyasada yeni bir modeldir.

Bu aksesuarı yerleştirmek için deniz kabuğu ile sarmal arasında olacaktır. Parçanın kulağınızın şekline göre ayarlanması gerektiğinden, herkesin bu delme işlemini yapamayacağını belirtmekte fayda var. Kısaca kendinizi uzman ellere bırakın.

Deniz kabuğu

Conch piercing modelleri ile birleşince son derece şık ve rock ağırlıklı bir tarza sahip olanlar için mükemmel bir kombin oluyor ama bu bir kullanım kuralı değil tabiki.

Bu aksesuar, kıkırdağınızın içinden geçen aksesuar ailesindendir ve bu özelliğinden dolayı, kulağına birbirine çok yakın birden fazla model yerleştirilmiş kişilere rastlamak yaygındır.

Unutmayın: özellikle kulağınızda olası iltihaplanmayı önlemek için tüm bakım yönergelerini izleyin. Bu, piercinginizin keyfini şık bir şekilde çıkarmanın en iyi yolu!

Tragus

Bu delici model, listedeki en çekici olarak kabul edilir. Ayrıca, bu versiyon göründüğünden daha yaygındır, bu parçayı takan kişilerin kulak kanalının ön tarafında bulunur. Çoğu kişi, bu modeli delmek ve yerleştirmek için prosedürün diğer versiyonlardan daha fazla acı verdiğini söylüyor. Sonuçta kulağınızın iç kısmında bulunan çok sert bir kıkırdağı delmek gerekiyor. Çoğu insan acı yüzünden bu piercingi yaptırmaktan korksa da, endişelenecek bir şey yok! Süreç sadece ilk başta acıtacak, hızla iyileşecek. Bu piercingte üzerine yatarak uyumamak en kritik özelliktir. Aksi halde istemediğiniz kadar şişerek ve ağrı vererek çenenizin ağrımasına kadar sebep olabiliyor. Bu durum sizi son derece korkutabilir.

Sarmal

Helix delici model, şüphesiz listede en yaygın tercih edilendir. Bu, kulağınızın üst kısmına takılan modeldir. Çoğu insan bu versiyona ilk piercingi olarak bahse girer ve çok şık oldukları için şaşırtıcı değil!

Ayrıca kulağınızın ucunun orta kısmında, lobda biter bitmez yer alan Low Helix modeli de bulunmaktadır. Henüz ülkemizde çok tercih edildiği ya da yaygın olduğu söylenemez.

Kale

Bu piercing modeli son derece güzel kabul edilir, ancak aynı zamanda takması zordur. Deliğiniz, kıkırdağın iç oluğunda, kulağınızın kıvrımında yapılacaktır. Bu işlemin görünürde karmaşık olmasının nedeni kulak kıkırdağının kalınlığıdır. Son derece şık bir model olmasına rağmen çoğu kişi bu piercing türünü tercih etmez.

Taş sarmalı

Tash Helix , en son piyasaya sürülen delici modellerden biridir ve burada kalıcıdır! Yüzüyormuş izlenimi veren, sallanan zincir tarzında bir aksesuardır.

Bu tür bir delme işlemine yatırım yaparken, delme işlemi iki delik gibi görünür, ancak aslında sadece bir deliktir. Tabanı, bu tarza yatırım yapanların kulaklarının anatomisinin altında gizlidir.

Bu versiyona bahse girmek isterseniz, model adı Brezilya’da biraz farklı. Burada Fas Piercing olarak bulabilirsiniz.

Anti-Helis

Anti – Helix delici model narin ve güzeldir. Bu, tragusun tepesinde bulunan sarmalın “ön”ünde yapılan deliktir. Her neyse, zarafet ve incelik getiren bir performans arıyorsanız, bu en iyi seçimdir.

Dait

Daith piercing , insanların hayal güçleriyle oynamalarına olanak tanıyan bir modeldir. Bu tür bir delik, kulağınızın en iç kısmındaki kıkırdak kıvrımından geçer. Daha gizli bir model olduğu için bu piercing normalde yüzüklerle birlikte kullanılır. Bir yüzük kullanmak istiyorsanız, hedeflerinize ulaşmak için sizin için en uygun model bu.

Taş Kalesi ya da Düz piercing

Tash Rook ya da diğer adıyla Flat piercing modelleri son derece hassas kabul edilen seçeneklerdir. Bu aksesuarın yerleştirileceği delik daha çok kulağın ortasına doğru yer alan üst iç kıkırdakta bulunur. Bu modelin bu ismi almasının nedeni, deliği yaratanın Maria Tash olmasıdır. Ancak günümüzde artık Flat olarak bilinir. İyileşme sürecinin diğer piercing modellerine göre daha uzun sürdüğünü belirtmekte fayda var.

Piercing Acı Değerleri Tablosu?| Piercing Acır Mı???

Kulak delme malzemesi nasıl seçilir?

Çelik: Piercing yapmak için en yaygın metaldir. Dezavantajı, birçok insanda alerjik reaksiyonlara neden olduğu bilinen bir madde olan nikel içermeleridir. Diğer bir dezavantaj: Sıcakta ısınan ve soğukta daha soğuk olan ve bazı rahatsızlıklara neden olabilen bir metaldir.

Gümüş: Çoğu insan için hipoalerjenik, dönüşebilir bir metaldir. Mücevheratta yaygın olarak kullanılmasına rağmen, ilk mücevher olarak gösterilmez, delmede, sadece zaten iyileşmiş deliklerde tercih edilir.

Titanyum: delme için en çok tavsiye edilen türdür. Dünyadaki en biyouyumlu, en hafif ve dayanıklı, bu nedenle çok rahat ve nikel içermediği için alerjik reaksiyon riski yok denecek kadar az.

Altın: Hassasiyeti ve alerjisi olanlar için ideal, mevcut en biyouyumlu doğal metallerden biridir. Biyouyumlu olduğu için diğer metallerle karışım değil, %100 altın olduğu sürece ilk mücevher olarak piercingde de kullanılabilir. Dezavantajı? Fiyat.

Mücevher: Bir süre kullanıldıktan sonra kolayca oksitlenen, parlaklığını kaybeden, koyulaşan ya da eskiyen metallerin bileşiminden oluşur. Hipoalerjenik değildirler ve ilk piercingde kullanılmamalıdırlar, sadece zaten iyileşmiş piercinglerin mücevherlerini güncellemek için tercih edilir.

Çelik: Piercing yapmak için en yaygın metaldir. Dezavantajı, birçok insanda alerjik reaksiyonlara neden olduğu bilinen bir madde olan nikel içermeleridir. Diğer bir dezavantajı ise sıcakta ısınan ve soğukta daha soğuk olan ve bazı rahatsızlıklara neden olabilen bir metaldir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu