Ripple (XRP) Coin Nedir? Hangi Şirketler Tarafından Destekleniyor?

Ripple (XRP) Coin Nedir? Hangi Şirketler Tarafından Destekleniyor?
Ripple (XRP) Coin Nedir? Hangi Şirketler Tarafından Destekleniyor?
30 Ocak 2021

Ripple, Jed McCaleb ve Chris Larsen tarafından 2012 yılında ortaya atılan bir teknolojik harikasıdır. Teknolojinin asıl amacı, dijital ödeme ağı olarak hareket edip aynı zamanda kripto para birimi olarak iş görmekti. Kripto paralar hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz. Ripple altyapısına bakacak olursak, bankaların ihtiyaçlarını karşılamak için normalden daha hızlı işlem imkanı sunacak ve büyük finansal kurumlar için olumlu olacak imkanda tasarlanmıştır. Şimdi hep beraber Ripple (XRP) Coin Nedir? Hangi Şirketler Tarafından Destekleniyor? yazımıza geçelim. Keyifli okumalar. YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Ripple (XRP) Coin Nedir?

Günümüzde bir teknoloji harikası olan Ripple, Jed McCaleb ve Chris Larsen tarafından 2012 yılında ortaya atılmıştır. Ripple, kripto para değerini ifade etmektedir. Ayrıca Ripple, işlem gören şirket ve defterler tarafından yönetilmektedir.

Güncel olarak bakarsak Akbank gibi ismen tanınan bir çok banka Ripple ile çalışmaktadır. Bu sistemi bankaların tercih etmesinin nedeni daha fazla verim elde etmek ve daha uygun maliyetle işlerini kapatmaktır.

Ripple’i diğer kripto paralardan farklı kılan, kullanıcıların kendi sanal birimlerini kurmasını sağlayan ripple.net adlı platforma sahip olmasıdır.

Ripple’nin geleneksel olarak kullanılan para birimleri arasında ayrım yapmaması nedeniyle diğer para birimleri arasında bir bağlantı görevi görür. Buda satın aldığımız döviz alım satımını kolaylaştırır. Ripple’nin en güzel yanı ise şirketlerinin Euro, Dolar veya Bitcoin göndermek için XRP’ye zorunluluğu sağlamamasıdır. Bu kullanıcılar için büyük bir avantajdır.

Ripple Cüzdanı Nedir? Ne İşe Yarar?

Ripple cüzdanı, sadece sizin olan Ripple değerini toplayan bir cüzdan olarak sınırlı kalmayıp sizin olan Ripplelerin kullanılabilmesi için gerekli olan anahtarı mevcut tutan yazılımdır. Bu cüzdanlar, Ripple bütcesinin böz önüne alınabileceği sistemi ifade etmektedir.

Her Ripple cüzdanının kendine ait bir adresi mevcuttur. Adresler kod 26-35 karakter içeren rakamlar ve harflerden var olmaktadır. Genel Anahtar Ripple, cüzdanınızın 2. kişi tarafından görülebilen ve cüzdana belli miktar Ripple transferini gerçekleştiren cüzdanının kendisidir. Bahsetmiş olduğumuz adres ile bir başkasının cüzdanından kendine Ripple transferi sağlayabilmektedir. Cüzdana ait özel bir kod ile de Ripplenizi başka bir Ripple cüzdanına gönderme işlemi sağlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Mithril Token Nedir? Hangi Şirketler Tarafından Destekleniyor?

Ripple (XRP) Avantajları

Ripple (XHR)’nin avantajları, diğer kripto para birimlerindede olduğu gibi mevcuttur. Ripple’in diğer kripto para birimlerinden en önemli avantajı bankalarla dolaylı olmadan çalışabilmesidir.

Ripple (XHR), gelecekte küresel bir çözüm ağı oluşturmak için yaptığı sıkı çalışmalardan yararlanmak isteyen yatırımcılar için XRP’nin istikrarlı bir değer artışı için mücadele edeceği kuvvetle muhtemel. Özet geçmek gerekirse; sadece Ripple’a yatırım yaparak zaman içerisinde ortalama 100x hatta 1000x’e kadar artışların keyfini sürebilirsiniz.

Ripple (XHR) platformu oldukça hızlı bir şekilde geçekleşmektedir. Yaptığınız işlemler ortalama olarak dört saniyenin altında gerçekleşir. Bu oldukça hızlı ve kısa bir süredir. Bahsetmemiz gerekirse, bir yandan alıcının diğer bir yandan satıcının Ripple’a faydalandığını düşünürsek, güncel hayatımızdaki ürün ve hizmetlerden faydalanmak için Ripple’den faydalanmaları oldukça pratik ve kolay olacaktır.

Ripple’nin Bitcoin’e Göre Avantajları

Bitcoin son zamanlarda tercih edilen büyük ödeme şeklidir, fakat Ripple’den en önemli fark olarak   bir kişiden diğer bir kişiye para transfer etmenin daha hızlı ve kolay bir yolunu gösteremez.

Bitcoin’de para transfer etme fiyatları Ripple’a göre yüksek olarak görmekteyiz, çünkü Bitcoin de yer alan Blockchain, Ripple’a göre daha fazla işlem yapmaktadır. XRP ile para göndermek Bitcoin’e göre bir tık daha az maliyetlidir. Burada değinmemiz gereken bir başka nokta ise; Ripple ağı Bitcoin’de olduğu gibi bir çok işlemi bir arada yapması nedeniyle daha yavaş işimizi görmez.

Ripple platformun en temel amacı, Bitcoin madenciliğinde olduğu gibi oldukça yüksek miktarda elektriğe eş değer bir platform geliştirmemekti.

Genel olarak forum sayfalarında yer alan kullanıcılar, kripto para yatırımcıları Ripple’in merkezi olarak görüklerini ifade eder. Fakat Ripple bu algıyı değiştirmek için bir çok farklı yol ile çalışmaktadır.

Şuan Ripple’ye göre Bitcoin’den daha az mezkerleşmiş olduğunu belirtiyor. Ripple’ın en önemli avantajlardan biri ise, dünyanın her yerindeki bankalar ile çalışma yapmasıdır. İleride bankaların yüksek ihtimalle Ripple ve Bitcoin kullanmak yerine XRP kripto para birimine geçiş yapacağını belirtmek isteriz.

Ripple (XRP) Dezavantajları

Ripple’nin diğer kripto para birimlerine göre fark atar ölçü de artıları mevcut olsa bile, her kripto para biriminde olduğu gibi Ripple de de göz önüne alınması gereken dezavantajları mevcuttur.

İddialara göre; Ripple’in finansal işlemleri takibe almak için ajan olduğu belirtiliyor. Çünkü Ripple, en başından beri dünya genelinde günlük bankacılık yatırımlarını merkez haline aldı. Para gönderimleri için daha hızlı ve ucuz yol izlenmeliydi.

Ripple en başlarda birtek bankaları tercih ettiği için, kripto para yatırımcıları Ripple’a katılmama kararı verdilerı. XRP platformunun güncel olduğunu düşüncesinde olan yatırımcılar, XRP’nin bir şirket olmasınıda düşünerek uzak kalmayı tercih etmişlerdi

Bahsetmiş olduğumuz gibi, bütün Ripple’ler çıkarılmış konumda ve XRP bu token’ların bir çoğuna sahip. XRP’ler güncel bir anlaşma vasıtasıyla kilitlenmiş olsa da ve muhtemelen yakın bir zamanda satışa sunulmayacak olsalar da göz önünde bulundurmaları gerekiyor. Belirtmemiz gerekir ki; Ripple halen XRP’nin merkez bankasıdır.

Purdue Üniversitesi’nde var olan bazı meraklı araştırmacılar, platformda yer alan bir takım güvenlik yetmezliği olduğunu ifade ettiler. Ripple, kodunu herkes ile paylaştığından ötürü, ağda yer alan düğümler herhangi bir korsanlık girişimi sırasında rahatlıkla manipüle edilebilir.

Birçok yatırımcı kendine özgü nedenlerden ötürü XRP’ye yatırım olarak kullanmamayı tercih edebilir. Bu durum genel olarak kripto para birimini hükümet kontrolünden uzaklaşma olarak tercih eden yatırımcıları kapsamaktadır.

ripple-(xrp)-coin-nedir?-hangi-sirketler-tarafindan-destekleniyor?-741741852

Bankalar Neden Ripple (XRP) Tercih Etmelidir?

Günümüzde çoğu banka güncel olarak Ripple platformuna adım atmış durumda. Örnek verecek olursak; Yes Bank, Akbank, NBAD, Santander, Axis Bank, Westpac, Union Credit, UBS, vb. gibi isim yapmış bankalardır. Ripple (XHR) belirtmiş olduğu üzere; bankalar kendilerini tercih ederlerse, Ripple protokolünden faydalanarak yapmış oldukları ödeme başına yaklaşık 3.76 dolar tasarruf edebilirler. Yılda binlerce transfer gerçekleştiren bankalar için 3,76 dolar oldukça önemli bir rakam halindedir. Buda belki binlerce lira tasarruf etmelerine yardımcı olacaktır.

Bankalar yılda binlerce para transferi sağladıkları için Ripple sayesinde önemli miktarda tasarruf gerçekleştirebilirler. Neticede bankaların hedefi çok para kazanmaktır. Dolayısıyla gelecekte Ripple  finansal kurumlara güncel bir iş gerçekleştirme stili sunmasının sonuçları oldukça karlı olacaktır.

Ripple (XHR), dünyanın her tarafında mevcut olan en büyük yetenekleri benimsemeye hızla devam ediyor ve uluslararası para gönderme pazarının birçoğunun hizmetlerinden yararlanarak ulaşmayı hedef haline getirmiştir. İsmini sıkça duyduğumuz Fintech şirketlerinden birisi olan Ripple güncel olarak pozitif bir Blockchain projesi olarak karşımıza gelmektedir. Forbes, Ripple (XHR)’a ilk 50 Fintech içerisinde bulundurarak bunu bize göstermektedir.

Ripple’nin en güzel özelliğinden birisi diğer kripto paralarının tedariği madencilik vasıtasıyla yükselme göstermektedir. Ripple de ise iş farklıdır. Toplam tedarik sınırına ulaşan Ripple 100 milyara ulaşmış. İlerleyen dönemlerde dolaşıma katılması hedefleniyor.

Kripto parası olarak geçen Ripple, aslında gerçek ismi bu değildir. XRP olarak geçmektedir. Yani Ripple Satın Alma işlemi diye bir şey yoktur. XRP satın alma işlemi vardır.

Ripple Nasıl Alınır?

BtcTurk sitesinde üyelik işleminizi gerçekleştirdikten sonra, banka hesabınızdan TL göndererek satın alma işlemini gerçekleştirmiş olursunuz.  Buralarla uğraşmak istemiyorum derseniz Türkiye de mevcut olan bankalar bu işlemleri gerçekleştirmektedir. Kendinize bir Ripple hesabı oluşturarak istediğiniz zaman alım gönderim işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Ripple Cüzdanı Nasıl Açılır?

Diğer kripto paraları ile kıyas yaptığımızda XRP’nin cüzdan sayısının sınırlı olduğunu görüyoruz. Masaüstü bilgisayarınızda XRP sahibi olmak istiyorsanız Exodus, Atomic Wallet veya Toastwallet’den herhangi birini tercih edebilirsiniz. Üç uygulamanın da mobil cihaz sürümleri mevcuttur.

Eğer ki XRP almak için mobil cüzdan tercih ediyorsanız, daha fazla cüzdana erişmeniz mümkündür. Trustwallet, Abra, Coinomi deneyebileceğiniz uygulamalar arasındadır.

Birden fazla XRP cüzdanı demek isterseniz, aktifleştirmek için 20 XPR ödeyeceğinizi göz önüne alınız. 

XRP’lerinizi saklamak için Exarpy tarzı cüzdan alternatifleri olsada, bizim önerimiz donanım cüzdan tercih etmeniz yönünde olacaktır. Donanım cüzdanlar, kripto parralarınızı çevrimdışı olarak saklamanızı sağlar ve oldukça güvenlidir.

XPR cüzdanı olarak kullanılabilen bir başka şey ise kağıt cüzdanlardır. Kağıt cüzdanların üzerinde cüzdan kimliği ve anahtar kodlar içermektedir. Bu diğer cüzdanlara göre çok daha güvenlidir. Unutmayın kağıt cüzdanınız başkasının eline geçebilir yada yıpranabilir. Dikkatli olmalısınız.

ripple-(xrp)-coin-nedir?-hangi-sirketler-tarafindan-destekleniyor?-741741852

Ripple (XRP) Nasıl Satılır?

Kullanmış olduğunuz e-posta adresinize bir mail gelecektir. Onaylayın.

Daha sonra isminiz, yaşadığınız ülke, pasaportunuzun ibraz edilmesi istenecektir. Ek olarak bazı borsalar fotoğraf ve ikametkah belgesi isteyebilir.

XPR’lerinizi hesabınıza ait olan cüzdanınıza yatırın. Yanlızca Bitfinex ve Gatehub bahsettiğimiz işlem için fiyat istemektedir. Diğer borsalar herhangi bir ücret talep etmemektedir.

Son işlem olarak XRP’nizi satarak istediğinizi satın alabilirsiniz.

XRP Binance Üzerinden Farklı Kripto Parasına Nasıl Dönüştürülür?

  • Buraya basarak kendinize bir üyelik oluşturun.
  • Daha sonra vermiş olduğunuz e-postayı açın. Size gelen bağlantı mailine basın. Bastıktan sonra iki faktörlü doğrulama kodu yapmanızı tavsiye ediyoruz.
  • Eğerki günlük 2BTC’den fazla bir işlem gerçekleştirmek istiyorsanız, Level 2 yada Level 3 hesabına geçiş yapmalısınız. Seviyenizi artırmak isterseniz eğer ekranın sağ tarafında yer alan Send Verification Documents yazan linkin üzerine tıklayın. Bu işlem gerçekleştirmek için iki adımlı kimlik doğrulamasını yapmanız gerekmektedir.

Ripple (XRP) Coin Hangi Ülkeye Ait?

Ripple (XRP) Coin, ABD merkezli olarak karşımıza gelmektedir.

Ripple (XRP) Ne İçin Kullanılıyor?

Ripple (XRP)’de işlem süresi oldukça kısa sürdüğünden dolayı uluslararası işlemler yaparken tercih edilen bir yöntemdir.
Kendi para biriminizi oluşturduğunuz için ödeme ekosisteminde sizlere katkısı olacaktır.

Ripple Çıkış Tarihi Nedir?

Ripple yani XRP, 2012 yılında karşımıza gelmiştir.

1 Ripple Kaç TL?

Güncel olarak 1 Ripple ne kadar öğrenmek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz. Yazımızı yazdığımızda 1 Ripple = 2.9141 TL olarak karşımıza gelmektedir.

1 Ripple Kaç Dolar?

Güncel olarak 1 Ripple ne kadar öğrenmek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz. Yazımızı yazdığımızda 1 Ripple = 0.3981 Dolar olarak karşımıza gelmektedir.

Ripple Cüzdanları Kaç Çeşittir?

Ripple (XRP) cüzdanları 3 çeşittir.
Masastü
Paper (Kağıt Cüzdan)
Web (Online)

Ripple Güvenilir Mi?

Ripple (XRP) bir çok bankanın güvenip tercih ettiği bir sistemdir. Rahatlıkla güvenebilirsiniz.

Bankadan Ripple Satın Alabilir Miyim?

BitHesap sitesine Üyelik yaptırdıktan sonra Türkiye de yer alan tüm bankalardan istediğiniz zaman işlem yapabilirsiniz. Bunun yanında kendinize Ripple hesabı açtırmayı unutmayın.

Ripple (XRP) Coin Kim Tarafından Yönetilmektedir?

Ripple (XRP) Coin, Brad Carlinghouse tarafından yönetilmektedir.

Ripple (XRP) Coin Kim Tarafından Geliştirildi?

Ripple (XRP) Coin, Cris Larsen ve Jed McCable tarafından geliştirilmiştir.

Ripple (XRP) Coin Yatırımcıları Kimlerdir?

Ripple (XRP) Coin yatırımcıları; Google Ventures, Andreessen Horowitz, Core İnnovation Capital, IDG Capital Partners, FF Angel LLC, Camp One Ventures ve daha bir çok isim yatırım yapmıştır.

Hangi Bankalar Ripple’e Destek Veriyor?

Santarder, UBS, NBAD, Axis Bank, Union Credit ve daha bir çok banka Ripple’e destek vermektedir.

Ripple Nereden Satın Alabilirim?

Ripple satın alma işlemlerinizi; Paribu, Koineks, BTCTurk, BıtTurk üzerinden sağlayabilirsiniz.

ripple-(xrp)-coin-nedir?-hangi-sirketler-tarafindan-destekleniyor?-741741

Ripple (XRP) Yorum

Bahsettiğimiz şekilde, Ripple (XHR) Coin yaptığı hizmetleri geleneksel küresel finans sistemine borç vermeyi hedeflemiş durumdadır. Kesinlikle bizim için Ripple (XHR) kıymetli ama RippleNet için muhasebe aracı olarak hazırlanmamıştır. Değerlendirmede bulunurken bunu göz önünde bulundurmak lazım. Dolayısıyla hiç kimse Ripple (XRP)’nin kendi başına yükselip alçalacağı hakkında kesin bir tanı koyamaz. Her şeyi bizlere zaman gösterecektir. Dolayısıyla  birçok aktör ile (MoneyGram, American Express, Western Union, Deloitte, SBI Holdings, vb.) imzalanmış anlaşmalar mevcuttur.

Rastgele bir kripto paralar içinde olduğu gibi Ripple (XHR) Coin’e yatırım yapmanın bir kumar olduğunu ifade edebiliriz. Elbetteki Ripple’a yarım yapacaksanız oldukça dikkatli olmanız, araştırmanız sizin için iyi bir adım olacaktır. Yatırım yaparken; şirketin önde gelen hedefinin para birimini resmi ödeme yöntemlerinden biri haline getirmek olduğunu unutmayın. Hedefin gerçekleştiği gün Ripple değerini sayamayacak hale geleceğizdir.

Bu gönderi için yorumlar kapalı.

deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler mizah.org moversvip.com deneme bonusu veren siteler 2023 deneme bonusu veren siteler sweet bonanza deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler casino siteleri deneme bonusu deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler