Saça iyi gelen yağ karışımları

Saça iyi gelen yağ karışımları
Saça iyi gelen yağ karışımları
2 Haziran 2022

Saça iyi gelen yağ karışımları hakkında 3 farklı yağ çeşidiyle tanışın. Piyasa içerisinde saça iyi gelen çeşitli yağlar bulunuyor. Bunlardan Buğday yağının saça faydaları konusunu sizler için ele aldık ve çeşitli saç maskeleri tariflerini sizlerle paylaşıyoruz. 3 farklı yağ ve bunların maskelerini ayrıca faydalarını bu yazımızda bir arada görebileceksiniz. Bunun yanı sıra limon yağının saça faydaları ve Nar çekirdeği yağı saça faydaları konuları hakkında bilgi edineceksiniz. Saça iyi gelen yağ karışımları nelerdir?

Saça iyi gelen yağ karışımları

İçindekiler

Buğday yağının saça faydaları

İçerisinde birçok vitamin ve mineralleri taşıyan buğday yağının saça olan faydaları anlatılmakla bitmez. Bizde sizler için saça olan faydalarını derledik.

 • Saçları ayda 7 cm’e kadar uzatır.
 • Saçlara gözle görülür bir parlaklık verir.
 • Saç tellerini kalınlaştırır.
 • Saçı dış etkenlerden korur.
 • Saçların kırılmasını önler.

Buğday yağı saça nasıl uygulanılır?

Buğday yağını saçınıza uygulamadan önce derinizin en hassas yerinde alerji testi yapmanız gerekmektedir. Daha sonrasında saçınıza maske olarak kullanabilirsiniz. Bunun için saç tipinize uygun maskeler tercih etmeniz gerekmektedir. Bizde 5 çeşit saç için çeşitli maskeler derledik.

Yağlı saçlar için buğday yağı maskesi

Saçta yağ oluşması genellikle kötü beslenmeden ve saç diplerinin sürekli sebum üretiminden kaynaklanmaktadır. Bunun önüne geçmek için öncelikle beslenmenizi doğru bir şekilde ayarlamanız gerekmektir. Daha sonrasında şimdi bahsedeceğiz maskeyi düzenli olarak uygulamanız gerekmektedir.

Malzemeler:

 • 1 limon
 • 1 yumurta
 • 1 tatlı kaşığı bal
 • 1 tatlı kaşığı buğday yağı

Yapılışı:

Yumurtayı beyazı ile iyice özdeşleşene kadar çırpın. Sonra içerisine sırası ile balı, limonu ve buğday yağını ilave edin. Homojen bir kıvam almasına özen gösterin. Öncesinde saçlarınıza sıcak havlu ile sarmanız maskeden alacağınız etkiyi artıracaktır. Maskeyi saçlarınıza 40 dakika bekletin. İyice saca nufus etmesi için saçlarınızı hava geçirmeyen bir poşet ile sarın. Daha sonra 5 dakika poşete ısı verin. İşlem sonunda saçlarınızı ılık su ile durulayın. Haftada 1 kez yapmanız yeterli olacaktır.

Kuru saçlar için buğday yağı maskesi

Saçların kuruması aslında dönemsel olarak birçok insanın başına gelebilmektedir. Bu durumu önlemek için ani hava değişimlerinden uzak kalmak gerekir. Bunun dışında uygulayacağınız harika bir nem bombası maskesi ile birlikte geldik. Maskenin yapılışı şu şekildedir:

Malzemeler:

 • 3 aloe vera yaprağı
 • 1 yumurta sarısı
 • 2 yemek kaşığı zeytinyağı veya hindistancevizi yağı
 • 1 tatlı kaşığı bal
 • 1 tatlı kaşığı buğday yağı

Yapılışı:

Aloe vera yapraklarını 1 gece dik bir şekilde bardağın içerisinde bekletin. Bu yaprağın içerisinde ki cildi yakan maddeyi atmasına yardımcı olacaktır. Daha sonra başka bir kasede balı ve yumurta sarısını karıştırın. Kalan tüm malzemeleri de ilave edin. Maskeden maksimum fayda almak için işlemden önce saçlarınızın diplerine peeling yapabilirsiniz. Daha sonrasında nemli saçlarınıza maskeyi parmak uçlarınız ile yedirin. Güzelce masaj yaptıktan sonra saçlarınızı streç ile sarın. 25 dakika maskenin saçlarınızda kalması yeterli olacaktır. İşlem sonrasında ılık bir su ile maskeyi tamamen arındırın. 2 haftada 1 kez bu maskeyi saçlarınıza uygulamanız yeterli olacaktır.

İnce telli saçlar için buğday yağı maskesi

İnce telli saçlar genellikle dış etkenlerden daha fazla etkilenen saç tipleridir. Dolayısıyla içten korumak ve dışarıdan korumak oldukça önemlidir. Bunun için size harika bir maske tarifi vereceğiz. Maskemiz şu şekilde:

Malzemeler:

 • 1 olgun avokado
 • 1 olgun muz 
 • 2 çay kaşığı bal
 • Yarım yemek kaşığı buğday yağı

Yapılışı:

1 adet olgun avokadoyu ve muzun bir çatal yardımı ile ezin. Sonra kalan malzemeleri içerisine ilave edin. Maskeyi saçınıza uygulamadan önce saçlarınızı temiz içerikli bir şampuan ile temizlemeniz maskeden alacağınız verimi maksimum seviyeye çıkaracaktır. Hazırladığınız maskeyi saçlarınıza 40 dakika bekletin. Bu arada saçlarınıza 5 dakika ısı verebilirsiniz. Sonrasında ılık bir su ile maskeyi saçlarınızdan arındırın. İşlemi haftada 2 kez yapmanız yeterli olacaktır.

Kırık saçlar için buğday yağı maskesi

Saçların kırılması birçok faktörden dolayı oluşabilir. Isı kullanmak, agresif işlemler yaptırmak ve en önemlisi yanlış ürün kullanımı buna neden olabilir. Saçlarınızı kestirmeden bu kırıklardan kurtulmak istiyorsanız öncelikle beslenmenizi düzene koymanız gerekmektedir. Daha sonrasında ise şimdi bahsedeceğimiz maske ile kırıkların görünümünü en aza indirebilirsiniz.

Malzemeler:

 • 1 yemek kaşığı yoğurt
 • 1 yemek kaşığı buğday yağı
 • 1 yumurtanın akı
 • Yarım yemek kaşığı buğday yağı

Yapılışı:

Yumurta akını blender ile kar beyazı halini alana kadar çırpın. Daha sonrasında içerisine kalan malzemeleri de ilave ederek 10 dakika malzemelerin iyice birbirine özdeşleşmesini sağlayın. Maskeyi saçınıza uygulamadan önce saç derinize parmak uçlarınız ile masaj yapın. Bu işlem saçta kan dolaşımını arttıracaktır ve maskeden alınan verimi arttıracaktır. Daha sonra yine masaja devam ederek maskeyi saç derinize zarar vermeden yedirin. Daha sonrasında saçlarınızı streç film ile sarın. 30 dakika saçlarınızda kalması yeterli olacaktır. Haftada 3 kez maskeyi saçınıza yapabilirsiniz.

Hızlı saç uzatan buğday yağı maskesi

Aslında saçların hızlı uzaması sadece maske ile sağlanacak bir yöntem değildir. Bunun için önce vitamin değerlerine baktırmanız gerekmektedir. Daha sonrasında saça maske uygulamanız ve düzenli beslenmeniz gerekiyor. Eğer bu dediklerimizi tamamen yapmışsanız size en hızlı saç uzatan maskeyi derledik.

Malzemeler:

 • 2 yumurta sarısı
 • 1 yemek kaşığı zeytinyağı
 • 1 yemek kaşığı buğday yağı
 • 1 su bardağı su

Yapılışı:

Bütün malzemeleri cam bir kaseye aldıktan sonra birbiri ile özdeşleşene kadar karıştırın. Maskenin yeteri kadar kıvam aldığından emin olduktan sonra saçlarınızı ılık bir su ile nemlendirin. Daha sonrasında parmak uçlarınız ile maskeyi saç diplerinizden saç uçlarınıza kadar yedirin. Burada masaj yapmak maskenin saçta daha iyi etki etmesine yardımcı olacaktır. Maskeyi saçınızda 1 saat boyunca bekletmeniz yeterli olacaktır. Haftanın 2 günü saçlarınızı bu maske ile şımartabilirsiniz.

Buğday yağının saça sürülmesi hakkında merak edilen sorular

Saça düzenli olarak buğday yağı sürmek saçları güçlendirir, parlatır ve oldukça hızlı uzatır. Bununla birlikte rapunzel gibi saçlara sahip olmanın sırrı da buğday yağının içerisindeki bileşenlerde saklı. Gelin hep beraber buğday yağının saça sürülmesi hakkında merak edilen sorulara yakından göz atalım.

Buğday yağı saç çıkarır mı?

Buğday yağı saça masaj yoluyla uygulandığında kan akışını arttırır. Böylece saç çıkmayan yerlerde saçların tekrar çıkmasını sağlar.

Buğday yağı sürülen saçta baş ağrısı yapar mı?

Buğday yağını saçlarınıza uyguladığınızda uzun süre bekletmeden dolayı kafanız üşüyebilir. Bu durumda saçta baş ağrısına neden olabilir.

Buğday yağı sürülen saç boyanır mı?

Temiz saça saç boyası uygulamak boyanın daha kalıcı olmasını sağlayacaktır. Dolayısıyla saçlarınızda buğday yağı var iken saç boyası kullanmayınız.

Buğday yağı saçta bit yapar mı?

Saça uygulanan yağlar saçta bit oluşturmaz.

Buğday yağı saç dökülmesine iyi gelir mi?

Saçların dökülmesi genellikle vitamin eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Dolayısıyla tek başına buğday yağı kullanmak saç dökülmesine iyi gelmeyebilir. En yakın sağlık kuruluşunda vitamin değerlerinize baktırın.

Buğday yağı saç gürleştirir mi?

Buğday yağını saçlarınıza masaj yolu ile uyguladığınızda saçların beslenmesine yardımcı olacaktır. Bu da saçların güçlenmesine yardımcı olacaktır.

Buğday yağı saç güzelleştirir mi?

Buğday yağı saçta düzenli olarak kullanıldığında saçlara parlaklık verir. Bununla birlikte sağlıklı bir şekilde beslenirseniz de saçlarınız oldukça güzelleşecektir.

Buğday yağı saç hastalıklarına iyi gelir mi?

Saç hastalıklarının en iyi çözümü bir doktora başvurmaktır. Çünkü buğday yağı sürdüğünüzde durum daha da kötüleşebilir. Bunun olmaması için bir doktor kontrolünde olmanız önemlidir.

Buğday yağı saça ıslakken mi sürülür?

Buğday yağını saçlarınıza kuru ya da ıslak iken uygulayabilirsiniz. Duştan çıktıktan sonra saçlarınızın elektriğini almasında iyi olacaktır.

Buğday yağı saçı ısıdan korur mu?

Saçlarınıza ısı kullanmadan önce buğday yağı sürmeniz ısının saça verdiği zararı en aza indirecektir. Böylece saçlarınız daha az kırılacaktır.

Saça iyi gelen yağ karışımları

Limon yağı ile saç bakımı nasıl yapılır?

Limon yağı antibakteriyel özelliği ile bilinmesinden dolayı saç bakımında oldukça tercih ediliyor. Bu yağı saça uygulamak için genel olarak 4 yöntem vardır. Bunlar şu şekildedir:

 • Limon yağı saçta durulama suyu olarak kullanılabilir. 2 damla limon yağı, 3 damla papatya yağı, 1 yemek kaşığı sirke ve 1 litre su alın. Bütün hepsini karıştırın ve banyodan çıkarken son kez bu suyu saçlarınıza dökün. Düzenli kullanımda saçlarınızdan kepeğin azaldığını ve saçlarınızın parladığını göreceksiniz.
 • Aynı zamanda limon yağı ile saçtaki elektriği de alabilirsiniz. Bunun için kuru saça 5-6 damla limon yağı uygulayarak saçtaki elektriği alabilirsiniz.
 • Limon yağının bir diğer kullanımı ise saça şekil vermektir. Saçlarınızı hem ısıdan korumak için hem de şeklin gün boyu saçınızda kalabilmesi için uygulamadan önce 2-3 damla saçlarınıza sürebilirsiniz.
 • Son olarak ise tek başına maske yaparak kullanabilirsiniz. Bunun için az bir miktar su ile karıştırıp saçlarınıza uygulayabilirsiniz.

Lakin maskelerin yapımına başlamadan önce kolunuzun iç kısmında bir alerji testi yapmanız gerekmektedir. Herhangi kızırma, kaşınma ve morarma durumunda bölgeyi ılık su ile yıkayınız.

Saç uzatan limon yağı maskesi

Saçların uzaması genel olarak içten ve dıştan besleme ile ilerleyen bir mevzudur. Saç ayda 2 cm uzamaktadır. Lakin bunu arttırmak mümkündür. Öncelikle sağlıklı beslenerek, saçı çok sıkı toplamayarak, eksik vitamin değerlerine tamamlayarak ve saça düzenli olarak masaj yaparak bu etkiyi sağlayabiliriz. Bununla birlikte saçlarınıza uygulayabileceğiniz harika bir maske ile karşınızdayız.

Malzemeler:

 • 2 ampul E vitamini
 • 2 ampul bemiks
 • 2 ampul bepanthen
 • 1 tatlı kaşığı limon yağı
 • 1 tatlı kaşığı yoğurt

Yapılışı:

Tüm malzemelerin oda sıcaklığında olduğundan emin olduktan sonra cam bir kâsede karıştırın. Önceden temizlediğiniz ve peeling yaptığınız saçınıza maskeyi ince bir tabaka halinde her yerine yayın. Burada parmak uçları ile masaj yapmanız önemlidir. Daha sonra saçınızı bir streç film ile sararak biraz ısı verin. 15 dakika sonra saçlarınızı ılık su ile arındırın. Haftada 2 kez uygulamanız yeterli olacaktır.

Yağlı saçlar için limon yağı maskesi

Saçlar genellikle kötü beslenmeden kaynaklı olarak yağlanmaktadır. Lakin tek neden bu değildir. Çok sıcağa maruz bırakmakta saç diplerindeki ısı beşlerini aktif edecektir. Dolayısıyla önce beslenmemizden yağlı ve hamur işi besinleri çıkardıktan sonra saçlarımızı düzenli olarak haftada 1 peeling yapmalıyız. Daha sonra şimdi bahsedeceğimiz maskeyi uygularsanız, saçlarınızdaki yağ dengesi sağlanacaktır.

Malzemeler:

 • 1 tatlı kaşığı elma sirkesi
 • 1 tatlı kaşığı limon yağı
 • 1 yemek kaşığı yeşil kil

Yapılışı:

Yapılışına geçmeden önce kil giren hiçbir maskeye metal herhangi bir şey sürmemeniz gerektiğini belirtmek istiyoruz. Tüm malzemeleri cam bir kapta karıştırdıktan sonra 10 dakika buzdolabına dinlenmeye alın. O sırada saçlarınızı biraz nemlendirin ve kan akışının sağlanması için masaj yapın. Sonra bir eldiven giyin ve maskeyi kökten uca saçınızda her yere uygulayın. 10 dakika bekletmeniz yeterli olacaktır. Duştayken saç maskesini soğuk su ile arındırın. Haftada 1 kez yapmanız yeterli olacaktır.

İnce telli saçlar için limon yağı maskesi

İnce telli saçlar genellikle genetik olarak ortaya çıkar. Veyahut çok fazla işleme maruz kaldığı için saç oldukça hassaslaşır ve incelebilir. Buradan anlayacağımız gibi ince telli saçlar diğer saç tiplerine göre biraz daha narin yapıda olabilirler. Bunun önüne geçebilmek için sebze ağırlıklı beslenip, bir uzmandan eksik vitaminlerinizin olup olmadığını kontrol ettirebilirsiniz. Bununla birlikte şimdi bahsedeceğimiz maskeyi de düzenli olarak uygulamanız önem arz etmektedir.

Malzemeler:

 • Yarım portakal
 • 1 tatlı kaşığı mayonez
 • 1 tatlı kaşığı limon yağı
 • 1 yumurta

Yapılışı:

Portakalın suyunu sıktıktan sonra bütün malzemeleri homojen kıvam alana kadar karıştırın. Önceden nemlendirdiğiniz saç derinize parmak uçları ile masaj yaparak maskeyi uygulayın. Uyguladıktan sonra bir sıcak havlu saçlarınıza kapatmanız, saçlarınızda etkiyi arttıracaktır. Durulama esnasında ılık ve temiz su tercih edin. Şampuanınızı sülfatsız ve parabensiz olarak tercih edin. Haftada 2 kez yapmanız yeterli olacaktır.

Kırık saçlar için limon yağı maskesi

Saçlarınızın kırılmasında aslında birçok etken vardır. Bunlardan en önemlileri saça agresif işlem uygulamak, kötü hava şartlarına maruz bırakmak, sağlıksız beslenmek ve saçı ısıdan korumamak. Tüm bunlar bir arada olunca saç dayanamaz ve uçlarından kırılır. Bunun önüne geçmek için öncelikle bahsettiklerimizden uzak durmanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra saçları tekrar onaran ve koruyan bir maske yapmanız gerekmektedir. O maske ise şu şekildedir:

Malzemeler:

 • 1 yemek kaşığı aloe vera
 • 1 tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağı
 • 1 yumurta
 • 10 damla limon yağı

Yapılışı:

Hindistan cevizi yağını benmari usulü erittikten sonra kalan tüm malzemeleri karıştırın. Eğer ki aloe verayı bitkiden alacaksanız, en öncesinde yaprağı dik bir şekilde peçete üzerine bırakın ki yakan maddeyi içerisinden atabilsin. Daha sonra saç uçlarına yoğunlaşarak maskeyi kökten uca yedirin. 25 dakika saçlarınızda kalması yeterli olacaktır. Ilık su ile durulayın ve kırık saçlara özel olan şampuanları tercih edin. Haftada 1 kez uygulayın.

Kuru saçlar için limon yağı maskesi

Saçların nemini kaybetmesi saçları daha hassas ve kırılgan yapacaktır. Bunun için çok soğuk ve çok sıcaktan saçlarımızı koruyarak işe başlayabiliriz. Daha sonrasında bolca su içerek saç derimize masaj yapmamız önemlidir. Bu 2 işin yanı sıra şimdi bahsedeceğimiz maskeyi de uygularsanız saçınız neme doyacaktır.

Malzemeler:

 • 1 tatlı kaşığı limon yağı
 • 1 yemek kaşığı bal
 • 1 tatlı kaşığı zeytinyağı

Yapılışı:

Zeytinyağını çok az ısıttıktan sonra kalan malzemeleri içerisine ilave edin. Ağzı kapalı şekilde 10 dakika güneş görmeyen bir yerde bekletin. Bu sırada saçlarınızı temizleyin. Daha sonra tüm saça ince ve eşit miktarda maskeyi uygulayın. 15 dakika saçlarınızda kalması yeterli olacaktır. Daha sonra ılık bir su ile saçlarınızı durulayın ve maskeyi haftada 2 kez uygulayın.

Yıpranmış saçlar için limon yağı maskesi

Saçların yıpranması mevsim geçişlerinden, yeteri kadar beslenmemekten, agresif işlemler uygulamak, çok sıcak ve çok soğuğa maruz kalmasından dolayı oluşabilir. Bunun önüne geçmek için her şeyden önemlisi su içimini arttırmaktadır ve saçı sıkı toplamak yerine gevşek örgüler tercih edilmelidir. Sonrasında şimdi bahsedeceğimiz maskeyi de düzenli olarak uygularsanız, saçlarınız eskisi kadar parlak ve hacimli görünecektir.

Malzemeler:

 • 3 yumurta sarısı
 • 1 tatlı kaşığı bal
 • 1 yemek kaşığı limon yağı

Yapılışı:

Yumurta sarılarını çırptıktan sonra kalan malzemeleri içerisine ilave edin. Eğer ki maskenin kokusu sizi rahatsız ediyor ise içerisine biraz gül yağı ya da lavanta yağı ilave edebilirsiniz. Nemli saçlarınıza maskeyi güzelce yedirin. Saçlarınıza masaj yapmanız ve maskeyi uyguladıktan sonra sıcak havlu ile sarmanız maskeden alacağınız etkiyi maksimuma çıkaraktır. 15 dakika beklettikten sonra soğuk su ile saçlarınızı durulayın. Haftada 1 kez yapmanız yeterlidir.

Boyalı saçlar için limon yağı maskesi

Boya saça zarar veren birçok kimyasaldan oluşur. Bunun için boya kullanılıyorsa, saç bakımının da yapılması gerekmektedir. Lakin boyadan sonra ısıdan uzak durmakta önemlidir. Gerektiği yerde saçların nefes alması için saçı kestirip kaynak kullanılmalıdır. Şimdi bahsedeceğimiz maske ile saçlarınızı boyanın zararından daha fazla koruyabilirsiniz.

Malzemeler:

 • 1 yumurtanın beyazı
 • 1 tatlı kaşığı elma sirkesi
 • 1 tatlı kaşığı limon yağı

Yapılışı:

Yumurtanın beyazını mutfak blendere yardımıyla kar beyazı olana kadar çırpın. Geri kalan malzemeleri de ilave ederek saçlarınıza uygulayın. Ortalama olarak 15 dakika saçınızda beklemeniz yeterli olacaktır. Sonrasında soğuğa yakın ılık bir su ile saçlarınızı maskeden arındırın. Haftada 1 kez yapmanız ve bol bol su içmeniz gerektiğiniz hatırlatmak isteriz.

Kepekli saçlar için limon yağı maskesi

Saçlarda kepek oluşumu genellikle mevsim geçişlerinden ya da yanlış ürün kullanımından kaynaklanmaktadır. Bunun önüne geçmek için saçlarınızı dış etkenlere karşı korumanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra içtende bolca hayvansal gıda ile beslenmeniz ve bahsedeceğimiz maskeyi uygulamanız gerekmektedir.Malzemeler:

 • 1 çay kaşığı zencefil suyu
 • 1 tatlı kaşığı şeker
 • 1 tatlı kaşığı limon yağı

Yapılışı:

Malzemeleri homojen bir kıvam alacak şekilde karıştırın. Maskeyi temiz saça uygulamaya özen gösteriniz. Hafif nemli olması tavsiye edilmektedir. Maskeyi eşit ve ince tabaka halinde uygulayın. Özellikle kafa derisine bolca masaj yapın ki kepekler yok olsun. Haftada 1 kez yapmanız yeterli olacaktır. 15 dakika saçlarınıza masaj yapın ve temiz bir su ile durulayın.

Kalın telli saçlar için limon yağı maskesi

Kalın telli saçlar baş edilmesi zor olan bir saç tipidir. Bu saçlarla baş etmek, bolca nem ve yumuşaklık gerekmektedir. Bunun için içten bolca meyve yemelisiniz. Daha sonra ise şimdi bahsedeceğimiz maskeyi düzenli olarak saçlarınıza uygulamanız gerekmektedir. Maskemiz şu şekilde…

Malzemeler:

 • 2 çay kaşığı hindistancevizi yağı
 • A vitamini ampulü
 • 1 tatlı kaşığı limon yağı

Yapılışı:

2 çay kaşığı Hindistan cevizi yağını bermali usulü ile eritin. Daha sonra içerisine kalan malzemeleri ilave edin. 10 saniye mikrodalga fırında bekletin. Temiz saça ince ve eşit miktarda uygulayın. 15 dakika saçlarınızda kalması yeterli olacaktır. Daha sonra soğuğa yakın temiz bir su ile saçlarınızı maskeden arındırın. Haftada 1 kez yapmanız yeterli olacaktır.

Elektrikli saçlar için limon yağı maskesi

Saçların elektriklenmesi saçta olan iyonların dengesizliğinden kaynaklanmaktadır. Bunu dengeleyebilmek için öncelikle yalın ayakla bol bol toprakta gezebilirsiniz. Vücudunuza tuzlu su dökebilirsiniz. Böylece vücudunda saçında dengesi sağlanmış olacaktır. Birde şimdi bahsedeceğimiz maskeyi düzenli olarak uygulamanız gerekmektedir.

Malzemeler:

 • Yarım avokado posası
 • 1 tatlı kaşığı zeytinyağı
 • 1 tatlı kaşığı limon yağı

Yapılışı:

Avokado posasını önce zeytinyağı ile sonra limon yağı ile karıştırın. Önce zeytinyağı ile karıştırdığınızı saçlarınıza uygulayın ve 20 dakika bekletin. Duruladıktan sonra limon yağı ile karıştırdığınız maskeyi saçlarınıza uygulayın. 15 dakika da bu maske kaldıktan sonra temiz ve ılık bir su ile saçlarınızı tamamen arındırın. Haftada 2 kez bu maske ile saçlarınızı şımartabilirsiniz.

Saçı nemlendirmek için limon yağı maskesi

Kuru saç hem mat görünüme hem de cansız görünüme neden olmaktadır. Bunun önüne geçmek için öncelikle içten bir takviye yapmak gerekiyor. Sebze ve meyvelere ağırlık vererek bu sorunu halledebilirsiniz. Önemli olan saçınızı kurutan etkenleri bulabilmek ve ona göre bir önlem alabilmektir. Bununla birlikte saçlarınızı nem bombasına düşüren bir maske ile karşınızdayız.

Malzemeler:

 • 1 tatlı kaşığı bal
 • 1 yumurtanın sarısı
 • 1 yemek kaşığı zeytin yağı
 • 1 tatlı kaşığı mayonez
 • 1 tatlı kaşığı limon yağı

Yapılışı:

Saçlarınızı önceden temizleyin ve peeling işlemi yapın. Daha sonra tüm malzemeleri bir kapta karıştırın. Malzemelerin tamamen birbiri ile iç içe geçtiğinden emin olun. Maskeyi tüm saçınıza ince bir tabaka halinde uygulayın ve sıkı olmayacak şekilde toplayın. Üzerine sıcak havlu kapatın. Bu maskenin saça olan etkisini maksimum seviyeye çıkaraktır. 15 dakika beklettikten sonra saçınızı temiz ve ılık bir su ile yıkayın. Haftada 1 kez yapmanız yeterli olacaktır.

Limon yağı ile saç maskeleri hakkında merak edilen sorular

Limon yağı ile yapılan saç maskeleri hakkında akıllarda birçok soru işareti birikti. Limon yağı saçı besler mi? Limon yağı saç çıkarır mı? Gibi sorular artık herkesin aklında. Bizde sizler için kısaca en çok merak edilen sorular hakkında bir araştırma yaptık.

Limon yağı saç rengini açar mı?

 Limon yağının saç açma özelliğinin olduğu bilinmektedir. Lakin bunun olabilmesi için düzenli olarak kullanmanız gerekmektedir.

Limon yağı saça iyi gelir mi?

Limon yağı içerisinde bolca E vitamini bulundurur. Ayrıca limonen, beta pinen, gama terpinen, sabinen, alfa pinen, mirsen maddelerini de bolca bulundurur. Bunların hepsi saçın eski sağlığının geri yerine gelmesinde rol oynamaktadır.

Limon yağı saç çıkarır mı?

Limon yağını saç derinize masaj yoluyla uyguladığınızda dökülen saçlarınızın geri geldiğine şahit olacaksınız.

Limon yağı saçı besler mi?

Yüzyıllardan beri uygulanan limon yağı saçlarını besleyip kalınlaştırır. Aynı zamanda saç telleriniz kalın ise de yumuşatmaktadır.

Saça iyi gelen yağ karışımları

Nar çekirdeği yağı saça faydaları

Nar çekirdeği yağı saça faydaları yüzyıllardan beridir dilden dile dolaşarak günümüze geldi. Saç bakımının sevilen yağı nar çekirdeği yağının saça nasıl mucizevi dokunuşlar yaptığını sizler için paylaşıyoruz.

 • Saç köklerini temizler. Nar çekirdeği yağı flavonoidler ve punisik asit bileşenleri sayesinde saç derisinde güçlü anti-inflamatuar özelliklere sahip olduğu biliniyor. Buda saç derisinin derinlemesine temizlenmesine yardımcı oluyor.
 • Saçtan fazla yağı temizler. Nar çekirdeği yağı anti-inflamatuar özelliğe sahip olmasındna ötürü saçta ki sebumu dengeler.
 • Saçın hızlı uzamasını sağlar. Nar çekirdeği yağı yapısında Punicic asit bulundurur. Buda saç derisinde kan dolaşımını hızlandırarak saçların hızlı uzamasına destek olur.
 • Saç derisinde oluşan hastalıkları tedavi eder. Nar çekirdeği yağı yapısında bol miktarda flavonoidler bulundurur. Buda onu saç derisinde meydana gelebilecek hastalıklara karşı bir savunma mekanizması geliştirmesine olanak verir.
 • Kırılan saçları onarır. Nar çekirdeği yağı yapısında bol miktarda C, B5 ve A vitaminleri bulundurur. Buda saç uçlarındaki kırıkların onarılmasına yardımcı olur.

Nar çekirdeği yağı saça nasıl uygulanır?

Nar çekirdeği yağı saç bakımı için aslında birçok şekilde uygulanabilir. Duyunca çok şaşıracağınız birçok uygulama yöntemini sizler için derledik.

 • Nar çekirdeği yağı durulama suyunun içerisine ilave edebilirsiniz. Banyodan çıkmadan önce soğuk 1 litre suyun içerisine 1 tatlı kaşığı ilave edin. Son kez bu suyu saçlarınıza dökerek banyo işlemini bitirin.
 • Fönden önce saçın zarar görmemesi için 2-3 damla avuç içinize damlatarak yağı 2 elinizle ısıtın. Fönden 10 dakika önce saçlarınızın uçlarına yedirin.
 • Haftada 1 olarak gerçekleştireceğiniz saç bakım maskelerinizin içerisine 1 tatlı kaşığı ilave edebilirsiniz.
 • Saç peelinglerinizin içerisine 3-4 damla ilave ederek hem daha hoş kokmasına hem de saç derinizden ölü derinin daha rahat kalkmasına yardımcı olabilirsiniz.

Nar çekirdeği yağı saça iyi gelir mi?

Birçok vitamin ve mineral bakımından zengin olan nar çekirdeği yağı saça iyi gelir mi? Sorusu son zamanlarda satın almak isteyen insanların aklında yer edindi. Nar çekirdeği yağı saç için gerekli olan tüm ihtiyaçları karşılayacak düzeyde bir yağdır. Dolayısıyla saç bakımı için mucizevi bir üründür. Lakin denemeden önce ince bir derinizde test ediniz. Daha sonra sizin için nar çekirdeği yağı saç bakımı için uygun hale gelecektir.

Bu gönderi için yorumlar kapalı.

deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler mizah.org moversvip.com deneme bonusu veren siteler 2023 deneme bonusu veren siteler sweet bonanza sweet bonanza deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler