Tarot kartları ve anlamları

Tarot kartları ve anlamları
Tarot kartları ve anlamları
4 Haziran 2022

Tarot kartları ve anlamları hakkında daha önce araştırma yapmış mıydınız? Aşkta, işteki başarılarda veya hayatta mutlulukta şanslı olup olmayacağını hiç merak etmeyen ilk taşı o atsın. Tarot kartları, geleceğin neler getireceği hakkında bazı ipuçları almanın bir yoludur. Bu konuda daha fazla bilgi edinmek ve sorularınızı sormak ister misiniz? Tarot kartları anlamları hakkında bilgi edinmek ve bilmek önemlidir. O halde başlayalım. Tarot kartları ve anlamları:

Tarot kartları ve anlamları

Tarot kartları nasıl çalışır?

 • Tarot okumalar yoluyla çalışır. Temel olarak, kartları karıştırır, sol elinizle küçük gruplara ayırır ve bir soruya odaklanırsınız. Daha sonra kartlar yorumlanacak bir yüzey üzerine serilir.
 • İçlerinde düzenlenen görüntüler sezgiye erişim sağlar ve onlardan mesajların yorumlanmasıdır. Mektubun konumunu ve istişare konusu ve ona bağlı olanlarla ilişkisini de dikkate almak önemlidir.
 • Tarot ile ilgili bir efsane, yalnızca geleceği tahmin etmek için kullanılmasıdır. Tarot’un aslında yaptığı şey, falcıya mesajları anın enerjilerine göre yorumlaması için bir rehber görevi görmektir.

Tarot nedir ve ne işe yarar?

Tarot, trendleri ve izlenecek daha iyi yolları gösteren, manevi bir pusula olarak tanımlanabilecek bir dizi karttır. Çizimler, semboller ve sayılar aracılığıyla evrensel bir dile sahiptir ve 14. yüzyılda Avrupa’da yaratılmıştır.

Kişiliğinizi, zorluklarınızı, aşk hayatınızı, ailenizi ve hayatın diğer önemli alanlarını değerlendirmek için ilginç bir araçtır. Ünlü tarotorlar, bir tarot okumasının bir kişiye ya da herhangi bir durumda ne olacağını %100 kesin olarak tahmin etmediğini söylüyor. “Bir tarologla oynanan oyuna bağlı olarak, genel olarak veya belirli bir konuda anın enerjisini ve bundan en iyi şekilde nasıl yararlanılacağını gösterecektir. Ayrıca, kehanetin sonucunda ortaya çıkan olası engellerin nasıl aşılacağı” diye ekliyor ezoterik içerik üreticisi.

Tarot nasıl oynanır?

Herkesin evde tarot oynayabileceğini biliyor muydunuz? Konuyla ilgileniyorsanız, kartları almaya başlamak için ipuçlarına bakın.

Yöntemini oluştur

3, 5, 7, 10 veya 12 kartla tarot çizmenin birkaç yolu vardır. Profesyoneller kendi yöntemini özelleştirebilir ve oluşturabilir. Yeni başlayanlar için 3 kart çekmek iyi bir öneridir: “hayatın her alanı için bir tane (aşk, iş ya da başka bir konu) ya da aynı konu için 3 kart (olumlu, olumsuz ve tavsiyeye bölünmüş)” gibi.

Ünlü tarotorlar ezoterik dünyada herkesin bir dereceye kadar aracılık, vizyon, basiret veya en keskin sezgiye sahip olduğuna inanıldığını belirtir. Ezoterik içerik üreticisinin sözleriyle: “Herkesin oynamayı öğrenebileceğine inanıyorum. Ders alabilir, video izleyebilir, kitap okuyabilir veya kendi başınıza çalışabilirsiniz”.

Tarot ve çingene destesi arasındaki farkları bilin

Tarot ve çingene destelerinin tek ortak noktası, soruları cevaplama ve olasılıkları açma yeteneğidir. Bianca, çingene destesinin daha doğrudan anlamlara sahip 36 karta sahip olduğunu ve insan eylemleriyle daha yakından ilişkili olduğunu açıklıyor. Geleneksel tarot daha ilahi bir yoruma sahipken. Her ikisi de birbirini tamamlayan cevaplar ve yollar elde etmenin farklı yollarıdır. Ne kadar çok çalışırsanız, tarot kartlarını yorumlamada o kadar iyi olacaksınız. Öyleyse kendini ada! Kartların anlamını anlamak için bir çalışma rutini oluşturun.

Tarot kartları ve anlamları

Tarot kartları anlamları

Ünlü taratorlar geleneksel tarotta Büyük Arkana ve Küçük Arkana arasında bölünmüş 78 kart olduğunu açıklıyor. Aşağıda bunların farklılıkları ve anlamları hakkında daha fazla bilgi edinin.

Binbaşı Arcana

Bianca, “Binbaşı Arcana, insanın ruhsal evriminin yolculuğunu takip ediyor ve bu yolculuğun her bir parçasını ifade eden Sihirbaz, Ay ve Ölüm gibi toplum arketiplerini getiriyor” diyor.

 • Aptal: Yeni hikayeler başlamak üzere ve geçmişle bağları koparmanın zamanı geldi. Aptal kartı cesaret, neşe ve spontanlıkla ilerlemekle ilgilidir.
 • Sihirbaz: Bu, fırsatların, başlangıçların, planları uygulamaya koymanın kartıdır. Merkür gezegeni ile ilgisi vardır ve bu nedenle iletişim kurma yeteneği ile ilgilidir.
 • Papa: “Yüksek Rahibe” olarak da bilinen bu kart, zorlukların üstesinden gelmek için bilgeliği ve sezgiyi kullanmakla ilgilidir. Sakin olmalı ve gerekirse kendinizi yeniden icat etmelisiniz.
 • İmparatoriçe: Bu kart bir oyunda göründüğünde, işlerin iyi gittiğini ve başarıların yakında gelebileceğini gösterir. Bolluk, güzellik ve uyum ile ilgisi var.
 • İmparator: Çok olumlu, bu kart kişinin, özellikle hedeflere ulaşılmasıyla ilgili olarak bir başarı elde etmek üzere olduğunu ortaya koyuyor.
 • Papa: Başrahip ve Rahip olarak da bilinen bu mektup, biraz düşünmenin, çalışmanın ve mümkünse bir üst kişiden – ister manevi bir varlıktan – tavsiye istemenin gerekli olduğunu ortaya koymaktadır.
 • Aşıklar: Öyle görünebilir ama bu kart sadece ilişkilerle ilgili değil. Seçimlerle, iyi ortaklıklarla ve bir yol seçme ihtiyacıyla ilgisi var.
 • Araba: başarıları gösterir, ancak liyakat gerektirir. Kart, onlara ulaşmak için odaklanma ve kararlılık olduğu sürece başarıların yolda olduğunu sembolize eder.
 • Adalet: Denge ve adil kararlarla ilgilidir. Bu, seçimlerin doğru olana göre dikkatli ve uyum içinde yapılması gerektiği anlamına gelir.
 • Münzevi: Analiz edilen konu (örneğin ilişki veya iş gibi) bir molaya ihtiyaç duyar. Bunun nedeni, mektubun düşünmeyi içermesi ve dürtüsel olarak hiçbir şey yapmamasıdır.
 • Çarkıfelek: Bu kart yükselişi gösterebilirken, bu kart bir düşüşü de gösterebilir. Bunun nedeni, değişim hareketleriyle, yaşam döngüleriyle ilgili olmasıdır. Her şey daha önce ne ekildiğine bağlı.
 • Güç: Başarılı olmak için iç aslanları evcilleştirmenin gerekli olduğunu gösterir. Güç fiziksel değil, içseldir. Kendini tanıma ve manevi yardımları içerir.
 • Asılan Adam: Asılan Adam olarak da bilinir, bir müfrezedir. Hayatın bazı yönlerinde atalet olduğunu gösterir. İşlerin tekrar akması için neyin atılabileceğini düşünmek ve görmek gerekiyor.
 • Ölüm: Bu kart korkutucu olabilir, ancak mutlaka kötü şeylerin geleceği anlamına gelmez. Ayrılmayı, yeniden doğuşu ve dönüşümü temsil eder.
 • Temperance: Stresli durumlar karşısında bile sakin kalmak gerekir. Temperance, sabırlı olmak ve yolculuğa dikkat etmek gerektiğini gösterir. Her şey zamanında.
 • Şeytan: Dünyevi şeylere aşırılık ve çok fazla bağlılık olduğunu gösterir. Pragmatik olmak, durumun dizginlerini almak ve hizmet etmeyen şeyleri bırakmak gerekir.
 • Kule: bazı eylemlere yol açan – her zaman olumlu olmayan – ani değişiklikleri gösterir. İçine bakmalı, yansıtmalı, sakin olmalı ve uyumun geri dönmesini beklemelisiniz.
 • Yıldız: İyi şeylerin gelişini temsil edebilen bir kart. Aynı zamanda geçmişi bırakmak, kendinize inanmak ve önünüzdeki fırsatlardan yararlanmakla da ilgilidir.
 • Ay: Ay, içgüdüleri takip etmekle ilgilidir, ancak her zaman hatalardan kaçınmaya dikkat eder. Çevrenizi gözlemlemeli, fikirlerinizi organize etmeli ve gözlerinizi açmalısınız.
 • Güneş: Çok fazla parlaklık ve çok fazla ışık getiren güçlü bir kart. Bu kart göründüğünde, işlerin yolunda gitme eğiliminde olduğunu ve aniden gerçekleşebileceğini gösterir.
 • Yargı: yeniden başlama zamanı. Bu kart, işlerin şu anda durgun olabileceğini, ancak kesinlikle olacaklarını gösteriyor. Yeni döngünün gelmesini beklemek için sabırlı ve dirençli olmalısınız.
 • Dünya: Bu çok olumlu bir başarı ve sonuç mektubu. Bir şey bitiyor, böylece daha iyi bir şeye yer var. Ayaklarınızı yerde tutun: iyi haberler geliyor.

Kartların tek bir anlamı olmadığını ve oyun içinde diğer kartlarla ilişkilendirilebileceğini vurgulamak önemlidir.

Tarot kartları ve anlamları

Küçük arkana

Küçük Yaylar, Kral, Kraliçe, Sayfa ve Şövalye ile As’tan 10’a kadar bir destenin 4 takımı (Klüpler, Maça, Kalpler ve Elmaslar) arasında bölünmüş 56 karttır. Bianca, “Onlar Binbaşı Arcana’yı tamamlamaya hizmet ediyor ve ayrıca bir döngünün figürlerini veya aşamalarını simgeliyor” diyor.

 • Kalpler: duyguları, duygusal bağlantıları, ilişkileri gösterir (mutlaka sevmeyi gerektirmez). Aynı zamanda bilinçaltıyla, korkularla ve rüyalarla da ilgilidir. Olumlu bir mesaj içeren bir takım elbise.
 • Kulüpler: genellikle genel olarak işle ilgilidir. Hareket, dinamizm önerir. Mesaj basit: Bir şeylerin gerçekleşmesi için harekete geçmek ve çaba sarf etmek gerekir.
 • Maça: Bu takımın bir kartı göründüğünde, genellikle savaşlar, özellikle de duygusal olanlar fikrini getirir. Stratejiler, düşünceler ve çatışmalar hakkında konuşur.
 • Elmaslar: Finans ve para ile güçlü bir bağlantısı vardır, ancak bununla sınırlı değildir. Büyümeyi, istikrarı ve tamamlanmış projeleri gösterebilir.

Tarot kartları başka taratorlara göre anlamları

Binbaşı Arcana

Binbaşı Arcana 22 karttan oluşan bir settir. Güvertenin temeli olarak kabul edilirler, querent’in karmik mesajlarını ve yaşam derslerini temsil ederler. Marsilya Tarot sisteminde, sembolojileri yorumlanması için gerekli olan Romen rakamlarıyla numaralandırılmış görüntülerden oluşurlar.

Aptal

Tarot’ta Aptal, sınırsız bir enerji, kafa karışıklığı, kaos, delilik, özgürlük veya ilham ve yaratıcılık ihtiyacını temsil eder. Bir yolculuğa çıkmaya istekli gezgindir, ki bu aslında bir yolculuğa veya keşfedilmemiş bir yere yapılan ziyarete işaret edebilir.

Anahtar Kelimeler: kendiliğindenlik, başlangıçlar, özgürlük.

Aşık, yeni bir ilişkiyi ve hafif romantizmi gösterir. Tersine çevrildiğinde, taahhüt eksikliğinden ve riskli ilişkiden bahseder. Kariyer ve finans için yeni iş ve fırsatlara işaret eder. Tersine çevrildiğinde, işte pervasızlığa ve gereksiz harcamalara işaret eder.

Sihirbaz

Büyücü, Tarot’taki tüm potansiyeli içerir. Elleri, ilahi ve dünyevi dünyalar arasında hareket etme yeteneğini simgeleyen “yukarıda nasılsa, aşağıda da öyle” hermetik özdeyişine göre konumlanmıştır. Yeteneklerini kullanmak için gerekli araçlar onun önündedir.

Anahtar Sözcükler: eylem, beceriklilik, beceri, tezahür.

Aşk için, aşk ve büyülenme için fırsatlar yaratma ihtiyacına işaret eder. Ters çevrildiğinde, romantik yanılsamaya işaret eder. Kariyer ve Finans alanında, finansal fırsatları ve becerileri gösterir. Zaten tersine çevrilmiş, hayal kırıklıkları ve boşa harcanmış fırsatlar ve yetenekler getiriyor.

Rahibe

Rahibe veya Papa, birikimle ilişkilendirilen iki numaralı Arcanum’dur. Beyaz bir yumurtanın yanında oturan bir rahibe olarak temsil edilir ve bozulmadan kalan parçamızı ortaya çıkarır. Gizli bilgiyi, sessizliği ve gizemleri gösterir. Hamileliği temsil edebilir.

Anahtar Sözcükler: maneviyat, bilinçdışı, sezgi, gizem.

Aşk baskılarında samimiyeti, sabrı gösterir. Ters çevrildiğinde, gerçek gizli yüzü gösterir. Kariyer ve Finans için, eğitime işaret eder ve finansın bir sır olarak saklanmasını ister. Ters göründüğünde, bilgi eksikliğini ve izolasyonu ortaya çıkarır.

İmparatoriçe

İmparatoriçe kartı bekaret ve yaratılış arasındaki geçiştir. Büyümenin bir yaşam aşamasını işaret ediyor ve figürü cinsel arzunun keşfini içeriyor. Asanız gücü gösterir. Yeşil yaprak büyümesi doğanın gücünü ifade eder.

Anahtar Kelimeler: bolluk, güzellik, yaratıcılık, doğurganlık.

Aşk için, şefkat ve bağlılık getirir. Tersine çevrildiğinde, kıskançlık ve bağlılığı gösterir.

Kariyer ve Finans’ta cömertliğin yanı sıra rahatlık ve maddi zenginlik önerir. Ancak tersine çevrildiğinde, işte ve finansta güvensizlik olduğunu belirtir.

İmparator

Tarot için İmparator, 4 rakamının getirdiği maddeselliği bünyesinde barındırır. O bir baba figürünü, koruyuculuğu ve disipline bağlılığı temsil eder. Oturma pozisyonunuz, istikrarın getirdiği gücü tanımlar ve size yaşamınız üzerinde tam kontrol sağlar.

Anahtar kelimeler: otorite, istikrar, yapı, baba figürü.

Aşık, geleneksel ilişkiyi ve mantık kullanımını gösterir. Tersine çevrildiğinde, rekabeti ve kibirli bir ortak önerir.

Kariyer ve finans için rutin ve finansal disiplin sunar. Tersine çevrildiğinde, bürokrasiyi, zalim patronu ve finansal kontrol eksikliğini gösterir.

Papa

Papa kartı, Rahibe’nin erkek karşılığıdır. Geleneksel olanı ve önceden kurulmuş bir yolu takip etme arzusunu benimser. Yenilik yapmaya çalışmak yerine var olan inançlara uyum sağlamayı tercih eder. Bir öğretmeni veya akıl hocasını temsil edebilir.

Anahtar Sözcükler: uygunluk, inançlar, kurumlar, manevi bilgelik, gelenek.

Manevi aşkı ve geleneksel partneri gösterir. Tersine çevrildiğinde, yanlış hizalanmış değerleri ve tabuların kırılmasını ortaya çıkarır.

Kariyer ve Finans alanında gruplarda ve geleneksel finans kurumlarında başarı göstermektedir. Ancak tersine çevrilirse, finansal baskı ve riskler sunar.

Aşıklar

Aşıklar ilişkileri ve sosyal yaşamla ilk teması temsil eder. Sevdiğimiz şeyi yapmanın zamanının geldiğini gösteren konsolidasyon, ayrılık ve duygusal seçimlerin gizemlerini içerir. Bıçakta görülen beş el, oyundaki ilişkilerin karmaşıklığını gösterir.

Anahtar kelimeler: aşk, denge, seçimler, ilişkiler.

Aşık, sağlıklı bir ilişki önerir. Tersine çevrilirse dengesizlik, soğukluk ve kopukluk getirir.

Kariyer ve Finans: Ortaklığa ve finansal tercihlere işaret eder. Ancak tersine çevrildiğinde, işte çatışmayı ve mali sorumsuzluğu ortaya çıkarır.

Araba

Arcanum The Chariot eylemi simgeliyor. Hedeflerinize giden yolu gösterir ve gezegenin dönüşünü ifade eder. Bu bıçakta, araba bedeni temsil eder, atlar enerjiyi gösterir ve karakterler zihin ve ruhun yansımalarıdır.

Anahtar Kelimeler: eylem, kontrol, kararlılık, irade, odaklanma, başarı.

Aşk için, aşk hayatı üzerinde eylem veya kontrol sunar. Tersine çevrildiğinde, aşk takıntısını gösterir.

Mali alanda, hırsı ve tamamlanmış hedefleri gösterir. Tersine çevrilmişse, hırs eksikliği ve düşüncesiz kararlar olduğunu gösterir.

Kuvvet

Tarot’ta Güç, bilinçaltı enerjinin yolunu açar. Bilinç ve içgüdü güçleri arasındaki ilişkiden kaynaklanan yeni kavrayışları gün ışığına çıkarır. Aslanı evcilleştirerek dinginlik, cesaret ve şefkat gösterir.

Anahtar kelimeler: cesaret, yiğitlik, merhamet, güç, ikna.

Aşkta, güçlü duygusal bağları gösterir. Tersine çevrildiğinde, güvensizliğe ve düşük benlik saygısına işaret eder.

Kariyer ve Finans alanında, kariyerinde harcamaların kontrolünü, cesur adımları gösterir. Tersine çevrilmişse, güvensizlik, zorlama veya harcama konusunda tereddüt anlamına gelir.

Münzevi

Arcane The Hermit, bilinmeyene yapılan yolculuğu temsil eder. Antik dünyayla bağlarını kopardı ve henüz hakim olamadığı şeyler aracılığıyla yeni bir gerçekliği anlamaya başladı. Varoluşsal bir kriz olarak bilgeliği ve iyiliği temsil eder.

Anahtar Kelimeler: ruh arayışı, iç gözlem, iç rehber, geri çekilme.

Aşkta, iç gözlem, kendini tanıma, aşk hayatından duraklama sunar. Ters çevrilmişse, reddedilmeyi ve yalnızlığı gösterir.

Kariyer ve finans alanında bir amaç arayışı ve daha az materyalizm ortaya koymaktadır. Tersine çevrildiğinde, kariyer ve amaç uyumuna işaret eder.

Çarkıfelek

Çarkıfelek, Binbaşı Arkana’nın ilk ondalık dönemini tamamlayan karttır. Bir döngünün sonunu ve bir sonrakine geçişin gerekli anını, geçmişi kapatmayı ve geleceğe hazırlanmayı temsil eder.

Anahtar kelimeler: kader, değişim, dönüm noktası, şans, beklenmedik olaylar.

Aşkta, ilişkide ve uyum dönemlerinde değişiklikler getirir. Tersine çevrilirse, dış etkiler ve kontrol eksikliği gösterir.

Kariyer alanı için şans, fırsatlar ve değişiklikleri gösterir. Tersine çevrildiğinde, işe ve beklenmedik değişikliklere uyum sağlamada zorluk gösterir.

Adalet

Adalet Tarot kartı dengenin sembolüdür. Tahtında oturan kişiliğe sahip olarak, doğrudan bize bakan ilk Arcana’dır ve bizi şimdiki zamana dalmaya ve iç gözlemi kullanmaya davet eder. Bakışları gerçeği yansıtıyor ve dikkatimizi etrafımızdaki olayların farkındalığına çekiyor.

Anahtar Kelimeler: sebep ve sonuç, dürüstlük, adalet, hukuk, hakikat.

Aşk için alınırsa, adil uzlaşmalara ve tedaviye dikkat edin. Tersine çevrilirse, gerçekçi olmayan beklentiler ve adaletsizlikler vardır.

Kariyer ve finans alanında bütünlüğü, finansal dengeyi gösterir. Ama tersine çevrilirse, sahtekârlık gösterir.

Asılan Adam

Tarot okumaları için Asılan Adam, biriktirme, hapsetme ve uzaklaştırma anlamına gelir. Kendini dünyadan gizlemiştir ve senin ona olan tek bağın onu boğan iptir. Fedakarlığı ve bilinçaltıyla karşılaşmayı temsil eder. İstifçi doğası, sorunlarının kökenine inmesine ve kendini asmasına neden oldu.

Anahtar Sözcükler: kopukluk, yön eksikliği, yeni bakış açıları, fedakarlık. Aşk için: fedakarlık, baskıdan kaçınma eylemleri. Ters çevrilmişse: değişir.

Kariyer ve finans alanında belirsizlik ve değişim gösterir. Tersine çevrildiğinde erteleme, kararsızlık ve israfı gösterir.

Ölüm

Ölüm kartı, doğal değişimi ve yeni bir yaşam aşamasına hazırlığı gösterir. Yavaş yavaş, dünyanızın tamamen değişmesi için gerekli bir geçiş süreci başlayacak. İskelet, bir şey gittikten sonra hayatta kalan kısmı temsil eder. Bu kart neredeyse fiziksel ölüm anlamına gelmez.

Anahtar kelimeler: rahatlama, değişim, geçiş, dönüşüm. Aşık: değişiklikler, ilişkinin sonu. Ters çevrildiğinde: değişime direnç.

Kariyer ve finans için geçiş ve mali kaybı gösterebilir. Tersine çevrildiğinde durgunluğu ve kötü alışkanlıkları ortaya çıkarır.

Denge

Tarot’ta Temperance, bir barış ve denge mesajı getirir. Tutkularını bastırmak yerine takip ederek değişenin üstesinden gelir ve birbiriyle çelişen enerjileri rekabet değil tamamlayıcı hale getirir. Dengenin anahtarı budur: tarafsız bir nokta bulmak ve aşırılıklardan kaçınmak.

Anahtar Sözcükler: denge, uyum, ölçülülük, sabır, amaç, dinginlik. Aşık: özen, sabır. Tersine çevrilmişse: sabırsızlık, dengesizlik.

Kariyer alanı için yavaş ve tutarlı ilerlemeyi gösterir. Ancak ters düşerse, pervasızlığa ve dengesizliğe işaret eder.

Şeytan

Tarot okumasında Şeytan, uçuruma giden bir yolu temsil eder. Bu kart içgüdüler ve maddi dünya ile ilişkilidir ve bize sorunlarımızı aşmak için hayvani yönümüzü bastırmak yerine kabul etmemiz gerektiğini hatırlatır. Bu, yükselişe veya çöküşe yol açabilecek bağımlılıklar, tutkular ve ayartmalarla ilişkilidir.

Anahtar Sözcükler: bağlanma, takıntı, cinsellik, kişisel gölge, bağımlılık. Aşk için: şehvet, hedonizm. Tersine çevrildiğinde: tutku, bağımlılık.

Kariyer ve finans alanında kendini sabote etmeyi ve kötü alışkanlıkları gösterir. Ancak ters çevrildiğinde bağımsızlığı ortaya çıkarır.

Kule

Kule, ani bir değişikliği veya sınırlandırılmış bir şeyin ortaya çıkışını gösteren karttır. Ayrılığı, iş değiştirme arzusunu, başka bir ülkeye taşınmayı veya ortaya çıkacak sırları gösterebilir. Genel olarak, bir felaket işaretidir.

Anahtar Kelimeler: ajitasyon, kaos, afet, ani değişim, vahiy. Aşık: ayrılık, bakış açısı değişikliği. Ters: ayarlamalar, terk etme.

Kariyer için, iş veya para kaybını gösterir. Tersine çevrilirse, finansal felaketlerden kurtulmayı ortaya çıkarır.

Yıldız

Tarot okumasında Yıldız, kozmosun umut ve maneviyatla dolu akışıdır. Şans, refah, doğurganlık, cömertlik ve gerçeğin sembolü olarak kabul edilir. Anahtar kelimelere dönebileceğimiz gizemli bir parçamız olduğunu göstererek dünyadaki yerimizin tanınmasını sağlar

Anahtar kelime: umut, maneviyat, inanç, ilham, yenilenme. Aşk için: iyimserlik, geçmiş yaralardan iyileşme. Tersine çevrilmişse: umutsuzluk, özeleştiri.

Kariyer ve finans için: ödüller, hedeflere ulaşma. Tersine çevrilirse: motivasyon kaybı, karamsarlık.

Ay

Ay kartı ruhun gizemlerini temsil eder. Onun alanı, sezgi ve yanılsama ile bağlantılı karanlık bir enerjiyle sarılmış bilinçaltı, rüyalar ve fantazinin alanıdır. Yüzünün bir kısmı gizlendiği gibi, ortaya çıkmak üzere olan gizli sırlar da var.

Anahtar Sözcükler: kaygı, yanılsama, sezgi, korku, sırlar, bilinçaltı. Aşık: karmaşık ilişki, belirsizlik. Tersine çevrildiğinde: paranoya, korkular, hayal kırıklığı.

Mali alanda ise yanlış bilgi ve kafa karışıklığına işaret eder. Ama tersine çevrilirse sabotaj ve aldatma ortaya çıkar.

Güneş

Güneş, Tarot’ta hayatın sembolüdür ve beraberinde ışıltı getirir. Hayatın her alanında koşulsuz sevgiye, refaha ve farkındalığa işaret eder. Geçmişin zorluklarından arınmış, uyumlu ve faydalı yeni bir dönemin başlangıcıdır. Bir baba figürünü temsil edebilir.

Anahtar Kelimeler: mutluluk, iyimserlik, pozitiflik, başarı, canlılık. Aşk için: mutluluk, cazibe. Tersine çevrilmişse: can sıkıntısı, memnuniyetsizlik.

Kariyerde başarı ve istikrarı gösterir. Tersine çevrildiğinde başarısızlığa, temelsiz inançlara ve geçici zorluklara işaret eder.

Karar

Tarot’ta Yargı, yeniden doğuş ve uyanış dönemini gösterir. Hayatın bir evresinin sona erdiği zaman geldi ve yeni bir evreye başlamak gerekiyor. Daha yüksek bir bilinç seviyesini benimsemeniz ve farklı yaşamanız için ilahi bir çağrı olduğunu gösterir.

Anahtar kelimeler: beraat, öz değerlendirme, yargılama, amaç, yeniden doğuş. Aşık: yenileme, ayarlamalar. Tersine çevrilmişse: suçlama transferi, inkar.

Kariyer ve finans için: meslek, sorumluluk, yansıma. Tersine çevrildiğinde: şüpheler, gurur, inkarcılık.

Dünya

Arcanum The World, tamamlamadan kaynaklanan duraklamayı temsil eder. Tarot’ta başarıları, dengeyi ve hareket halindeki evrimi sembolize eder. İç ve dış dünyaların buluştuğu büyük bir değişimin göstergesidir. Evlilik, çocuklar veya dünyayı keşfetmek için büyük bir gezi anlamına gelebilir.

Anahtar Sözcükler: rekabet, sonuç, bütünlük, başarı, gezi. Aşk için: memnuniyet, şükran. Ters çevrildiğinde: eksiklik.

Finansal olarak, hedeflere ve finansmana ulaşıldığını gösterir. Ancak tersine çevrilirse, yanlış bir başarı ve memnuniyetsizlik ölçüsü ortaya çıkar.

Küçük Arkana: Pentagram Takımı

Pentacles takımı, maddi dünyanın hükümdarı olan toprak elementi tarafından yönetilir. Bu nedenle finans, kariyer, iş, yaratıcılık, sağlık ve maddi mallar gibi dış bilinç düzeyini içeren temaları belirtir. Genellikle kariyer, para, benlik saygısı ve ego içeren Tarot okumalarında bulunur.

Tılsım Ası

Tılsım Ası kartı maddi zenginliği ve yeni başlangıçları sembolize eder. Bunlar kendini yeni bir iş, yeni bir kariyer veya sadece kendi iyiliğinize daha fazla yatırım yapma zamanı olarak gösterebilir. Bolluk ve değerli fırsatların zamanıdır.

Anahtar Kelimeler: bolluk, istikrar, tezahür, yeni finansal veya profesyonel fırsat, kaynaklar. Aşk baskıları için kelimeler: istikrar, bolluk. Ne zaman ters düşmeli: duygusal dengesizlik, ilişki sorunları.

Kariyer ve finans alanında: fırsatlar, geleceğe yatırım. Tersine çevrilmişse: kaçırılan fırsatlar, kıtlık, kötü kararlar.

2 Elmas

Tılsımların 2’sinin koşusu dengeden bahseder. Aşırı aktiviteler nedeniyle kontrolden çıkabileceğiniz bir zamandır. Bu kart, her şeyi bir anda yapmak yerine zamanı yönetmenin ve daha acil konulara öncelik vermenin önemli olduğunu gösterir.

Anahtar Kelimeler: adaptasyon, esneklik, zaman yönetimi, birçok öncelik. Aşk baskıları için denge arayışını ve değişimlere uyum sağlamayı ifade eder. Tersine çevrilirse, ihmal ve odak eksikliğini ortaya çıkarır.

Finansal alanda, yaratıcılık ve istikrarsızlığı gösterir. Ancak tersine çevrildiğinde, fazla çalışma ve faturaları gösterir.

3 Elmas

Tarot için, Tılsımların 3’ü, ortaklıklar yoluyla başarıyı temsil eder. Projeler etrafındaki gerçekleştirme enerjileri, farklı alanlardan bilgi gerektirir. Şu anda bunların işbirlikleri yoluyla bir araya getirilmesi, gerçekte tezahür etmesi gerekiyor.

Anahtar Sözcükler: öğrenme, işbirliği, uygulama, ekip çalışması. Aşk için bu kart projeleri ve çalışmaları gösterir. Tersine çevrildiğinde, çatışma ve ortaklık zorlukları gösterir.

Kariyer göstergeleri şunlardır: takım çalışması, çoklu görüş, danışmanlık. Tersine çevrilmişse: meslektaşlar arasında hayal kırıklığı ve stres ve finansal yanlış bilgilendirme.

4 Elmas

4 Pentacles, çift yorumlu bir karttır. Malların birikmesi veya hayattaki maddi şeylere bağlılık ve takdir ile hedeflere ulaşmak anlamına gelebilir. Dikkat edin: materyalizminiz sizi açgözlü ve hırslı yapabilir.

Anahtar Kelimeler: hırs, muhafazakarlık, istikrar, kıtlık, materyalizm, tasarruf. Aşık, geçmişte yapışkan bir partner, kıskançlık, hapsedilme anlamına gelir. Tersine çevrilmişse, kıskançlığın üstesinden gelindiğini ve eski sevgiliyi unuttuğunu gösterir.

Kariyer için bu kart paranoya, istikrar ve tasarrufları ortaya çıkarır. Tersine çevrildiğinde cömertliği, harcamayı ve vermeyi gösterir.

5 Elmas

Tarot okumaları için, Tılsımların 5’i sıkıntıyı sembolize eder. Zorluklara ve güvensizliğe işaret eden kötü bir alâmettir. Hayatınızdaki önemli bir şeyi aniden kaybetmeniz mümkündür.

Anahtar Kelimeler: terk, sıkıntı, işsizlik, talihsizlik, kayıp, yoksulluk, yalnızlık. Aşık: depresyon, izolasyon, yalnızlık. Kartın ters çevrilmesi, aşk hayatında gelişmeye ve başkalarına açıklığa işaret eder.

Zaten kariyerde, işteki zorlukları, borçları ve iflası gösterir. Ancak tersine çevrilirse, işte arkadaşlığı, borçların ve zorlukların sonunu ortaya çıkarır.

6 Elmas

Tılsımların 6’sı sebep-sonuç yasasının kartıdır: Ne verirsek onu alırız. İyi bir finansal ilişkiye işaret eder ve hem veren hem de alan olabileceğinizi gösterir. Maddi hayattan ödün vermeden bağışta bulunun.

Anahtar Sözcükler: maddi yardım, hayırseverlik, bağış, cömertlik, şükran. Aşık: cömertlik, arkadaşlık. Ters: kontrol, hakimiyet veya boyun eğme.

Kariyer için maddi yardım, saygın çalışan ve bağışları ifade eder. Tersine çevrildiğinde: yardım eksikliği ve haksız borçlanma.

7 Elmas

Tarot’ta Tılsımların 7’si yatırımları ve çabaları gösterir. Finansal zorluklarla dolu bir dönemin sona erdiğini gösterir. Çabalarınız sonunda meyvesini verecek. Aynı zamanda, sonuçları uzun vadeli olacak hedeflere ulaşma ve çaba gösterme isteğini de ortaya koymaktadır.

Anahtar Kelimeler: büyüme, yatırım, azim, planlama, ödül. Aşkta, romantizme ve yatırımlara dönüşen dostluğu ifade eder. Arcane tersine çevrilirse, başarı eksikliğini ortaya çıkarır.

Kariyer ve finansla ilgili açıklamalar şunlardır: ilerlemenin ve istikrarlı, uzun vadeli yatırımların değerlendirilmesi. Kart ters çevrilirse, durgunluk, kayıplar ve çok az maddi tazminat anlamına gelir.

Pentagramların 8’i

Tılsımların 8’i, kişisel veya profesyonel yaşamdaki görevleri bitirmek için bir özveri zamanıdır. Verilen görevlere odaklanarak, çabalarını ölçmeden becerilerini geliştirme taahhüdünü gösterir.

Anahtar Sözcükler: öğrenme, bağlılık, beceri geliştirme, ustalık, uzmanlık. Aşkta, ilişkide ve duygusal bakımda ulaşılan bir hedefi gösterir. Ters çevrilmişse, ihmali ve göbekle taşıma eylemini ortaya çıkarır.

Kariyer ve finans için anahtar kelimeler şunlardır: özveri, terfi, ödüller, finansal bağımsızlık. Kart ters ise: motivasyon kaybı, sıkıcı iş, fazla harcama.

Pentagramların 9’u

Tarot’taki Tılsımların 9’u, kendi kendine yeterlilik ve bağımsızlık aşamasını gösterir. İlk zorlukların üstesinden gelinerek, istikrarlı bir finansal hayattan kaynaklanan güvenlik hissi getirildi.

Anahtar Kelimeler: bolluk, finansal bağımsızlık, lüks, finansal güvenlik, başarı. Aşkta, bağımsızlık ve tutku arasındaki dengeye ve yüksek standartta ortakların gelişine işaret eder. Tersine çevrildiğinde, bağımsızlıktan vazgeçme korkusunu ortaya çıkarır.

Kariyerde başarıyı, finansal bolluğu, ev satın almayı gösterir. Tersine çevrildiğinde, kişisel ve profesyonel yaşamdaki dengesizliği, zahmetsiz para arzusunu ve dürtüsel satın alımları gösterir.

10 Elmas

Tarot için Tılsımların 10’u memnuniyet, finansal başarı ve istikrarın kartıdır. Emeklerinizin uzun vadede meyvesini vereceğine ve sevdiklerinize bırakacak bir mirasınız olacağına işarettir.

Anahtar kelimeler: aile, miras, ayrıcalık, mali güvenlik. Aşık: mali açıdan istikrarlı çift, ilişkide dönüm noktası, aile onayı. Ters: dış etkiler, aşk ve aile arasındaki çatışma.

Kariyer ve finans için: istikrarlı gelecek, miras. Ters: borç, ortaklığın sona ermesi, ailede mali anlaşmazlıklar.

Pentagramların Kralı

Tılsım Kralı kartı, güçlü, hırslı ve finansal açıdan başarılı bir adamı temsil eder. İkincisi, aile için sağlayıcı konumunu üstlenir, güvenliği ve cömertliği ile korur. Hayatınızda önemli olacak bir adamı gösterebilir.

Anahtar Kelimeler: zenginlik, liderlik, güvenlik, refah, iş. Aşk için: cömert sağlayıcı, ciddi ilişki, güvenlik. Tersine çevrilirse: materyalizm, kendi kendine hizmet eden ortak, kullanılıyor.

Finans koşularında başarıyı, finansal akıl hocasını, tasarrufları ve yatırımı gösterir. Tersine çevrildiğinde: başarısızlık, cesaret kırılması, borçlar, hırs.

Elmas Jack

Tarot’taki Pentacles Jack, hırs ve odaklanmayı temsil eder. Bu kart, ustalığa ulaşana kadar kendinizi bir etkinliğe adama yeteneğini gösterir. Tek başına tamamlanamayacak ve yardım istemeniz gerekecek birçok aktiviteyi ortaya çıkarabilir.

Anahtar kelimeler: çalışkanlık, finansal fırsat, tezahür, beceri geliştirme. Aşık: sakin, adanmış bir ilişki. Tersine çevrilmişse: bağlılık eksikliği, can sıkıntısı, monotonluk.

Finans alanında: eğitim, büyük hayaller, iyi alışkanlıklar. Ters: erteleme, güvensizlik ve finansal sorumsuzluk.

Elmas Kraliçesi

Tılsım Kraliçesi kartı, çalışkan bir anne figürünün finansal başarısını temsil eder. Bağımsız ve mali açıdan istikrarlı olduğu için mali konularda tavsiyelerde bulunabilir ve bu alanda yardımcı olabilir.

Anahtar Sözcükler: sevgi, çalışan baba/anne, mali sorumluluk, pratik anlayış. Aşk baskıları için: istikrar, ev konforu. Kart ters çevrilirse: bencil ortak, gerçek olmayan nedenlerle ilişki.

Kariyer alanlarında bu kart güvenlik, sorumluluk ve iyi iş anlamına gelir. Tersine çevrilirse, kötü bir ortak, kıskanç bir meslektaş, kötü yönetim ve birikim ortaya çıkar.

Altın Şövalyesi

Tarot’taki Tılsım Şövalyesi, çabayı ve çalışmayı temsil eder. Görevlerinizi özenle yerine getirmek için önemli bir sorumluluk duygusu vardır. Rutini temsil edebilir, ancak mükemmeliyetçilik konusunda dikkatli olmalısınız.

Anahtar Sözcükler: bağlılık, üretkenlik, rutin, muhafazakarlık. Aşık: sadık ve inatçı ortak, ciddi ilişki. Arcanum tersine dönerse: monotonluk, ihmal, evde çok fazla zaman.

Finansta: odaklanma, sıkı çalışma, finansal büyüme, muhafazakarlık. Ters konumda: hırs eksikliği veya abartılması, fazla çalışma, gereksiz harcamalar.

Bu gönderi için yorumlar kapalı.

deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler mizah.org moversvip.com deneme bonusu veren siteler 2023 deneme bonusu veren siteler sweet bonanza deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler casino siteleri deneme bonusu deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler