Uzak Mesafe İlişkisi Nasıl Yürütülür?

Uzak Mesafe İlişkisi Nasıl Yürütülür?
Uzak Mesafe İlişkisi Nasıl Yürütülür?
5 Kasım 2021

Uzak Mesafe İlişkisi Nasıl Yürütülür? Sonsuz aramadan sonra sonunda tutunmaya değer birini buldunuz. Ve birlikte gerçekten mutlusunuz. Ancak belirli koşullar altında, sevdiğiniz kişiden kilometrelerce uzakta olduğunuzu fark edersiniz. Uzak Mesafe İlişkisi Nasıl Yürütülür

Uzak Mesafe İlişkisi Nasıl Yürütülür?

Birbirinizi ne kadar severseniz sevin, muhtemelen bir parçanız, ilişkinizin aranızdaki uzun mesafeyi nasıl sürdüreceğini veya sürdürüp sürdürmeyeceğini merak ediyor.

Her şeyden önce, uzun mesafeli ilişkilerin kesinlikle başarılı olabileceğini bilmek sizi rahatlatacaktır. Aslında çoğu çift , flört veya evlilik ilişkileri sırasında bir noktada kendilerini coğrafi olarak ayrı bulurlar.

Hatta birçok çift, daha güçlü bir ilişkinin temel taşı olarak uzun mesafeli bir mevsimi işaret eder.

Bunu akılda tutarak, Lasting’deki ilişki uzmanlarından oluşan ekibimiz, uzun mesafeli bir ilişkide veya uzun mesafeli bir evlilikte sürdürmek, hayatta kalmak ve hatta gelişmek için en iyi ipuçlarının bir listesini hazırladı.

Umarız siz ve sevdiğiniz kişi tekrar yan yana olana kadar an meselesidir. Ancak bu arada, duygusal bağınızı güçlendirmek, coğrafi ayrılık acısını hafifletmek ve ilişkinizin mesafe kat etmesine yardımcı olmak için terapist tarafından onaylanmış bazı öneriler burada. Uzak Mesafe İlişkisi Nasıl Yürütülür

1. Bağlı hissetmek için ihtiyaç duyduğunuz kadar (veya az) iletişim kurun.

Birbirimize benzeri görülmemiş 24 saat erişime sahip olduğumuz bir zamanda yaşıyoruz. Uzun mesafeli bir ilişki içinde olanlar için, yetişmek için geniş boş zaman ayırmak muazzam bir hediye olabilir – ikiniz de bu konuda aynı fikirde olduğunuz sürece.

Bazı çiftler her saat birbirine bağlı hissetmek ister. Bazıları her gün konuşmayı sıkıcı bulur. Bir gün veya hafta içinde mesajlaşma, konuşma veya görüntülü sohbet için harcayacağınız genel sıklık ve süre için neyin işe yaradığını birbirinizle tartışın. Ve yaşam yeni ve beklenmedik talepler yaratırken iletişim eğilimlerinizi değiştirmeye açık olun.

Uzak Mesafe İlişkisi Nasıl Yürütülür?

2. Gerçekte orada olamadığınızda bile “orada olun”.

Onlarca yıllık araştırma , en memnun ilişkilerin, her bir eşin diğerinin duygusal çağrılarına başarıyla yanıt verdiği ilişkiler olduğunu gösteriyor. Duygusal çağrılar, birbiriyle bağlantı kurmak için yapılan binlerce küçük girişimdir. Lider ilişki sağlığı uygulaması Lasting’in evlilik sağlığı seansında derinlemesine açıklanan kavramlardan biri.

Her duygusal çağrının özünde birbirinize gerçekten tek bir soru soruyorsunuz:

“Benim için orada olur musun?”

Birbirinizin duygusal çağrılarına yanıt vermek, uzun mesafeli bir ilişkide zor görünebilir. Birbirinizin dönüm noktası günlerine fiziksel olarak gelemezsiniz veya birine sarılarak güven veremezsiniz . Ancak bu, ilişki başarısının bu çok önemli unsurunu daha az önemli kılmaz.

Bunun yerine, uzun mesafeli çiftlerin, birbirlerinin bağlantı kurma girişimlerine yanıt verme konusunda daha kasıtlı olmaları gerekebilir . Partnerinizle konuşmak için bir zaman belirlediyseniz, tıpkı herhangi bir iş toplantısında veya doktor randevusunda yaptığınız gibi, bu görüşmeyi bir öncelik haline getirin. Partnerinizin önemli bir günü varsa, nasıl geçtiğini öğrenmek için önceden arayın veya mesaj atın. Partnerinizin ihtiyaçlarını gününüze dokunarak, ne kadar uzakta olursanız olun onlar için orada olduğunuzu göstereceksiniz. Uzak Mesafe İlişkisi Nasıl Yürütülür

3. Partnerinize ilişkiniz hakkında sevdiğiniz şeyleri sık sık hatırlatın.

Şüpheler, güvensizlikler ve kıskançlık, sadece birbirinizden çok fazla zaman geçirdiğiniz için uzun mesafeli ilişkilerde yüksek olabilir. Bu terapistler nedenle Kalıcı birbirleriyle sık sözlü güvence kullanılması önerilir. Bu olumsuz duyguları en aza indirmeye ve bir çift olarak nerede durduğunuzu netleştirmeye yardımcı olurlar.

Bir dahaki sefere konuştuğunuzda, partnerinize ilişkinizi ne kadar sevdiğinizi ve takdir ettiğinizi söyleyin. Ve nerede durduğunuzdan emin değilseniz, kendiniz için güvence istemekten korkmayın. “Seni seviyorum ve keşke bugün birlikte olabilseydik” demesi de duymak kadar harika.

4. Birbirinizin çıkarlarını destekleyerek güvenli bir bağ kurun.

İster birlikte ister uzakta olun, hayat ilerledikçe siz ve eşiniz büyümeye ve değişmeye devam edeceksiniz. Bu hem normal hem de iyi bir şey – bu süreçte ilişkinizi bazı şeyleri değiştirmeye zorlasa bile.

Lasting’in terapistlerine göre, birlikte güvenli bir bağa sahip olan uzun mesafeli çiftler, birbirlerinin büyümesine ve olgunlaşmasına izin verebilir. Bağlantıda kalmanın ve birbirlerini ilerletmenin yollarını bulurlar. Güvenli bağlanma ilişkisinde kişisel gelişim ve değişim sağlıklıdır. İlişkide güvenlik ve emniyetin bir ürünüdür.

Güvenli bir bağlanmayı teşvik etmek için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri, partnerinizi bireysel güçlerinde ve ilgi alanlarında gelişirken desteklemektir. Yeni voleybol antremanı, gece hazırlık zamanınızı kısaltırsa sinir bozucu olsa da, onu sevdiği şeyi yapmaya teşvik etmek önemlidir – tıpkı sizin için yapması gerektiği gibi. Uzak Mesafe İlişkisi Nasıl Yürütülür

Uzak Mesafe İlişkisi Nasıl Yürütülür?

5. Ayrıyken birlikte takılmanın bir yolunu bulun.

Araştırmalar, birbirine bağımlı ilişkilerin evlilik için en sağlıklı ilişki biçimi olduğunun kanıtlandığını gösteriyor . Bu ne anlama geliyor? Bu, siz ve eşiniz, bireyler olarak kendi ayrı kimliklerinizi korurken işleri birlikte senkronize ettiğiniz anlamına gelir. Uzun mesafe koşullarınız sizi muhtemelen istediğinizden daha fazla şeyi bağımsız olarak yapmaya zorluyor olabilir, bu nedenle uzaktan ama birlikte yapabileceğiniz birkaç aktiviteyi belirlemek gerçekten önemlidir .

Evlilik terapisti Liz Colizza’ya göre, uzun mesafeli partnerinizle deneyimlerinizi paylaşmak ilişkinizin uyumunu artırıyor. “Bir çift olarak birlikte yapabileceğiniz şeyleri bulmak, daha bağlı hissetmenize yardımcı olmak için büyük zaman harcıyor. Mesafenin sizi iki farklı yöne çektiğini hissettiğinizde bu büyük bir kazanç.” Uzak Mesafe İlişkisi Nasıl Yürütülür

Lasting kullanmak, aynı kitabı okumak, telefonda konuşurken aynı programı izlemek, çevrimiçi oyun oynamak, aynı çalma listesini dinlemek, hatta aynı gece aynı zincir restoranda yemek yemek olsun, bunların hepsi size ve size yardımcı olabilir. eşiniz daha bağımlı ve nihayetinde daha bağlı hissediyor.

ps Biliyor muydunuz? Çiftlerin %94’ü, Lasting uygulamasını birlikte kullanırken yeni güçler bildiriyor .

6. Önemli sorunları hem uzaktan hem de yüz yüze nasıl ele alacağınızı öğrenin.

İster aynı çatı altında, ister okyanuslarda ayrı yaşıyor olun, tüm çiftlerin, çatışmalar hakkında konuşmanın ve bunları çözmenin sağlıklı yollarını öğrenmesi gerekir. Küçük mücadeleleri görmezden gelirseniz veya hassas konuları ele almak istemezseniz daha büyük sorunlar ortaya çıkabilir.

Bir askeri eş, kendisi ve kocası uzun mesafeli çıkarken bunu yaşadı. “Telefonda zor konuları gündeme getirmekten asla rahat hissetmedim. Ama onu ziyarete gittiğimde, bir tartışma başlatarak birlikte geçirdiğimiz zamanı mahvetmek istemedim. Beni rahatsız eden şeyi asla paylaşamayacağımı hissettiğim bu kısır döngüyü yarattı. Sonunda patlayacak ve ondan ayrılacaktım. Yine de çok adaletsizdi çünkü hiçbir şeyin yanlış olduğu hakkında hiçbir fikri yoktu.”

Zor konuları gündeme getirmekte zorlanıyorsanız, Lasting uygulamasını birlikte kullanmak bu sohbetlere katılmanızı kolaylaştırabilir. Ayrıca Talkspace aracılığıyla bir terapistten daha kişiselleştirilmiş destek alabilirsiniz .

Zor konular hakkında konuşmayı öğrenmek zaman ve çaba gerektirir, ancak küçük sorunların daha büyük sorunlara dönüşmesine izin vermemek uzun mesafeli ilişkinizin sağlığı için çok önemlidir.

7. Uzun mesafenin olumlu yönlerine odaklanın.

Delicesine aşık olduğun kişiden ayrı kalmak pek olumlu bir şey gibi gözükmüyor. Ama hemen şartlar değiştiremezsiniz, nereye yapabilirsiniz hemen tutum değiştirmek.

Lasting’in kullanıcılarından biri, uzun mesafe durumunu nasıl takdir ettiğini paylaştı. “Çılgınca geldiğini biliyorum ama uzun mesafeli bir ilişki içinde olmayı seviyordum. Birlikteyken dikkatimin %100’ünü kız arkadaşıma verebilirdim. Ayrıldığımızda derslere odaklandım ve arkadaşlarımla vakit geçirdim. Ben hukuk fakültesindeyken bu bizim için gerçekten işe yaradı.” Uzak Mesafe İlişkisi Nasıl Yürütülür

Ayrılmış gibi görünse de sinir bozucu, uzun mesafeli ilişkinin gerçekten faydalı olmasının birkaç yolunu düşünmeye çalışın. Hobileriniz, spor yapmak veya arkadaşlarınızla ve ailenizle vakit geçirmek için daha fazla zamanınız var mı? Uzun mesafenin olumlu yönlerinin bir listesini yapın ve mesafenin gerçekten size ulaştığı zor günlerde bunlara odaklanın.

8. Ayrılma nedeninize saygı gösterin.

Uzak mesafe ilişkinizin özellikle zor göründüğü günler yaşayacağınıza şüphe yok. Sırf sevdiğiniz kişiyle birlikte olabilmek için işten ayrılmak veya okulu bırakmak gibi dürtüsel bir şey yapmaya bile cazip gelebilirsiniz.

Bu kulağa romantik gelse de, şu anda sevdiğiniz kişiden uzakta yaşamanızın önemli bir nedeni olduğunu unutmayın. Bu sebep, ikinizin de coğrafi olarak birlikte olmanız için doğru zaman gelene kadar düzgün bir şekilde oynaması gereken profesyonel, finansal veya ailevi bir duruma bağlı olabilir.

Aylarca veya yıllarca süren ilerlemenin, sonunda birlikte olmak için sabırsızlıktan boşa gitmesine izin vermeyin. Başladığınız işi iyi bir şekilde bitirirseniz, ilişkiniz uzun vadede daha güçlü olacaktır.

9. Zamanı geldiğinde, dünyalarınızı birleştirmek için uzun vadeli bir plan oluşturun.

Uzun mesafeli bir ilişki içinde olan herkes, sevdiğiniz kişiden ayrı olmanın altında yatan kalp ağrısına tanıklık edebilir. Hayatınızı birlikte geçirmek istediğiniz kişiyle bir ilişkiniz varsa, bir noktada birlikte dünyalarınıza katılmak için bir plan yapmanız gerekecek.

Bunun bir düğün, nişan, iş değişikliği veya yer değiştirme ile ilgili olup olmadığı, planınızın her iki insan için de doğru zamanda doğru bir sonraki adımı dikkate aldığından emin olun. Uzak Mesafe İlişkisi Nasıl Yürütülür

Uzun süreli birlikte olma ümidine sahip olmak, birbirinden ayrı olmanın en zor günlerini atlatmanıza yardımcı olabilir. Bu küçük umut, sevdiğiniz kişiyi çok da uzakta değilmiş gibi göstermek için uzun bir yol kat edebilir.

Bu gönderi için yorumlar kapalı.

deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler mizah.org moversvip.com deneme bonusu veren siteler 2023 deneme bonusu veren siteler sweet bonanza deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler casino siteleri deneme bonusu deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler