Vajina beyazlatma işlemi nasıl yapılır? Doğal vajina beyazlatma yöntemleri nelerdir?

Birçok kadının temel cilt problemleri arasında yer alan bölgesel kararmalar, yoğunluklu olarak koltukaltı ve vajina bölgesinde oluşmaktadır. Ağda, jilet ya da epilasyon cihazlarıyla yanlış uygulanan tüy alma yöntemleri, vajina kararmalarına sebep olmaktadır. Bu soruna çözüm oluşturacak formüller ise vajina beyazlatma yöntemlerinden geçmektedir. “Vajina beyazlatma işlemi nedir?” sorusu viral olan bu video ile hepimizin cevabını merak ettiği bir konu haline geldi. Dilerseniz, “Vajina beyazlatma nasıl yapılır?”,Vajina beyazlatma fiyatları” ve “Doğal vajina beyazlatma yöntemleri nelerdir?” gibi konu başlıklarını hep birlikte açalım kızlar.  

Vajina beyazlatma işlemi nedir? Vajina kararması neden olur?

Vajina beyazlatma işlemi, kadınların son zamanlarda sıkça tercih ettiği estetik müdahalelerden biri haline geldi. Operasyon ihtiyacı, kadınların genital bölgelerinde bazı nedenlerden dolayı oluşan renk farklılaşması ve oluşan kararmalardan ileri gelmektedir. Hal böyle olunca, birçok kadın estetik anlamda rahatsızlık duymakta ve bu konuyu istemsizce saplantı haline getirmektedir.

Neyse ki meydana gelen kararmalar tıbbi uygulamalar ile çözüme kavuşturulmaktadır. Vajina beyazlatma işlemi son derece pratik ve sorunsuz bir şekilde uygulanan işlemlerin başında yer almaktadır. Vajina beyazlatma işlemi, bilinenin aksine bir operasyon veya cerrahi müdahale değildir. Birçok yöntem kullanılıp teknolojinin de getirdiği uygulamalarla basit bir şekilde sorun olan bölgeye yapılmaktadır. Genellikle lazer tedavisi kullanılan ve yüksek memnuniyet sağlanan vajina beyazlatma işlemi, oldukça kolay bir uygulamadır. 

Vajinada oluşan kararmalar kadınların cinsel hayatında özgüven sorunu oluşmasına neden olmaktadır. Bu nedenle sorun yaşayan kadınlar vajina beyazlatma işlemi ile istedikleri görünüme kavuşabilmektedirler. İşlem sonrasında vajina bölgesinde daha beyaz bir görünüm elde edilerek, estetik olarak iyi bir görünüm kazanması sağlanmaktadır.

Vajina beyazlatma işlemi teknolojinin son ürünü tıbbi cihazlar kullanılarak hijyen kuralları çerçevesinde uzmanlar tarafından yapılmaktadır. Vajina beyazlatma kapsamında lazer uygulaması en çok tercih edilen yöntemler arasındadır. Bunun yanı sıra ameliyat da bir tercih edilen bir çözüm olmaktadır.

Vajina beyazlatma işlemi

Genital bölge kararması neden olur?

Genital bölge kararması, hemen her kadının yaşadığı bir problemdir. Her yaş grubundaki kadının başına gelen bu durum, birçok sebepten dolayı meydana gelmektedir. Vulva denen bölgede özellikle yoğunlaşan kararmalar kadınlar için estetik anlamında büyük sorun teşkil edebilmektedir. Genital bölge kararması sebebi olarak, başlıca sayacağımız nedenler şunlardır:

 • İç çamaşırı seçimi bu sorunun başını çeken nedenler arasında yer almaktadır. Özellikle polyester kumaş tipinden oluşan iç çamaşırları, genital bölgenin hava almasını engelleyerek terlemesine neden olmaktadır. Bu durum genital bölgede kararmalara yol açmaktadır.
 • Özelikle hamilelikle birlikte artan östrojen hormonları genital bölgede renk koyulaşmalarına neden olmaktadır.
 • Genetik nedenler ve hormonsal dengesizlikler genital bölge kararmasına neden olmaktadır.
 • Özellikle polikistik over sendromu, addison hastalığı gibi rahatsızlıklar ve bunlar sonucunda kullanılan doğum kontrol hapları neden olmaktadır.
 • Yanlış uygulanan epilasyon, sıklıkla yapılan tıraşlama, sıcak ağda kullanımı ve genital bölgeye uygulanan krem, pudra ve sabun gibi kimyasal içeren ürünler genital bölge kararmasına sebep olmaktadır.
 • Aşırı kilo ve dar kıyafet seçimleri genital bölge kararmasına sebep olan başlıca nedenler arasında gelmektedir.
Lazer

Vajina beyazlatma yöntemleri nelerdir?

Vajina beyazlatma işlemi uygulamaları, her yaştaki kadına uygulanabilen ve kalıcı bir çözüm getiren işlemlerden oluşmaktadır. İki yöntemle uygulanan vajina beyazlatma işlemleri, lazer ve ameliyat olarak karşımıza çıkmaktadır. Doktorunuzla birlikte iki yöntemden size en uygun olan işlemi tercih edebilirsiniz. Ayrıca renk açıcı bazı kozmetik ürünler de beyazlatma işlemi gerçekleştirebilmektedir. Ancak daha kalıcı uygulama için genel olarak lazer ve ameliyat uygulamaları tercih edilmektedir.

Lazer ile yapılan genital bölge beyazlatma en çok tercih edilen işlemlerdendir. Kısa sürede etkisini görebileceğiniz bu uygulama yaygın olarak yapılmakta ve istenilen görünüm kısa sürede kazanılmaktadır.

Ameliyat ile yapılan genital bölge beyazlatma, uzman doktorlar tarafından estetik operasyon şeklinde yapılmaktadır. Çok tercih edilmeyen bu uygulama, artık yerini lazer uygulamalarına bırakmaktadır.

Lazer ile vajina beyazlatma

Lazer ile vajina beyazlatma işlemi nasıl uygulanır?

Lazer ile vajina beyazlatma işlemi, kadınlar tarafından genital bölgede oluşan kararmalarda en yaygın tercih edilen uygulamadır. Renk farklılaşması yaşanan bölgeye uygulanan lazer ışınları, bölgedeki kararmaların önüne geçerek beyazlamasını sağlamaktadır. Kısa sürede ve en az şekilde ağrı hissedilerek uygulanan, çok kolay ve pratik bir uygulamadır.

 1. Lazer ile vajina beyazlatma işlemi öncesi bölgeye anestezik krem sürülmektedir. Böylelikle hissedilecek ağrı ve sızının önüne geçilmektedir.
 2. Ortalama 20-30 dakika süren işlem boyunca, kararma meydana gelen bölgeye lazer ışınları gönderilerek, melanosit hücreleri etkisiz hale getirilmektedir.
 3. Bu işlem sonucu bölgeye renk veren pigment hücreleri parçalanarak beyazlatma işlemi sağlanmış olmaktadır.

Kalıcılığı ve ağrısız olması ile oldukça tercih edilen bu uygulama, sonrasında vajinal bölgede kızarıklık, şişlik ve su toplama gibi sorunlar oluşabilmektedir. Geçici olarak oluşabilecek bu sorunlar zamanla bölgenin ölü hücreleri atması ve yerine daha canlı ve beyaz cilt dokusunun gelmesiyle azalmaktadır. Lazer ile vajina beyazlatma işlemi, tüm bölgelere uygulanabilmektedir. Bazı genetik problemlere sahip kadınlarla bu işlem birkaç seans tekrarlanması gerekebilir. Bununla ilgili bilgiyi uzmanlar ile görüşerek gereken bilgiyi temin edebilirsiniz.

Lazer ile vajina beyazlatma işlemi sonrası dikkat edilmesi gerekenler

Lazer ile vajina beyazlatma işlemi sonrası dikkat edilmesi gerekenler, bölgenin iyileşmesini hızlandırıcı etkiye sahiptir. Özellikle doktor tarafından kullanımı tavsiye edilen kremlerin önerilen süre boyunca düzenli kullanılması gerekmektedir. Bunun yanında lazer ile vajina beyazlatma işlemi uygulanan bölgeye 2-3 gün boyunca su ile temas etmemesi gerekmektedir. Yaklaşık 2 hafta içerisinde tamamlanan iyileşme süresi sonrası istenilen görünüme kavuşulmaktadır.

Lazer ile vajina beyazlatma işlemi zararlı mıdır?

Lazer ile vajina beyazlatma işlemi zararlı mıdır, sorusu bu işlemi yaptırmak isteyen tüm kadınların kafasında oluşmaktadır. Bu noktada lazer ile vajina beyazlatma işlemi, işinde uzman hekimler tarafından ve hijyenik ortamlarda uygulandıklarında bir sorun teşkil etmemektedir. Özellikle lazer ışınları konusunda tedirginlik yaşanan bu hususta, lazer ışınları uygulanan bölgenin 3-4 mm altına etki etmektedir. Yani lazer ışınlarının sağlığı olumsuz etkileme gibi bir durumu söz konusu bile değildir. Bunun yanı sıra işlem kızlık zarına, yumurtalıklara ve hamile kalma durumuna etkisi hiçbir şekilde bulunmamaktadır. Tamamen yüzeysel yapılan lazer işlemini gönül rahatlığı ve endişesiz şekilde uygulayabilirsiniz.

Vajina beyazlatma işlemi fiyatları

Vajina beyazlatma işlemi fiyatları, konusunda net bir rakam söylebilmek mümkün değildir. Bunun temel sebebi ise uygulanan lazer işlemi çeşidi, seans miktarı, uygulanma biçimi gibi faktörlerin fiyat konusuna doğrudan etki etmesidir. Bu noktada fiyatlar değişiklik gösterebilmektedir. Özellikle her cilt tipinde farklı yoğunlukta gözlenen kararmalar, kişilerin genetik yapılarına da bağlı olarak tedavi süresinde değişiklik göstermekte, farklı seanslarda uygulanmakta, müşterinin istediği yöntemlere göre farklılaşmaktadır. Aynı zamanda vajina beyazlatma işlemi yapılan merkezin kullandığı cihazlar ve kullandığı malzemeler de fiyatların değişmesinde oldukça etkilidir. İşlemler konusunda daha detaylı bir bilgi almak için merkezleri ziyaret edebilir, uzmanlarla telefonla görüşebilirsiniz. Genel olarak makul fiyatlara uygulanan vajina beyazlatma işlemleri, yapılacak yer olarak tercih edilirken, uzman hekimlerin ve hijyenik koşulların göz önünde bulundurulması en önemli konu olmalıdır.

Vajina beyazlatma işlemi nasıl yapılır? Doğal vajina beyazlatma yöntemleri nelerdir?

Doğal vajina beyazlatma yöntemleri

Lazer ile vajina beyazlatma işlemini yaptırma konusunda tereddütlerini aşamayanların imdat çağırısına doğa ana yardımcı oluyor. Genital bölgesindeki renk değişiminden rahatsız olan kadınlar doğal yöntemleri tercih ederek de belli oranda başarı sonuç alabilmektedir. Doğal vajina beyazlatma yöntemleri arasında en çok tercih edilenler şunlardır:

 • Karbonat ile vajina beyazlatma
 • Zeytinyağı ile vajina beyazlatma
 • Zerdeçal ile vajina beyazlatma
 • Yoğurt ile vajina beyazlatma 
 • Aloe vera ile vajina beyazlatma
 • Salatalık ile vajina beyazlatma
 • Portakal ile vajina beyazlatma
 • Pirinç unu ile vajina beyazlatma 
 • Vazelin ile vajina beyazlatma

Evinizde bulunan malzemelere göre doğal yöntemlerden birini rahatlıkla deneyebilirsiniz. 

Karbonat ile vajina beyazlatma

Karbonat içeriğindeki yararlı bileşenler nedeni ile doğal bakım yöntemleri içerisinde sıkça kullanılmaktadır. Karbonat ile vajina beyazlatmanın etkili sonuçlar verdiğini söyleyebilmek mümkün. 

 • Yarım limon suyu
 • 1 çay kaşığı karbonat 

Yukarıdaki malzemeleri karıştırarak oluşturacağınız macunu kararma sorunu yaşadığınız bölgeye sürerek, peeling şeklinde uygulayabilirsiniz. 5 dakika kadar ovarak masaj yaptıktan sonra, ılık su yardımı ile karışımı cildinizden temizleyiniz. Etkili bir sonuç için bu yöntemi haftada birden fazla kez uygulayabilirsiniz.

Zeytinyağı ile vajina beyazlatma

Doğa ananın insanlığın kullanımına sunduğu en iyi ürünlerden biri belki de zeytinyağı… Kadınların cilt bakım rutinlerde vazgeçemedikleri bu efsanevi doğa mucizesi vajina beyazlatmak için de sıklıkla kullanılmaktadır. Bu yöntemi kullanmak için bir karışım ya da düzenek hazırlamanıza gerek yoktur. Birkaç damla doğal zeytinyağını parmaklarınıza damlatarak, ilgili bölgeye hassas bir şekilde masaj uygulaması yapmanız yeterli olacaktır. Zeytinyağını birkaç dakika beklettikten sonra peçete ile silerek seyreltebilirsiniz. Bu noktada, genital bölgenizi yıkmanıza gerek yoktur.

Zerdeçal ile vajina beyazlatma

İçeriğindeki doğal bileşenler ile doğal bir beyazlatma alternatifi olan zerdeçal, vajina beyazlatmada başı çeken yöntemlerden biri.

 • 1 tatlı kaşığı zerdeçal
 • Yarım limon suyu

Yukarıdaki malzemeleri kullanarak elde edeceğiniz kür ile bikini bölgenizi büyük oranda beyazlatabilirsiniz.

Bakım kürünü temiz ve kuru olan kararmış bölgeye dikkatli bir şekilde sürünüz. 10 dakika kadar bekledikten sonra ılık su ile duş alarak, zerdeçallı karışımı durulayın. Etkili bir sonuç almak isterseniz, hafta içerisinde belli periyotlarda minimum 3 gün uygulama yapabilirsiniz.

Yoğurt ile vajina beyazlatma

Her derde deva bir gıda maddesi olan yoğurt, ciltte renk açma rutinlerinde de önemli bir role sahiptir. Kararmış bikini bölgenize uygulayacağınız yoğurtlu bakım küründen doğal bir şekilde fayda sağlayabilirsiniz.

 • 1 yemek kaşığı yoğurt
 • Yarım limon suyu

Evde her zaman bulunan bu malzemeleri kullanarak güzel bir bakım maskesi elde edebilirsiniz. Elde ettiğiniz maskeyi, vajinanızın iç dudaklarına temas ettirmeden hassas bir şekilde uygulayınız. Karışımı kuruyana kadar cildinizde bekletin. Ardından ılık su ile maskeyi vajinanızdan arındırın. Son olarak kararmış bölgeye bebek pudrası döküp bakım rutininizi tamamlayabilirsiniz. Yoğurtlu renk açıcı maskeyi dilediğiniz sıklıkla cildinizde uygulayabilirsiniz.

Aloe vera ile vajina beyazlatma

Cilt bakım mucizelerinden biri daha kuşkusuz aleo vera… Aleo veranın yegane bakım gücü, ciltteki nem dengesini düzenlemesi ve hasar görmüş hücreleri onarmasıdır. Buradan hareketle vajinadaki kararmış bölgenin açılmasına bir nebzede olsa katkı sağlayabileceğini söyleyebilmek mümkün. Uygulamayı yapabilmeniz için aleo vera bitkisini ortadan ikiye ayrırak bölerek jel tabakasına ulaşın. Ardından ilgili bölgeye komprass şeklinde uygulayarak 2-3 dakika kadar bekletin. Bekleme süresi bittikten sonra cildinizi ılık su ile temizleyin.

Pirinç unu ile vajina beyazlatma

Pirinç unu cilt üzerindeki ölü derileri derinlemesine temizlemesi ile ünlü bir doğal bakım ürünüdür. Bu noktada vajina kararmalarında da sıklıkla tercih edilmektedir. Kimyasal ürünleri kullanmak yerine doğal malzemelerden oluşturduğunuz bakım kürü ile büyük ölçüde aşama kaydedebilirsiniz. Pirinç unu ile vajina beyazlatma için kullanacağınız malzemeler şunlardır:

 • 4 çay kaşığı pirinç tozu
 • Yarım çay bardağı su

Bir kabın içerisine döktüğünüz pirinç ununun üzerine yavaşça suyu ekleyin, bu esnada karışımı dikkatlice karıştırın. Oluşturduğunuz bakım kürünü bikini bölgenize sürün. Birkaç dakika bekledikten sonra kuruyan maskeyin su ile yavaşça durulayın.

Salatalık ile vajina beyazlatma

Hem kimyasal hem de doğal cilt bakım karışımlarında çokça kullanılan salatalık, içerdiği mineral ile birlikte cildi ferahlatıp, temizlemektedir. Limon suyu ve salatalık suyunun birleştirici gücünü kullanarak, kararan bölgenizi hassas bir şekilde ovalayın. Karışımı cildinizde 15 dakika bekletmenizi ardından temizleyebilirsiniz.

Portakal ile vajina beyazlatma

İnsan vücuduna önemli oranda C vitamini tedariği sağlayan en sevilen turunçgillerden biri olan portakal, içerdiği asitlerle kararan bikini bölgesinde büyük farklar yaratmaktadır.

Bir portakalın kabuğunu iyice ezin. Bu noktada rondodan yararlanarak unufak hale getirebilirsiniz. Ardından 1 yemek kaşığı yoğurt ekleyerek karışımı iyice karıştırın. Temiz olduğundan emin olduğunuz bikini bölgesine karışımı iyice sürün. Birkaç dakika bekledikten sonra karışımı ılık su ile durulayın.

Vazelin ile vajina beyazlatma

Soğuk kış günlerinin büyük kurtarıcısı vazelin, yıllardır kuruyan ciltlerin en sadık bakım ürünü olarak evlerde yerini aldı. Aynı şekilde vajina beyazlatmanın doğal yöntemleri arasındada bakım kürleri arasında da yerini aldı.

 • 1 çay kaşığı vazelin (Kürün kıvamını arttırmak için miktarı tercihen arttırabilirsiniz.)
 • Yarım su bardağı doğal elma suyu
 • 1 çay kaşığı limon suyu

Yukarıdaki malzemeleri karıştırıp elde edeceğiniz bakım kürünü uygulamadan önce ilgili bölgeyi iyi bir şekilde kurulayınız. Ardından vajinan iç dudaklarına temas ettirmeden kararmış alana masaj yaparak, uygulayınız. Bir müddet bekleyip kürü cildinizde kurutun. Son olarak nemli bir bez yardımı ile vazelin kürünü cildinizden arındırın. Doğal ve pratik şeklinde kullanabileceğiniz bu yöntemi haftada 2-3 kere cildinizde uygulayabilirsiniz.

Lazerle vajina beyazlatma ağrılı bir işlem midir?

Lazerle vajina beyazlatma işlemi ağrılı mıdır sorusu işlemi yaptırmayı düşünen her kadının takıldığı bir nokta kuşkusuz. İşlem esnasında lokal anestezi ile vajina bölgesi uyuşturulmaktadır. Bu anlamda işlem yapılırken kişi herhangi bir ağrı ya da acı hissetmez.

Cinsel ilişki

Lazerle vajina beyazlatma işleminden sonra cinsel ilişkiye girilebillir mi?

Lazerle işlem cinsel hayatı uzun vadede etkileyen bir operasyon değildir. Ancak her seansın ardından 1 haftalık beklemek uzmanların dikkat çektiği bir tavsiyedir. 1 haftanın sonunda kişiler cinsel birlikteliklerine sorunsuz bir şekilde devam edebilmektedir.

Genital bölge temizliği

Lazerle beyazlatma işlemi sonrasında genital bölge temizliği nasıl yapılır?

Lazer seanslarının ardından genital bölge temizliğine ekstra hassasiyet gösterilmelidir. Çünkü gereken özen gösterilmediğinde, cilt kararması tekrar oluşabilmektedir.

 • İç çamaşırı sürekli olarak değiştirilmelidir.
 • Vajinal duş ile temizleme işlemi gerçekleştirilmemelidir.
 • Vajina daima kuru tutulmalıdır.
Güneşlenme

Lazerle vajina beyazlatma işlemi sonrası güneş çıkmak zararlı mıdır?

İşlemin uygulanmasının ardından uzmanın sizin için önereceği süreler zarfında güneşe çıkmamalısınız. Güneş ışınlarının yanı sıra hamam, solaryum gibi yüksek sıcaklığa maruz kalacağınız alanları da tercih etmemelisiniz.

Krem

Vajina beyazlatan kremler etkili midir?

Eczane ve çeşitli e-ticaret sitelerinde cilt rengi açan niteliklere sahip pek çok bitkisel kür ve krem söz konusudur. Bu tipteki kozmetik kremler koltuk altı, diz ve dirsek bölgelerinde etkilidir. Ancak bu kremlerin genital bölge kararmaları için kalıcı bir etkisi yoktur.

Madecassol krem

Madecassol vajina beyazlatmaya yarar mı?

Madecassol kremi ciltteki tahribatları önlemek ve iyileştirmek adına kullanılan bir kremdir. Yalnızca eczanelerde satılmakta olan bu kremin birçok faydası bulunmaktadır. Öncelikle cilt yaraları ve yanıklar üzerinde ciddi etkisinin olduğu Madecassol krem, bilinçsiz kullanımda da çeşitli rahatsızlıklara sebebiyet vermektedir. Lazer epilasyon sonrası ciltte oluşan tahrişi engellemekte başarılı bir kremdir. Ancak vajina beyazlatma konusunda doğrudan yararının olduğunu söyleyebilmek mümkün değil.

Hatırlatmakta fayda var. Açık yaralara sürüldüğü takdirde ise yaranın iyice çoğalmasına ve iltihap kapmasına sebep olabilmektedir. Kremi mutlaka doktor gözetiminde kontrollü bir şekilde kullanmalısınız.

Nihat Hatipoğlu

Vajina beyazlatma günah mı?

Vajina beyazlatma işlemi vajinada oluşmuş olan kararmaları yok etme adına gerçekleştirilmektedir.  “Vajina beyazlatma günah mı?” olup olmadığı genital bölgesinin renginden memnun olmayan muhafazakar kesimden kadınlar tarafından sıkça sorulan bir sorudur. Dinayetin estetik ameliyatlar için yaptığı açıklamayı referans alırsak şöyle bir husus söz konusu: “Güzellik maksadıyla gerçekleştirilen estetik ameliyatlar, yaratılışa aykırı olduğundan haramdır. Ancak tedavi maksatlı yapılması zorunlu kılınan estetik operasyonlar caizdir.” Bu anlamda kötüye kullanma amacı teşkil etmeyen ameliyatlarda herhangi bir sakınca söz konusu değildir.

Vajina beyazlatma işlemi

Vajina beyazlatma işe yarıyor mu?

Vajina beyazlatma birçok kadının talep ettiği estetik bir işlemdir. Zamanla östrojen hormonunun azalmasıyla birlikte vajinada oluşan renk kaybını geri sağlamak amacıyla gerçekleştirilmektedir. Fakat elbette ki böyle bir operasyon için kadınların aklında farklı endişeler bulunmaktadır. Bu noktada estetik operasyonlar, ilk etapta birçok kadının çekinmesine sebep olmaktadır. Öncelikle lazerle beyazlatma işlemine gitmeden önce evde de deneyebileceğiniz yöntemler mevcuttur. Örneğin sentetik iç çamaşırı giymemek, vajinanın terlemesini önlemek gibi alacağınız tedbirlerle vajinanın renk değişimine ön ayak olabilirsiniz. Ancak bu seviyenin üzerinde olduğunuzu düşünüyorsanız, lazer operasyonlar size büyük fayda sağlayacaktır. Yaklaşık 25-30 dakika arasında süren bu operasyonda ağrı hissetmeden istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz.

Cilt kararmaları yalnızca vajina bölgesine has bir problem değil, taktir edersiniz ki… Bu durumda “Doğal yollarla cilt nasıl beyazlatılır? İşte doğal yöntemlerle cilt beyazlatma taktikleri” isimli yazımız da dikkatinizi çekebilir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler