Detoks suyu nedir? Yağ yakıcı detoks suyu tarifleri

Detoks suyu nedir? Yağ yakıcı detoks suyu tarifleri
Detoks suyu nedir? Yağ yakıcı detoks suyu tarifleri
17 Mart 2021

Detoks suyu deneyeme karar verdiyseniz ve herhangi bir fikriniz yoksa; sizler için Detoks suyu nedir? Yağ yakıcı detoks suyu tarifleri yazısını kaleme aldık. Detoks suyu yağ yakıcı etkisi ile kilo vermenize yardımcı olacaktır. Detoks suyu elmalı, Detoks suyu limonlu ve daha birçok tarif ile karşınızdayız. Detoks suyu kilo verme içinde kullanılabilir. Detoks suyu faydaları olarakta sizlere özel bir başlık açtık. Sizde detoks suyu hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız sizleri Detoks suyu nedir? Yağ yakıcı detoks suyu tarifleri yazımızı okumaya davetlisiniz. Keyifli okumalar…

İlginizi çekebilir: Detoks diyet listeleri

İçindekiler

Detoks suyu

Daha önceden hiç detoks suyu diye bir içecek duydunuz mu? Biz size kısaca bahsedelim; ortalama yarım salatalığı, çeyrek limonu ve 3-5 parça naneyi suya attığınızda artık sizde bir detoks suyu sahibisiniz. Bu sihirli su ile vücudunuzu toksinlerden arındırabilirsiniz. Dr. Mehmet Öz ve Jillian Michaels’in bize dedikleri bunlar. Bunun yanında Thomas Brenna ‘’Daha fazla su, vücudun toksinleri atma işini kolaylaştırır,” açıklamasında bulunmuştur. Bilim insanları ise bu konuda oldukça kararsız durumdalar. 

Detoks suyu nedir? Yağ yakıcı detoks suyu tarifleri

Detoks suyu nedir?

Detoks suyu; istediniz tatlarda yapabileceğiniz vitaminli su olarak adlandırabiliriz. Su, damak tadınıza uygun olan meyvelerin vitaminlerini kendi içerisine çekmektedir. Hemde kalorisiz bir şekilde kendi detoks suyunuzu yapabilirsiniz. İnfusedwaters.com sitesinde “Temel olarak bu, kendi ‘vitamin suyunuzu’ yapmak gibidir, ancak maliyet veya gizli bileşenler olmadan,” yazıyor. Su içmekte zorluk çeken insanlar için oldukça iyi bir seçenek olabilir.

Detoks suyu nedir? Yağ yakıcı detoks suyu tarifleri

Detoks suyu doğru bilinen yanlışlar

Detoks suyu hakkında halk arasında yüzlerce efsane dolanmaktadır. Sizler için en çok tekrar gören 3 efsaneyi kaleme aldık.

Vücut pH dengesini sağlar. YANLIŞ

Alkali diyetler, vücudunuzun pH dengesini değiştirmekte rol oynamaktadır. Lakin detoks suyu vücudunuzun pH dengesini değiştirmekte yetersizdir. Bilim adamları tarafından desteklenmeyen bir halk efsanesidir. Unutmamanız gerekir ki; yedikleriniz kanınızın veyahut hücrelerinizin pH değerleriyle oynamanıza imkan sağlamaz.

Vücudun detoksifiye olmasına yardımcı olur. DOĞRU

Detoksifiye; vücudun toksinlerden arınma işlemine verilen bir isimdir. Detoks ürünleri vücudunuzdan toksinleri arındırmanıza yardımcı olmaktadır. Bilim adamları tarafından henüz bu efsane ile ilgili herhangi bir açıklama olmasa dahi, halk arasında doğru söylenimine ulaşmıştır.

Cildi güzelleştirmeye yardımcı olur. DOĞRU

Detoks suyu, normal suya göre daha fazla etki eder diye bir kanıt mevcut değildir. Detoks suyunda, suyun içerisine katmış olduğumuz meyveler vitaminlerini suya vermektedir. Vitaminlerle beraber vücudunuzun su ihtiyacınıda karşılamış olacaksınız.

Detoks suyu nedir? Yağ yakıcı detoks suyu tarifleri

Detoks suyu faydaları

Halk arasında detoks suyunun binlerce faydasından söz edilmektedir; doğrusuyla veyahut yanlışıyla. Biz sizlere kesin doğruları içeren bir başlık kaleme aldık.

Bağışıklık sistemini güçlendirir.

Detoks suları, suyun içerisine atmış olduğunuz meyvelerin vitaminlerinin suya geçmesi ile yapılan bir çeşit vitaminli sudur. Seçtiğiniz meyveleri yemek yerine, suya aktarıp öyle içmiş oluyorsunuz. Detoks suları, bağışıklık sisteminde bariz bir etki oluşturmasa da güçlenmesine yardımcı olacaktır. Özellikle seçmiş olduğunuz meyvelerin C vitaminli olmasına özen gösteriniz.

Sindirim sisteminizi düzenler.

Sindirim sisteminin düzenlenmesinde en büyük etkenin su olduğunu söyleyebiliriz. Su içmekten bıkanlar için detoks suları harika bir yöntem olabilir. Detoks suları, kabızlığınızın önüne geçerek sizlere daha sağlıklı bir sindirim sistemi vaad etmektedir.

Kilo vermesine yardımcı olur.

Yarım litre su ortalama metabolizma hızınızı %30 arttırmaktadır. Bu detoks suları içinde geçerlidir. Bir çalışma, yemeklerinden önce yarım litre su içen obez kişilerin, su içmeyenlere göre % 40 daha çok kilo kaybının olduğunu gözlemlediler. Yemekten önce su içmeniz, açlığınızıda bastıracağı gibi, kilo vermenizede yardımcı olacaktır. Yemekten önce su içmeyi unutmayın.

Detoks suyu zararları

 • Aşırı sıvı kaybı oluşması nedeniyle baş ağrısı, bitkinlik oluşabilir. Özellikle hasta kişilerde risk oluşturabilir.
 • Tek tip beslenmeyi kapsayan detoks suları sağlık sorunu oluşturabilir.

 • Piyasadaki detoks suları yerine ev yapımı tercih etmeniz önem arz etmektedir.

Detoks suyu nedir? Yağ yakıcı detoks suyu tarifleri

Detoks suyu nasıl hazırlanır? 2 farklı yöntem ile

Detoks suyu yapmak istiyorsunuz ve nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, sizlere pratik bir şekilde hazırlayacağınız 2 farklı yöntemden bahsedeceğiz. 

1. Sıcak su metodu

Detoks suyuna katmak istediğiniz meyveleri yıkayıp, güzelce dilimliyoruz. Daha sonra sıcak suyun içerisine meyvelerimizi atarak, suyun ılımasını bekliyoruz. Daha sonra isterseniz meyveleri çıkararak, isterseniz çıkarmadan tüketebilirsiniz.

2. Buzdolabı metodu

Detoks suyuna katmak istediğiniz meyveleri yıkayıp, güzelce dilimliyoruz. Daha sonra suyumuzun içerisine meyvelerimizi katarak buzdolabında 1 saat bekletiyoruz. Daha sonra isterseniz meyveleri çıkararak, isterseniz çıkarmadan tüketebilirsiniz.

Detoks suyu nedir? Yağ yakıcı detoks suyu tarifleri

Detoks suyu çeşitleri

 • Salatalık ve nane.

 • Limon ve zencefil.

 • Böğürtlen ve portakal.

 • Limon ve kırmızı biber.

 • Karpuz ve nane.

 • Greyfurt ve biberiye.

 • Portakal ve limon.

 • Limon ve yeşil limon.

 • Çilek ve fesleğen.

 • Elma ve tarçın.

Detoks suyu nedir? Yağ yakıcı detoks suyu tarifleri

Detoks suyu tarifleri

Detoks suyu denemek istiyorsanız veyahut hep aynı tariflerden bunaldıysanız, sizlere farklı detoks tarifleri veriyoruz. Damak tadınıza göre dilediğiniz detoks sularını deneyebilirsiniz.

Detoks suyu limonlu

Limonlu detoks suyu tarifimizi denediniz mi? 1 litrelik ılık suyu bir kaba alınız. Daha sonra yarım limonu ılık suyun içerisine katınız. Tatlandırmak için içerisine nane ve maydonozda ilave edebilirsiniz. Daha sonra 1 saat bekledikten sonra afiyetle tüketebilirsiniz.

Detoks suyu ananas

Ananaslı detoks suyu tarifimizi denediniz mi? 1 litrelik ılık suyu bir kaba alınız. Daha sonra dilimlediğiniz ananasları ılık suyun içerisine katınız. Tatlandırmak için içerisine limon ve karpuz ilave edebilirsiniz. Daha sonra 1 saat bekledikten sonra afiyetle tüketebilirsiniz.

Detoks suyu çilekli

Çilekli detoks suyu tarifimizi denediniz mi? 1 litrelik ılık suyu bir kaba alınız. Daha sonra dilimlediğiniz çilekleri ılık suyun içerisine katınız. Tatlandırmak için içerisine salatalıkta katabilirsiniz. Daha sonra 1 saat bekledikten sonra afiyetle tüketebilirsiniz.

Detoks suyu yeşil çaylı

Yeşil çaylı detoks suyu tarifimizi denediniz mi? 1 litrelik ılık suyu bir kaba alınız. Daha sonra yeşil çay poşetlerini ılık suyun içerisine katınız. Daha sonra 1 saat bekledikten sonra afiyetle tüketebilirsiniz.

Detoks suyu elmalı

Elmalı detoks suyu tarifimizi denediniz mi? 1 litrelik ılık suyu bir kaba alınız. Daha sonra yarım elmalı ılık suyun içerisine katınız. Tatlandırmak için içerisine limon ilave edebilirsiniz. Daha sonra 1 saat bekledikten sonra afiyetle tüketebilirsiniz.

Detoks suyu elma limon

Elma ve imon detoks suyu tarifimizi denediniz mi? 1 litrelik ılık suyu bir kaba alınız. Daha sonra dilimlediğiniz elma ve limonları ılık suyun içerisine katınız. Daha sonra 1 saat bekledikten sonra afiyetle tüketebilirsiniz.

Detoks suyu elma sirkesi

Elma sirkesi detoks suyu tarifimizi denediniz mi? 1 litrelik ılık suyu bir kaba alınız. Daha sonra 2 çorba kaşığı elma sirkesini ılık suyun içerisine katınız. Daha sonra 1 saat bekledikten sonra afiyetle tüketebilirsiniz.

Detoks suyu greyfurt

Greyfurtlu detoks suyu tarifimizi denediniz mi? 1 litrelik ılık suyu bir kaba alınız. Daha sonra yarım greyfurtu ılık suyun içerisine katınız. Tatlandırmak için içerisine limon ilave edebilirsiniz.Daha sonra 1 saat bekledikten sonra afiyetle tüketebilirsiniz.

Detoks suyu ıspanaklı

Ispanaklı detoks suyu tarifimizi denediniz mi? 1 litrelik ılık suyu bir kaba alınız. Daha sonra yarım ıspanakları ılık suyun içerisine katınız. Daha sonra 1 saat bekledikten sonra afiyetle tüketebilirsiniz.

Detoks suyu limon maydanoz

Limon ve maydonozlu detoks suyu tarifimizi denediniz mi? 1 litrelik ılık suyu bir kaba alınız. Daha sonra bir demet maydonozun çeyreğini ılık suyun içerisine katınız. Daha sonra 1 saat bekledikten sonra afiyetle tüketebilirsiniz.

Detoks suyu limon nane

Limon ve naneli detoks suyu tarifimizi denediniz mi? 1 litrelik ılık suyu bir kaba alınız. Daha sonra yarım limonu ve 2-3 nane yaprağını ılık suyun içerisine katınız. Daha sonra 1 saat bekledikten sonra afiyetle tüketebilirsiniz.

Detoks suyu limon salatalık

Limon ve salatalıklı detoks suyu tarifimizi denediniz mi? 1 litrelik ılık suyu bir kaba alınız. Daha sonra yarım limonu ve dilimlediğiniz salatalığı ılık suyun içerisine katınız. Daha sonra 1 saat bekledikten sonra afiyetle tüketebilirsiniz.

Detoks suyu elma limon tarçın

Elma ve limonlu detoks suyu tarifimizi denediniz mi? 1 litrelik ılık suyu bir kaba alınız. Daha sonra yarım limonu ve 2 adeet çubuk tarçını ılık suyun içerisine katınız. Daha sonra 1 saat bekledikten sonra afiyetle tüketebilirsiniz.

Detoks suyu portakallı

Portakallı detoks suyu tarifimizi denediniz mi? 1 litrelik ılık suyu bir kaba alınız. Daha sonra yarım portakalı ılık suyun içerisine katınız. Tatlandırmak için içerisine elma ilave edebilirsiniz. Daha sonra 1 saat bekledikten sonra afiyetle tüketebilirsiniz.

Detoks suyu pancar

Pancarlı detoks suyu tarifimizi denediniz mi? 1 litrelik ılık suyu bir kaba alınız. Daha sonra yarım pancarı ılık suyun içerisine katınız. Daha sonra 1 saat bekledikten sonra afiyetle tüketebilirsiniz.

Detoks suyu mısır püskülü

Mısır püsküllü detoks suyu tarifimizi denediniz mi? 1 litrelik ılık suyu bir kaba alınız. Daha sonra mısır püsküllerini ılık suyun içerisine katınız. Daha sonra 1 saat bekledikten sonra afiyetle tüketebilirsiniz.

Detoks suyu sodalı

Sodalı detoks suyu tarifimizi denediniz mi? 1 litrelik ılık suyu bir kaba alınız. Daha sonra 1 şişe sodayı ılık suyun içerisine katınız. Daha sonra 1 saat bekledikten sonra afiyetle tüketebilirsiniz.

Detoks suyu tarçınlı

Tarçınlı detoks suyu tarifimizi denediniz mi? 1 litrelik ılık suyu bir kaba alınız. Daha sonra 2 adet çubuk tarçını ılık suyun içerisine katınız. Daha sonra 1 saat bekledikten sonra afiyetle tüketebilirsiniz.

Detoks suyu yeşil elma

Yeşil elmalı detoks suyu tarifimizi denediniz mi? 1 litrelik ılık suyu bir kaba alınız. Daha sonra yarım yeşil elmayı ılık suyun içerisine katınız. Tatlandırmak için içerisine limon ve çubuk tarçın ilave edebilirsiniz. Daha sonra 1 saat bekledikten sonra afiyetle tüketebilirsiniz.

Detoks suyu zencefilli

Zencefilli detoks suyu tarifimizi denediniz mi? 1 litrelik ılık suyu bir kaba alınız. Daha sonra yarım zencefili ılık suyun içerisine katınız. Daha sonra 1 saat bekledikten sonra afiyetle tüketebilirsiniz.

Detoks suyu zerdeçal

Zerdeçallı detoks suyu tarifimizi denediniz mi? 1 litrelik ılık suyu bir kaba alınız. Daha sonra 1 çorba kaşığı zerdeçalı ılık suyun içerisine katınız. Daha sonra 1 saat bekledikten sonra afiyetle tüketebilirsiniz.

Detoks suyu nedir? Yağ yakıcı detoks suyu tarifleri

Detoks suyu ile bölgesel yağ eritme

Detoks suyu ile bölgesel yağlarınızdan kurtulmak ister misiniz?

Basen eriten detoks suyu tarifi

Basenlerinizden detoks suyu ile kurtulmak ister misiniz? Yapmanız gerekenler inanılmaz basit

Malzemeler:

 • Bir dilim ananas
 • Sade soda
 • Limon

Bütün malzemeleri yıkadıktan suyun içerisine katıyoruz. Ortalama 1 saat beklettikten sonra tüketebilirsiniz.

Bacak eriten detoks suyu tarifi

Bacaklarınızdan detoks suyu ile kurtulmak ister misiniz? Yapmanız gerekenler inanılmaz basit

Malzemeler:

 • Yarım yeşil elma
 • Limon
 • Zencefil

Bütün malzemeleri yıkadıktan suyun içerisine katıyoruz. Ortalama 1 saat beklettikten sonra tüketebilirsiniz.

Göbek eriten detoks suyu tarifi

Göbeğinizden detoks suyu ile kurtulmak ister misiniz? Yapmanız gerekenler inanılmaz basit

Malzemeler:

 • 1 dal zencefil
 • Biraz nane yaprağı
 • Yarım litre su
 • Yarım limon

Bütün malzemeleri yıkadıktan suyun içerisine katıyoruz. Ortalama 1 saat beklettikten sonra tüketebilirsiniz.

Yağ yakan detoks suyu tarifi

Yağlarınızdan detoks suyu ile kurtulmak ister misiniz? Yapmanız gerekenler inanılmaz basit

Malzemeler:

 • 1 su bardağı ılık su
 • 1.5 adet salatalık
 • 3 adet ceviz veyahut badem
 • 5 yaprak ıspanak
 • Biraz taze nane
 • Yarım avokado

Bütün malzemeleri yıkadıktan sonra, karıştıcımıza ekliyoruz. Yenecek kıvama gelene kadar iyice karıştırıyoruz. Afiyet olsun.

Zayıflatan detoks suyu tarifi

Zayıflamak detoks suyu ile oldukça basit. Yapmanız gerekenler ise şu şekilde.

Malzemeler:

 • Yarım limon
 • 2 salatalık
 • 5 nane yaprağı
 • Yarım litre su

Bütün malzemeleri yıkadıktan suyun içerisine katıyoruz. Ortalama 1 saat beklettikten sonra tüketebilirsiniz.

Bağırsak çalıştıran detoks suyu tarifi

Bağırsaklarınızı çalıştırmak detoks suyu ile oldukça basit. Yapmanız gerekenler ise şu şekilde.

Malzemeler:

 • Yarım limon
 • Sade maden suyu
 • Maydonoz
 • Nane
 • Zencefil

Bütün malzemeleri yıkadıktan suyun içerisine katıyoruz. Ortalama 1 saat beklettikten sonra tüketebilirsiniz.

Çağla Şikel detoks suyu

Çağla Şikel sizler için birbirinen lezzetli 3 detoks suyu tarifi paylaşmıştır. Sizlerde Çağla Şikel’in sizlere vermiş olduğu bu lezzetli tarifleri deneyerek videosunun altına yorum bırakabilirsiniz. 

Elvin Levinler detoks suyu

Elvin Levinler formunu nasıl koruduğunu ve kullanmış olduğu detoks suyunu takipçileriyle paylaşıyor. Elvin Levinler’in yaptığı ve kullandığı detoks suyunu denediyseniz ne kadar lezzetli olduğuna şahit olacaksınız.

Canan Karatay detoks suyu

Canan Karatay’ın detoks suyu hakkındaki görüşlerini öğrenmek ister misiniz? Canan Karatay’a göre detoks suyu faydalı mı? Gelin hepberaber öğrenelim.

İbrahim Saraçoğlu detoks suyu

İbrahim Saraçoğlu’nun detoks suyu hakkındaki görüşlerini merak ediyor musun? İbrahim Saraçoğlu’nun sizlerle paylaştığı detoks kürü hakkındaki görüşlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayınız.

Detoks suyu Ayşe Tuğba Şengel

Ayşe Tuğba Şengel sizler için ödem atan bir detoks suyu tarifi paylaşmıştır. Oldukça lezzetli olan bu tarif ile hem lezzetin doruklarına ulaşıp hemde ödem atabilirsiniz. Siz hala Ayşe Tuğba Şengel’in ödem atan bir detoks suyu tarifini denemediniz mi?

Detoks suyu nedir? Yağ yakıcı detoks suyu tarifleri

Detoks suyu hakkında merak edilen sorular

Son zamanlarda kilo vermek isteyen ve sağlıklarını korumak isteyen insanların sıkça tercih ettiği yöntemlerden birisi detoks sularıdır. Bununla birlikte akılda birçok soru işaretini de beraberinde getirmektedir. Bizde sizler için bu soruların yanıtlarını kaleme aldık.

Detoks suyu ne işe yarar?

Detoks suyu; ödem atmanıza yardımcı olmaktadır. Bununla birlikte suyun içerisine karıştırmış olduğunuz meyvelerin vitaminleri suya geçeceği için bağışıklık sisteminizin güçlenmesine de katkı sağlamış olacaktır. Aynı zamanda ödem attığında kilo vermenizinde önünü açacaktır.

Detoks suyu aç karnına mı içilir?

Detoks suyu; yemeklerden en az yarım saat önce içilmesi uygun görülmüştür. Böylece hazırlamış olduğunuz detoks suyundan maksimum fayda sağlayabilirsiniz.

Detoks suyu adeti geciktirir mi?

Detoks suyunun adeti geçiktirmesine dair herhangi bir bilgi bulunmamaktadır.

Detoks suyu böbreklere zarar verir mi?

Doğru hazırlanan bir detoks suyunun böbreklere herhangi bir zararı mevcut değildir.

Detoks suyu bozulur mu?

Detoks suyunu taze hazırlayıp kullanmak her zaman en iyisidir. Detoks suyunu ne kadar bekletirseniz içerisindeki meyve ve sebzeler pörsüyecektir.

Detoks suyu baş ağrısı yapar mı?

Detoks suyu kullanan insanlar baş ağrısından yakınmaktadırlar. Bunun birçok nedeni olabilir. Normal suyu az içmeniz bunun başlıca sebeplerinden birisidir. Normal su içimini arttırıp bunun yanı sıra ılık bir duş alabilirsiniz.

Detoks suyu buzdolabına konur mu?

Soğuk detoks suyu tercih ediyorsanız, detoks suyunuzu buzdolabınıza koyabilirsiniz.

Detoks suyu cilde faydaları nelerdir?

Detoks suyunun içerisine atacağınız meyve ve sebzeler içerdiği vitaminleri suya vermektedir. Böylece aldığınız vitaminler cildinizi güzelleştirmektedir.

Detoks suyu çarpıntı yapar mı?

Detoks suyunun çarpıntı yapmasına dair herhangi bir bilgi bulunmamaktadır.

Detoks suyu tuvalete çıkarır mı?

Detoks suyu vücuttan ödem atıcı etkisiyle bilinmektedir. Bunun sonucunda sizi olduğunuzdan fazla tuvalete çıkarabilir.

Detoks suyu dolaba konur mu?

Detoks suyunu, fazla bekletmemek koşuluyla dolaba kaldırabilirsiniz.

Detoks suyu tansiyon düşürür mü?

Detoks suyunun tansiyon düşürmesine dair herhangi bir bilgi bulunmamaktadır. Lakin tansiyon hastaları detoks suyundan uzak kalmalıdır.

Detoks suyu evde nasıl yapılır?

Detoks suyunu evde pratik bir şekilde hazırlayabilirsiniz. İhtiyacınız olan sadece ılık bir su ve damak zevkinize göre meyve ve sebzeler. Bütün malzemeleri suyun içerisinde karıştırdıktan sonra 1 saat bekletmeniz yeterlidir. Daha sonra afiyetle tüketebilirsiniz.

Detoks suyu gece içilir mi?

Detoks suyunu içmenin en güzel zamanı yemekten yarım saat öncesidir. Detoks suyunun gece içilebilirliğine dair herhangi bir bilgi bulunmamaktadır.

Detoks suyu günde ne kadar içilmeli?

Ortalama olarak hazırladığınız 1 litre detoks suyu gün içerisinde tüketebilirsiniz.

Detoks suyu günlük mü hazırlanır?

Detoks suyunu günlük hazırlamanız her zaman daha iyi olacaktır. Bunun yanı sıra buzdolabında 1-2 gün bekletebilirsiniz.

Detoks suyu gaz yapar mı?

Detoks suyunun yan etkilerinde şişkinlik yaptığı belirtilmiştir.

Detoks suyu hergün içilir mi?

Detoks suyunu hergün tüketebilirsiniz. Veyahut sonrasında belli müddet ara vermeniz gerekmektedir.

Detoks suyu hangi aralıklarla içilir?

Detoks suyuna göre ne kadar içilmesi değişkenlik göstermektedir. Bununla birlikte 1 hafta uygulanan detoks suyu için 15 gün ara vermeniz ideal olacaktır.

Detoks suyu ılık mı olmalı?

Detoks suyu tamamen damak zevkinize bağlı olarak soğuk veyahut ılık tüketebilirsiniz.

Detoks suyu içerken yemek yenir mi?

Yemekten yarım saat önce detoks suyu içmeniz size maksimum fayda sağlamada yardımcı olacaktır.

Detoks suyu işe yarar mı?

Detoks suyu doğru yapıldığı takdirde işe yaramaktadır. Bunu beslenmenizle desteklemeyide ihmal etmeyiniz.

Detoks suyu ile kaç kilo verilir?

Detoks suyu kullanırken yemenizede dikkat etmeniz gerekmektedir. Bununla beraber ayda 5 ila 10 kilo arasında kilo vermeniz mümkündür.

Detoks suyu kaç günde tüketilmeli?

Hazırladığınız detoks suyunu buzdolabında 1 ila 2 gün saklayabilirsiniz.

Detoks suyu kaynatılır mı?

Detoks suyunu kaynattıktan sonra ılıtarak tüketebilirsiniz.

Detoks suyu kaç kalori yakar?

Detoks suyu kalori yakmaz. Detoks suyu vücuttan ödemleri ve toksinleri atarak kilo vermenize yardımcı olur.

Detoks suyu nasıl içilir?

Detoks suyu yemeklerden yarım saat önce içilmesi uygun görülmüştür.

Detoks suyu ne kadar süre içilmeli?

Detoks suyuna göre ne kadar içilmesi değişkenlik göstermektedir. Bununla birlikte 1 hafta uygulanan detoks suyu için 15 gün ara vermeniz ideal olacaktır.

Detoks suyu sıcak mi olmalı?

Detoks suyu tamamen damak zevkinize bağlı olarak; sıcak, ılık veyahut soğuk tüketebilirsiniz.

Detoks suyu içince ne olur?

Detoks suyu tüketince; metabolizmanız hızlanır, ödemlerinizden kurtulursunuz, bağışıklık sisteminiz güçlenir.

Detoks suyu ödem attırır mı?

Detoks suyunun ödem atıcı etkisi mevcuttur.

Detoks suyu spordan önce mi sonra mı?

Spor sonrası vücut belli mineralleri kaybedeceği için sonra içilmesi uygun görülmüştür.

Detoks suyu yemekten önce mi içilir?

Yemeğinizden yarım saat önce detoks suyu içmeniz size maksimum fayda sağlamada yardımcı olacaktır.

Detoks suyu hangi öğünde içilir?

Sabah kahvaltıdan hemen önce içilen detoks suyu size maksimum verim sağlayacaktır. Bununla birlikte yemeklerden yarım saat önce tüketebilirsiniz.

Detoks suyu sürekli içilir mi?

Detoks suyunu belirli aralıklarla tüketmeniz gerekmektedir. Düzenli olarak kullanılan detoks suyu ardından ara vermeniz gerekmektedir.

Detoks suyu su yerine geçer mi?

Detoks suyu normal su yerine geçmemektedir.

Detoks suyu şişkinlik yapar mı?

Detoks suyunun yan etkileri arasında şişkinlik mevcuttur.

Detoks suyu zayıflatır mı?

Detoks suyu ödem atarak zayıflamanıza yardımcı olmaktadır.

Detoks suyu nedir? Yağ yakıcı detoks suyu tarifleri

5 günlük detoks suyu

Sizlere 5 gün boyunca kullanabileceğiniz detoks suyu tarifi veriyoruz. Yapmanız gerekenler oldukça basit.

Malzemeler:

 • 1 maden suyu
 • Biraz papatya
 • Rezene çayı

Bütün malzemeleri karıştırdıktan sonra, 1 saat bekleyip afiyetle tüketebilirsiniz.

5 günde 3 kilo detoks suyu

Sizlere 5 gün boyunca kullanabileceğiniz 3 kilo verdiren detoks suyu tarifi veriyoruz. Yapmanız gerekenler oldukça basit.

Malzemeler:

 • Bal
 • Propolis
 • Sıcak su

Bütün malzemeleri sıcak su içerisinde karıştırdıktan sonra, 1 saat bekleyip afiyetle tüketebilirsiniz.

Detoks suyu nedir? Yağ yakıcı detoks suyu tarifleri

6 kilo verdiren detoks suyu

Sizlere 6 kilo verdiren detoks suyu tarifi veriyoruz. Yapmanız gerekenler oldukça basit.

Malzemeler:

 • Maydonoz
 • Ispanak
 • Marul
 • Zencefil
 • Salatalık
 • Limon

Bütün malzemeleri karıştırıcıdan geçirdikten sonra afiyetle tüketebilirsiniz.

Detoks suyu nedir? Yağ yakıcı detoks suyu tarifleri

5 kilo verdiren detoks suyu tarifi

Sizlere 1 haftada 5 kilo verdiren detoks suyu tarifi veriyoruz. Yapmanız gerekenler oldukça basit.

Malzemeler:

 • 2 şişe maden suyu
 • Yaprak yeşil çay
 • Bir limon suyu
 • 4 su bardağı kaynar su

Yeşil çayımızı hazırlıyoruz. 5 dakika demledikten sonra bütün malzemeleri karıştırıp afiyetle tüketebilirsiniz.

Detoks suyu nedir? Yağ yakıcı detoks suyu tarifleri

3 günde 3 kilo detoks suyu

Sizlere 3 günde 3 kilo verdiren detoks suyu tarifi veriyoruz. Yapmanız gerekenler oldukça basit.

Malzemeler:

 • 1 litre su
 • 1 adet limon
 • Yarım salatalık
 • Biraz nane
 • 1 çubuk tarçın
 • Zencefil
 • Elma sirkesi

Bütün malzemelerimizi su içerisine karıştırdıktan sonra 1 saat bekletiniz. Daha sonra afiyetle tüketebilirsiniz.

Detoks suyu nedir? Yağ yakıcı detoks suyu tarifleri

3 günde 5 kilo detoks suyu

Sizlere 3 günde 5 kilo verdiren detoks suyu tarifi veriyoruz. Yapmanız gerekenler oldukça basit.

Malzemeler:

 • Biraz süt
 • Baharatlar
 • Yeşil çay

Kaynar sütü yeşil çay ile demleyin. Daha sonra zencefil ve tarçını ilave edin. Daha sonra afiyetle tüketebilirsiniz.

Detoks suyu nedir? Yağ yakıcı detoks suyu tarifleri

Ayda 5 kilo verdiren detoks suyu

Sizlere 1 ayda 5 kilo verdiren detoks suyu tarifi veriyoruz. Yapmanız gerekenler oldukça basit.

Malzemeler:

 • 1.5 litre su
 • 1 elma kabuğu
 • 1 tutam maydonoz
 • 1 limon  kabuğu
 • 1 paket yeşil çay
 • 1 tutam yasemin
 • 1 çubuk tarçın
 • 1 dilim zencefil

Kaynar suyun içerisine bütün malzemeleri ekliyoruz.  15 dakika bekletin. Daha sonra afiyetle tüketebilirsiniz.

Detoks suyu nedir? Yağ yakıcı detoks suyu tarifleri

3 günlük detoks suyu

Sizlere 3 günlük detoks suyu tarifi veriyoruz. Yapmanız gerekenler oldukça basit.

Malzemeler:

 • 1 kase maydonoz
 • Yarım yeşil elma
 • Zencefil
 • 2 adet Salatalık
 • Yarım portakal
 • Demlenmiş yeşil çay

Bütün malzemeleri birleştirdikten sonra karıştırıcıdan geçiriniz. Daha sonra afiyetle tüketebilirsiniz.

Detoks suyu nedir? Yağ yakıcı detoks suyu tarifleri

1 günlük ödem atıcı detoks suyu

Sizlere 1 günlük detoks suyu tarifi veriyoruz. Yapmanız gerekenler oldukça basit.

Malzemeler:

 • Limon
 • Zencefil
 • Maydonoz
 • Yarım litre su

Bütün malzemeleri birleştirdikten sonra karıştırıcıdan geçiriniz. Daha sonra afiyetle tüketebilirsiniz.

Bu gönderi için yorumlar kapalı.

deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler mizah.org moversvip.com deneme bonusu veren siteler 2023 deneme bonusu veren siteler sweet bonanza deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler casino siteleri deneme bonusu deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler