Zeytinyağı kirpik uzatır mı? Zeytinyağı ile kirpik uzatma yöntemleri

Hemen her kozmetik ürününde bileşen olarak kullanılan zeytinyağı kirpik uzatır mı? Kirpik uzatmak için zeytinyağı nasıl kullanılır? sorularının yanı sıra Zeytinyağı neye iyi gelir? ve Zeytinyağının faydaları nelerdir? gibi sorularınızı da yanıtladık. Zeytinyağının faydalarına inanamayacaksınız. Her derde deva olarak bilinen zeytinyağının kirpiklere faydaları ve etkilerinden bahsettik. Kirpik uzatan yağlar ve kirpik uzatan maskeler neler?

Zeytinyağı nedir?

Zeytinyağı nedir?

Zeytinyağı, çeşitli asitler, A, D, E ve K vitaminleri bulundurmaktadır. Bu içerikleri sayesinde tüketilebilen ve çeşitli alanlarda kullanılabilen en faydalı yağdır. Zeytinyağı, yemeklerde kullanılabildiği gibi cilt bakım ve tedavilerde de kullanılmaktadır. Zeytinyağı da diğer yağlar gibi büyük oranda gliserin içerse bile doymuş yağdan çok asidik yapı içermektedir. 1 çorba kaşığı zeytinyağı 113 kaloridir.

Zeytinyağının faydaları nelerdir?

Zeytinyağının faydaları nelerdir?

Zeytinyağı, insan sağlığı için önemli rol oynamaktadır. Zengin içeriği ile hemen her tedavi yönteminde kullanılan zeytinyağının faydaları;

 • Zeytinyağı, tüm vücudumuzu temizlemekle görevli olan karaciğer fonksiyonlarını arttırır.
 • Zeytinyağı, içeriğindeki antioksidan ile sindirim sistemini düzenler. Kabızlık sorununa çözüm sağlayarak bağırsakların çalışmasını da düzenler.
 • Metabolizma için önemli rol oynayan zeytinyağı, kilo vermeye yardımcı olur. Metabolizmayı hızlandırarak form korumaya yardımcı olur.
 • İçeriğindeki yüksek kalsiyum sayesinde kemikleri güçlendirir. İçerdiği mineraller sayesinde ise güçlenen kemikleri korur.
 • Cilt bakımlarında sevilen bir besin olan zeytinyağı, yaşlanmayı geciktirir. Cildi kimyasallara karşı korurken pürüzsüz bir cilde kavuşmanızı sağlar.
 • Saçlara büyük fayda sağlayan zeytinyağı, saç dökülmelerini azaltır. Saçlara canlı görünüm kazandırır.
 • Diyabet hastalarının da en sevilen ve tercih edilen besini zeytinyağı, kan şekerini düşürür. İnsülin görevini üstlenen zeytinyağı, kan şekeri problemlerine pozitif çözüm sağlar.
 • Tansiyonu düzenleyen zeytinyağı, kan basıncını düzenler.
 • Zeytinyağı, vücut enerjisini korur. Kolesterol dengesi içinde önemli yere sahip olan zeytinyağı, meme çatlaklarına ve meme kanserine tedavi sağlar.
Zeytinyağının kirpiklere faydaları nelerdir?

Zeytinyağının kirpiklere faydaları nelerdir?

Zeytinyağı E ve K vitaminleri içermektedir. Bu içeriğinden dolayı saç, kirpik, kaş gibi kıl köklerine çeşitli faydaları bulunmaktadır. Kıl kökleri için en etkili vitamin E vitaminidir. Uygun miktar ve düzenli kullanım sonucunda istenilen bölgedeki kıl köklerinde gürleşme sağlamaktadır. Özellikle A, D, E ve K vitaminleri içerdiği için cilt dostudur.

Zeytinyağı birincil kimyasal elementlerde içermektedir. Oleik asit, palmitik asit ve yumuşatıcı etkiye sahiptir. Zeytinyağı kıl köklerine nüfuz eder ve nemlendirerek beslenmesini sağlar. Beslenen kıl kökleri gürleşir ve uzar. Kırılmış ve yanmış kıl köklerini onarır.

Zeytinyağı neye iyi gelir?

Zeytinyağı neye iyi gelir?

Zeytinyağı çeşitli kullanım alanları ile birçok hastalığa tedai sağlamaktadır. Hastalıkların yanı sıra cilt ve saç bakım için de sıkça tercih edilmektedir. Zeytinyağını tüketerek tedavi sağlayabileceğiniz gibi uygulama ile de tedavi sağlamınız mümkündür. Yüz ve vücut yıkama, sabun ve losyonlar gibi birçok kişisel bakım ürününün ana bileşenidir. Kuru ciltler doğrudan cilde uygulayarak nemlendirme sağlayabilir. Saç ve cilt için son derece besleyici olan zeytinyağı her cilde uygun olmadığı gibi bazı cilt hastalıklarını tetikleyebilir. Bu yüzden dikkatli kullanımı sonucunda doğru ve verimli sonuçlar alabilirsiniz. Aç karnına tüketeceğiniz 1 çorba kaşığı zeytinyağı kabızlığı birkaç saat içinde geçirmektedir. Kalp sağlığına fayda sağlayan asidik zeytinyağı bileşenleri felç riskini de azaltmaktadır. Hücresel hasarlar sonucu oluşan kansere karşı koruyucudur. Kilo almak için kullanılabildiği gibi kilo vermek içinde uygun bir besindir. Ancak dikkatli ve doğru miktarda kullanımı önemlidir.

Zeytinyağının zararları nelerdir?

Zeytinyağının zararları nelerdir?

Zeytinyağı insan vücudu için tartışmasız çok fayda sağlamaktadır. Ancak yanlış kullanımı sonucunda bazı yan etkilere sahip olabileceği gibi bazı kişilerinde kullanması sakıncalı olabilir.

 • Yağlı ciltlerde ya da bazı cilt hastalıklarında kullanılması uygun olmadığı gibi bebeklerde kullanımı da önerilmemektedir. Sorunlu ciltlerde kullanıma devam edilmesi sonucunda egzamaya sebep olabilir.
 • Çok fazla ve düzensiz kullanımı sonucunda kilo alımına sebep olabilir.
 • Yüksek ısıda kolayca yanabilen zeytinyağı ile kızartma yapılmadan önce yandığı fark edilirse kesinlikle kullanılmamalıdır.
 • Zeytinyağı fazla tüketimi sonucu safra kesesinde taş oluşumuna neden olurken tıkanıklığa da yol açabilir.
 • İnce telli saçlara sahip olan kişilerin veya yağlı saç tipine sahip kişilerin zeytinyağı kullanması doğru değildir. Daha fazla yağlanmaya ve ağırlaşmaya sebep olabilir. Zeytinyağı kuru ve kalın telli saçlarda daha etkili sonuçlar vermektedir.

Zeytinyağı sağladığı faydalardan dolayı hemen herkes tarafından sevilmektedir. Bu ilgiden kaynaklı olarak da çeşitli merdiven altı zeytinyağı ve ürünleri üretilmektedir. Zeytinyağının doğal ve orijinal olup olmadığına dikkat edilmelidir.

Zeytinyağı kirpik uzatmak için nasıl kullanılır?

Zeytinyağı kirpik uzatmak için nasıl kullanılır?

Doğal olarak üretilen sızma zeytinyağı kirpiklerin uzaması ve gürleşmesi için mükemmel bir tercihtir. Antioksidan içeriği sayesinde kirpik köklerine nüfuz ederken E ve K vitamini sayesinde kirpikleri besleyerek uzatma etkisine sahiptir. Uygulaması çok kolay olan bu yöntemi düzenli kullandığınız taktirde kısa sürede faydasını görebilirsiniz. Gece yatmadan önce temizlediğiniz ve arındırdığınız kirpiklerinize, kullanmadığınız temiz bir maskara fırçası ile bu uygulamayı yapabilirsiniz. Maskara fırçanızı zeytinyağına batırın ve kirpiklerinize uygulayın. Her gece düzenli olarak kullandığınızda 30 gün içerisinde kirpiklerinizdeki değişimi fark edebilirsiniz.

Zeytin yağı ve Hint yağı ile kirpikleri uzatan doğal serum tarifi

Güzellik uzmanı Pervin Bulgak’ın verdiği bu serum tarifi ile kirpiklerinizi uzatırken gürleştirebilirsiniz. Bu tarifte daha fazla malzeme bulunsa da en etkili yöntemlerden biridir. Bu tarifte; bir çay kaşığı Hint yağı, bir çay kaşığı sızma zeytinyağı, bir çay kaşığı kakao yağı ve bir çay kaşığı fındık yağı kullanacağız. Ölçüleri dilediğiniz gibi arttırıp azaltabilirsiniz. Bu karışımı hazırladıktan sonra birkaç gün boyunca kullanabilirsiniz. Tüm malzemeler bir kasede karıştırıldıktan sonra elde edilen serum kirpiklere her gece ve düzenli olacak şekilde uygulanır. Kirpikleri güçlendiren ve uzatan bu tarif ile çabucak sonuç alabilirsiniz. Zayıf kirpik köklerini güçlendiren bu tarifi mutlaka denemelisiniz.

Zeytinyağı ve badem yağı ile kirpikleri uzatma yöntemi

Güzellik uzmanı Pervin Bulgak’ın önerdiği bu tarif ile kirpiklerinizi gürleştirip uzatabilirsiniz. Bu tarif için gerekli olan malzemeler; bir çay kaşığı sızma zeytinyağı, bir çay kaşığı Hint yağı, bir çay kaşığı aloe vera yağı, bir çay kaşığı badem yağıdır. Uygulanışı ise çok kolay. Tüm bu malzemeleri bir kapta karıştırıp kirpiklerinizi tamamen temizledikten sonra kulak çubuğu ile kirpiklerin üzerine sanki eyeliner sürüyormuş gibi uygulayın. Her gece yatmadan önce karışımı uygulayıp uyuyabilirsiniz. Durulama gerektirmeyen bu tarif ile kirpiklerinizi güçlendirebilir, parlak ve uzun kirpiklere kavuşabilirsiniz.

Güzellik uzmanı Suna Dumankaya’dan kirpik uzatma maskesi

Hazırlaması çok kolay olan bu tarifi gece yatmadan önce kolayca uygulayıp hazırladığınız karışımı birkaç gün boyunca kullanabilirsiniz. Bir tutam ceviz içi, bir tutam fındığı, bir fincan zeytinyağı ile karıştırın. Benmari usulünce ısıtın. Fındık ve ceviz kararana kadar ısıttıktan sonra hazırlanan karışımı süzün ve her gece yatmadan önce temiz kirpiklerinize uygulayın. Karışımı eğer pamuk yardımıyla uygularsanız; yarım saat bekletip ılık su ile durulayın. Karışımı temiz maskara fırçası ile uygularsanız; kirpiklerinize uyguladıktan sonra durulamaya gerek kalmadan yatabilirsiniz. Fındığın içerisindeki yağlar kirpiklerin güçlenmesini sağlarken cevizin içerisindeki bileşenler kirpik köklerinin daha rahat hava almasını sağlar ve kirpik dipleri rahatlatarak kolayca uzamasını sağlar.

Kirpik uzatmak için öneriler

Kirpik uzatmak için alternatif yöntemler

 • Göz makyajını gözlerinizde olabilecek en kısa sürede temizleyin. Kirpik köklerini kapatan göz makyajı kirpik köklerinin hava almasını engelleyerek dökülmeye sebep olur.
 • Kirpiklerin bakımı sadece kirpiklere iyi bakarak sağlanmamaktadır. Protein bakımında zengin yiyecekler tüketmeniz kirpik köklerinizi güçlendirir.
 • Kirpiklerinizi mutlaka tarayın. Karmaşık kirpiklerin bir süre sonra şekli ve yönü değişerek dökülmeye sebebiyet verebilir.
 • Kirpik diplerinize uyguladığınız bakım yağlarını sadece sürüp geçmeyin. Mutlaka masaj ile uygulayın. Çünkü masaj kan dolaşımını hızlandırır ve kirpikleriniz daha çabuk uzar.
 • Vazelin kaşlar ve kirpikler için en güzel yöntemlerden biridir. Zeytinyağı uyguladığınız şekilde temiz bir maskara fırçası ile vazelin uygulaması yapabilirsiniz.
 • Kirpiklerinizin diplerine yeşil çay ya da siyah çay uygulaması yapabilirsiniz. Masaj ile uyguladığınız çay kirpiklerin temizlenmesini ve uzamasını sağlar.
 • Haftada 2 kere olacak şekilde kaş ve kirpiklerinize badem yağı uygulaması yapmanız daha güçlü kirpikler elde etmenizi sağlar.
Zeytinyağı ve kirpik uzatma hakkında en çok merak edilenler

Zeytinyağı ve kirpik uzatma hakkında en çok merak edilenler

Zeytinyağının kirpik uzatma etkisi hakkında pek çok konuya ve çeşitli doğal maske tariflerine yazımızda yer verdik. Şimdi de bu konuda en çok merak edilenleri yanıtlıyoruz.

Zeytin yağı günde ne kadar tüketilmeli?

Günlük tüketimi göz kararı yerine mutlaka kaşıkla ölçü şeklinde yapılmalıdır. Sağlık problemi bulunmayan kişiler günde 1-2 yemek kaşığı zeytinyağı tüketebilir.

Zeytinyağı kirpik uzatır mı?

Zeytinyağı içerdiği çeşitli vitamin ve mineraller sayesinde uzun kirpiklere kavuşmayı sağlar. Zeytinyağı kirpikler için kullanıldığında kirpik dökülmesini önlerken kirpikleri uzatır.

Zeytinyağı kirpikleri besler mi?

Zeytinyağı da Hint yağı ve Hindistan cevizi yağı gibi yağ asitleri içerir. Bu yağ asitleri kirpiklerin sağlıklı kalmasını sağlar. Kirpikleri uzatmaya yardımcı olan zeytinyağı, kirpik köklerini besleyerek güçlü uzamasını sağlar.

Zeytinyağı kirpiklere nasıl sürülür?

Temiz bir maskara fırçası ya da bir pamuk yardımı ile kirpiklerinize uygulayabilirsiniz. Pamukla uygularsanız 5 dakika bekletip ılık su ile durulayabilirsiniz.

Kirpiklere zeytinyağı sürersek ne olur?

Doğal sızma zeytinyağı kirpiklere uygulandığında kökten uca besler ve uzamaya yardımcı olur. Aynı zamanda kirpiklerin çoğalmasını da sağlar. Daha parlak kaşlar ve kirpikler için zeytinyağı uygulaması çok etkilidir.

Zeytinyağı kirpikleri ne kadar sürede uzatır?

1 aylık sürede pamukla uygulama yaparsanız haftada 1 kez, maskara ile uygulama yaparsanız her gece kullanabileceğiniz zeytinyağı, kirpik tipine ve kullanıma göre etkisini göstermektedir. Yaklaşık bir ay sonunda gözle görülür bir fark elde edebilirsiniz.

Önemli Uyarı: Burada belirtilen sağlık bilgileri, maske tarifleri, kür tarifleri ve bilimum detaylar internet ortamından derlenmiştir. Doktor tavsiyesi değildir. Genel bilgiler olup doğruluğu teyit edilmemiştir. Bu tür tariflerin her vücutta düzenli ilaç kullanımı, çeşitli hastalıklar, vücut hassasiyetleri veya aşırı kullanımlar sebebiyle farklı sonuç verebileceği unutulmamalıdır. Dolayısıyla doktor kontrolü ve doktorunuzun vereceği miktarlar dışında bu tür tarif veya kürleri kullanmamanız tavsiye edilmektedir.  Sitemizde yer alan bilgiler reçete değildir. Tavsiye niteliği taşımaz. Yine de burada yazan bilgilerden ötürü kullanımlardan doğabilecek zararlardan kişinin kendisi sorumlu olup cemre.com internet sitesi ve yazarları sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
nolurbak.com
deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler mizah.org moversvip.com deneme bonusu veren siteler 2023