2022 yılının en iyi hosting firmaları: Fiyat/Performans listesi!

2022 yılının en iyi hosting firmaları: Fiyat/Performans listesi!
2022 yılının en iyi hosting firmaları: Fiyat/Performans listesi!
10 Aralık 2021

Web siteniz için hosting firması seçmeden önce en iyi hosting firmaları listemize göz atmak isteyebilirsiniz. Listemizde birçok açıdan avantajlı bazı hosting firmalarına yer vermeye çalışacağız. Böylece web siteniz için doğru hosting firmasına kendiniz karar verebileceksiniz.

Sizin de bildiğiniz gibi hosting web siteleri için fazlasıyla önemli. Bu yüzden hosting firması seçerken kesinlikle dikkatli olunması gerekli. Aksi takdirde yani yanlış hosting firması seçiminde web sitenizde birçok problem ortaya çıkabilir.

İşte bunun gibi durumları yaşamamanız için en iyi hosting firmaları 2022 listemize göz atmanızı öneriyoruz. Yazımızı inceleyerek birçok hosting firması hakkında bazı fikirlere sahip olabilirsiniz. Böylelikle web siteniz için en iyi hosting firması hangisiyse o firmadan istediğiniz hosting paketini satın alabilirsiniz.

Hosting Nedir? Ne İşe Yarar?

En iyi hosting firmaları listesine geçmeden önce sizlere hosting hakkında bazı bilgiler vermek istiyoruz. İlk olarak hostingin web siteleri için olmazsa olmaz olduğunu belirtelim. Çünkü hosting, web sitenizin dosyalarının saklandığı sunucu olarak tabir edilebilir. Yani aslında hosting aldığınızda web siteniz için bir sunucu kiralıyorsunuz.

Normal şartlarda web sitenizin dosyalarının bulunduğu bilgisayar 7 gün 24 saat açık olmak zorunda. Ayrıca web sitenizin yer aldığı bilgisayar sürekli kaliteli bir internete bağlı olmak zorunda. Çünkü web sitenizin sağlıklı şekilde ziyaret edilebilmesi için bu kriterler oldukça önemli.

Ancak tabii ki web sitesi için zorunlu olan bu gereksinimleri herkes kendisi karşılayamaz. İşte burada en iyi hosting firmaları konusunun önemi daha da artıyor. Hosting firmalarından bir paket satın aldığınızda aslında bir sunucu yani bir bilgisayar kiralamış oluyorsunuz.

Web sitenizin dosyalarının saklandığı sunucunun özellikleri aldığınız pakete göre değişiklik gösterebiliyor. Ayrıca sunucu bir problem olmadığı sürece sürekli açık kalarak web sitenizin aktif kalmasını sağlıyor. Yani hosting sayesinde ziyaretçiler web sitenize istedikleri zaman erişebiliyorlar.

Hosting Firması Seçerken Neden Dikkatli Olunmalı?

en-iyi-hosting-firmalari-2021

En iyi hosting firmaları listesi hazırlamamızın önemli nedenlerinden bir tanesi hosting firması seçerken doğru karar verebilmenizi sağlamak. Ancak bunun neden önemli olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Web sitenizin hosting paketi aldığınız firmanın sunucularından yayınlandığını tekrar hatırlatalım.

Yani bir hosting firmasından hosting paketi satın aldığınızda aslında o firmanın sunucusunu kiralayarak web sitenizi yayınlamış oluyorsunuz. Kısacası web sitenizin ziyaretçilere daha sağlıklı bir şekilde ulaşabilmesi için iyi bir hosting firması seçmeniz gerekli. Aksi takdirde birçok problemle karşı karşıya kalabilirsiniz.

Örneğin, seçtiğiniz hosting firmasından dolayı ziyaretçiler web sitenize erişmeye çalışırken sık sık problemler yaşayabilirler. Ayrıca bazı firmalar teknik desteğe ihtiyacınız olduğunda size oldukça geç geri dönüş sağlayabilirler. Kısacası web sitenizin daha kusursuz bir şekilde ziyaretçilere ulaşabilmesi için doğru hosting firmasından iyi bir hosting paketi almanız şart.

Hosting Paketi Seçerken Neden Dikkatli Olunmalı?

En iyi hosting firmaları listemizden bir hosting firmasını seçtiğinizi varsayalım. Bundan sonra geriye o firmadan doğru bir hosting paketi seçmeniz kalıyor. Ancak işte bu aşamada da oldukça dikkatli olmanız gerekiyor. Çünkü hosting paketleri web sitenizin performansı için fazlasıyla önemli bir detay.

Hosting paketlerinde karşınıza bant genişliği, aylık transfer oranı, kontrol paneli gibi birçok farklı detay çıkıyor. Bu yüzden web sitenizin sağlıklı çalışabilmesi için alacağınız hosting paketinin özelliklerini önceden gözden geçirmeniz gerekiyor.

Düşük özelliklere sahip bir hosting paketi aldığınızda daha sonra bazı problemlerle karşılaşabilirsiniz. Bunların yanı sıra, normal hosting paketlerinin yanı sıra birde WordPress hosting paketlerinin bulunduğunu belirtmemizde fayda var. Günümüzde birçok kişi WordPress tabanlı web sitesi kullanıyor.

Bu yüzden en iyi hosting firmaları dahil birçok hosting firması, WordPress web sitelerine özel hosting paketleri sunuyorlar. Kısacası WordPress kullanıcıları WordPress hosting paketlerinden birisini satın alarak sitelerini daha verimli şekilde kullanabiliyorlar. Bunun sebebiyse WordPress hosting paketlerinin özel olarak WordPress ile daha uyumlu özelliklere sahip olmasından kaynaklanıyor.

En İyi Hosting Firmaları Listemizde Hangi Kriterlerden Bahsedeceğiz?

En iyi hosting firmaları konusu elbette birçok kritere göre değişkenlik gösterebilen bir konu. Yani birçok kişiye göre X firması en iyilerden birisiyken, diğer birçok kişiye göre Y firması en iyilerden birisi olabiliyor. İşte bizde bu yüzden listemizi hazırlarken sizlere bahsetmemiz gereken bazı kriterler belirledik.

Yani hosting firmaları listemizde yer alan firmaları yazımızın devamındaki kriterlere göre ele alacağımızı belirtmek istiyoruz. Kriterlerimiz arasında hizmet süresi ve fiyatlandırma gibi birçok detay bulunuyor. Yani listemizde yer alan firmaların fiyatlandırmasından tutun teknik desteğine kadar birçok önemli detayını sizler için kısaca açıklamaya çalışacağız.

Böylelikle web siteniz için doğru hosting firmasını daha rahat bir şekilde tercih edebileceğinizi düşünüyoruz. Ancak web siteniz için hosting firması seçmeden önce internetten o firma hakkında biraz daha detaylı araştırma yapmanızda fayda var.

Fiyatlandırma

En iyi hosting firmaları listemizde yer vereceğimiz firmaların ilk olarak fiyatlandırmasına dikkat ediyoruz. Fiyatlandırma konusu birçok kullanıcı için oldukça önemli bir konu. Çünkü bazı hosting firmalarında ilk satın alım uygun fiyatlı olurken, yenileme ücreti oldukça yüksek olabiliyor.

Bu yüzden kullanıcılar hosting paketlerini yenilerken yüksek fiyatlarla karşılaşabiliyorlar. İşte bizde bu yüzden listemizi hazırlarken firmaların fiyatlandırmalarının nasıl olduğuna kısaca değinmeye çalışacağız.

Böylelikle web siteniz için istediğiniz hosting firmasını daha rahat bir şekilde seçebileceğinizi düşünüyoruz. Elbette fiyatlandırma konusu en iyi hosting firmasını belirlemek için tek başına yeterli bir kriter değil. Ancak hazırladığımız listede özellikle bu konuya da dikkat ettiğimiz sizlere belirtmek istiyoruz.

Hizmet Süresi ve Tanınırlık

En iyi hosting firmaları listesini hazırlarken bir diğer önem verdiğimiz detay hosting firmasının hizmet süresi olacak. Yani listemizi özellikle yıllardır bu sektörde hizmet veren güvenilir firmalardan oluşturmaya çalışacağız.

Böylelikle popüler ve güvenilirliği yüksek olan hosting firmaları arasından web siteniz için doğru hosting firmasını daha rahat bir şekilde seçebileceksiniz. Kısacası listemizde genel olarak bilindik ve oldukça fazla tercih edilen hosting firmaları yer alacak.

Bunun en büyük avantajıysa tabii ki bu firmaların daha önce oldukça fazla kişi tarafından tercih edilmiş olması. Böylece bu firmalar hakkında internette araştırma yaparak bilgi sahibi olma ihtimaliniz daha yüksek olacak. Sonuç olarak daha önce birçok kullanıcı tarafından denenmiş ve onaylanmış olan bu firmaları daha rahat şekilde tercih edebileceksiniz.

Teknik Destek

En iyi hosting firmaları listemizdeki bir diğer önemli kriter teknik destek. Bir hosting firmasından hosting paketi satın aldığınızda zaman zaman karşınıza bazı problemler çıkabilir. Örneğin, yaptığınız ufak bir hatadan dolayı web siteniz tamamen çökebilir.

İşte karşınıza bu tür problemler çıktığında doğal olarak hızlıca hosting firmanızın teknik destek ekibiyle iletişime geçmek isteyebilirsiniz. Yani bir hosting firması kullanıcılara ne kadar hızlı teknik destek sağlayabiliyorsa kullanıcılar için bu durum o kadar iyi.

Bu yüzden listemizde yer alacak firmaların teknik desteklerine de ayrı bir parantez açmaya çalışacağız. Bu sayede web sitenizde problemler oluştuğunda hosting firmanızdan ne kadar hızlı yardım alabileceğiniz hakkında fikriniz olabilecek.

En İyi Hosting Firmaları Hangileri?

En iyi hosting firmaları listemizi merak ediyor olabilirsiniz. Ancak listeye geçmeden önce hosting firmalarını bir sıralama olmadan listelediğimizi belirtmek istiyoruz. Yani listemizdeki firmalardan hangilerinin diğerlerine göre iyi olduğu tamamen sizin fikrinize kalmış bir şey.

Bu yüzden sizlere bahsedeceğimiz hosting firmaları hakkında internette araştırma yaparak web siteniz için uygun firmayı tercih edebilirsiniz. Kullanıcılar tarafından tercih edilebilecek bazı hosting firmaları genel olarak aşağıdaki şekilde oluşuyor.

En İyi Hosting Firmaları 2022

Türkiye’nin 2022 en iyi hosting firmaları listesinde yer alan firmalar aşağıdaki gibi listelendi. 2022 yılı en ucuz hosting sağlayıcı firmalardan daha ziyade, fiyat / performans değelendirmelerini aşağıda bulabilirsiniz.

Hostixo  — En Çok Önerilen Firma

Türkiye’nin en iyi hosting firmaları arasında gösterebileceğimiz Hostixo, kullanıcılara uzun yıllardır hizmet veren bir şirket. Önermemizin en büyük sebebi bizim ve çevremizdeki bir çok kişi veya kurumun bu firmayı kullanarak deneyimlemesidir. Firmadan hizmet alan müşterilerin ne kadar memnun olduklarını aşağıda müşteri yorumları bölümünden görebilirsiniz. Yani bu şirket uzun yıllardır birçok kişi tarafından rahatlıkla tercih edilebiliyor. Yıllardır bu sektörde olan şirketin uygun fiyatlı birçok hosting paketi seçeneği bulunuyor.

Bu hosting paketlerinin fiyatı ise genel olarak oldukça uygun şekilde karşımıza çıkıyor. Tüm bunların yanı sıra Hostixo’da hızlıca destek alabilirsiniz. Ticket aracılığıyla teknik destek talepleriniz kısa sürede yanıtlanmaktadır. Tabi dilerseniz telefonla da iletişime geçebilirsiniz. Yani bu yöntemlerden birisini kullanarak firmayla iletişime geçebiliyor ve teknik destek alabiliyorsunuz.

HOSTİXO’NUN SUNDUĞU HİZMETLER

Alan Adı Kaydı :   Domainlerinizi uygun fiyatlara tamamiyle yerli ve kurumsal olan bu firmadan ICANN akreditasyonu olma aracılığıyla kayıt edebilirsiniz.

Linux Hosting :  PHP uyumlu siteleri güvenle %100 uyumlu şekilde barındırabilirsiniz.

Windows Hosting :  Windows tabanlı web yazılımlarınızı MSSQL , .NET ve .NET Core uyumlu projelerinizi sorunsuz barındırabilirsiniz.

Limitsiz Hosting :  Bir limite takılmadan web sitelerinizi barındırabilirsiniz. Hatta ücretsiz alan adı kampanyası mevcut.

Wordpress Hosting :  %100 Wordpress uyumlu alt yapısı ile  blog sayfalarınızı barındırabilirsiniz.

Hazır Site :  Yüzlerce hazır tema şablonu arasından birini seçerek web sitenizi tek tıkla kurun.

Linux Bayi Hosting :  WHM panel ile sitelerinizi uygun fiyata barındırabilirsiniz.

Windows Bayi Hosting : Windows Reseller hosting hizmetleri ile   MSSQL , .NET ve .NET Core uyumlu web sitelerinizi en iyi fiyatlara barındırın.

Bulut Sunucu :  Yeni nesil NVM tabanlı ultra hızlı cloud server teknoloji altyapısı ile sitelerinizi daha yüksek performansta barındırın.

Daha bir çok hizmetleri mevcut. Sizde bu firmanın tarafsız bir platform olan Hostadvice üzerindeki müşteri yorumlarını aşağıdaki butondan okuyabilirsiniz.

NEDEN HOSTİXO ?

  • Kurumsal bir şirket mi ve güvenilir mi ? Evet , Hostixo bir şirkettir ve güvenilirdir. Ticari bilgilerine web sayfasından ulaşabilirsiniz.
  • Fiyatları ekonomik mi ? nasıl? Piyasaya göre fiyat performans diyebiliriz.
  • En uygun hosting hizmeti hangisidir ? Linux hosting olarak S-Başlangıç ve M-Başlangıç.
  • Ücretsiz alan adı kaydı ve transferi var mı? Evet, bazı paketlerde yıllık alımlarda mevcut
  • Ücretsiz SSL veriliyor mu? Evet , tüm hosting hizmetlerinde bulunmaktadır.
  • Ödeme  nasıl yapabiliriz ? Kredi kartı ve havale ile sorunsuz ödeme yapabilirsiniz.
  • Müşteri desteği nasıl? Canlı sohbet ve Ticket destek ile hızlı destek sunuyorlar.
  • Ücretsiz  site taşıma işlemi gerçekleştiriyorlar mı ? Evet , tüm paketlerde gerçekleştiriyorlar.
  • Para iade garantisi var mı ? Evet
  • Hosting kontrol paneli nedir?  Dünyaca sıkça kullanılan cPanel ve Plesk sunuyorlar.


Natro

En iyi hosting firmaları arasında gösterebileceğimiz Natro, İstanbul’da sunucuları bulunan bir firma. Birçok kullanıcıya sahip olan bu firmanın oldukça oldukça güvenilir olduğunu söylememiz pek yanlış olmaz. İlk olarak bu firmanın uzun yıllardır bu sektörde hizmet verdiğini belirtmemizde fayda var.

Uzun yıllardır aktif olan firmanın fiyatlandırmasının genel olarak oldukça normal seviyede olduğunu söyleyebiliriz. Bu kısımda son olarak Natro hosting firmasının destek bileti aracılığıyla teknik destek sunduğunu belirtmek istiyoruz. Yani bu firmadan teknik destek almak için bir destek bileti oluşturmanız gerekiyor.

Hostinger

En iyi hosting firmaları listemize Hostinger ile devam etmek istiyoruz. Günümüzde özellikle fiyatlandırmasıyla dikkat çekebilen bu firma, birçok kişi tarafından tercih edilebiliyor. İlk olarak bu firmanın da diğer firmalar gibi kullanıcılara uzun süredir hizmet verdiğini belirtelim.

Kullanıcılara uzun süredir hizmet veren Hostinger, özellikle uzun süreli hosting alımlarındaki fiyatlandırmasıyla dikkat çekiyor. Çünkü Hostinger’dan alınacak hosting paketi ne kadar uzun süreli olursa fiyatta genel olarak o kadar düşük oluyor.

Yani 24 ay yerine 48 aylık bir hosting paketi aldığınızda o pakete normalden çok daha düşük ücret ödeyebiliyorsunuz. Bu kısımda son olarak Hostinger’ın sohbet ekibinin 7/24 hizmet verdiğini belirtmek istiyoruz.

Özkula

En iyi hosting firmaları listemizde bulunan Özkula, uzun yıllardır aktif olan bir firma. Oldukça eski bir hosting firması olan Özkula, kullanıcılara birçok farklı hosting paketi seçeneği sunuyor. Birçok kişi tarafından tercih edilen bu firma genel olarak yeni müşterilere ortalama fiyatlarla hizmet veriyor.

Yani yeni müşteriler için Özkula hosting paketi fiyatları piyasadaki fiyatlarla hemen hemen aynı şekilde karşımıza çıkıyor. Ancak hosting paketini yenilemek istediğinizde normalden biraz daha yüksek fiyatlarla karşılaşabiliyorsunuz.

Ayrıca bu kısımda son olarak Özkula firmasından destek alabilmek için destek talebi oluşturmanız gerektiğini belirtelim. Ancak firmanın web sitesindeki ‘Hızlı Destek’ gibi kısımları kullanarak birçok konu hakkında bilgilendirici makalelere erişebiliyorsunuz.

GoDaddy

En iyi hosting firmaları listemize oldukça ünlü bir firma olan GoDaddy ile devam etmek istiyoruz. Senelerdir bu sektörde hizmet veren firma, günümüzde birçok kullanıcı tarafından gönül rahatlığıyla tercih edilebiliyor.

Oldukça popüler bir hosting şirketi olan GoDaddy, yeni müşteriler için ortalama fiyatlar sunuyor. Yani bu şirketten ilk kez hosting paketi alacaksanız hemen hemen piyasadaki birçok şirketle aynı fiyatı ödüyorsunuz.

Son olarak teknik destek konusuna gelecek olursak, ilk olarak GoDaddy teknik destek ekibinin belirli günlerin belirli saatlerinde çalıştığını belirtelim. Belirli gün ve saatlerde çalışan teknik destek ekibine site üzerinden veya WhatsApp gibi farklı alternatiflerden ulaşabiliyorsunuz.

Web siteniz için tercih edebileceğiniz bazı en iyi hosting firmaları kısaca bu şekilde oluşuyor.

Bu gönderi için yorumlar kapalı.

deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler mizah.org moversvip.com deneme bonusu veren siteler 2023 deneme bonusu veren siteler sweet bonanza deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler casino siteleri deneme bonusu deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler