Ekrem İmamoğlu Kimdir ve Youtube Kanalı Hakkında

Ekrem İmamoğlu Kimdir ve Youtube Kanalı Hakkında
Ekrem İmamoğlu Kimdir ve Youtube Kanalı Hakkında
11 Haziran 2019

Adını özellikle 31 Mart 2019 yılı belediye seçimleri ile tüm dünyaya duyuran Ekrem İmamoğlu Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak ekranlarda yer alıyor. 31 Mart 2019 yılında % 48,79 oy oranı ile fiilen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçilen Ekrem İmamoğlu seçim sırasında yaşanan bir takım aksilikler yüzünden mazbatayı almasına rağmen seçimin tekrar edilme kararından dolayı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’ndan ayrılmıştır. Bu aşamada İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına vekaleten İstanbul valisi Ali Yerlikaya getirilmiştir. 31 Mart 2019 seçimleri sırasında çok geniş bir kitleye hitap ederek kendini tanıtan Ekrem İmamoğlu seçimlerin iptali sırasında oldukça vakur bir duruş sergilemiştir. 31 Mart 2019 seçimleri sırasında rakibi Binali Yıldırım ile çok yakın oy oranlarına sahip olan Ekrem İmamoğlu 24 Haziran’da tekrarlanacak olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri için yine Cumhuriyet Halk Partisi adayı olarak çalışmalarına devam ediyor.

Ekrem İmamoğlu kimdir?

ekrem imamoğlu kimdir ve hakkında

ekrem imamoğlu kimdir ve hakkında

Ekrem İmamoğlu’nu İstanbul halkı ilk etapta Cumhuriyet Halk Partisi Beylikdüzü ilçe belediye başkanı olarak 2009 yılında tanımaya başlamıştır. Zaman içinde sürekli gelişen ve kendini geliştiren Ekrem İmamoğlu 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde yine Cumhuriyet Halk Partisinden aday olduğu Beylikdüzü Belediye başkanlığını kazandı. 2019 Mart ayında yapılan yerel seçimlere kadar Beylikdüzü İlçe Belediye Başkanlığı görevini aktif olarak yerine getiren Ekrem İmamoğlu Beylikdüzü’nün gelişerek kalkınması, kültürel ve sosyal yönden desteklenmesi aşamasında oldukça etkili olmuştur.

Ekrem İmamoğlu Yaşı Kaç?

Son günlerin en çok konuşulan ve arama motorlarında en çok aranan isimlerinden olan Ekrem İmamoğlu 1970 yılında doğmuş olup, bugün 49 yaşındadır. Oldukça genç ve dinç bir fiziki görünüme sahip olan Ekrem İmamoğlu toplumun genç yaşlı her kesimini sevgi ve hürmetle kucaklıyor.

İmamoğlu Nereli?

Günümüzde pek çok insanın biyografisini merakla okuduğu Ekrem İmamoğlu doğma büyüme Trabzonludur. Ataları Osmanlı döneminde Trabzon’un Köprübaşı beldesinden bugün nüfusa kayıtlı oldukları Akçaabat cevizli köyüne göç ederler. O günden sonra bu güne kadar aile Trabzon’dan bağlarını asla koparmamıştır. Ekrem İmamoğlu’nun anne ve babası hala sağ olup kendisinden yaklaşık dokuz yaş küçük olan bir de kız kardeşi vardır.

Sayın İmamoğlu’nun Geçmişi

Trabzon’un Akçaabat ilçesine bağlı cevizli köyünde 1970 yılında dünyaya gözlerini açan Ekrem İmamoğlu inşaat sektöründe çalışan bir ailede büyümüştür. İlk çocukluk yıllarında aile geçimini tütün yetiştiriciliği ile sağlarken zaman içinde inşaat sektörüne yönelmişlerdir. Alt kısmı ahır olan iki katlı bir evde doğan Ekrem İmamoğlu ilk ve orta öğreniminden sonra lise eğitimi için Trabzon lisesini tercih etmiştir. Lise eğitimini başarılı bir şekilde tamamlayan Ekrem İmamoğlu üniversite eğitimi için İstanbul’a gelir. İstanbul üniversitesi İşletme fakültesinde İngilizce işletmeyi tamamlayan Ekrem İmamoğlu daha sonra ki süreçte yine İstanbul üniversitesinde insan kaynakları ve yönetimi bilimi alanında yüksek lisans yapmıştır. 

Eğitim hayatını asla dönem kaybı olmadan başarılı bir şekilde tamamlayan Ekrem İmamoğlu 1992 yılında inşaat sektöründe faaliyet gösteren aile şirketinde çalışmaya başlar. Bu yıllarda şirketin yönetim kurulunda görev yapan Ekrem İmamoğlu ilk iş hayatına kendi aile şirketinde başlamıştır. Okul çağlarında amatör olarak futbol oynayan Ekrem İmamoğlu koyu bir Trabzonspor taraftarıdır. Uzunca bir dönem Trabzonspor futbol kulübünün ve Trabzonspor basketbol kulübünün yönetim kadrosunda yer aldı. Daha sonra ki dönemlerde 1991 yılından beri yaşadığı Beylikdüzü spor kulübünde de yönetici olarak spor faaliyetlerine devam eden Ekrem İmamoğlu sporcu kimliği ile de dikkatleri üzerine çekiyor. 

Aile şirketinde çalışmaları devam ederken 2009 yılında Cumhuriyet Halk Partisi Beylikdüzü İlçe Başkanı seçildi. Bu dönemlerde siyasi çalışmalarına devam eden Ekrem İmamoğlu daha sonraki dönemde uzunca bir süre AK partinin elinde olan Beylikdüzü Belediye Başkanlığını 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde kazanmıştır. Beylikdüzü haklı tarafından oldukça çok sevilen ve ansızın ziyaretleri ile halk ile iç içe olan Ekrem İmamoğlu özellikle ramazan aylarında hemen hemen her gün vatandaşla birlikte iftar açıyor. İftara gittiği aileleri ihtiyaç sahipleri arasından belirleyen Ekrem İmamoğlu iftarlıklarını alarak vatandaşı ziyaret ediyor. 2019 Mart ayı yerel seçimlerine kadar Beylikdüzü Belediye Başkanlığı görevini yerine getiren Ekrem İmamoğlu Beylidüzü’nün sosyal ve kültürel anlamda gelişmesi için tüm gücü ile çalışmış ve Beylikdüzü’nde ki pek çok sosyal sorumluluk projelerinde yer almıştır.

Ekrem İmamoğlu’nun Doğum Tarihi

4 Haziran 1970 yılında Trabzon’da küçük bir köy evinde doğan Ekrem İmamoğlu iki kardeşin ilki olup birde küçük kız kardeşi vardır.

Ekrem İmamoğlu Ne İş Yapıyor?

Ekrem İmamoğlu aileden inşaat sektöründe çalışan bir kişidir. Zaman içinde Beylikdüzü’nde Cumhuriyet Halk Partisi içinde siyasi çalışmalarına devam eden Erkem İmamoğlu şu dönemde 31 Mart 2019 yılında yapılan yerel seçimlerde kazandığı ancak çeşitli nedenlerle tekrarlanmasına karar verilen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı İçin çalışmalarına devam etmektedir. Halen Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Ekrem İmamoğlu seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde oldukça başarılı bir grafik sergileyen Ekrem İmamoğlu İstanbul halkına şimdiden kendini sevdirmiştir.

İmamoğlu’nun Eşi Kim

Ekrem İmamoğlu’nun eşi Dilek İmamoğlu’dur. Dilek İmamoğlu 1974 yılında tıpkı Ekrem İmamoğlu gibi Trabzon doğumludur. Ekrem İmamoğlu ile 1995 yılında dünya evine giren Dilek İmamoğlu İstanbul üniversitesi Turizm bölümünü bitirmiştir. Daha sonra ki süreçte ailesinin tekstil şirketinin finans işleri ile ilgilenen Dilek İmamoğlu aynı zamanda kamu yönetimi bölümünü de bitirerek bu alanda doktora çalışmalarına devam etmektedir. Eşi Ekrem İmamoğlu’nun her türlü çalışmalarına destek olan Dilek İmamoğlu Beylikdüzü sosyal sorumluluk projelerinde oldukça faal olarak çalışarak eşi Ekrem İmamoğlu’nu desteklemiştir.

Ekrem İmamoğlu’nun Çocukları

ekrem imamoğlu çocukları

ekrem imamoğlu çocukları

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu 1995 yılında Dilek İmamoğlu ile hayatını birleştirmiştir. Halen mutlu ve örnek bir evliliği olan çiftin iki oğlan bir kız olmak üzere üç çocuğu vardır. Ekrem İmamoğlu’nun ilk çocuğu olan Mehmet Selim İmamoğlu İstanbul Teknik Üniversitesinde Makine mühendisliği bölümünde halen eğitimine devam ediyor. Basketbola da ilgisi bulunan Mehmet Selim İmamoğlu lise eğitimini de derece ile tamamlamıştır. Ekrem İmamoğlu’nun ikinci çocuğu olan Semih İmamoğlu ise şu sekizinci sınıfı okumaktadır. Ailenin en küçük ferdi olma özelliğini taşıyan Berrin İmamoğlu ise aynı zamanda beş kişilik ailenin tek kız üyesi olup henüz ikinci sınıfı okuyor.

Ekrem İmamoğlu’nun İnstagram Hesabı

Ekrem İmamoğlu sosyal medyayı da oldukça etkili bir şekilde kullanan siyasetçidir. Ekrem İmamoğlu’nu İnstagram hesaplarından www.instagram.com/ekremimamoglu olarak arayabilirsiniz. Her şey çok güzel olacak sloganı altında İnstagram paylaşımlarına devam eden ve İstanbul halkı ile iç içe olan Ekrem İmamoğlu İstanbul için güçlü bir aday olarak yoluna devam ediyor.

Ekrem İmamoğlu Twitter Hesabı

Ekrem İmamoğlu’nun Twitter paylaşımları için Twitter.com/ekrem_imamoglu linkini ziyaret edebilirsiniz.

Ekrem İmamoğlu Youtube Kanalı

Ekrem İmamoğlu sosyal medyayı çok iyi kullanan ve bunların başında da Youtube’u iyi kullanan bir siyasi ve bir fenomendir. Esasında bir çok fenomenden daha hızlı büyümüş ve çok çabuk abone ve takipçi arttırımı yapmıştır. İmamoğlu Kanalı için bu linke tıklayabilirsiniz: https://www.youtube.com/channel/UCT0byua4qIz2wtrmnXoPK6w

Ekrem İmamoğlu’nun Atatürk Sevgisi

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu’nun Atatürk sevgisi oldukça farklıdır. Cumhuriyet Halk Partisinin bilinen yüzünün aksine Ekrem İmamoğlu her 10 Kasım’da Atatürk için mevlit okutmaktadır. Cumhuriyetçi kimliğinin yanında Muhafazakar bir yanı da olan Ekrem İmamoğlu Atatürk’ün ölüm yıl dönümlerinde Kur’an-ı Kerim okutarak mevlit yemeği veren bir siyasetçidir. Büyük babası Mevlut Efendi istiklal gazisidir. Babası ise hem ANAP hem de MHP’nin eski üyelerinden olmakla birlikte kendisi Cumhuriyet Halk Partisini tercih etmiştir. Ailesinin siyasi görüşünden dolayı Cumhuriyet Halk Partisine üye olduğu ilk dönemler parti üyeleri kendine AK partili ya da MHP’li gibi yakıştırmalar yapsa dahi Ekrem İmamoğlu bu durumdan rahatsız olmak bir yana bilakis memnun olmuştur. Çünkü bu duruş ile toplumun her kesimini hiç bir siyasi fikir gözetmeksizin kucaklayabileceğinin bilincinde idi. Ekrem İmamoğlu Hizmet verdiği süre içerisinde Beylikdüzü ilçesinde birçok sivil toplum kuruluşunun aktif üyesi olmuştur. Halkın sorunlarına farklı çözüm arayışları sunan Ekrem İmamoğlu 24 Haziran 2019 seçimleri için İstanbul’un en güçlü adayı olarak listelerde yer alıyor. Seçim çalışmalarını gerek sosyal medya hesaplarından gerekse İstanbul bölgesi gezileri ile yapmaya devam ediyor.

Ekrem İmamoğlu’nun Annesi Kimdir?

ekrem imamoğlu annesi

ekrem imamoğlu annesi

31 Mart seçimleri sonrasında arama motorlarında en çok merak edilen isimlerin başında gelen Ekrem İmamoğlu ve ailesi olmuştur. Ekrem İmamoğlu’nun annesi ve babası hayatta olup Trabzon’un yerlileridir. Annesi Havva Hanım için beni en iyi annem anlatır diyen Ekrem İmamoğlu’nun babası Hasan Bey’dir. Hava hanım ile Hasan Bey kuzen olmakla birlikte altı yıl nişanlı kaldıktan sonra evlenmişlerdir. Ekrem İmamoğlu aileden varlıklı olup oldukça çalışkan bir kişiliğe sahiptir.

Ekrem İmamoğlu’nun Siyasi Kişiliği

Ekrem İmamoğlu 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde siyasi duruşu ile gönüllerde taht kurmuştur. Kendini oldukça sakin ve duru bir şekilde anlatan siyasetçi İstanbul için kulislerin en büyük adayı olarak gösteriliyor. Ekrem İmamoğlu 31 Mart 2019 seçimlerinden sonra mazbatanın elinden alınmasından sonra her şey güzel olacak sloganı ile etrafına kitleler toplamıştır. Siyasi tercihi 2000’li yıllarda netleşen Ekrem İmamoğlu’nu CHP’ye yaklaşmasında ki en büyük etken Atatürk ve Atatürk’ün ülkemiz için yaptıklarıdır.

Bu gönderi için yorumlar kapalı.

deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler mizah.org moversvip.com deneme bonusu veren siteler 2023 deneme bonusu veren siteler sweet bonanza deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler casino siteleri deneme bonusu deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler