Doğal malzemelerle evde deneyebileceğiniz 7 saç maskesi

Doğal malzemelerle evde deneyebileceğiniz 7 saç maskesi
Doğal malzemelerle evde deneyebileceğiniz 7 saç maskesi
21 Ekim 2021

Neden saç maskeleri?

Saç maskeleri, saçınıza 20 dakikadan daha kısa sürede tonlarca sağlık faydası sağlamanın hızlı ancak oldukça güçlü ve etkili yollarıdır. Saç maskelerini, saçınıza yumuşatma ve nemlendirme, büyümeyi hızlandırma, parlaklık katma ve hatta enfeksiyonlarla savaşma gibi faydalar sağlayan yüksek güçlü saç kremleri gibi düşünün . Bazı kuaför salonları benzer sonuçlar veren pahalı saç tedavileri sunarken, saç maskelerimiz için doğrudan Tabiat Ana’ya gitmeye karar verdik. Bu saç maskeleri koleksiyonu, her biri buzdolabınızda veya dolabınızda bulunabilen ve doğrudan Dünya’dan gelen birkaç tamamen doğal içerik gerektirir. Sizinle paylaşacağımız tariflerin tümü, saçınızı beslemeye, korumaya ve nemlendirmeye yardımcı olacak harika saç maskeleridir, böylece en iyi saçlarınızı öne çıkardığınızdan emin olabilirsiniz.

Neden saç maskeleri?

İçindekiler

İşte sizinle paylaşacağımız karışımlara dahil edilecek tamamen doğal malzemelerin bir alışveriş listesi. Mümkün olduğunda, saçınıza uyguladığınız bileşenlerin büyüme kimyasalları ve böcek ilaçları içermediğinden emin olmak için organik seçeneği kullanmanızı öneririz:

 • Avokado
 • Çilekler
 • Limon
 • Bal
 • Hindistan Cevizi Yağı
 • Hindistan cevizi sütü
 • Esmer şeker
 • Muz
 • Sade yoğurt
 • Yumurtalar
 • Tarçın
 • Zeytinyağı
1. Hindistan Cevizi Yağı + Bal Saç Maskesi (Onarıcı) 

1. Hindistan Cevizi Yağı + Bal Saç Maskesi (Onarıcı) 

HİNDİSTAN CEVİZİ

Hindistan cevizi gerçekten saçınız için sihirli bir bileşen gibi görünüyor. Hindistan Cevizi Yağı saç ve cilt için kullanılabilir, yemek pişirmek için sağlıklı bir yağdır. Sindirime yardımcı olur, vücudun doğal hormonlarını destekler… Hindistan Cevizi Yağının faydaları saymakla bitmez! Hindistan Cevizi Yağı saçı nemli ve yumuşak tutar ve yüksek nem tutma özelliği sayesinde saç kırılmasını önler. Hindistan Cevizi Yağı, yağ asitleriyle yüklü olduğundan, saça normal saç kremlerinden daha derinden nüfuz ederek güzel, yumuşak, ipeksi, parlak saçlara yol açar  . Mümkün olduğunca Organik Hindistan Cevizi Yağı kullanmanızı öneririz.

BAL

Balın faydaları saymakla bitmez! İlk olarak bal, doğal bir nemlendirici olduğu için saçınızdaki nemi tutmak için harikadır. Bu, saça nemi emdiği ve kaçmasını engellediği anlamına gelir. Bu, özellikle kuru saçlarınız varsa ve ekstra neme ve neme ihtiyaç duyuyorsanız harikadır. Bal aynı zamanda saçınızı yumuşatmaya ve yumuşatmaya yardımcı olan ve saçınıza kaybolan parlaklığı ve parlaklığı geri kazandıran bir yumuşatıcıdır.

İÇİNDEKİLER

 • 1 yemek kaşığı Hindistan Cevizi Yağı
 • 1 yemek kaşığı bal

YOL TARİFİ :

 1. Tüm malzemeleri bir kapta karıştırın.
 2. Karışımı bir tencereye aktarın ve eriyene kadar ısıtın.
 3. Saça yukarıdan aşağıya doğru uygulayın ve bone ile kapatın.
 4. 15-20 dakika bekletin.
 5. Durulayın.
2. Hindistan Cevizi Yağı + Tarçın Saç Maskesi (Saç Uzatma)

2. Hindistan Cevizi Yağı + Tarçın Saç Maskesi (Saç Uzatma)

HİNDİSTANCEVİZİ YAĞI

Bir önceki maske tarifimizde Hindistan Cevizi Yağından bahsetmiştik ve Hindistan Cevizi Yağının nemlendirici ve nemlendirici özellikleri nedeniyle birçok farklı saç maskesi tarifinde olduğunu göreceksiniz. 

TARÇIN

Tarçın , saçınızın uzamasına yardımcı olan, kepek, saç dökülmesine yardımcı olan ve saç köklerinizi güçlendiren antimikrobiyal özelliklere sahiptir. Tarçın saçınıza uygulandığında saç derisindeki dolaşımı uyarır, saç köklerine kan akışını iyileştirir ve saç büyümesinin uyarılmasına yol açar . Daha uzun saçlar arıyorsanız, bu saç maskesi tam size göre. Gelelim karıştırmaya!

İÇİNDEKİLER:

 • 1 yemek kaşığı Hindistan Cevizi Yağı
 • 1 çay kaşığı tarçın

TALİMATLAR:

 1. Bu iki malzemeyi bir kapta karıştırın ve iyice karışmasını sağlayın.
 2. Saçınızı ortadan ikiye ayırın ve saç derinize uygulayarak başlayın.
 3. Ürünü saç derinize masaj yapmak için parmak uçlarınızı kullanın. 
 4. Saçınızı toplayın ve bir bone veya havluyla örtün.
 5. Bu maskeyi 30-45 dakika bekletin ve ardından normal şampuan ve saç kremi ile durulayın.
 6. Bu maske, haftada bir kullanıldığında en iyi ve en etkilidir. 
3. Yumurta + Limon Saç Maskesi (Yağlı Saçlar)

3. Yumurta + Limon Saç Maskesi (Yağlı Saçlar)

YUMURTALAR

Yumurta, saçınızın parlaklığını ve parlaklığını korumaya yardımcı olan A, D ve E Vitaminleri, proteinler ve yağ asitleri bakımından zengindir. Saçınız çoğunlukla proteinden yapıldığından, saça yapılan bu ekstra takviye, sağlıklı ve restore edilmiş hissetmesini sağlar. Omlet kıvamında pişirildiğinde lezzetli olmasının yanı sıra, aynı zamanda harika bir doğal saç kremidir!

LİMONLAR

Limon suyu, kafa derisindeki fazla yağı ve gresi emme yeteneğine sahip olduğundan, yağlı saç derisine sahip olanlar için limon en iyisidir. Limon, güçlü saçlara yol açan C Vitamini bakımından yüksektir ve asidik yapısı saçınızı herhangi bir birikmiş ürün ve tozdan temizlemeye yardımcı olur. Limon ayrıca cansız, cansız saçlara canlılık ve parlaklık katan Limonene adlı bir bileşik içerir. Limon suyu, mantar önleyici özelliklere sahip olduğu için Kepekle savaşmak için de harikadır. Limonun tüm bu faydaları olduğunu kim bilebilirdi!

İÇİNDEKİLER:

 • 1 yumurta
 • ½ limon

TALİMATLAR:

 1. Bir yumurtayı kırın ve yumurtanın sadece beyazını kullandığınızdan emin olun.
 2. Bir limonun yarısını bir karıştırma kabına sıkın.
 3. Yumurta akı ve limon suyunu pürüzsüz bir kıvam alana kadar karıştırın.
 4. Nemli saça yukarıdan aşağıya doğru uygulayın.
 5. Saçınızı toplayın ve bone ile kapatın
 6. Bu maskeyi 30-45 dakika bekletin ve şampuan ve saç kremi ile durulayın.

Bu saç maskesini bir adım öne çıkarmak istiyorsanız, işte size sadece yağ sorunlarınıza yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda doğal parlaklığı yumuşatıp geri kazandıracak bir saç maskesi tarifi.

BAŞKA BİR VARYASYON … BİRAZ HİNDİSTANCEVİZİ SÜTÜ EKLEYİN

Sürpriz! Hindistan cevizi sütü doğal bir saç onarıcı ilaçtır. Hindistan cevizi sütü sağlıklı, beyaz hindistancevizi etinden yapıldığı için sürpriz değil. Saç dökülmesinden muzdarip misiniz? Eğer öyleyse, hindistancevizi sütü, kafa derisindeki dolaşımı uyaran ve saç büyümesini destekleyen Niasin ve Folat gibi vitaminlerle yüklüdür. Kuru saçın var mı? Hindistan cevizi sütü ayrıca kuru saçı besleyen, saç kökünü uca kadar nemlendiren ve doğal bir saç açıcı görevi gören E Vitamini ve sağlıklı yağlar içerir 

İÇİNDEKİLER:

 • 1 yumurta
 • 1 su bardağı hindistan cevizi sütü
 • 1 sıkılmış limon
 • 2 yemek kaşığı zeytinyağı
4. Esmer Şeker + Zeytinyağı Saç Maskesi (Kuru Saç)

4. Esmer Şeker + Zeytinyağı Saç Maskesi (Kuru Saç)

ESMER ŞEKER

Esmer şeker, saç derinizdeki ölü deri hücrelerinden ve diğer kalıntı kalıntılardan kurtulmanıza yardımcı olan saçlar için harika bir eksfoliyandır. Bu tatlı pişirme malzemesinin daha sağlıklı saçların anahtarı olduğunu kim bilebilirdi?

SIZMA ZEYTİNYAĞI

Sızma zeytinyağı her zaman kuru saçları tedavi etmek için doğal bir saç kremi olarak kullanılmıştır. Ayrıca nemi hapsederek ve saç derisinin kurumasını önleyerek yumuşak ve parlak saçlar üretir. Saç kırılmasını, bölünmüş uçları ve hatta uçup gitmeleri önlemek için harika bir kaynaktır!

kafanı çok kaşırmısın? Kepek ve kuru saçlarla ilgili sorunlarınız mı var? Bu maske, bu sorunları çözmenize yardımcı olacak en iyi seçeneğiniz olacak. 

İÇİNDEKİLER:

 • 2 yemek kaşığı esmer şeker
 • 1 yemek kaşığı zeytinyağı

TALİMATLAR: 

 1. Şeker ve yağı bir kapta karıştırın.
 2. Saçınıza yukarıdan aşağıya doğru uygulayın.
 3. Maskeyi 15-20 dakika saçınızda bekletin.
 4. Durulayın.
5. Muz, Yoğurt + Ballı Saç Maskesi (Kıvırcık Saçlar)

5. Muz, Yoğurt + Ballı Saç Maskesi (Kıvırcık Saçlar)

MUZ

Saç maskesi tariflerinde muz yerine muz gidiyoruz ! Muz, saç bakımı için gizli harikalardır. Doğal yağlar, potasyum, karbonhidratlar ve vitaminlerle doludurlar, bunların hepsi nemi hapseder ve bu can sıkıcı kabarmayı ortadan kaldırmaya yardımcı olur .

YOĞURT

Bu tarif biraz tatlı yapıyormuşuz gibi geliyor. Ancak yoğurdun kıvırcık saçlarınız için inanılmaz faydaları olduğunu biliyoruz. Yoğurt, donuk ve hasar görmüş saçları tedavi etmeye yardımcı olan yüksek düzeyde laktik asit içerir. Bu nedenle bu bileşen bir zorunluluktur.

Şimdi bu güzel tarifi nasıl yapacağımızı öğrenelim.

İÇİNDEKİLER:

 • 1 dilim muz
 • 2 yemek kaşığı sade yoğurt
 • 1 yemek kaşığı bal

TALİMATLAR:

 1. Tüm malzemeleri bir karıştırıcıda birleştirin veya muzu ezin.
 2. Daha sonra malzemeler iyice karışana kadar karıştırın.
 3. Maskeyi nemli saça yukarıdan aşağıya doğru uygulayın.
 4. Saçınızı toplayın ve bir duş bonesiyle örtün.
 5. Maskeyi saçınızda yaklaşık 30-45 dakika bekletin.
 6. Normal şampuanınız ve saç kreminizle durulayın.
6. Hindistan Cevizi Yağı, Avokado + Ballı Saç Maskesi (Hasarlı Saçlar)

6. Hindistan Cevizi Yağı, Avokado + Ballı Saç Maskesi (Hasarlı Saçlar)

AVOKADO

Sağlıklı kuruyemişlerin neden dengeli bir yemek için temel bir bileşen olarak avokado kullandığını hiç merak ettiniz mi? Bunun nedeni, guacamole içeriğinin potasyum, folat (hasarlı hücreleri onaran), C ve E Vitaminleri (her ikisi de saç büyümesini teşvik eden) dahil olmak üzere yaklaşık 20 farklı vitamin ve mineral sunan doğal, sağlıklı bir yağ olmasıdır . Başka bir deyişle, avokado  parlaklık katar , nemlendirir, saçınıza gerekli vitamin ve proteinleri sağlar ve hatta saçınızı ısıya ve günlük yıpranmaya karşı korumaya yardımcı olur.

İÇİNDEKİLER:

 • 1 avokado
 • 2 yumurta
 • 1 yemek kaşığı bal
 • 1 yemek kaşığı Hindistan Cevizi Yağı

TALİMATLAR:

 1. Avokadoyu ezin ve bir karıştırma kabına alın.
 2. Avokado karışımına yumurta, bal ve yağ ekleyin ve iyice karıştırın.
 3. Saçınıza uçlardan köklere kadar uygulayın.
 4. 15-20 dakika bekletin.
 5. Durulayın.
7. Hindistan Cevizi Yağı, Çilek + Bal Saç Maskesi (Parlak Saçlar)

7. Hindistan Cevizi Yağı, Çilek + Bal Saç Maskesi (Parlak Saçlar)

ÇİLEKLER

Bu saç maskesi tarifi, genel saç sağlığına kavuşmak için harika ve çileklerin çok lezzetli kokmasını sağladığı için özellikle favorilerimizden biri. Çilek , vücudunuzun saç yapısının önemli bir parçası olan kolajen oluşturmasına yardımcı olan C Vitamini ile doludur. Bu  çilekli saç maskesi ayrıca fazla yağı ve gresi yok eder ve saçınıza parlak bir parlaklık verir .

İÇİNDEKİLER

 • 6-8 adet taze çilek
 • 1 yemek kaşığı Hindistan Cevizi Yağı
 • 1 yemek kaşığı bal

TALİMATLAR

 1. Bir püre oluşturmak için tüm malzemeleri karıştırın.
 2. Nemli saça eşit şekilde uygulayın.
 3. 5-10 dakika bekletin.
 4. Ilık suyla iyice durulayın.
BONUS İÇERİK: ELMA SİRKESİ

Bonus İçerik: Elma Sirkesi

Elma sirkesi, pul pul ve kaşıntılı saç derisine yardımcı olan antibakteriyel ve antifungal özelliklere sahip olduğu biliniyor. Ayrıca doğal yağları soymadan saçları temizler ve daha iyi bakım için saçınızdaki nemi korumaya yardımcı olur. Peki elma sirkesi saça nasıl etki eder? İşte hızlı bir bilim dersi:

Elma sirkesi , B vitaminleri, C vitamini ve potasyum gibi birçok vitamin içerir. Elma sirkesi biraz asidik olduğundan, suyla seyrelttiğinizde, saç derinizin pH seviyesini dengelemek ve her türlü rahatsızlığı iyileştirmek için harika bir şekilde çalışır. Saçınızı bu asidik elma sirkesine maruz bırakmak saçın dışını da sertleştirir, bu da saçların parlamasını, pürüzsüz ve ipeksi olmasını ve karışmaya daha az meyilli olmasını sağlar. Saçınıza biraz tazelik vermek için bir ACV saç durulama yapmayı düşünün . Bu çok basit ama etkili. Gördüğünüz gibi saç maskeleri söz konusu olduğunda uzağa gitmenize veya bir servet harcamanıza gerek yok. Mutfağınızdaki temel malzemeleri basitçe kullanarak ve her bir bileşenin saçınıza faydasını anlayarak, saç sorunlarınızı çözmek için bunları uygun gördüğünüz şekilde karıştırabilir ve eşleştirebilirsiniz. Şimdi devam edin ve kendinizi şımartacağınız o geceyi planlayın. Bunu hak ediyorsunuz. 

Bu gönderi için yorumlar kapalı.

deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler mizah.org moversvip.com deneme bonusu veren siteler 2023 deneme bonusu veren siteler sweet bonanza sweet bonanza deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler